Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z fascynacji ABU - moje perełki

abu ambassadeur vintage

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 05 listopad 2018 - 23:44

A może wiesz coś na temat takiego wynalazka, mam prawie nówkę:

https://www.ereplace...197_187386.html

trochę tego przerzuciłem, mam teraz 12 sztuk okrągłych... ale nie mam pojęcia o co chodzi z tym "k" :).

#22 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 listopad 2018 - 00:11

"KC = The KC Series - These reels were made for K-Mart. They include the ABU 6500 KC2 (Lime Green), KC1 (Sunset Orange), KC3 (Electric Blue), and KCC or Custom Catfish (Electric Blue with a Catfish on the Palm side Plate). The Colored version have been discontinued but the - KC3 is still available in the Silver or Aluminum Color."

Ale to są już bardzo nie-klasyczne modele

#23 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 06 listopad 2018 - 00:57

"KC = The KC Series - These reels were made for K-Mart. They include the ABU 6500 KC2 (Lime Green), KC1 (Sunset Orange), KC3 (Electric Blue), and KCC or Custom Catfish (Electric Blue with a Catfish on the Palm side Plate). The Colored version have been discontinued but the - KC3 is still available in the Silver or Aluminum Color."

Ale to są już bardzo nie-klasyczne modele

Dzięki, nie znalazłem tego... Myslałem, że może to jest jakiś szczegół techniczny, który różni je od normalnego C3. Oczywiście nie ma on nic wspólnego z klasyką... poza kształtem :).

#24 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Kuba

Napisano 09 listopad 2018 - 00:13

Bardzo fajne są te kultowe okrąglaki Abu. Pomimo, iż castem miotam okazjonalnie, i to raczej niskoporfilowcem ze stajni na literę D, to nie omieszkałem sprawić sobie jednego Abulca. Jako ze bardzo lubię stonowane kolory, a wręcz uwielbiam czerń, to postanowiłem sobie „stworzyć” czarnego okrąglaka.

Podstawa jest wprawdzie mało kultowy zwykły C3 4601, w którym wymieniłem poliki na czarne od 5601JB. Do tego doszła czarna karbonowa korba z czarnymi knobami, czarne pokrętło docisku szpuli. Cześć śrubek tez jest w kolorze czarnym. Nawet zmieniłem naklejkę z logo ze srebrnej na czarna ;) Wciąż poluje na cała czarna gwiazdę. Z chęcią wymieniłbym tez osłonę worma na czarna ale nie mogę znaleźć nigdzie... Pełnia szczęścia byłaby, gdyby można było wymienić nakrętki mocujące polik ze srebrnych na czarne ale są one rozklepane od wewnątrz i na stałe zamocowane.

Załączone pliki

Użytkownik Żbiku edytował ten post 09 listopad 2018 - 00:17

#25 OFFLINE   SID

SID

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 09 listopad 2018 - 00:53

Bardzo fajne są te kultowe okrąglaki Abu. Pomimo, iż castem miotam okazjonalnie, i to raczej niskoporfilowcem ze stajni na literę D, to nie omieszkałem sprawić sobie jednego Abulca. Jako ze bardzo lubię stonowane kolory, a wręcz uwielbiam czerń, to postanowiłem sobie „stworzyć” czarnego okrąglaka.

Podstawa jest wprawdzie mało kultowy zwykły C3 4601, w którym wymieniłem poliki na czarne od 5601JB. Do tego doszła czarna karbonowa korba z czarnymi knobami, czarne pokrętło docisku szpuli. Cześć śrubek tez jest w kolorze czarnym. Nawet zmieniłem naklejkę z logo ze srebrnej na czarna ;) Wciąż poluje na cała czarna gwiazdę. Z chęcią wymieniłbym tez osłonę worma na czarna ale nie mogę znaleźć nigdzie... Pełnia szczęścia byłaby, gdyby można było wymienić nakrętki mocujące polik ze srebrnych na czarne ale są one rozklepane od wewnątrz i na stałe zamocowane.

Bardzo ciekawe połączenie, choć zastanawiam się jakby wyglądał w czarnym macie(taki odcień bez czerwonych akcentów). ;)

Załączone pliki

#26 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Kuba

Napisano 09 listopad 2018 - 07:37

Napewno lepiej by wyglądał matowy ale oryginalnych polikow takich nie dostaniesz. Trzeba by przemalowywać. Taki pomysł tez był ale wpadł mi w ręce akurat 5601JB jako dawca.

Miałem już do niego kupiona cała czarna gwiazdę hamulca od Availa ale pomyliłem symbole i zamówiłem... na prawa rękę... 🤪
Stad muszę się podpiąć do kogoś pod jakieś zamówienie i zamówić na nowo gwiazdę Availa na lewa rękę ;)

Zapomniałem jeszcze dodać, ze została do niego dołożona „terkotka” hamulca ;)

Oryginalny 5601JB ze srebrnymi polikami od 4601 i kilkoma złotymi elementami tez fajnie się prezentuje ;) Jest jednak jeszcze w fazie zmian i dostanie jeszcze pare elementów złotych.

Załączone pliki

Użytkownik Żbiku edytował ten post 09 listopad 2018 - 07:45

• BOB1 i SID lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych