Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakupy na OLX


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 sierpień 2018 - 09:36

Witam,

czy ktoś z Was koledzy ma jakieś doświadczenia odnośnie zakupów kołowrotków na OLX.pl? Szczerze mówiąc znalazłem dwóch sprzedawców z bardzo ciekawymi ofertami Twin Powerów. Przymierzam się do zakupu takiego kołowrotka i cena 900-950zł za C2000S lub 2500HGS jest bardzo kusząca. Za wszelkie info dziękuję, pozdrawiam



#2 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 21 sierpień 2018 - 09:40

Olx nie daje zadnego zabezpieczenia kupujacemu. Jak cie ktos oszuka to zostajesz z tym sam. O ile mniejsze kwoty to pal licho, tak droższe rzeczy radziłbym odbior osobisty badz wystawienie na allegro

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap
  • Alexspin i SID lubią to

#3 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 sierpień 2018 - 09:51

Wiem, że żadnego zabezpieczenia nie ma. Pomyślałem jednak tak: zawarcie czegoś na kształt umowy przez internet, wysyłka za pobraniem, otwarcie przesyłki przy kurierze i w razie lipy od razu zgłoszenie na policję. Mam tylko nadzieję, że na tym forum jest ktoś, kto kupował kołowrotki przez OLX i może się wypowiedzieć bardziej dokładnie na ten temat.



#4 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:07

Już było nie raz, szczególnie przy droższych Daiwach i Shimano, że nic z tego nie było... uważaj! 


  • Alexspin lubi to

#5 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:11

Wybieracie odbiór osobisty i po temacie. Jak miejsce jest odległe to prosicie o pomoc np. kolege z forum. Na olx kupowałem i skuter i kilka innych nie tanich rzeczy. Zawsze też odbierałem osobiście. Ot i cały klucz do sukcesu każdej transakcji. Jeśli sprzedający nie wyraża zgody na spotkanie skreślacie zakup z listy i po sprawie. Było już o tym pisane kilka razy na forum ...

#6 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:25

Kiedyś kupowałem kołowrotek przez OLX, ale nowy i od firmy i,nie było problemu. Mogłem też go kupić przez Allegro ale przez olx było taniej. Od prywatnej osoby imho jest ryzyko wałka.



#7 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:39

Dante przede wszystkim zacznijmy od tego, ze paczke przy kurierze możesz otworzyc dopiero po zaplacie. W razie gdy w srodku bedzie cos innego niz oczekiwales jedyne co to spisujesz protokol z kurierem. Pieniedzy Ci nie zwróci, zostaje przepychanka ze sprzedajacym, ktora g*wno Ci da. Tak jak wspomnieli koledzy, jedynie odbior osobisty, badz pomoc kogos z forum jesli ma.blisko.

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#8 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:56

Jest opcja Poczty Polskiej, że można otworzyć przesyłke przed zapłatą i to chyba najskuteczniejszy sposób wyjścia z sytuacji.

Kupowałem już w taki sposób kołowrotek dość drogi.

 

Jeżeli sprzedawca nie ma nic za uszami, to powinien się zgodzić na taką opcje i tu nie ma możliwości być oszukanym.

 

Dopłata za taką opcje to chyba tylko 5 zł.

 

Przesyłka przychodzi, otwierasz przy listonoszu, sprawdzasz i decydujesz czy płacisz. 


  • homax lubi to

#9 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:59

Nigdy nie slyszalem o czyms takim,szczerze mowiac to wręcz nielogiczne i wydaje mi sie, ze jednak to dziala dopiero w momencie zaplaty. Wystarczy trafic na nieuczciwego kuriera/listonosza ktory sobie cos wyjmie z paczki i zaklei i wtedy nie wiesZ czy to sprzedawca czy doreczyciel..

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#10 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 21 sierpień 2018 - 11:15

Prosze zajrzeć do internetu i szybko się okaże, że jest taka opcja.
 
Do tego kupowałem w ten sposób i nikt mi nie powie, że tak nie można.
 
 
 
Sprzedający wypełnia druk i musi wpisać co jest zawartością paczki, wtedy nie ma możliwości wyjęcia czegokolwiek.

  • homax lubi to

#11 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:07

Sprawdziłem na infolinii Poczty Polskiej i faktycznie jest usługa sprawdzenia zawartości. Koszt 6,15zł. Sprzedający wypełnia specyfikację zawartości a my przy odbiorze sprawdzamy prawidłowość i stan przesyłki i podejmujemy decyzję o odbiorze. Tak więc się da. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam



#12 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:33

(…) Pomyślałem jednak tak: zawarcie czegoś na kształt umowy przez internet, wysyłka za pobraniem, otwarcie przesyłki przy kurierze i w razie lipy od razu zgłoszenie na policję. (…)

Po pierwsze taka umowa zawarta przez internet ma podobną moc prawną jak spisana w WC na papierze toaletowym.

Po drugie, pokaż mi kuriera, który zechce czekać aż Ty dokonasz oględzin przesyłki.

Po trzecie, policja ma takie zgłoszenia w dupie, bo są niskowartościowe i nie będą się zajmowali pierdołami.



#13 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:41

Sprawdziłem na infolinii Poczty Polskiej i faktycznie jest usługa sprawdzenia zawartości. Koszt 6,15zł. Sprzedający wypełnia specyfikację zawartości a my przy odbiorze sprawdzamy prawidłowość i stan przesyłki i podejmujemy decyzję o odbiorze. Tak więc się da. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

Tak, zawartość możesz sprawdzić. Sprzedający napisze w specyfikacji "kołowrotek" i takowy będzie ale w stanie dyskwalifikującym jego użyteczność, albo "wędzisko" a w środku owszem takowe jest tyle że połamane i wówczas pozostaje Ci gest Bednarskiego - możesz sobie pokiwać palcem w bucie.


  • Krzysiek P lubi to

#14 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:49

Tak, zawartość możesz sprawdzić. Sprzedający napisze w specyfikacji "kołowrotek" i takowy będzie ale w stanie dyskwalifikującym jego użyteczność, albo "wędzisko" a w środku owszem takowe jest tyle że połamane i wówczas pozostaje Ci gest Bednarskiego - możesz sobie pokiwać palcem w bucie.

Wtedy może nie odebrać takiej przesyłki jak zobaczy uszkodzony towar.

Niech się potem sprzedający z Pocztą dogadują.

 

Kupujący nic nie traci na takiej opcji przesyłki. 

Żadnego ryzyka nie ponosi.


  • homax i coma lubią to

#15 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:01

Jeśli płacę za opcje sprawdzenia przesyłki to raczej niewiele mnie interesuje czy kurier ma ochotę poczekać aż sprawdzę jej stan i zawartość. Nie chce czekać- niech nie czeka, ja nie podpisuję odbioru. A to, że sprawdzisz ile dasz radę w czasie kilku minut: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu przedmiotu to go nie odbierasz.
  • homax, coma i CR33D lubią to

#16 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:20

Jeśli płacę za opcje sprawdzenia przesyłki to raczej niewiele mnie interesuje czy kurier ma ochotę poczekać aż sprawdzę jej stan i zawartość. Nie chce czekać- niech nie czeka, ja nie podpisuję odbioru. A to, że sprawdzisz ile dasz radę w czasie kilku minut: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu przedmiotu to go nie odbierasz.

Nie podpisujesz, to kurier nie wyda Ci przesyłki... Niestety, to on ma w ręku "pilota do TV" (nie piszę "władzę" bo to może być uznane za "politykę")...



#17 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:21

Wtedy może nie odebrać takiej przesyłki jak zobaczy uszkodzony towar.

Niech się potem sprzedający z Pocztą dogadują.

 

Kupujący nic nie traci na takiej opcji przesyłki. 

Żadnego ryzyka nie ponosi.

Bzdura, w specyfikacji nie jest określone czy przedmiot jest sprawny, czy nie. Koło jest kołem, a że bez szprych...

 

Ps

Przepraszam, że post pod postem, ale coś mi się zacięła zakładka "cytuj wiele"... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 sierpień 2018 - 13:23


#18 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:25

Prosze zajrzeć do internetu i szybko się okaże, że jest taka opcja.

Do tego kupowałem w ten sposób i nikt mi nie powie, że tak nie można.



Sprzedający wypełnia druk i musi wpisać co jest zawartością paczki, wtedy nie ma możliwości wyjęcia czegokolwiek.

Nigdzie i nigdy nie powiedziałem, ze tak nie mozna, tylko ze nigdy sie z tym nie spotkalem i wydaje mi sie, ze takiej opcji nie ma, a to roznica.
W kazdym razie fajnie wiedziec ze jest cos takiego,na pewno bede korzystac

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#19 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:26

Bzdura, w specyfikacji nie jest określone czy przedmiot jest sprawny, czy nie. Koło jest kołem, a że bez szprych...

No nieżle, widać, że nie masz wiedzy na ten temat.

Kolega też nie wiedział o takiej opcji, zadzwonił na Poczte i Pani go uswiadomiła, że jednak jest.

 

Mi też nie przyśniło się, że w taki sposób kupowałem

 

W paczce był kołowrotek, otworzyłem paczuszke przy Pani na Poczcie, bo tam odebrałem (awizo było), pokręciłem nim, obadałem dokładnie stan, czy zgadza się z tym co mówił sprzedawca i podejmowałem dopiero decyzje, czy płace i odbieram.

Mogłem nie zapłacić, i iść do domu.

 

Pani spowrotem by zapakowała i odesłała do sprzedawcy.

 

Jak jesteś takim niedowiarkiem i nie jesteś w stanie nikomu tu uwierzyć proponuje telefon na Poczte i wrócić na forum i przyznać, że taka opcja jednak istnieje.

 

Cały czas rozmawiamy o przesyłce Poczty , bo ta ma taką opcje, że można sprawdzić zawartośc przed zapłatą.

Kurierzy póki co, chyba takiej opcji nie mają.

 

Możesz otorzyć paczeke, pobawić się chwile towarem i podjąć decyzje, czy odbierasz.


  • Bander i major.craft lubią to

#20 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 sierpień 2018 - 13:32

Kolego Alexspin napisz mi proszę jak wyobrażasz sobie taką sytuację: wykupujesz opcję sprawdzenia zawartości przesyłki przed zapłatą a tu przyjeżdza kurier lub listonosz i mówi: panie podpisuj pan, płać 1000 zł bo ja nie mam czasu?
Naprawdę myślisz, że listonosz ma dyktować warunki odbioru przesyłki? Masz prawo do tego, za co zapłaciłeś i pilot do TV nic tu nie zmieni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych