Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szklaki - jak blanki szklane przenoszą branie

blank glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 21 listopad 2006 - 23:39

... no Panowie,
troszkę dziwnie wychodzi mi to wstawianie zdjęć, musze nabrać wprawy i będzie lepiej

pozdrawiam
Pietras

#62 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 09:07

@Mako
jeśli oczy nie mylą to na szczytówce na zdjęciu Twojego kijka widzę fuji typ F

@pietras
a jak to wygląda u Ciebie? Tzn. co masz na szczytówce?

Pozdrawiam

#63 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 22 listopad 2006 - 10:33

@Friko,
jak dobrze pamiętam to Fuji FST (new concept) z wkładką SiC.
Jest to delikatna przelotka i fizycznie i optycznie.
Założyłem ją sam bo pierwotnie była typu F z tytanową ramką,
ale wydawała mi się optycznie za duża w stosunku do recoili.
Mimo,że pierwsza wersja była dobrana pod kolor recoili to i tak z odległości 2,3 m od oczu sprawiała wrażenie znacznie ciemniejszej i właśnie optycznie większj niz recoile. Więc mając pod reką FST dokonałem zmiany i teraz juz mi wszystko gra.

pozdrawiam
pietras

#64 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 10:44

@pietras

F to typ ramki przelotki szczytowej, ta ramka jest taka sama niezależnie czy wykonana z tytanu czy ze stali (oczywiscie, o ile jest ten sam rozmiar pierscienia)

ramki stalowe z pierscieniem SIC maja oznaczenie: FST
a ramki tytanowe z pierscieniem SIC maja oznaczenie: T-FST

Pozdrawiam


#65 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 22 listopad 2006 - 11:35

@Friko,
no wiedziałem,że coś pokrecę :mellow:
...a są jeszcze przelotki szczytowe typu P, które również mają wkładkę SiC i wtedy mają określenie PST ? i pewnie jeszcze kilka innych... troszkę się pogubiłem.

Jedno jest pewne, że ta z tytanową ramką miała większą ramkę - bo obie mają ten sam rozmiar - 6. Zapewne też, jakby je zważyć to pewnie ta z tytanową ramką była lżejsza (mimo,że ogólnie była większa). A ja mam takie specyficzne problemy emocjonalne :lol: i jeśli coś mi źle wygląda w całości sprzętu to przeszkadza mi w łowieniu... Dotyczy to zarówno wędek jak i młynków. Taki troche dziwny jestem

pozdrawiam


#66 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 12:12

@pietras

spoko... rzeczywiście przelotki szczytowe typu P mają bardziej rozbudowaną i przez to cięższą ramkę niż przelotki typu F

Jeżeli uprzednio miałeś przelotke typu P i wymieniłeś ja na F to kij powinien odczuć różnicę :D

Pozdrawiam i dziękuję za zamieszczenie zdjęć





#67 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 13:20

Takie mi sie wnioski nasonely po obejrzeniu zdjec....a jak wyglada zuzywanie zylek/linek na przelotkach Recoil?
Zeby nie wiem jak polerowac metal, nigdy nie osiagnie on gladkosci pierscienia ceramicznego.
Swiadczy o tym chocby fakt (bardzo rozsadnie swiadczacy o wlascicielu) o zamontowaniu na szczyt przelotki Fuji Sic.
Gumo
p.s.Poza tym tak troche ekspensywnie wygladaja te przelotki przy blanku, ktory mozna kupic za ok. 50$.
Dla porownania sama przelotka tytanowa na szczyt to powyzej 10$. Wiem chyba o co chodzi z tymi wielkosciami przelotek...tytanowa tej samej wielkosci ma wieksza dziure w porownaniu z przelotka typu F, z racji zast. 'chudszego pierscienia ceramicznego...

#68 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 listopad 2006 - 16:22

Faktycznie szczytowa to FUJI SIC, co do zużywania się linek na razie nie widzę różnicy,ale łowię na żyłki.
Ponieważ w sezonie pstrągowym łowiłem dość intensywnie( średnio 2-3 razy w tyg. po 6-7 godzin) więc żyłki zmieniałem stosunkowo często.
Jedyny mankament to czasem minimalne takie jakby minimalne przedzwanianie największej z przelotek, ale jest prawie nie słyszalne i odczuwalne tylko przy plecionkach.
Wrzucę jeszcze zdjątka kija Trociowego poglądowo...

#69 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2006 - 17:22

wrzucaj wrzucaj

#70 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 listopad 2006 - 18:50

Dorzucam jeszcze mojego Trociowca...
Wędka do 50g (w wypadku Seekera to jest bardzo mocno umowne) i 296cm (cięte z blanku 305cm do 40g czego skutkiem podniesienie górnego CW i zmniejszenie zbieżności blanku).
Całość nie ukrywam troszkę ciężkawa, ale wrażenia z łowienia nie zapomniane...Niesamowita dokładność w podaniu przynęty, niesamowite naładowanie blanku i świetne czucie przynęty.
Niestety nie rozdziewiczony trotką ,ani łososiem ale najbliższy sezon <_< ....

Załączone pliki



#71 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 22 listopad 2006 - 20:10

Gumo, na chwilę obecną nie zauważyłem większego zużycia żyłki - a tym kijem łowię tylko żyłką. Ale faktycznie przyszło mi do głowy to samo, dlatego też na szczyt powędrowała przelotka Fuji Sic (dla świętego spokoju)- w sumie szczyt jest obciążony najbardziej.
Dodatkowo samo sprawdzenie zużycia żyłki też nie jest takie proste z powodu wielu czynników zewnetrznych. Tym spinningiem łowię ogólnie lekko, przynęty do 10 gram i najczęściej są to gumy, które nie stawiają dużego oporu podczas prowadzenia.
Wielkość ryb (najczęściej okonie), jak równiez elastyczność blanku również nie zmusza hamulca kołowrotka do częstej pracy - a zapewne wtedy możnaby powiedzieć coś więcej na temat zużywania żyłki. Kijem tym łowię również z najmniejszą częstotliwością..

(Faktycznie czasem słyszalne jest dzwonienie przelotki wejściowej o którm napisał również @Mako... da się to przeżyć.)

W sumie jednak taka obawa, że metal nigdy nie osiagnie gladkosci pierscienia ceramicznego - powoduje odczucie, żeby unikać montowania tych przelotek do wędek szybszych i cięższych.
Mówię np. o hot shot'ach, którymi bardzo dobrze łowi się sandacze i jeszce dodatkowo linką. Dlatego też kilka postów wcześniej pisałem, ze wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem są SiCi a koszty praktycznie te same.

Osobiście jeszcz na chwilę obecną nie słyszałem negatywnych opini na temat Recoili pochodzących z praktycznego doświadczenia a wręcz odwrotnie - były chwalone.

pozdrawiam
pietras

p.s. osobiście, z wielu względów drugi raz nie zdecyduję się na ich montaż - jeden taki spinning wystarczy.

#72 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 22 listopad 2006 - 20:16

@Mako,
chyba przed rozpoczęciem sezonu trociowego nie wychodzisz z siłowni... :lol: , do tego Seekerka to trzeba pary.

pozdrawiam
pietras

#73 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 listopad 2006 - 06:13

Nie jest aż tak źle :mellow:
Ale faktycznie to mocny kij i po całodziennym wędkowaniu razem z dość sporym kręciołem odczuwam to.
Z tym ,że nie demonizuję tego aż tak bardzo bo on nie jest aż tak dużo cięższy niż węglowy kij o dużej mocy(max 20%).
Jego spora zbieżność powoduje ,że wygląda bardzo solidnie i to jest trochę mylące...
Ja się przyzwyczaiłem, a nie należę do mikrusów więc ogólnie nie jest źle :lol:

#74 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 listopad 2006 - 18:27

Waga ,i co za tym idzie manewrowość jest naturalną cechą kija.Szklak w oczywisty sposób przeważa grafit..Jednak niczego to nię przesądza.Można z wagi uczynić modne kryterium i obowiązującego tyrana..
No , ale po co..
Pływanie elektryczną bajaderką też jest niemęskie.

#75 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 maj 2018 - 13:20

Ostatnio troche pytan na forum o szklakach sie pojawilo, wiec ciekawscy chetnie przeczytaja ten 'prehistotyczny' watek  B)



#76 ONLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 styczeń 2020 - 18:30

Czytają :)
  • Del Toro lubi to

#77 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 styczeń 2020 - 19:19

Szkoda troszkę, że w miejscu stanął, a i fotek jak na lekarstwo choć jest trochę szkła na forum, a nawet hybrydy są ;)



#78 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 styczeń 2020 - 21:47

Odnosnie Seekrow jest sporo watkow opisujacych konkretne modele.

Natomiast o Szklanych Batsonach i Lamiglasach jest faktycznie bardzo niewiele...

Moim zdaniem przyczyna tego jest to co juz gdzies na poczatku tego watku napisal Slawek, "Seeker jest takim szklanym hi-endem"

To co pisze dotyczy glownie blankow spiningowych bo jak chodzi o muchowe szklo to mamy troche wiecej graczy z wyzszej polki na rynku np: niemiecki Steffen-Brothers...

Klasa sama dla siebie sa takze od lat "miodowe" Lamiglasy itd...



#79 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 styczeń 2020 - 21:49

No i Epicki...miammmm
  • Franc lubi to

#80 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 24 styczeń 2020 - 00:38

 

To co pisze dotyczy glownie blankow spiningowych bo jak chodzi o muchowe szklo to mamy troche wiecej graczy z wyzszej polki na rynku np: niemiecki Steffen-Brothers...

.

Niemiecki Steffen-Brothers? ;)  Mark z bratem opuścili Arizonę i teraz coś tworzą w Niemczech? Paru ludzi w Europie zbroi ich blanki, ale jednak popyt w Stanach jest wielokrotnie większy.  Muszę to sprawdzić na ich stronie. ;)


  • venom_666 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych