Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szklaki - jak blanki szklane przenoszą branie

blank glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 listopad 2006 - 10:26

Gumofilc@ to nie jest dokładnie tak z tymi kształtowanymi przelotkami. Przelotki produkuje się od lat, coraz lepsze. Coraz trudniej trafić na młody kij, który ma zużyte przelotki. A fabryki produkują dalej. jest takie ameryka,skie powiedzenie o nowych produktach czy inowacjach. Na pytanie do czego to służy, odpowiedz jest jedna. do sprzedawania.
Sądzę, że tutaj jest właśnie taki przypadek. Czymś trzeba tych ludzi zachęcić.

pozdrawiam

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 11:26

@Thymallus
Dokladnie tak.

U nas rzadko jednak sprawdzaja sie prawidla z US. U nas jest tak: Co to jest? Sprzet wedkarski... .A do czego to sluzy? Do lowienia ryb... .Jakich ryb??
Gumo

#23 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 listopad 2006 - 16:07

Gumo z tymi nowinkami jest trochę tak jak mówisz, ale wierz mi wędki zbrojone na Recoil są niesamowite i nie tyczy się to tylko ich oryginalnego (staroświeckiego) wyglądu.
oczywiście nie widzę sensu w zbrojeniu wędki np? na trocie czy sandacze Recoilem, ale na konstrukcjach subtelnych różnice są szokujące.

#24 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 16 listopad 2006 - 18:35

Mako@, dosłownie tak jest. Do spinningów, którymi łowię sandacze
szybkim i ciężkim opadem z zastosowaniem plecionki nie założłbym RECoil'i i to jest pewne. I nie dlatego, że obawiam się o ich zniszczenie czy niszczenie linki - tylko uważam, że w tym przypadku niezastąpione są Sic'i - Fuji (i to z wielu względów).

Co do nowinek - to RECoil'e takimi nowinkami to już nie są...
w St. Croix zastosowano je już seryjnie w kijach spinningowych w modelach Legend Inshore, czyli już nie tylko muchówki. A jeżeli to zrobili i dają dożywotnią gwarancję to są już pewni tego produktu.

Ale, wracając do sedna tematu - którym nie były przelotki... :mellow:
Zgadzam się w pełni z Thymallusem, że w przypadku decydowania się na blank szklany nie należy oszczędzać a ceny blanków nawet Seekera i tak są bardzo przystępne.

pozdrawiam
Pietras

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 19:13

Mako, pożywiom, uwidim...na razie nie widze, zeby to rozwiazanie zdobylo jakas powszechna akceptacje.

Widze, ze sie nie rozumiemy...jest kilka rodzajow wkladow ceramicznych na przelotki Aluoxy, Hardloy, Alconite, SiC, Gold Cermet.
Obok tego istnieje wiele rodzajow ramek, wykonanych z rozmaitych materialow.
Waga, wytrzymalosc a co za tym idzie przeznaczenie danej przelotki jest zwiazana z caloscia (ramka i wklad).
Dlatego (moze i sie czepiam) dziwnie brzmi, kiedy sie mowi o tym, ze na sandacze na ciezko najlepsze sa Fuji SiCki.
Kazdy typ ramki moze byc wyposazony w kazdy z tych wkladow (rowniez wspomniane przelotki muchowe)
W razie watpliwosci proponuje przesledzic wyniki wazenia, ktore uskotecznialismy...
Wychodzi, ze najlzejszymi przelotkami w SWOICH KLASACH sa przelotki tytanowe (tytanowa ramka). Sa to zabawki drogie i prawdopodobnie dlatego sa wyposazone w pierscienie od SiC wzwyz.
Czy sa lzejsze od swoich odpowiednikow Recoili nie wiem. Nic prostrzego, wystarczy mi wyslac do zwazenia..
Gumo

#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 listopad 2006 - 21:04

Przewrotnie zapytam Cię ,Gumo co na naszej lechickiej łączce zdobyło akceptację powszechną? Parawędki i wagowe kołowrotki.. Karykatury wędkarskich technik..Wklejanki..
Czy z tej stadności gustów urodzi się jakaś nowa jakość? Powątpiewam..
REC jest dla poszukujących i potrzebujących.One nie są do ścigania się, ani do rankingów.Są do montowania na blankach.
Taki specyficzny element rynku.Jest popyt,jest towar..Duże firmy oferujące sprzęt w ten osprzęt raczej nie idą .To domena indywidualistów,kolekcjonerów oraz poszukiwaczy-rodbuilderów.Z lekkuchnym e-glassem zwyczajna malina..
Zachowaj nas Boże,od Dody powszechnej oraz sic-owych okopów..
I innych urawniłowek..

#27 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 16 listopad 2006 - 21:23

Gumo,
rozumiemy się i to dobrze...
I zgadzam się, że jest kilka rodzajów wkladów ceramicznych takich jak np. w Fuji - Hardloy, Alconite, SiC, Gold Cermet. U innych producentów te same wkłady często mają inną nazwę handlową... i różną jakość. Obok tego istnieje wiele rodzajow ramek, wykonanych z rozmaitych materiałów, które również mają własną specyfikę (konstrukcja i stopka) i wytrzymalość.
Uważam, ze nie czepiasz się bo dla mnie również byłoby dziwne, kiedy ktoś stwierdziłby, ze na sandacze na ciężko najlepsze są Fuji SiC'i. Ja napisałem, że w tym przypadku są niezastąpione (moja subiektywna opinia) a nie najlepsze i jedyne słuszne - a to różnica... :D
I nie każdy typ ramki można znaleźć z każdym z tych wkładów. Sam napisałeś, ze ramki tytanowe mają wkład od SiC w górę, więc niewiele tych możliwości ale dwie najlepsze. A ich koszt (komplet) często przekracza 3 krotną wartość dobrego już blanku.
Faktycznie z przelotek ze spiekiem ceramicznym najlżejsze są te z tytanową ramką - tylko, że waga przelotek w kijach ciężkich nie jest taka istotna, ale wkład który jest super gładki i dobrze odprowadza temperaturę już tak.
RECoil'e to przelotki bez wkładu, wężykowe - ale zapewne o tym wiesz. Wykonane są ze stopu niklowo-tytanowego, a producent podaje, ze sa 3-4 razy lżejsze od ceramicznych odpowiedników i tyle... Więcej na ich temat mogą powiedzieć panowie Artur Banachowski i Zbyszek Kawalec.

pozdrawiam
Pietras

#28 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 16 listopad 2006 - 21:29

@Sławek Oppeln Bronikowski

...poprostu święte słowa :mellow:

pozdrawiam
Pietras

#29 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2006 - 05:38

Kolega Sławek ma 100% procentową rację, nie sądzę by Recoile znalazła zastosowanie w powszechnym wędkarstwie ponieważ według mej oceny, zaawansowanie technologiczne tych rozwiązań (cena)i pewien archaizm wizualny raczej nie znajdą powszechnego zastosowania w seryjnym sprzęcie ( a szkoda).
Ale właśnie w lekkich zastosowaniach, przy budowanych indywidualnie wędkach będą gościły prawdopodobnie coraz częściej(oby).... :mellow:
  • Bolesław lubi to

#30 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 listopad 2006 - 11:49

Witam
@Mako, a mógłbyś zamieścić zdjęcia swoich Seeker-ów?
Tarłoś

#31 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2006 - 17:14

Pewno, porobię zdjątka i wstawię jak rozumiem nie muszę wszystkich fotografować????
Wstawię pstrągowy i trociowy...

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 listopad 2006 - 17:20

mako oczywiście, że nie musisz...




... ale było by miło z Twojej strony :mellow:

#33 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2006 - 18:01

Panowie..tak wygladajac z moich okopow...
Moge tylko powtorzyc, co napisalem. Nie bede wydawal pieniedzy na cos, do czego nie mam przekonania. Po prostu nie wierze, ze sa lepsze niz rozsadnie wybrane przelotki z wkladem ceramicznym.

Jezeli ktos bylby na tyle sympatyczny, zeby mi przeslac pare sztuk to moze udaloby sie wyrobic sobie na ich temat jakies zdanie.
Ale zakupu takiego nie przewiduje.
Na razie zainwestowalem w przelotki Fuji i to te raczej do wedek sredniej i wiekszej mocy, takie na jakie najczesciej lowie.

Ale Wam chyba nikt nie stawia zadnego embarga, zbrojcie, lowcie i dzielcie sie spostrzezeniami. Moze rzeczywiscie za pare lat okaze sie, ze warto sie tym zainteresowac?
Gumo
p.s.Slawku, nasz rynek bym zostawil <_< pelna zgoda. Ale wlasnie, chodzi mi o to (i tu lezy m.in. powod mojej opinii): dlaczego wielkie firmy i sklepy nie oferuja tego rodzaju przelotek w gotowych wedziskach, jak i luzem, skoro sa one tak zauwazalnie lepsze?
A wlasnie, jak ksztaltuje sie ich cena, za poszczegolne wielkosci?

#34 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 listopad 2006 - 19:07

Gumo szanowny..Nie idzie o to które są lepsze.Nie uważam aby wartościowanie wg.nazwy,użytych materiałów,stopnia zaawansowania czy też ceny miało prymat.Wyżej sobie cenię celowość użycia oraz trafność doboru.Wszystkie elementy mają pasować do wizji,koncepcji wędki..Myślę ze fishing taki indywidualistyczny być powinien,rb także.
Inni,ale równi..

Nasze środowisko nie wyhodowało sobie autorytetów.Wzorce dostajesz gotowe z mediów.Jest wędkarska kolorówka i biznes.
I ludzie myślą ,i żyją tym kitem.
REC-i to głęboka nisza.
Dobrze że są..

#35 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 17 listopad 2006 - 20:02

Wiem, że Cabela's to nie G.LOOMIS, ani LAMIGLAS, ale oni montują te przelotki w seryjnych wędkach http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A& amp;_DAV=MainCatcat20166-cat20374&id=0030281118208a& navCount=4&podId=0030281&parentId=cat20374&maste rpathid=&navAction=push&catalogCode=IG&rid=& parentType=index&indexId=cat20374&hasJS=true

Pozdrawiam

#36 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2006 - 21:24

Panowie,
w St. Croix rówież już zastosowano RECoil'e seryjnie w kijach spinningowych i castingowych w modelach Legend Inshore.

pozdrawiam
Pietras


#37 OFFLINE   pietras

pietras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2006 - 22:13

Panowie... może się tłumaczę ale, to chyba przez mojego posta zaczeła się ta debata o RECoil'ach. Rzadko udzielam się na forum i niechciałbym robić z siebie jakiegoś eksperta - bo nim nie jestem. O tych przelotkach wspomnialem tylko przy okazji poruszenia kwestii szklanych blanków...które w moim przypadku nadal są eksperymentem. Zapewniam również, że nie staram się nikogo przekonywać o wyższości przelotek takich nad innymi.

Gumo, masz bardzo dużą wiedzę na temat sprzętu i tylko dlatego podjąłem dalszą rozmowę. Pytając a czemu to taki uraz do recoili? obawiałem się, że za chwilę otrzymam odpowiedź w rodzaju: bo ja już ten błąd popełniłem... zostały pocięte przez plecionkę itp... Rozumiesz, ja zaryzykowałem zakładając je na ten blank a wydałem sporo pieniędzy. Mnie komplet (bez przelotki szczytowej kosztował) około 350 PLN... Obecnie jestem z nich bardzo zadowolony - one również, jak prawie wszystkie inne mają swoje wady i zalety. Z tym lekkim szklanym blankiem tworzą wspaniałą całość pod każdym względem swojej specyfiki, właściwości i charakterystycznego wyglądu.

pozdrawiam:
Pietras

#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2006 - 23:00

@pietras

tak to niestety u nas jest, że czasami nie ma innego wyjścia, tylko jak się chce coś poznać, zrozumieć, to trzeba to sobie czasami po prostu kupić.... tak może być z szukaniem blanków do castingu, tak może być z przelotkami... kupiłeś REC-oile i chwała Ci za to, myslę że do lekkiego, elastycznego blanku stanowią dobre uzupełnienie - chętnie bym obejrzał nad wodą taki kij!

U @guma to nie pamietam czy widzialem jakis kij poniżej 17lb :unsure: to nic dziwnego że i REC-oile nie są na czele listy zakupów

Życze połamania szklaka i pogięcia przelotek na dużym pstrągalu

Pozdrawiam

#39 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2006 - 18:07

Moge tylko powtorzyc, co juz napisalem...
Trzeba poszukiwac najlepszych rozwiazan i tyle.
Jezeli ktos twierdzi, ze znalazl rozwiazanie na wszystkie problemy to znaczy, ze jest albo geniuszem albo....nim nie jest :D
Dla mnie to, ze ktos seryjnie stosuje te przelotki na razie nic nie znaczy. To musialby byc impuls bardziej szeroki, ktory by oznaczal, ze te przedmioty sa lepsze niz dotychczas uzywane...
Do tego czasu bede umiejscawial na tym miejscu przelotki Fuji....Friko troche przesadzil, widzial u mnie kije od 12LB w gore... :D
Nie ma tu zadnego zacietrzewienia ani innej poltyki (zostawmy ja politykom), po prostu tak nakazuje rozsadek z tymi przelotkami...
Gumo


#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2006 - 20:15

@Gumo
Tego Batsona pstrągowego masz jeszcze?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych