Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#2161 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 04 lipiec 2018 - 21:18

jest ok woda wysoka na gdzieś 10m idzie pas wody budnej i tyle.....ryby jak zawsze trzeba szukać..


Użytkownik Piotr Boruch edytował ten post 04 lipiec 2018 - 21:21

  • Robbert89 lubi to

#2162 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:25

Woda podniesiona o jakieś 2 metry, ale fajna do łowienia.

Niestety słabe żerowanie (przynajmniej wczoraj), siadały ale tylko króciaki.



#2163 OFFLINE   Robbert89

Robbert89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:41

Na jakich glebokościach łowicie o tej porze roku? Ostatnio orałem blat przy krzyżu, było jakies 8m i kant przy drodze w Mizernej, tam z 6-8m spada do 12-14m. I tu i tu mialem kontakty z sandaczami, ale tylko delikatne brania. Łowicie klasycznie opadem do dna, czy w toni? Generalnie zauważyłem, że dobrze jest orać w chmurze drobnicy, jednak nie utrafiłem tam konkretnych ryb.

#2164 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:50

Jak słabo z wynikami, to łowię wszędzie (od 5 do 12m) w tym roku najwięcej kontaktów miałem na zwykłych nieciekawych blatach.

W typowych sandaczowych miejscówkach pustki (znają je prawie wszyscy i pewnie sandacze już z nich wyjechały)

W toni jest masa drobnicy i na pewno coś się przy niej kręci. Mnie dziwi to, że jeszcze w tym roku nie miałem kontaktu z żadnym okoniem - w zeszłym roku i poprzednich latach nie miały problemu by zaatakować sandaczową przynętę.


  • Robbert89 lubi to

#2165 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 05 lipiec 2018 - 19:07

Może po prostu są w innym rejonie zbiornika niż łowisz....w tej części gdzie ja łowię najcześciej jest ich pod dostatkiem...



#2166 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 lipiec 2018 - 19:47

Może po prostu są w innym rejonie zbiornika niż łowisz....w tej części gdzie ja łowię najcześciej jest ich pod dostatkiem...

Nie wykluczam tej możliwości, choć obławiam zazwyczaj spory obszar.

Porównuję wyniki/kontakty do lat poprzednich i .... niby czemu okonie miałyby opuścić stare (myślę, że dobre) miejscówki.



#2167 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 20:10

Jest coś na rzecz: Nie mogę w tym roku wstrzelić się w jezioro i niestety zeruje , ale ostatnio chciałem sobie poprawić humor i popłynąłem w miejsce (ostatniej szansy :D)  gdzie wiedziałem ,że okoni takich do 25cm jest masa , czasem trafił się i tam 40 Od kilku lat zawsze miałem tam bankowa miejscówkę , w tym roku stwierdziłem brak okoni a jeśli się pojawiają to takie 10cm (miałem brania tylko dwóch takich sztuk), reszta to podrostki 5-8cm , które nawet najmniejszego twistera nie zaatakują. 



#2168 OFFLINE   Robbert89

Robbert89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 lipiec 2018 - 20:37

Bo z Czorsztynem jest jak z piękną kobietą. Jest urokliwy, tajemniczy i nieprzewidywalny Ze spokojnej flauty potrafi się w pare minut rozsierdzić. No i trzeba się sporo namęczyć, żeby "dał".:D A jak ktoś ma kasę, dużą i szybką łajbę, dokładne echo, to dostaje... to za czym pływa.:D

A ja mam jeszcze sentyment, bo na tym zbiorniku, mając 12 lat, pierwszy raz zakosztowałem łowienia z łodzi.
W tym roku byłem dopiero jeden raz, o kiju nie spłynąłem, ale szczupak to nie zedzik...

Użytkownik Robbert89 edytował ten post 05 lipiec 2018 - 20:41

  • Hurrican lubi to

#2169 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 lipiec 2018 - 22:29

Będę na urlopie z rodzina w pobliżu.Czy są jakieś fragmenty zbiornika gdzie można pospiningować z brzegu?myślę głównie o okoniach a jak piszecie są pogrupowane w określonych częściach zbiornika.A może są fragmenty gdzie można trafić coś wiecej  niż okonia?Jutro sie pakuję i nie wiem czy zabrać jakiś solidniejszy kij poza okoniowymUL.Proszęchoć o jakąkolwiek wskazówkę.Czasu na szukanie nie będzie,raczej 1-2 godziny urwane rodzinie niestety.



#2170 OFFLINE   sajmon55556

sajmon55556

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 22:37

Przy Hubie możesz próbować upolować z brzegu okonie szczupaka Sandacza

Będę na urlopie z rodzina w pobliżu.Czy są jakieś fragmenty zbiornika gdzie można pospiningować z brzegu?myślę głównie o okoniach a jak piszecie są pogrupowane w określonych częściach zbiornika.A może są fragmenty gdzie można trafić coś wiecej niż okonia?Jutro sie pakuję i nie wiem czy zabrać jakiś solidniejszy kij poza okoniowymUL.Proszęchoć o jakąkolwiek wskazówkę.Czasu na szukanie nie będzie,raczej 1-2 godziny urwane rodzinie niestety.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#2171 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 lipiec 2018 - 10:49

Będę na urlopie z rodzina w pobliżu.Czy są jakieś fragmenty zbiornika gdzie można pospiningować z brzegu?myślę głównie o okoniach a jak piszecie są pogrupowane w określonych częściach zbiornika.A może są fragmenty gdzie można trafić coś wiecej  niż okonia?Jutro sie pakuję i nie wiem czy zabrać jakiś solidniejszy kij poza okoniowymUL.Proszęchoć o jakąkolwiek wskazówkę.Czasu na szukanie nie będzie,raczej 1-2 godziny urwane rodzinie niestety.

W zeszłym roku byłem z rodziną w Kluszkowcach. Czasu miałem podobnie jak Ty. Gdy rodzinka zasnęła, wchodziłem w śpiochach z plaży. Zedy wpływały na kolację w zatokę. Kilka trafiłem, rozmiarowo bez szału.



#2172 ONLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 15 lipiec 2018 - 13:57

Cześć.

Czy nie chciałby ktoś mnie przygarnąć mnie na łajbę 16 lub 17 lipca(pora dnia dowolna)?  Oczywiscie nie za friko. Jak mam płacić za wynajęcie łodzi to wole komuś kase dać.



#2173 OFFLINE   Banzaiq

Banzaiq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Banzaiq
  • Nazwisko:\

Napisano 20 lipiec 2018 - 20:06

Jak tam sytuacja na Czorcie? Poprawia się coś po WIELKIEJ wodzie?



#2174 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 20 lipiec 2018 - 20:22

Wielka woda to chyba na razie spływa do Czorsztyna, liczę, że za tydzień będzie do łowienia.


  • bober lubi to

#2175 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 lipiec 2018 - 20:40

W Czorsztynie jest obecnie około 5m wody więcej niż jeszcze tydzień temu  ;)  :)



#2176 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 20 lipiec 2018 - 22:23

Woda na całym zbiorniku koloru kawy z mlekiem.przepusty na zaporze otwarte a duża brudna woda z Białki i obydwu Dunajców nadal spływa .najbliższe 2 tyg będą ciężkie do łowienia
  • ŻoliborzFishingTeam lubi to

#2177 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 23:16

Właśnie miałem pytać czy woda opada bo akurat urlop zaczynam.

Swoją drogą wiele osób delikatnie mówiąc jest zdziwionych tym ,że przez ostatnie dwa tygodnie , pomimo dosyć wysokiego stanu i prognoz na duże opady trzymali sztywno wodę .



#2178 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 21 lipiec 2018 - 07:56

Właśnie miałem pytać czy woda opada bo akurat urlop zaczynam.

Swoją drogą wiele osób delikatnie mówiąc jest zdziwionych tym ,że przez ostatnie dwa tygodnie , pomimo dosyć wysokiego stanu i prognoz na duże opady trzymali sztywno wodę .

Bo na zaporze priorytetem jest cena/sprzedaż energii elektrycznej i wodę spuszczają wtedy gdy jest zapotrzebowanie na prąd z turbin. A ochrona przeciwpowodziowa to ...... tak przy okazji.



#2179 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 21 lipiec 2018 - 11:36

A gdyby tak zrobić na Czorsztynie no kill......ciekawe czy "głodna Litwa" przyjeżdżała by tak ochoczo?!?
  • Voldemort lubi to

#2180 OFFLINE   Robbert89

Robbert89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 lipiec 2018 - 00:36

Na nic no kill, gdy brakuje kontroli.
  • Pawel46 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych