Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z fascynacji ABU - moje perełki

abu ambassadeur vintage

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
305 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 09 luty 2019 - 19:07

To ja się odezwę...
Szpulki 2500C i 3500C są identyczne pod względem szerokości i średnicy oraz pojemności. Różnica w wadze wynika tylko z różnych osi, co jest spowodowane przeniesieniem pokrętła docisku, o którym wcześniej wspominałem. Więc to nie ich wymiary robią różnicę we właściwościach rzutowych. Nieco fotek możecie zobaczyć tu: http://www.multiplik...g87271#msg87271

King, mam dla Ciebie pracę domową, napisz przez weekend chociaż jeden ładny, merytoryczny post bez żadnego błędu :P

Użytkownik Mekamil edytował ten post 09 luty 2019 - 19:18

  • Jake 6, BOB i bob74 lubią to

#82 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 09 luty 2019 - 21:57

kolekcjonerstwo jest fajne  :)


  • vastus lubi to

#83 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2019 - 07:21

Ja uważam, że to raczej choroba, ale nie ma na nią lekarstwa :)

#84 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 12 luty 2019 - 12:42

[quote name="Mekamil" post="2535669" timestamp="1549779708"]Ja uważam, że to raczej choroba, ale nie ma na nią lekarstwa :)
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę ale to niczego nie zmienia...

#85 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 12 luty 2019 - 13:42

Witam,
Mekamil z pewnością zna te próby oszustwa, ale może przyda się innym kupującym
 
 
 
Oszustwo można zrobić na kilka sposobów
 
1 ... partner powołuje się na tyle wysoko, aby wygrać, co ujawnia maksymalne oferty podnajmujących. Sprzedający może następnie zejść z listy oferując przynętę jako sprzedaż prywatną lub "super szybki Kup teraz w serwisie eBay"
Jeśli kiedykolwiek zaoferowano ci taką umowę i chcesz iść z kundlem, nie powinieneś nigdy płacić swojej maksymalnej stawki. Powinieneś zapłacić tylko jedną stawkę ponad kolesiem pod tobą na liście.
 
2 ... Wygrywasz aukcję, ale zauważysz, że jest to licytujący, słabo licytujący licytant (zwykle z zerową informacją zwrotną,
może co najwyżej jedna lub dwie, a następnie tylko od tego samego sprzedawcy) ma wiele drobnych skrupułów, które popychają cię tam, gdzie sprzedawca jest szczęśliwy.
 
3 ... Najbardziej oczywistym oszustwem jest sytuacja, w której wygrywający licytant faktycznie wyprzedza cię, a następnie wycofuje ich
wygrywając ofertę, mówiąc, że popełnili błąd. Nigdy nie należy płacić sprzedawcy kundli w ramach tego scenariusza. Mogą ci zagrozić negatywnym odzewem, ale wątpię, czy mieliby odwagę to zrobić.
 
Na stronach aukcyjnych wciąż dostępnych jest wiele informacji, nawet jeśli chodzi o nieudolnie tajne zasady licytującego. System sprzężenia zwrotnego i śledzenie ukończonych przedmiotów sprzedającego przez pewien czas może być całkiem przydatny.
 
Pozdrawiam


#86 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2019 - 15:28

Myślałem, że tekstami o koniach byłeś już skrajnie nie w temacie, ale teraz to 'zwaliłeś konia' z topu offtopu...



#87 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1050 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2019 - 19:12

Ja również uważam, że bynajmniej nie należy płacić sprzedawcy kundli. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przedmiotem transakcji objęte są czworonogi o imionach Atom, Toby lub Uto. Oczywiście, abstrahując od altruistycznych sowizmatów i ten tego płatność gotówką jest wskazana, chyba że sprzedający przyjmie w rozliczeniu kocią skórkę...
  • tlok, HaDe i MarCinFin lubią to

#88 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2019 - 23:17

Bardzo lubię czytać książki o starym sprzęcie wędkarskim. W sumie to muszę opisać te kilka, które mają potężną dawkę wiedzy o Ambassadeurach. Są niestety też pozycje, które pozwalają sądzić, że piszący w ogóle się nie znał na tym, o czym pisał. A skoro wątek i tak już zawiera strasznie dużo offtopu to zagrajmy w popularną grę - znajdź 10... błędów :) Sam później policzę, ile ich jest, chyba, nie ma 10, ale i tak strasznie dużo, jak na jeden model opisywanego kołowrotka :P Dla uproszczenia nie wnikajmy w wyceny.

Załączony plik  IMG_6406-1.jpg   39,92 KB   25 Ilość pobrań


  • Jake 6 lubi to

#89 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2019 - 16:31

No nawet BOB nie chce ze mną zagrać w grę? :( Trzy błędy to są bardziej na spostrzegawczość niż na wiedzę :)



#90 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2019 - 18:53

Cały czas czekam , aż odezwie się @king :rolleyes:


  • hose4ras lubi to

#91 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2019 - 22:31

No dobra. Literówka. Brak "r" w jednym słowie w podpisie , ale czy to się liczy? ;)



#92 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 20 luty 2019 - 01:08

Tak jak pisał Bob- brak r w słowie Urfabiken, błąd w nazwie modelu: jest Ambassodeur powinno być Ambassadeur.
Wydaje mi sie również, że w podpisie brakuje słowa ABU. Poprawnie Ambassadeur ABU.

Spotkałem się z opisem, że  od wprowadzenia w 1952 (w 1953 w Napp i Nyt) został nazwany Ambassadeur Record no.5000 a później od 1958 roku Ambassadeur ABU 5000. W 1957 była też niewielka liczba oznaczona Ambassadeur nr.5000  bez ABU lub Record.



#93 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2019 - 09:59

Tak jak pisał Bob- brak r w słowie Urfabiken, błąd w nazwie modelu: jest Ambassodeur powinno być Ambassadeur.
 

Tak, to pierwsze dwa na spostrzegawczość :)

 

Wydaje mi sie również, że w podpisie brakuje słowa ABU. Poprawnie Ambassadeur ABU.
 

A to zależy, który młynek autorka książki miała na myśli, jak opisywanego Recorda to bez ABU, jak młynek ze zdjęcia, czyli nie Record, to już ABU.

 

To był ten trzeci błąd na spostrzegawczość, że opis i zdjęcie w ogóle ze sobą nie korespondują :)

 

Spotkałem się z opisem, że  od wprowadzenia w 1952 (w 1953 w Napp i Nyt) został nazwany Ambassadeur Record no.5000 a później od 1958 roku Ambassadeur ABU 5000. W 1957 była też niewielka liczba oznaczona Ambassadeur nr.5000  bez ABU lub Record.

Tak, Recordy są zdecydowanie przed rokiem 1960, natomiast kołowrotek ze zdjęcia to już w najlepszym wypadku koniec lat 60' niż 1960, bo przejście z mocowania lewego polika z czterech śrub na trzy śruby nastąpiło między 1967, a 1968 rokiem. Podobnie, wnioskując po pokrowcu, jest to już zdecydowanie młodszy model.

 

Poza tym, jak dla mnie abstrakcyjne stwierdzenie, że 'nakrętka korbki z dziurką' sprawia, że młynek jest wart 3-4x więcej... bo po pierwsze były dwa rodzaje takich nakrętek, po drugie były montowane w różnych modelach, a po trzecie to jest chyba najmniej istotny element wpływający na wartość, czy też unikalność egzemplarza...

 

No i to już może czepialstwo, ale jednak wszyscy wszędzie piszą symbol modelu, jak jest on wybity na poliku, czyli 'No. 5000', a nie '#5000'.


  • Jake 6 lubi to

#94 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2019 - 10:40

... skoro nawet książki kłamią to skąd czerpać wiedzę ?


  • BOB lubi to

#95 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2019 - 11:11

Z właściwych książek ;)


  • Friko i BOB lubią to

#96 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2019 - 13:10

..."A to zależy, który młynek autorka książki miała na myśli, jak opisywanego Recorda to bez ABU, jak młynek ze zdjęcia, czyli nie Record, to już ABU."...

Nie to żebym się czepiał ale z jakości zamieszczonego zdjęcia nie byłem w stanie w ogóle rozczytać dolnych napisów  :(  ;) 



#97 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2019 - 13:28

Ale górne ABU Ambassadeur jest dobrze widoczne nawet na telefonie ;)



#98 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2019 - 15:02

ta... ;)



#99 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 marzec 2019 - 12:55

Szybka lekcja historii Ambassadeurów pre-Abu :) Od lewej Record MOD. SG, późniejszy Record (ich jest najwięcej) i Ambassadeur z bardzo krótkiego okresu przejściowego, kiedy nie było wybijane ani Record, ani ABU.

Oczywiście to jest tylko historia pod kątem lewego polika. Biorąc pod uwagę szpulę, czy też gwiazdę hamulca walki historia byłaby znacznie dłuższa.
Zdjęcie nie pochodzi z sieci, każdy w tych młynków jest w moim posiadaniu.

Załączony plik  IMG_6472-1.jpg   45,49 KB   28 Ilość pobrań



#100 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 06 marzec 2019 - 22:46

A propo starych Abu, ładna kolekcja:

 

https://www.ebay.com...kYAAOSwtutcVblB

 

tylko 12.5 tyś $  :blink:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych