Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bóbr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   roni3709

roni3709

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaOlszyna
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baszak

Napisano 25 maj 2016 - 06:54

Witam, czy mógłby Mi ktoś pomóc w doborze miejsca na rzece Bóbr w okolicach Jeleniej Góry? Chciałbym się wybrać jutro na ryby w tamte okolice, bo będę w Jeleniej Górze i zastanawiam się nad odcinkiem kolo Pałacu w Wojenowie. Wiedzieć może gdzie się tam najlepiej wybrać na ryby?
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

#62 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 maj 2016 - 15:32

Możesz spróbować w samym parku pałacowym. Przed, czyli w dół rzeki również są niezłe street-miejsca do obłowienia.

https://www.google.p...437!4d15.810416

Możesz w górę od Wojanowa. Możesz zaparkować tutaj. Taki Mini Market a po polsku zwykły spożywczak 

https://www.google.p...819!4d15.825681

I dalej ,wzdłuż drogi. Do wyboru

Nie wiem tylko, jak tam rzeka wygląda, bo w ostatnich latach sporo się tam budowało w ramach "zapobiegania" powodzi :wacko:


Użytkownik popper edytował ten post 25 maj 2016 - 15:37


#63 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 04 marzec 2017 - 17:43

Witam. Dzisiaj byliśmy z ekipą na Bobrze w okolicach Kamiennej Góry, podszedł do nas miejscowy i oznajmił nam , że ktoś zatruł wodę gdy rzeka była skuta lodem. Mówił, że od kilku tygodni nikt z miejscowych nic tam nie złapał nawet małej rybki. Przez  6 godzin sznurowania  kolega złapał jednego pstrąga i miał jedno branie. Czy ktoś z czytających forum ma informację czy faktycznie rzeka w tamtym rejonie była niedawno zatruta?

Pozdrawiam



#64 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 05 marzec 2017 - 14:30

Nic nie słyszałem o zatruciu, natomiast w tym roku zima była mroźna , wszystkie zbiorniki były skute lodem i kilka stad kormoranów wybiło populację kropków i lipasów od Kamiennej Góry do Lwówka. Rzekę Kamienną też wyczyściły . Zostały tylko pojedyncze duże ryby , bo takie są za cwane dla kormoranów. 



#65 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 05 marzec 2017 - 17:35

Nic nie słyszałem o zatruciu, natomiast w tym roku zima była mroźna , wszystkie zbiorniki były skute lodem i kilka stad kormoranów wybiło populację kropków i lipasów od Kamiennej Góry do Lwówka. Rzekę Kamienną też wyczyściły . Zostały tylko pojedyncze duże ryby , bo takie są za cwane dla kormoranów. 

 

to za rok zdechną z głodu ;D



#66 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 17:48

Bobry to fajne zwierzaki.



#67 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 12 styczeń 2020 - 21:18

Może odswierzymy temat tej rzeki. Dzisiaj to nawet na odcinkach C&R wędkarze muszą mieć nadzór drugiego wędkarza aby wypuścić kropka spowrotem do wody.

#68 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 15 styczeń 2020 - 22:19

Pojedyncze sztuki się trafiają ale faktycznie rzeka wytępiona. Okonie trafiam od Kamiennej Góry w kierunku na Lwówek. Pstrąg jest przylowem
  • pawelHERP lubi to

#69 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 16 styczeń 2020 - 16:34

Trzy lata temu w rejonie Janowic Wlk. połowiłem trochę pstrągów ale tak max do 25 cm . A na płytkiej wodzie było też widać dużo drobnych pstrążków . 



#70 OFFLINE   Duman2015

Duman2015

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 18:38

Na odcinku no kill we wleniu kłusole udający wędkarzy z Wrocławia początkiem stycznia złapali pstrąga 54 cm pięknego odjedzonego jak opowiada osoba która go mierzyła. Szkoda że oczywiście ryba nie przeżyła i jak w naszych wodach ma być dobrze😤

#71 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:09

Ale wędkarz "odjedzony" pozostał

#72 OFFLINE   Duman2015

Duman2015

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:45

A żeby mu po drodze utknął ten pstrąg 😠
  • rush111 lubi to

#73 OFFLINE   Dalroy

Dalroy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 styczeń 2020 - 22:48

Na odcinku no kill we wleniu kłusole udający wędkarzy z Wrocławia początkiem stycznia złapali pstrąga 54 cm pięknego odjedzonego jak opowiada osoba która go mierzyła. Szkoda że oczywiście ryba nie przeżyła i jak w naszych wodach ma być dobrze

To może opowiedz coś więcej o tej osobie, takich ludzi trzeba piętnować z imienia i nazwiska.


  • oland i rush111 lubią to

#74 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:16

To może opowiedz coś więcej o tej osobie, takich ludzi trzeba piętnować z imienia i nazwiska.

E tam. Wystarczy miasto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#75 OFFLINE   Duman2015

Duman2015

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:22

Już sprawa poszła do grodzkieko mam nadzieję że konsekwencje zostaną wyciągnięte
  • pawelHERP lubi to

#76 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 18 styczeń 2020 - 15:36

Porozumienie z Wrocławiem zabije rzekę. Caly bóbr w okregu jeleniogórskim powinien być chroniony w takim wypadku no kill. Pełno wędkarzy, nawet w tygodniu. Dramat. Najgorsze przed nami, jak ryba zacznie zerowac.

Użytkownik hardy50 edytował ten post 18 styczeń 2020 - 15:37

  • bohors lubi to

#77 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2020 - 01:31

Porozumienie z Wrocławiem zabije rzekę. Caly bóbr w okregu jeleniogórskim powinien być chroniony w takim wypadku no kill. Pełno wędkarzy, nawet w tygodniu. Dramat. Najgorsze przed nami, jak ryba zacznie zerowac.

To po co wrocławiaki na Bóbr jeżdzą ? Nie mają u siebie Bystrzycy z pstrągami i trociami co ich tam tyle napuścili ? :D

Plaga Panie......


  • Hermano lubi to

#78 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 20 styczeń 2020 - 08:08

Panowie nie obwiniajcie "wrocławiaków" za brak ryb, tylko spójrzcie na siebie i swoich sąsiadów !  Jestem z okolic Wrocławia i nie będę jeździł na Bóbr. We Wleniu, ( może 2 albo 3 lata temu ) tylko zaparkowałem przy moście ( na parkingu było kilka miejscowych aut i kilku wędkarzy na wodzie ) zdążyłem  rozłożyć wędkę i podjechała straż rybacka ( obserwowali wodę lornetką ) i zaczęli mnie kontrolować, szczególnie "haki bezzadziorowe" ( mam haczyki i kotwiczki oryginalnie bezzadziorowe), zacząłem łowić i poszedłem w dół od mostu na spinning ( powyżej jest odcinek muchowy) i już 200-300 m poniżj mostu zacząłem spotykać skacowanych autochtonów łowiących na ruskie teleskopy i NA CZERWONEGO ROBACZKA spławikiem, za następne 100-200 m następna ekipa kolejnych dwóch "ziomali" wleniowskich. Pojechałem do Janowic Wielkich - i jakieś 300-400 m poniżej mostu znalazłem ...... wyloty rur ściekowych z tamtejszych hacin janowickich wprost do rzeki. To nie wrocławiacy wyławiają Wam pstrągi ! Spójrzcie na siebie i swoich sąsiadów !


  • oland, Krzysiek P i woblery L.E. lubią to

#79 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 20 styczeń 2020 - 09:09

Jedź do Ciechanowic, tyle śmieci i ścieków to nawet w Odrze niema, nie mówiąc już o wiszących splawikach na drzewach.
  • oland i woblery L.E. lubią to

#80 OFFLINE   hardy50

hardy50

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Bartek

Napisano 20 styczeń 2020 - 10:26

Masz rację, to głównie miejscowi systematycznie od lat niszczą wodę. Co się zmienia faktu, że presja przez porozumienie, stała się znacznie większa. Odry nie wylowisz, a bóbr I kwise już tak. Brak tu symetrii i uważam, że powinna być dodatkowa symboliczna opłata za wody górskie.

Użytkownik hardy50 edytował ten post 20 styczeń 2020 - 10:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych