Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 23 lipiec 2006 - 15:56

Witam,
Za tydzien wybieram sie na urlop nad Zalewiem Czorsztynskim. Udało mi sie znaleźć takie rzeczy

http://www.wiadomosci.wedkarskie.pl/schemat.php3?Bz=1&ID =3771
http://www.wcwi.pl/index2.php?option=com_content&task=vi ew&id=1024&Itemid=153&pop=1&page=0
http://archiwum.fish...rticleview/2142

Moze komuś się przyda. A moze ktos tam był w tym, ubiegłym roku?


  • comen lubi to

#2 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 23 lipiec 2006 - 18:20

Nad tym zalewem bywam około 4 razy w roku.
Nie wszystkie informacje w podanych przez ciebie linkach są aktualne.
Podana w WW informacja Zalew Czorsztyński to woda górska w pełnym znaczeniu tego słowa. Obowiązuje całkowity zakaz łowienia na przynęty inne niż sztuczne i roślinne nie jest prawdziwa od kilku lat. Teraz tam można łowić na wszystkie przynęty.

  • Kuba lubi to

#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 23 lipiec 2006 - 18:49

Widziałem ten zbiornik i sam z chęcią bym się wybrał. Duży, pięknie usytuowany no i z tego co słyszałem/czytałem nie tak bezrybny jak mazurskie morza nad którymi miałem okazję niedawno przebywać :(

Pozdr.

Salmo

#4 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 23 lipiec 2006 - 19:42

Salmo Salar na każdej zaporówce na południu polski można nieżle połowić . :mellow:

#5 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 23 lipiec 2006 - 20:05

Salmo Salar na każdej zaporówce na południu polski można nieżle połowić . :mellow:

Optymista jesteś :lol: :lol: :lol:


#6 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 23 lipiec 2006 - 21:04

Mi tez optymizmu nie brakuje :D
Czy we wlotach potoków (np. Białka) mozna znalezc pstragi?

#7 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 23 lipiec 2006 - 22:36

Salmo Salar na każdej zaporówce na południu polski można nieżle połowić . :mellow:


Niezgodze sie.Ja w zeszlym roku pojechalem na Pilchowice,no i niestety trafilem bardzo ciulowo caly dzień orania zaporówki i nawet jednego brania.Zresztą nie tylko ja mialem ten problem bo plywaslo tam jeszcze z pięć lodzi.Kwestia trafienia w pore żerowania ryby :( Można polowić ale trzeba mieć albo czas albo szczęście :D

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 lipiec 2006 - 13:04

Mi tez optymizmu nie brakuje :D
Czy we wlotach potoków (np. Białka) mozna znalezc pstragi?


Jasne. Wszystkie miejsca szczególne w jeziorze (points) muszę być dokładniej obłowione niż inne pozostałe np. spady itp. A miejscami points tam może być początek cofki, wszelkie podwodne przedłużenia cypli, zatopione drzewo/drzewa, pomosty no i właśnie wpływy rzeczek. Nie zapomnij też łowić głównie na nawietrznym brzegu. Na Śniardwach sam się przekonałem o tym, że wiatr pomaga szybciej wytypować miejscówkę. Ach te okonie...

Pozdr.

Salmo

#9 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 24 lipiec 2006 - 16:19

[quote]
Mi tez optymizmu nie brakuje :D
Czy we wlotach potoków (np. Białka) mozna znalezc pstragi?
[/quote]

Jasne. Wszystkie miejsca szczególne w jeziorze (points) muszę być dokładniej obłowione niż inne pozostałe np. spady itp. A miejscami points tam może być początek cofki, wszelkie podwodne przedłużenia cypli, zatopione drzewo/drzewa, pomosty no i właśnie wpływy rzeczek. Nie zapomnij też łowić głównie na nawietrznym brzegu. Na Śniardwach sam się przekonałem o tym, że wiatr pomaga szybciej wytypować miejscówkę. Ach te okonie...

Pozdr.

Salmo
[/quote]
Nie ze wszyskim bym się zgodził. A mianowicie na tym zbiorniku łowienie na brzegu napowietrznym jest bardzo utrudnione, a w pewnych przypadkach wręcz niemożliwe. To specyficzny zbiornik i w przypadku wiatru i falowania wody wymywane są strome gliniaste brzegi. Woda przy brzegu jest bardzo męta i czasami tak bardzo, że wyklucza to możliwośc łowienia. Poza tym za wiatrem podążaja wszyskie paści pływające po zbiorniku, a przyniesione przez wodę. Przy nawietrznej pływa często gąszcz gałęzi, butelek typu PET oraz suszona trawka. To także potrafi utrudnić lub uniemożliwić łowienie.
Ale polecam:
- cypel poniżej Cichej Wody,
- cofkę dunajca,
- zatoczke w Kluszkowcach,
- zatoczke powyżej Niedzicy,
Na wypożyczenie łódki nie licz za bardzo. Ceny sprzętu pływającego są astronomiczne.
A jeśli chodzi o ujście Białki to jest tam zorganizowane pole namiotowo kempingowe. Syf malaria - ogólnie mówiąc.
Ale o świcie kiedy wszyscy śpią to można popróbować. Jak chcesz łowić kreopki to jedź na Biały lub Czarny Dunajec albo na Dunajec poniżej połączenia ewentualnie na sama Białkę.





#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 lipiec 2006 - 16:37

Jak chcesz łowić kreopki to jedź na Biały lub Czarny Dunajec albo na Dunajec poniżej połączenia ewentualnie na sama Białkę.


I only muchia :lol:

Pozdr.

Salmo

#11 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 24 lipiec 2006 - 18:05

To pospiningować na kropki można pojechać poniżej zbiorników do Sromowiec Niżnych lub Wyżnych :D
Albo poniżej Pienińskiego parku

#12 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 lipiec 2006 - 17:34

Nie ze wszyskim bym się zgodził. A mianowicie na tym zbiorniku łowienie na brzegu napowietrznym jest bardzo utrudnione, a w pewnych przypadkach wręcz niemożliwe. To specyficzny zbiornik i w przypadku wiatru i falowania wody wymywane są strome gliniaste brzegi. Woda przy brzegu jest bardzo męta i czasami tak bardzo, że wyklucza to możliwośc łowienia. Poza tym za wiatrem podążaja wszyskie paści pływające po zbiorniku, a przyniesione przez wodę. Przy nawietrznej pływa często gąszcz gałęzi, butelek typu PET oraz suszona trawka. To także potrafi utrudnić lub uniemożliwić łowienie.


To zobacz na jakich miejscówkach chłopaki z Imakatsu łowią http://www.imakatsu....ovie/index.html
:unsure: (filmy z 10 lipca)

Pozdr.

Salmo

#13 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 25 lipiec 2006 - 19:05

@ salmo ale oni chyba nie łowią na zbiorniku Czorsztyńskim ?????
Tak mi się przynajmniej wydaje.
A tak z ciekawości zapytam kiedy ostatni raz byłeś na Czorsztyńskim akwenie ???
Pozdrawiam
cezorator

#14 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 lipiec 2006 - 20:00

Łowić na pewno nie łowią ale jakiej grubości jest ta warstwa o której mówisz znaczy się ile od brzegu jest uniemożliwione łowienie?

Pozdr.

Salmo

#15 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 25 lipiec 2006 - 20:21

Czasami jest tego kilka metrów od brzegu. Trudno jest łowić z brzegu przy czymś takim. Nawet jak się przerzuci te paści to jak prowadzic przynętę lub jak wyholowac rybę ????
Na tym zbiorniku jak nie przywieziesz ze sobą łodki to nie popływasz, chyba, że masz kasy jak lodu. Cena to ok 8 zet za godzine.
Poza tym woda bywa koloru kawy z mlekiem od podmywanych przez fale brzegów. Na szczęcie jest wiele dni bez wiatru.



#16 OFFLINE   Johnny John

Johnny John

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2006 - 16:37

Byłem tam całkiem niedawno. Ja łowie pod zamkiem Niedzica. Nigdy nie widziałem tam więcej niż 1 jednego wędkarza!!! :huh:
Tyle tam jest okoni i szczupaków. Klenie dobrze biorą na wiśnie podane na zestawie splawikiowym oraz na ... chleb :lol:.
Złowiłem tam kilka ladnych garbusów ok.40 cm. Rybna woda.
Jeżeli ktos tam bedzie chciał sobie połowić to o szczeguły może zapytać miejscowego wędkarza, który sprzedaje obrazy na zamku.
on wie gdzie stoją pokażne szczupaki(sam widziałem tam metrowca w słoneczny dzień jak pływał pod powierzchnią!!!!)

Naprawdę gorąco polecam :D



#17 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 28 lipiec 2006 - 08:44

Byłem tam całkiem niedawno. Ja łowie pod zamkiem Niedzica. Nigdy nie widziałem tam więcej niż 1 jednego wędkarza!!! :huh:
Tyle tam jest okoni i szczupaków. Klenie dobrze biorą na wiśnie podane na zestawie splawikiowym oraz na ... chleb :lol:.
Złowiłem tam kilka ladnych garbusów ok.40 cm. Rybna woda.
Jeżeli ktos tam bedzie chciał sobie połowić to o szczeguły może zapytać miejscowego wędkarza, który sprzedaje obrazy na zamku.
on wie gdzie stoją pokażne szczupaki(sam widziałem tam metrowca w słoneczny dzień jak pływał pod powierzchnią!!!!)

Naprawdę gorąco polecam :D


Będę w tamtych rejonach od 4 do 6 sierpnia i wykorzystam Twoje informacje.
Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 15:57

W tym roku mial byc zniesiony czy tez zawieszony (WSA) zakaz plywania na spalinie. Czy tak sie stalo? I czy tak już będzie?
  • Mallaidh lubi to

#19 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 06 lipiec 2011 - 17:09

Sadząc po ilości łódek pływających na spalinowym zakaz już od roku nie obowiązuje :unsure: :D .
  • niedzwiecki i NARA lubią to

#20 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 18:10

Witam kolegów wydaje mi się iż nie macie racji,dzwoniłem do strażnika Nowy Sącz i nadal obowiązuje zakaz pływania na spalinowych .Zaznaczył ze mandaty będą wysokie.Ja osobiści miałem kontrole 4 razy na 5 wyjazdach :huh:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych