Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trzymajcie kciuki - ruszamy na szczupaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 listopad 2006 - 05:27

Kuba, jak chciałeś mnie ubawić to Ci się udało :lol: Nasi Helmutom samochody kradną i jeszcze przez granice nimi przejeżdżają jak by nigdy nic. Ryzyko ciut większe niż przy rybie którą to można na łodzi zmielić i w słoiki popakować. Polak nadal potrafi.

#42 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 06:09

[quote]
Ale jak nasi zobaczą to co ja widziałem, to ruszą hordy rodaków na to łowisko i będą mieli w d... C&R.
[/quote]
Helmuty dadza im rade latwiej niz kapcie szwedzkie.
Tylko ze ja dalej nie rozumiem, przeciez tam nie wolno C&R, bo jak jakis gruene zobaczy, to sad, wiezienie i grzywna. To jak to w koncu jest?? :huh:
[/quote]
to nie calkiem tak kuba, jak chcesz, to podesle ci oficjalny tekst z DAV

#43 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 listopad 2006 - 09:51

[quote]
Warunki nie rozpuszczają... kilkanaście ostatnich dni to sztormy, a w takiej pogodzie to se można co najwyżej w domku przy kominku posiedzieć...
[/quote]
Zapowiadaja powrót dobrej pogody...moze bys sie jednak skusil? Gumo i ja palimy gumy! :mellow:

[/quote]



Kuba ja się musze przyłożyć do naszych Zalewowych esoxow... Na razie poważniejsze wyjazdy i wydatki w tym zwiazane zostaly zawieszone :(

#44 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 13:49

Moze byc i Zalew... :mellow:

#45 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 listopad 2006 - 13:52

skoro moze byc zalew to ja w zasadzie jestem na miejscu... kwestia waszego zebrania sie do kupy :mellow: ;)

#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 listopad 2006 - 18:45

Cześć,
Pierwszy dzień po powrocie a myślami cały czas jestem na Rugii. W skrócie, bo więcej będzie w relacji, chciałbym odpowiedzieć Wam na pytanie powyżej postawione:
- Tam gdzie byliśmy na Rugii obowiązuje CAŁKOWITY C&R. Można wziąć jedynie jedną rybę około 70cm na łódź.
- Obowiązuje całkowity zakaz trollingu.
- Obowiązuje całkowity zakaz łowienia w miejscach o głębokości płytszych niż 2m (rezerwat przyrody i tarliska ryb).
- Obowiązuje całkowity zakaz dryfowania - tylko z zakotwiczonej łodzi.
- Ponadto niektóre obszary wyłączone są z wędkowania - rezerwaty. Samo wpłynięcie w to miejsce kończy się ogromnej wielkości mandatem. Policję widzieliśmy w zatoce kilka razy - cały czas czujni.

Ponadto ze względu na ogrom wody samodzielne wędkowanie jest prawie niemożliwe. Wymagane są echosonda, GPS wraz z mapami zbiorników (by wiedzieć gdzie są szlaki wodne, płycizny - rezerwaty, głazy, których jest sporo). Ponadto chyba największym problemem jest pogoda. Potrafi się ona zmienić z minuty na minutę. Osobiście na 3 dni łowiliśmy tylko jeden. Woda leży w bezpośrednim sąsiedztwie morza więc ... to praktycznie wędkowanie w morzu. Ponadto niezbędna jest łódź z dużym silnikiem. Takim właśnie dysponują przewodnicy. Liczba łodzi do wypożyczenia bardzo ograniczona i silniki niewielkiej mocy (5KM), co niekiedy całkowicie uniemożliwia wypłynięcie. I na koniec wynajęcie przewodnika z łodzią jest kosztowne.

To chyba większość ograniczeń. Nie jest tak różowo jak to widzicie. Moim zdaniem łowienie na Rugii jest znacznie trudniejsze i bardziej ryzykowne niż w Szwecji. Szwedzkie zatoki są w większości przypadków osłonięte od wiatru i sztormu. Praktycznie zawsze w okolicy kempingu można coś znaleźć na Rugii jest to niemożliwe. Albo można wypłynąć albo siedzi się w domu i ogląda filmy o wędkarstwie. Ponadto trzeba mieć bardzo wielką wiedzę w jakim miejscu aktualnie przebywają ryby. W każda pogodę, porę roku są one w innym miejscu a zbiornik to tysiące hektarów.

No i teraz kilka dobrych wiadomości :D Mimo trudnych warunków, bardzo trudnych udało nam się złowić ryby. Było ich niewiele ale Gromit i ja mieliśmy szczęście zaliczyć metrówkę. Nie wiem kto był bardziej zaskoczony - my, czy przewodnik, ale ... na zakończenie dnia przewodnik powiedział takie słowa jest to mój najlepszy dzień na Rugii od kiedy jestem profesjonalnym przewodnikiem. Chyba mieliśmy dużo szczęścia.

Czekajcie na relację! Będzie co oglądać :D

Pozdrawiam
Remek



#47 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 22:08

skoro moze byc zalew to ja w zasadzie jestem na miejscu... kwestia waszego zebrania sie do kupy :mellow: ;)

wejdz na skype jakos wieczorowa pora...jak nie dzis to jutro.


#48 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 listopad 2006 - 22:16

Kubek ja prawie zawsze jestem na skype, tylko nigdy mi sie nie chce mikrofonu podlaczac :mellow:

#49 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 14 listopad 2006 - 13:25

Remigiusz! Cieszę się, że poprawiliście swoje życiówki !! Dobrze, że Bałtyk nie zrobił wam krzywdy. Na Zalewie wysoka fala czasami jest grożna. Następnym razem pochwalcie siekiedy macie zamiar pojechac na zachód..... to matka powie jakei sa warunki pogodowe ;)

#50 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 listopad 2006 - 14:54

Gratuluję udanej wyprawy i pięknych ryb.

Co do warunków pogodowych to niestety tak to juz tam o tej porze roku bywa. Dobrze, że Wam udało się połowić pierwszego dnia. Słyszałem o przypadkach, gdy goście pojechali na 4 dni i ani razu nie wypłynęli.

pozdrawiam,

Marek

#51 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2006 - 20:26

Witam po powrocie.

Oj, ciężko jest wracać do rzeczywistości po tylu przygodach, które spotkały nas na tym wyjeżdzie.
Rewelacją nie tylko były wielkie ryby, które złowili chłopaki ale także... :D
Na razie pozostanie to tajemnicą. :mellow:
Relację będę przygotowywał i proszę o cierpliwość ponieważ obowiązki nie dają chwili wytchnienia.



#52 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 listopad 2006 - 21:09

wow. Trochę mnie nie było, a tu chłopaki nie próżnują...
Ja także znalazłem kilka dni na rybki. Głupio się chwalić przy okazach dobrze ponad metr, ale nasze polskie startują w innej kategorii.

Największy tego roku. Skusił się na małą GRANDME od Jerrego.
Cały dzień biczowania i tylko jedno jedyny branie. Jednak jak na PZW to 88 cm całkowicie mnie zadawala. Martwi jednak, że w łowisku wogóle nie trafiliśmy na mniejsze rybki. Tak jakby wogóle ich nie było. Ot jeden niedobitek.... :(



Gromit i Remku - Gratuluję kolejnych piekych ryb.

Załączone pliki

  • Załączony plik  88.JPG   71,22 KB   137 Ilość pobrań


#53 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 listopad 2006 - 21:32

Eeeeee! Tylko 88 i nie amerykancki

#54 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 listopad 2006 - 00:04

Remku i Rognisie :D jezeli raport z wyprawy nie ukaze sie do weekendu to ja tu zrobie opierdalaczke i zadyme :angry: ...chyba ze macie jakies chamulce z gazety . Trzymanie tych zdiec i wiadomosci dluzej w tajemnicy niz jeden tydzien jest grzechem ciezkim wobec nas forumowiczow . A Gromit tu wchodzi i ani slowka nie pisnal ...jednym slowem do pracy :lol: a w sobote chce o tym poczytac i poogladac pikegiganty B)

#55 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 listopad 2006 - 08:36

Jurku,
Niestety od razu mogę powiedzieć, że się nie da bo my w sobotę i niedzielę realizujemy pewien projekt i musimy się do niego przygotować. Oczywiście jedziemy na ryby :lol: Obiecuję jednak, że długo czekać nie będziesz musiał. Z góry przepraszam.

Pozdrawiam
Remek


#56 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 15 listopad 2006 - 09:27

Jak jedziecie na tarpony to bym się chętnie zabrał I love tarpon B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych