Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czorsztyn


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2953 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hornet

Hornet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaRóżan

Napisano 06 lipiec 2011 - 19:26

w ogole jakas paranoja z tym zakazem, jak mozna na tak wielkim zbiorniku zakazac plywania na spalnie? w tamtym roku przy duzym wietrze, na elektryku bysmy z moim starszym nie wrocili, i tak prawie przyrabalismy w skalke na spalinie!!

#22 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 lipiec 2011 - 22:18

Paranoja taka sama jak na reszcie zbiorników na południu. Żywiec, Klimkówka, Solina, Czorsztyn i można dalej wymieniać. Już to było wałkowane. Zawsze będzie strefa ciszy bo tak jest urzędasom wygodniej a wedkarze niech się martwią. Ja tam już się tak przyzwyczaiłem, że mi wszystko jedno. Mam małą łódkę co pływa na elektryku jak niektóre na spalinie i 300ah prądu to mogę sobie pływać gdzie chcę. Paranoja mnie już nie obchodzi.
  • jozef.wielki.98 lubi to

#23 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 lipiec 2011 - 22:52

Paranoja taka sama jak na reszcie zbiorników na południu. Żywiec, Klimkówka, Solina, Czorsztyn i można dalej wymieniać. Już to było wałkowane. Zawsze będzie strefa ciszy bo tak jest urzędasom wygodniej a wedkarze niech się martwią. Ja tam już się tak przyzwyczaiłem, że mi wszystko jedno. Mam małą łódkę co pływa na elektryku jak niektóre na spalinie i 300ah prądu to mogę sobie pływać gdzie chcę. Paranoja mnie już nie obchodzi.


A to (zakaz spaliny) nie jest argumentowany faktem, iz to jest zbiornik wody pitnej ?
kiedys spotykalem sie z takim tlumaczeniem



#24 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 10:17

Chba nie jest. Dobczyce sa. Czorsztyn to juz zdaje sie nie jest nawet woda górska.


#25 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 10:23

Witam kolegów wydaje mi się iż nie macie racji,dzwoniłem do strażnika Nowy Sącz i nadal obowiązuje zakaz pływania na spalinowych .

Jesli jest nowa uchwala - bo stara zakwestionowal sad - to istotnie kary beda. W przeciwnym razie brak podstawy prawnej. A na stronie powiatu nic nie ma.
Za to jest artykul http://www.gazetakrakowska.pl/podhale/141726,koniec-ciszy-na -jeziorze-czorsztynskim,id,t.html?cookie=1

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 lipiec 2011 - 16:31

Cytat- To nie tylko hałas jest szkodliwy, ale i wywoływane przez te pojazdy fale niszczą brzegi.
Jak rozumiem to na Czorsztynie nie ma wiatru :unsure:

#27 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 08 lipiec 2011 - 11:42

Wszystkie zaporówki na południu to rezerwuary wody pitnej. I bedą budować nowe bo wody coraz mniej. Koło mnie kończą zbiornik Świnna Poręba. Miał być zalany w 2012 ale ze wzgledu na Euro przesunęli na 2014. 800ha wody i już wiadomo, że będzie strefa ciszy. Z tego zbiornika woda rurami popłynie na Śląsk. Z tych wszystkich blisko mnie to spalina jedynie na Rożnowie, który to zbiornik jest najbardziej osłonięty górami i najmniej tam wieje.
  • bal lubi to

#28 ONLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 21:20

Jestem za strefą ciszy na Czorsztynie,sam tam wędkuje i pływam na elektryku co jest uciążliwe przyznaje ,ale powiem czemu,bodajże dwa lata temu wygasła jakaś umowa dotycząca właśnie pływania silnikami elektrycznymi i na drugi dzień z Krakowa pływało sześc skuterów wodnych ,którzy nie zważają na to ze ty pływasz wolno i małym pontonikiem to prawdziwa hołota.Dlatego wole się męczyć tym silniczkiem i rozkoszować się urokiem i ciszą tego zbiornika
  • jozef.wielki.98, Darek Koralewski i KabaTT lubią to

#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 lipiec 2011 - 10:00

A może by tak ograniczenie mocy, a nie urawniłowka i wszystkich za mordę :unsure: :wacko: ?

#30 OFFLINE   depesz

depesz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBojszowy

Napisano 10 lipiec 2011 - 11:14

Krisu23 jeśli chcesz blisko popływać na spalinie to zapraszam na Łąkę (Porębę).

#31 ONLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 12:27

Witam kolegów mam pytani odnośnie pokrywy lodowe.Czy w ogóle przyłapało,bo prognozy obiecujące biggrin.png . dzięki i Pozdrawiam



#32 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:00

mrozi porządnie od czterech dni.na przyszły week powinien być już dobry lód.jutro będę przejeżdżał to napiszę

#33 ONLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:44

W całej Polsce, tak już złapało że 2 wędkarze zginęli z wychłodzenia po wpadnęciu pod lód podczas wędkowania i na jeziorze Śniardwy straż pożarna uratowała 9 wędkarzy, którzy odpłynęli na krze, na zalewie gdzięś w Polsce dwóch 18latków zginęło pod wodą, bo lód się załamał, coś pechowa sobota!
  • BiałyKieł lubi to

#34 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:35

Niestety brak wyobrazni odgrywa tu role a nie pech...

#35 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 29 styczeń 2012 - 17:17

przjeżdżałem ok 16-tej.lód jest ale jaki to nie wiem???
no i łowiło dwie lub trzy osoby koło ptasiej wyspy

#36 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:37

Trzeba byc ************ dla kilku rybek sie tak narazac i do tego na zbiorniku zaporowym !!!!
Ciekawe czy pamietaja ze limit okonia to 15 sztuk i czy dadza sobie spokoj po takiej ilosci czy beda z pecherzem na wierzchu ryby spowrotem do wody wpuszczac
Rece opadaja wacko.png



#37 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 28 czerwiec 2012 - 11:15

Był ktoś ostatnio na Czorsztynie ?
Co tam teraz słychać ?
Pytam bo nadchodzą wakacje i pewnie będę miał okazję parę razy tam powędkować. Zwykle łowię z brzegu pod mostem na Chubie albo w okolicach zatoki Falsztyńskiej. No i szału nie ma . :wacko:
Ale wiem że na Czorsztynie łowi się przedewszystkim z łodzi ; może więc ktoś podsunie mi jakiś namiar na wynajęcie łódki , no i może opis jakichś dobrze rokujących miejscówek. Obiecuję że sandacze będę wyciągał powoli żeby je wypuścić w dobrym zdrowiu. :D

#38 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 28 czerwiec 2012 - 13:18

Był ktoś ostatnio na Czorsztynie ?
Co tam teraz słychać ?
Pytam bo nadchodzą wakacje i pewnie będę miał okazję parę razy tam powędkować. Zwykle łowię z brzegu pod mostem na Chubie albo w okolicach zatoki Falsztyńskiej. No i szału nie ma . :wacko:
Ale wiem że na Czorsztynie łowi się przedewszystkim z łodzi ; może więc ktoś podsunie mi jakiś namiar na wynajęcie łódki , no i może opis jakichś dobrze rokujących miejscówek. Obiecuję że sandacze będę wyciągał powoli żeby je wypuścić w dobrym zdrowiu. :D

Jeśli chcesz kolego mieć jakieś efekty (poza okoniami), to konieczny jest środek pływający. Łódkę można wynająć np. we Frydmanie, Czorsztynie, Niedzicy i pewnie jeszcze kilku innych miejscach. Bardzo pomocna jest echosonda - dno jest niesamowicie urozmaicone, jeśli jej nie posiadasz, to zaopatrz się w lornetkę i jak zlokalizujesz jakąś łódkę, to podpłyń, pogadaj i ustaw się w pobliżu. Dobrze rokujące miejscówki, to głębokość pomiędzy 5 a 15 metrami.

#39 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 28 czerwiec 2012 - 15:36

@Voldemort - co tu dużo pisać ..... Dzięki że się odezwałeś bo na tych Mugoli to nigdy nie można liczyć . Powiedz mi BRACIE ; czy są dostępne jakieś mapy batymetryczne tego zbiornika ? Czy jest dopuszczalne łowienie z rowerów wodnych ? Czy są specjalne opłaty za spinning albo za łowienie z łodzi ?
Czy są jakieś szczególne obostrzenia ogólnych przepisów ?
I pytanie dodatkowe OFFowe :
Czy są na forum jakieś wątki dotyczące starorzeczy Wisły w okolicach Krakowa ?

#40 OFFLINE   spinerex

spinerex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 16:14

Ja też mam pytanko, czy można na tym zbiorniku pływać łodzią z silnikiem spalinowym jeśli tak to czy bez ograniczeń mocy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych