Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy uzależnienie od wędkarstwa może doprowadzić do rozpadu rodziny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 sierpień 2018 - 21:48

Czy wędkarstwo może uzależnić? Na to pytanie chyba wszyscy znamy odpowiedź. Tak, i to bezpowrotnie! Czy jest to zdrowe uzależnienie, dobry sposób na relaks i radzenie sobie se stresem? Sądzę, że jak najbardziej. A czy wędkarstwo może być tak niebezpiecznym uzależnieniem jak inne? Czy może doprowadzić do rozpadu rodziny, związku? Na to pytanie chcę odpowiedzieć poprzez przeprowadzenie badań do mojej pracy magisterskiej. Studiuję psychologię i udało mi się połączyć temat pracy z moją pasją. Temat pracy to: Wędkarstwo jako konstruktywny sposób radzenia sobie ze stresem a ryzyko uzależnienia.

Będę wdzięczny, jeśli znajdziesz chwilę czasu, aby uzupełnić ankietę.

Oto link do ankiety :http://tiny.pl/g6mk6

Dziękuję!

Mariusz


  • dante lubi to

#2 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:17

Dzień dobry, mam na imię Roger i jestem uzależniony. ;)

Ps. W wolnej chwili wypełnię Pana ankietę.


Użytkownik SID edytował ten post 11 sierpień 2018 - 22:19

  • mariusssz lubi to

#3 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:19

Chciałbym opowiedzieć o moim koledze...


  • popper, Simon123 i pomidor babinicz lubią to

#4 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:40

Jak nic film "Fanatyk" :)

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 sierpień 2018 - 23:31

Kolego studiujesz "naukę", której nie ma, nie istnieje. Została wymyślona przez "kulturowych marksistów" aby nadać rangę bezsensownym i złodziejskim działaniom, które mają dać pracę bandom nieświadomych swojej bezproduktywności ludzi.

 

Temat Twojej pracy

"Wędkarstwo jako konstruktywny sposób radzenia sobie ze stresem a ryzyko uzależnienia."

Czy nie dostrzegasz kanału, w który się pakujesz, czy raczej pakuje Cię Twój "promotor" czy inny debil, który zatwierdził temat pracy ???

 

Wędkarstwa nie uprawia się po to aby walczyć ze stresem. Pozytywnym skutkiem uprawiania  wędkarstwa może być łagodzenie napięć/stresu związanego z funkcjonowaniem w obecnych realiach (nie wszystkich to dotyczy, ale całkiem spora grupa się znajdzie).

Natomiast nie ma to nic wspólnego ze wspomnianym "ryzykiem uzależnienia", ponieważ wędkarstwo to nie alkohol, narkotyk czy inny taki.

Natomiast jeśli ktoś (na uczelni) zatwierdził taki temat, to mamy problem (dawno już go mamy, tylko nie było widać), który teraz widać !

 

Jeśli są tacy, którzy nie widzą, tylko im pozazdrościć, jednak radziłbym z takim widzeniem uważać na ulicy. Co by nas, tramwaj, trolejbus czy inne ustrojstwo nie rozjechało ;)

 

Dodam tylko jeszcze jedno; 

Poniżej tytuł pracy, który tak na szybko wymyśliłem, porównaj ze swoim;

 

Jakie konsekwencje grożą w przypadku odpalania zapałki pod wiatr i czy mogą być większe w przypadku zastosowania tzw. "zapałki szturmowej" ???


  • Paweł J, Sławek.Sobolewski, Pisarz.......ewski Piotr i 6 innych osób lubią to

#6 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 sierpień 2018 - 23:48

U lekarza:
- Stan pana zdrowia a szczególnie nerwów jest fatalny. Czemu należy to przypisać?
- Wędkarstwu
- Dlaczego? Przecież wędkarstwo właśnie uspokaja nerwy!
- Tak, panie doktorze. Ale ja wędkuje bez zezwolenia.    :D

 

Też witamy kolegę.   ;)

http://jerkbait.pl/t...baitpl/page-119



#7 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 05:34

Kolego studiujesz "naukę", której nie ma, nie istnieje. Została wymyślona przez "kulturowych marksistów" aby nadać rangę bezsensownym i złodziejskim działaniom, które mają dać pracę bandom nieświadomych swojej bezproduktywności ludzi.
 
Temat Twojej pracy
"Wędkarstwo jako konstruktywny sposób radzenia sobie ze stresem a ryzyko uzależnienia."[/size]
Czy nie dostrzegasz kanału, w który się pakujesz, czy raczej pakuje Cię Twój "promotor" czy inny debil, który zatwierdził temat pracy ???[/size]
 
Wędkarstwa nie uprawia się po to aby walczyć ze stresem. Pozytywnym skutkiem uprawiania  wędkarstwa może być łagodzenie napięć/stresu związanego z funkcjonowaniem w obecnych realiach (nie wszystkich to dotyczy, ale całkiem spora grupa się znajdzie).[/size]
Natomiast nie ma to nic wspólnego ze wspomnianym "ryzykiem uzależnienia", ponieważ wędkarstwo to nie alkohol, narkotyk czy inny taki.[/size]
Natomiast jeśli ktoś (na uczelni) zatwierdził taki temat, to mamy problem (dawno już go mamy, tylko nie było widać), który teraz widać ![/size]
 
Jeśli są tacy, którzy nie widzą, tylko im pozazdrościć, jednak radziłbym z takim widzeniem uważać na ulicy. Co by nas, tramwaj, trolejbus czy inne ustrojstwo nie rozjechało ;)[/size]
 
Dodam tylko jeszcze jedno; [/size]
Poniżej tytuł pracy, który tak na szybko wymyśliłem, porównaj ze swoim;[/size]
 
Jakie konsekwencje grożą w przypadku odpalania zapałki pod wiatr i czy mogą być większe w przypadku zastosowania tzw. "zapałki szturmowej" ???[/size]


Hola, hola z tym ryzykiem uzależnienia. Jeżeli u delikwenta czynności związane z wędkarstwem jak ukryte przed żoną zakupy utensyliów wędkarskich, nocne spływy rzeką w pływadełku, bieg przed konkurencją do upatrzonej miejscówki wywołują zwiększone wydzielanie adrenaliny, to jak najbardziej może się on uzależnić. Prawdopodobnie tak działają inne uzależnieniem behawioralne, np. uzależnienie od hazardu. No i wiadomo, że jak ktoś nie uprawia wędkarstwa w celu odstresowania się to pewnie robi to dla białka. Choć pewnie w tym drugim przypadku też pacjenci się odstresowują, ponieważ niejednokrotnie towarzyszy temu flaszka . Więc kolego mariusssz nie przejmuj się i pisz śmiało swoją pracę, zostaniesz mgr nie gorszym od innych.

#8 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 06:25

Brakuje mi tu wzmianki o uzależnieniu od kupowania coraz to więcej i więcej i więcej sprzętu wędkarskiego.
Myślę, że to jest problem nie jednego z nas.

#9 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 sierpień 2018 - 09:01

Brakuje mi tu wzmianki o uzależnieniu od kupowania coraz to więcej i więcej i więcej sprzętu wędkarskiego.
Myślę, że to jest problem nie jednego z nas.

Temat śliski jak piskorz .

Przyzwyczajenie , nałóg , uzależnienieomg.gif? Poproszę o definicję .



#10 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 sierpień 2018 - 10:55

Ankieta jest skonstruowana nieprawidłowo brak w niej tak prostego pytania jak płeć badanego. O zgrozo kobiety też wędkują i jest to ich prawdziwą pasją, a czy bywa nałogiem to trzeba zbadać.
  • Krzysiek Rogalski, Majkel S i S.N. lubią to

#11 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 sierpień 2018 - 11:09

Kategoryzacja miejsca zamieszkania też budzi wątpliwości bo wrzucenie do jednej kategorii "miasta powyżej 100 tys." miast powyżej 500 tys. powoduje utratę informacji o prawdziwym zróżnicowaniu ze względu na m. zamieszkania. Znacznie większe różnice pod wieloma względami stwierdza się pomiędzy mieszkańcami tzw. dużych miast (te powyżej 500 tys.) niż pomiędzy mieszkańcami miast np 50 tys. A 100 tys. To takie na szybko uwagi recenzenckie.😉
  • Krzysiek Rogalski i pomidor babinicz lubią to

#12 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2018 - 14:47

Brakuje mi tu wzmianki o uzależnieniu od kupowania coraz to więcej i więcej i więcej sprzętu wędkarskiego.
Myślę, że to jest problem nie jednego z nas.

 

Myślałem o tym, bo też widzę ten problem, ale ankieta i tak jest bardzo rozległa, więc tą kwestię zostawiłem. Dziękuję i pozdrawiam.



#13 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2018 - 14:48

Ankieta jest skonstruowana nieprawidłowo brak w niej tak prostego pytania jak płeć badanego. O zgrozo kobiety też wędkują i jest to ich prawdziwą pasją, a czy bywa nałogiem to trzeba zbadać.

 

Praca odnosi się tylko do mężczyzn, dlatego nie ma pytania o płeć. 



#14 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2018 - 14:50

Kategoryzacja miejsca zamieszkania też budzi wątpliwości bo wrzucenie do jednej kategorii "miasta powyżej 100 tys." miast powyżej 500 tys. powoduje utratę informacji o prawdziwym zróżnicowaniu ze względu na m. zamieszkania. Znacznie większe różnice pod wieloma względami stwierdza się pomiędzy mieszkańcami tzw. dużych miast (te powyżej 500 tys.) niż pomiędzy mieszkańcami miast np 50 tys. A 100 tys. To takie na szybko uwagi recenzenckie.

 

Dziękuję za wszelkie uwagi i wskazówki. W tej kwestii wszystko ocenia mój promotor. Nie zauważył tego, więc już tak zostanie. Dziękuję i pozdrawiam.



#15 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2018 - 14:55

Temat śliski jak piskorz .

Przyzwyczajenie , nałóg , uzależnienieomg.gif? Poproszę o definicję .

 

Dopiero będę pisał część teoretyczną, w której definicje tych pojęć się pojawią. A tak na szybko, nie książkowo, a bardziej z doświadczenia terapeutów z którymi mam okazję współpracować - uzależnienie jest tęsknotą za kimś, za czymś; jest czymś w rodzaju ucieczki. Jeśli człowiek zaniedbuje jakieś sfery swojego życia przez wędkarstwo, to można mówić o uzależnieniu.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#16 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2018 - 14:59

Kolego studiujesz "naukę", której nie ma, nie istnieje. Została wymyślona przez "kulturowych marksistów" aby nadać rangę bezsensownym i złodziejskim działaniom, które mają dać pracę bandom nieświadomych swojej bezproduktywności ludzi.

 

Temat Twojej pracy

"Wędkarstwo jako konstruktywny sposób radzenia sobie ze stresem a ryzyko uzależnienia."

Czy nie dostrzegasz kanału, w który się pakujesz, czy raczej pakuje Cię Twój "promotor" czy inny debil, który zatwierdził temat pracy ???

 

Wędkarstwa nie uprawia się po to aby walczyć ze stresem. Pozytywnym skutkiem uprawiania  wędkarstwa może być łagodzenie napięć/stresu związanego z funkcjonowaniem w obecnych realiach (nie wszystkich to dotyczy, ale całkiem spora grupa się znajdzie).

Natomiast nie ma to nic wspólnego ze wspomnianym "ryzykiem uzależnienia", ponieważ wędkarstwo to nie alkohol, narkotyk czy inny taki.

Natomiast jeśli ktoś (na uczelni) zatwierdził taki temat, to mamy problem (dawno już go mamy, tylko nie było widać), który teraz widać !

 

Jeśli są tacy, którzy nie widzą, tylko im pozazdrościć, jednak radziłbym z takim widzeniem uważać na ulicy. Co by nas, tramwaj, trolejbus czy inne ustrojstwo nie rozjechało ;)

 

Dodam tylko jeszcze jedno; 

Poniżej tytuł pracy, który tak na szybko wymyśliłem, porównaj ze swoim;

 

Jakie konsekwencje grożą w przypadku odpalania zapałki pod wiatr i czy mogą być większe w przypadku zastosowania tzw. "zapałki szturmowej" ???

 

Dziękuję za Twój komentarz. Każdy ma prawo do własnej opinii, ja to szanuję. Inaczej jednak widzę to co robię, moje studia, naukę, czy pisanie pracy na taki właśnie temat. Wędkarstwo może być uzależnieniem. Pozdrawiam.



#17 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2018 - 15:16

A jeszcze dodam kilka słów o uzależnieniu. Zazwyczaj uzależnienie kojarzy się z alkoholizmem, narkomanią, paleniem papierosów itp. Jednak obecnie można znaleźć coraz więcej publikacji dotyczących uzależnienia, rozumianego w szerszej perspektywie, a wtedy mówimy o uzależnieniu, jako o zjawisku, które przejmuje nad nami kontrolę, pochłania nasz czas, wpływa na różne sfery życia, na relacje. Tak rozumiane uzależnienie może dotyczyć różnych zachowań - uzależnienie od zakupów, od Internetu, od gromadzenia niepotrzebnych rzeczy, itp. oraz od wędkarstwa. 


  • Pluszszcz, Krzysiek P i SID lubią to

#18 OFFLINE   sandacz999

sandacz999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Albert
  • Nazwisko:Woźniak

Napisano 12 sierpień 2018 - 15:23

Oczywiście, że wędkarstwo może być uzależniem.  



#19 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 16:33

Wędkarstwo? Odstresowanie? No, na pewno, jak wjeżdżam na miejscówkę i widzę trzy szpalery siat rybackich po 500 m każdy to mój poziom stresu równa się 0.

W kwestii uzależnienia - każdy z nas jest uzależniony i nawet jesli ktoś mówi ze nie jest to i tak jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#20 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 sierpień 2018 - 16:47

Pozwolę sobie napisać, że każde hobby, którego wykonywanie "odbija" się na rodzinie jest uzależnieniem i może doprowadzić do wielu nieciekawych sytuacji ... A kiedy tak się zaczyna dziać to czas na jakieś konkretne reakcje ... Bo jak to mówią, ani się obejrzysz i ktoś Cię zastąpić może ... Śmieszne, smutne ... taki paradoks, ale prawdziwe.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 12 sierpień 2018 - 16:47

  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych