Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#2601 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1111 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 15 listopad 2019 - 11:29

Jeżeli wędkarz przyjeżdża i weźmie sandaczyka to no problem. Samica składa 200 000 sztuk ikry niechby 0.5% przeżyło to jest 1000 sandaczy. Warunki do tarla są... Może nie tskie jak na Turawce bo i woda inna ale są. Problem jest jak wędkarz przyjedzie i weźmie sobie 7sandaczykow... bo brały, bo jak ja nie wezmę to inny weźmie. Problemem jest też jak ten jegomość przyjedzie 3x w tygodniu i tak przez cały sezon, a niestety takich wierszokletow spotykamy. Straż działa? Czorsztyn to wizytówka tego okręgu jak chodzi o przychody z pozwoleń... A ja od 2012 roku (myślę że z 300wyjazdow) miałem dwie kontrole z czego jedna tyczyla się spaliny.

Użytkownik Sandre edytował ten post 15 listopad 2019 - 11:30


#2602 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 15 listopad 2019 - 11:45

W ostatni poniedziałek byłem pierwszy raz na Czorsztynie i zaliczyłem kontrolę. Kolega, który jeździ trochę częściej mówił mi o regularnych kontrolach. Nie wiem jak to w końcu jest z tymi kontrolami, ale ja byłem zaskoczony na +



#2603 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 15 listopad 2019 - 12:07

Jeżeli wędkarz przyjeżdża i weźmie sandaczyka to no problem. Samica składa 200 000 sztuk ikry niechby 0.5% przeżyło to jest 1000 sandaczy. Warunki do tarla są... Może nie tskie jak na Turawce bo i woda inna ale są. Problem jest jak wędkarz przyjedzie i weźmie sobie 7sandaczykow... bo brały, bo jak ja nie wezmę to inny weźmie. Problemem jest też jak ten jegomość przyjedzie 3x w tygodniu i tak przez cały sezon, a niestety takich wierszokletow spotykamy. Straż działa? Czorsztyn to wizytówka tego okręgu jak chodzi o przychody z pozwoleń... A ja od 2012 roku (myślę że z 300wyjazdow) miałem dwie kontrole z czego jedna tyczyla się spaliny.

 

Pewnie kwestia szczęścia albo pecha. W zeszłym roku byłem na Czorcie z 10 razy i 2 kontrole(obie w  nocy). W tym roku pewnie 20 wypadów i jedna i również w nocy ale nawet nie sprawdzali karty tylko podpłynęli, poświecili latrakami, zobaczyli że spininguję i popłynęli dalej. 



#2604 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2019 - 13:25

...również w nocy ale nawet nie sprawdzali karty tylko podpłynęli, poświecili latrakami, zobaczyli że spininguję i popłynęli dalej. 

 

Czyli kontroli nie było w tym przypadku.



#2605 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 15 listopad 2019 - 16:01

Fakt wody do kontroli to mają. Ale jesli sami siebie nie będziemy pilnować to sandacz sam sie skończy. A nawet jak złapią komplet to i tak laduje w samochodzie i dalej na wodę a łowisko jest piękne dla samych widoków warto pływać

#2606 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1111 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 15 listopad 2019 - 19:39

Stary przyjeżdżasz nad wodę po tygodniu zap...dolu wyczilowac się wyluzowac połowic sobie i mam się przepychac z kimś dzwonić czekać denerwowac. Płacę określoną składkę i chce w spokoju odpocząć, a kontrolować maja odpowiednie służby. Dopóki nie bedzie trzepania bakist i samochodów nie będzie eldorado rybiego i tyle.

#2607 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 15 listopad 2019 - 20:03

Stary przyjeżdżasz nad wodę po tygodniu zap...dolu wyczilowac się wyluzowac połowic sobie i mam się przepychac z kimś dzwonić czekać denerwowac. Płacę określoną składkę i chce w spokoju odpocząć, a kontrolować maja odpowiednie służby. Dopóki nie bedzie trzepania bakist i samochodów nie będzie eldorado rybiego i tyle.


Rybne eldorado za 300zł rocznie? :)
  • Radek_Z lubi to

#2608 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 15 listopad 2019 - 20:12

Mam na myśli pilnować tzn przeszczegac regulaminu .a nie pilnować innych . Jesli każdy z nas Bedzie fer to i ryba bedzie

#2609 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1111 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 16 listopad 2019 - 10:51

Zgadzam się. Mówią że nawet uczciwi wędkarze biorący po komplecie czyli generalnie miesiarze spowodowało by wyrybienie czorta. Na dzień dzisiejszy nadal mówią że to jeden z fajniejszych sandaczowo zbiorników. A pomyślcie teraz ze przed sezonem danego roku do czorta wypuszczają nagle wszystkie sklusowane sandacze z zeszłego... Nadlimity niewymiarki zywcowki przekroczone limity dobowe miesięczne roczne... Wyobrażacie sobie ile by to było sandacza? Moim zdaniem kilka ton
  • suhhar, Voldemort i Artur42 lubią to

#2610 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 12:16

Zgadzam się. Mówią że nawet uczciwi wędkarze biorący po komplecie czyli generalnie miesiarze spowodowało by wyrybienie czorta. Na dzień dzisiejszy nadal mówią że to jeden z fajniejszych sandaczowo zbiorników. A pomyślcie teraz ze przed sezonem danego roku do czorta wypuszczają nagle wszystkie sklusowane sandacze z zeszłego... Nadlimity niewymiarki zywcowki przekroczone limity dobowe miesięczne roczne... Wyobrażacie sobie ile by to było sandacza? Moim zdaniem kilka ton

tak można mówić o każdym zbiorniku...



#2611 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1111 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 16 listopad 2019 - 13:59

Nie o każdym.. Mówimy o zbiorniku w którym nie ma rybaków. Częste i skuteczne kontrolę sprawiły by że ten kilka ton ryb byłoby wiecej. Zanim zrobimy nakaz zakaz widełki takie widełki śmakie trzeba wiedzieć czy to ktoś będzie egzekwowal. W całej Polsce piszą podbiesmy górny wymiar zróbmy to zróbmy tamto, ale to tak jakbym zrobił ograniczenie do 40km pod szkołą ale kierowcy wiedza ze szansa spotkania z miskami jest taka jak na zimę stulecia 😂 kto ma trochę oleju w głowie sam siebie będzie pilnował, ale internet to jedno a realia nad wodą to drugie. Dany wędkarz może zabrać 30 sandaczy w roku x 10000 wędkarzy mamy 300 000 wyjechanych ryb.. 300 samic to wyzeruje a w czorcie jest ich znacznie wiecej. Limity roczne są ale kto to egzekwuje?

#2612 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 17 listopad 2019 - 22:18

I doszedłem do wniosku po tym co przeczytałem że dobrze iż sprzedaję łódkę. Życie.



#2613 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 23:23

Aż taki wpływ ma na Ciebie to forum?
  • pawelHERP, coma i szczupak1 lubią to

#2614 OFFLINE   zk77

zk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:zibi
  • Nazwisko:koz

Napisano 18 listopad 2019 - 11:37

Witam

Jestem totalnym amatorem  (łowię od 2 lat i sporadycznie) wędkarstwa  ale co mnie zastanawia  PZW Nowy Sącz ( łowiłem w tym roku w Czorsztynie oraz w Rożnowie -kupowałem dniówki, ryb żadnych nie zabierałem  z łowiska kontroli brak ) nie publikuje gdzie i kiedy są zarybienia . Brak jakichkolwiek danych na stronie  PZW ile i jakich ryb wpuszczono a ile zabrali wędkarze ( jakie byłe z opłat wpływ ) Takie proste dane w sumie a o ile rozjaśniły by wielu osobą i rozwiały wszelkie wątpliwości . Oba jezioro są piękne i samo przebywanie nad nim jest super!!! A  swoją drogą części wędkarzy  nie musiałaby zabierać wszystkiego co uda się przechytrzyć !!! 


  • nalewator i szczupak1 lubią to

#2615 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 18 listopad 2019 - 11:51

To ja chyba przyciągam strażników jak magnes
Kontroli w tym roku miałem kilkanaście i w każdy weekend straż widziałem

#2616 OFFLINE   szuwaks

szuwaks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 18 listopad 2019 - 16:08

Witam
Jestem totalnym amatorem (łowię od 2 lat i sporadycznie) wędkarstwa ale co mnie zastanawia PZW Nowy Sącz ( łowiłem w tym roku w Czorsztynie oraz w Rożnowie -kupowałem dniówki, ryb żadnych nie zabierałem z łowiska kontroli brak ) nie publikuje gdzie i kiedy są zarybienia . Brak jakichkolwiek danych na stronie PZW ile i jakich ryb wpuszczono a ile zabrali wędkarze ( jakie byłe z opłat wpływ ) Takie proste dane w sumie a o ile rozjaśniły by wielu osobą i rozwiały wszelkie wątpliwości . Oba jezioro są piękne i samo przebywanie nad nim jest super!!! A swoją drogą części wędkarzy nie musiałaby zabierać wszystkiego co uda się przechytrzyć !!!


Widzisz. Jakby wszystko było publikowane to by dopiero była uczta nad tymi zbiornikami. Na końcu roku zawsze puszczają informację roczna.
  • szczupak1 lubi to

#2617 OFFLINE   zk77

zk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:zibi
  • Nazwisko:koz

Napisano 20 listopad 2019 - 09:18

Widzisz. Jakby wszystko było publikowane to by dopiero była uczta nad tymi zbiornikami. Na końcu roku zawsze puszczają informację roczna.

Nie wiem czy źle szukam ale niestety nie znalazłem zestawienia za rok 2018 z PZW Nowy Sacz są  z innych okręgów choć tez zestawienia powny być kompletne a nie tylko ile ryb wpuszczono ( ile osób opłaciło karty ile osób wykupiło dniówki ) 


  • szczupak1 lubi to

#2618 OFFLINE   Piotr O.

Piotr O.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:O.

Napisano 30 listopad 2019 - 08:56

8. W zbiorniku Czorsztyńskim zabrania się:
a) połowu w nocy w okresie od 01.01 do 30.04 i od 01.11. do 31.12;
B) połowu w nocy ze środków pływających przez cały rok;
c) połowu na żywą i martwą rybkę oraz ich części;
d) używania zanęt o łącznej wadze powyżej 2 kg dziennie;
e) połowu metodą spinningową od 01.01 do 30.04;
f) w okresie 01.01 - 15.06: połowu sandacza i połowu ryb ze środków pływających;
g) w okresie 16.06 - 30.06 zabierania sandacza (obowiązuje zasada Złów i Wypuść).Wzór zezwolenia na 2020r. I górny wymiar sandacza 75cm w okręgu NS. Idzie ku lepszemu

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#2619 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 30 listopad 2019 - 10:57

Jeśli podpunkt g to nie jest tylko marzenie i faktycznie znalazł/znajdzie się w zezwoleniu na rok 2020, to jest nadzieja dla tego zbiornika.

Na początku sezonu sandaczowego na Czorsztynie jest rzeź sandaczy, prawie każdy pływa z siatką w wodzie, a później jest marudzenie, że ryby brak.

Można by jeszcze podnieść wymiar do 60cm i limit 1 sztuki na tydzień.


  • szczupak1 lubi to

#2620 OFFLINE   Piotr O.

Piotr O.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:O.

Napisano 30 listopad 2019 - 11:07

Zobaczymy jaka będzie wtedy frekwencja w czerwcu Załączony plik  wzór_zezwolenia_na_stronę_2020.pdf   366,42 KB   88 Ilość pobrań

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
  • szczupak1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych