Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia ANOS

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marcin

marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 21:32

Witam wszystkich! wink.png
Mam pytanie bo podobno ta firma nie istnieje ale ludzie podobno z tej firmy wykonuja wedki, a moze maja jakies stare z zapasow do sprzedania?? Jak ktos ma namiary to poprosze wink.png
A moze ktos wie czy w trojmiescie mozna uzbroic gdzies kijki poza ludzmi z ANOSA! Chodzi mi konkretnie o kijek na troc! To nawypadek jakbym ich nie znalazl! Dzieki i pozdrawiam! ohmy.png



#2 OFFLINE   CezaryF

CezaryF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 23:39

Masz jakieś stare wiadomości. ANOS nie istnieje już chyba kilkanaście lat. Osoba wykonująca wędki dla KROKUSA wykonywałą je później dla KROKUSA, który juz nie zajmuje się wędkarstwem. Działalność tą od KROKUSA przejął Pan Żbikowski - z nim się skontaktuj telefon jest na RYBIE OKO.
Poydrawiam
CezaryF
  • jersey lubi to

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 lipiec 2007 - 11:21

Czy ktoś zna TE blanki? Czy warte są takiej kaski?

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 lipiec 2007 - 11:24

jesli to ten stary poczciwy ANOS (Andrzej Osowski) to warte grzechu. ale czy to jest TYM o czym mysle... :mellow:

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2007 - 13:19

Trudno cos o nich powiedziec...
F-ma Anos nie istnieje juz ladnych pare lat, pozostalo kilku zbrojmistrzow.
Ktorys z nich pewnie to wstawia, liczac na to , ze nazwa obila sie o uszy na rynku...

Kiedys na Targach rozmawialem z wlascicielem Anosa i wyrazilem taka dygresje, ze mnie i wielu innym nic nie mowi oznaczenie Anos GIII czy tym podobne...o wiele wiecej mowilo wowczas oznaczenie Pacific Bay III...
Dzisiaj jedno i drugie nic juz nie mowi, czyli....odpuscilbym te blanki...

Gumo

#6 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 lipiec 2007 - 13:43

Co do blanków i ich pochodzenia to się nie wypowiem , bo ciężko jest coś ocenić na podstawie zdjęcia. Firma Anos istnieje nadal- w sumie to nigdy nie przestała działać, i zajmuje się produkcją bardzo ciekawych i ekskluzywnych produktów. Nie jest o niej poprostu głośno w prasie. Od czasu do czasu spotykam się z Panem Andrzejem. Bardzo cenie te spotkania, bo to człowiek o ogromnej wiedzy , chyba największej w Polsce na temat blanków i dziedziny rodbuildingu. System opisywania blanków firmy Anos , jest bardzo popularny w U.S.A. Ale u nas klient czuje się lepiej jak ma firmową metkę na rękawie garnituru :D . Tak więc bezpieczniej jest podawać źródło .

Pozdrawaim Łukasz

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 30 lipiec 2007 - 14:43

Czesc,

Blanki te nie figuruja na zadnej liscie Harrison Rods wiec musi byc to cos na zamowienie Anosa. Mysle ze bedzie ciezko dowiedziec sie czegos bez obejrzenia i sprawdzenia blanku.

Pozdrawiam,

Bujo

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 09:55

Ale u nas klient czuje się lepiej jak ma firmową metkę na rękawie garnituru
Nie moge sie wypowiadac, jak to wyglada od strony kontaktu z duza iloscia ludzi, z powodu tego, ze nie handluje.

Wiem natomiast czym ja sie kieruje...
Chodzi o to, zeby zamiast Panasonica nie nabyc Panosonixa. Wzglednie miec otwarta furtke w przypadku ewolucji podejscia do sprzetu, a w zwiazku z nim potrzeby rotacji.
To na wypadek, gdyby o czyms przestalo byc glosno (nie mam na mysli nikogo konkretnego)

Gumo

#9 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 lipiec 2007 - 10:14

@Gumo
Myśle ,że czasy (całe szczęście) , gdzie można było sprzedać wszystko co z grafitu już się skończyły. Też uważam , że klient musi znać pochodzenie towaru. Chodziło mi bardziej o inny aspekt. U nas cały czas pokutuje myślenie: wypromowany produkt-świetny produkt, wysoki moduł -świetna wędka. Chciałbym aby kiedyś doszło do sytuacji , ze klient mówi jakie parametry są potrzebne i wtedy dobiera się blank (niekoniecznie z najwyższego modułu) i zbroi się mu wędzisko. Na razie często spotykam się z sytułacją gdzie klient wskazuje mi konkretny blank(najdroższy na jaki go stać) i chce aby zbudować mu jakieś tam wędzisko -a jak wiesz niezawsze jest to możliwe. Poprostu jest dużo do zrobienia w tej materii , ale ja jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam Łukasz

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 10:40

Nie nalezy sie chyba dziwic, ze statystyczny klient jest taki...na to sklada sie kilka(?) spraw, o ktorych wiele razy byla dyskusja.

Powoli ale sukcesywnie ludzie poznaja zagadnienie, jest coraz wiecej takich, ktorzy zauwazalnie zaczynaja sie swobodniej poruszac po temacie wedki robionej na zamowienie.
I bardzo dobrze.
Moze tez i gadanina na tym portalu przyczynila sie do tego.

Ale spokojnie... :D ....na razie osiagnieciem jest to, ze interesuje sie tematem znacznie szersze grono. Poznali juz co to jest moc wedki obok c.w i inne pdst sprawy.
Ale zeby zniwelowac te kilkanascie lat czytania kolorowej prasy (zreszta i stamtad mozna bylo cos wyniesc, jak ktos wiedzial co czytac) potrzeba dluzszego czasu.
Pewnie, ze dla rodbuildera komfortowa jest sytuacja, jak gosc dokladnie wie o co mu chodzi.
Ja jednak jestem sobie w stanie wyobrazic sytuacje przeciwna, ktora , jezeli takich klientow bedzie wiecej, jest duzo gorsza.
Mysle o bardzo drobiazgowym przygladaniu sie przez klienta pracy NA KAZDYM etapie zbrojenia, z wnikaniem we wszystkie niuanse (mniej lub bardziej z sensem) :D

Gumo

#11 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 lipiec 2007 - 10:56

Myślę ,że mówimy o podobnym zjawisku :D . Właśnie miałem na myśli, że często dochodzi do śmiesznych sytuacji na etapie zbrojenia gdzie nie tylko sugeruje się blank , ale komponęty jak i rozstaw przelotek-prawdziwy horror to np. wytłumaczenie ,że można zastoswać mniej przelotek i innej numeracji niż te rekomendowane przez fuji . Fajnie jak klient wie co nie pasowało w ostatniej wędce, czy miał problemy z zacięciem , holem , czuciem przynęty. Wtedy zbrojmistrz może pomóc zniwelować niepożądane cechy.

Pozdrawiam Łukasz

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 11:14

Prawda jest taka, ze bedzie wiedzial, jak przerzuci kilka roznych kijow, najlepiej w roznych wariantach uzbrojenia, czyli....nigdy, chyba ze sam sie wezmie do roboty... :unsure:

Gumo

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:43

Prawda jest taka, ze bedzie wiedzial, jak przerzuci kilka roznych kijow, najlepiej w roznych wariantach uzbrojenia, czyli....nigdy, chyba ze sam sie wezmie do roboty... :unsure:

Gumo


I też przerzuci kilka różnych....Amen :mellow:

#14 OFFLINE   lvlaldi

lvlaldi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 czerwiec 2009 - 21:41

Kij zbudowany przez Anos

 

Witam.
Zainteresowalem sie kijem na aukcji allegro:
http://www.allegro.p...kat_okazja.html[/B]
Autor pisze ze: Zaprojektowane w zasadzie jako gruntowe lecz również do stosowania na plażach i klifach morskich oraz jako bardzo specjalistyczny spinning o dużym zasięgu rzutu n.p. do połowu dużych boleni daleko od brzegu. - co o takim wariancie myslicie ??
Interesuja mnie rowniez uzyte przelotki przelotki TiN Gold
Prosze mi wybaczyc, ale w zadnej mi znanej polskiej pracowni nie znalazlem takich slicznych przelotek ;P
okreslone mianem : przelotki TiN Gold


Co Panowie myslicie o takiej alternatywie spiningowej ??

Czy ktorys z krajowych zbrojmistrzow posiada w swojej ofercie takie sliczne przelotki ... ?? (juz oczami wyobranzi widze je zamontowane na burgundowych blankach talona lub wisniowych blankach cd )
Pozdrawiam.



#15 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 czerwiec 2009 - 21:50

hejo
zapewne jesli kaman o przelotki to sa jakies Sić gold cementy :D być moze jakieś fuji w tytanowej ramce .a te ladne złote ringi to zapewne ringi poktywane azotkiem tytanu .

napewno cold cementy sa topem przelotkowym,nie jestem pewien czy jeszcze u nas dostępne ale o tym napewno ktoś cos Ci napisze.

#16 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 06 czerwiec 2009 - 22:02

Tin Gold to żadne Gold Cermety niestety , tytanu raczej tez tam nie za wiele może zbieżność tylko ze słowem Gold :D

Na ich temat możesz poczytać np w katalogu Batsona:

http://www.batsonenterprises.com/index.php?option=com_conten t&view=article&id=145&Itemid=214

Ja ich nie używam do naszych wędek ale z kupnem w sklepach int w USA nie będzie problemu jakby co, cena też powinna być dużo niższa niż SiC Fuji.

Co do całokształtu kija mi raczej nie wypada się wypowiadać......

Pozdr






#17 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 07 czerwiec 2009 - 07:09

TiN to skrót od titanium nitride firmy American Tackle Company (nie mylić z tym ATC :angry: ) Cena identyczna jak Fuji SiC, jakość pierscieni taka jak SiC, TiCH, NIV, Zirconia itp. Jedynia ramki nieco tandetnie wytłaczane.
Patrz tu: http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Gold-Silver-Titanium -Nitride/GBSF-Spinning-Guides

#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 czerwiec 2009 - 00:45

Pytasz: co o takim wariancie myslicie ??, a nie napisałeś do czego ma Tobie posłużyć ten unikat... Ja nie znalazłbym zastosowania wędki o tych parametrach do dalekosiężnego łowienia boleni (chyba że jako pokutę). Może są takie łowiska, takie ryby i takie ręce, którym te 400cm do35g przypasują. Mnie z pewnością nie. Z klifów nie łowię, na grunt pewnie się nada

Pozdrawiam
Grzesiek

#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2009 - 08:31

Ja tak mysle, ze bradzo trudno sie wypowiedziec na temat przydatnosci tego kija ogladajac same obrazki.
Mialem pare razy w rekach kije z serii highlander, z tym ze byly to blanki muchowe zaadaptowane na spiningi - jak dla mnie - to nie dla mnie.
Tutaj niby to ma byc cos specjalnie wyprodukowanego dla Anos...

Mysle, ze celowo ten, ktory zbroil nie zalozyl przelotek Gold cermet, juz sam blank, zwlaszzca kilka lat temu musial kosztowac majatek, dodajac cene przelotek (ktorych na 4m kij musi wejsc niemalo) cena musiala by budzic wrazenie... B)

Perelka, unikat...fajnie..tylko do czego go uzyc? Boleni dalekosieznych dawno nie cwiczylem ale z tego co pamietam to wzrost dlugosci wedki nie do konca przeklada sie na zasieg rzutu, za to moment sily dzialajacy na nadgarstek rosnie proporcjonalnie do dlugosci.
Przy tej mocy zatrzymalbym sie gdzies na 3,2m.

W sumie to chyba najbardziej rzeczywiscie nadaje sie na grunt...no ale blank o tym module...?

Gumo



#20 OFFLINE   lvlaldi

lvlaldi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 14 czerwiec 2009 - 20:09

Wracajac do tematu kiji zbrojonych przez Anos.
http://www.allegro.pl/item660262739_profesjonalne_wedzisko_k arpiowe_nowe_okazja.html
- spojrzcie na wykonanie samego gryfu: pianka, korek, pierscien metalowy, i jeszcze zakonczenie galki gumowa bajerka i to wszystko na doslownie kilu centymetrach...
Jak przygladam sie innym pracownia w kraju to jednoznacznie i z przykroscia stwierdzam, ze zadna z nich nie dorownuje w polowie (jesli chodzi o wykonczenie) pionierowi w rodbuildingu jakim byl u nas w kraju Anos.

http://www.allegro.pl/item660258684_kleniowe_wedzisko_spinni ngowe_unikat_okazja.html - wspaniale wykonany kij kleniowy.

Pamietam jak kiedys Pan Ireneusz na ktoryms z postow (chyba u siebie na FC) potwierdzil, ze Anos wykonywal perfekcyjnie kije, jednak glownym bledem jaki robili byly nieopisane blanki i przy ewentualnym uszkodzeniu, trudno jest sprowadzic czesci zamienne..
Osobiscie ubolewam, ze taka pracownia jak Anos wypadla z gry.
Prosze podzielcie sie ze mna opiniami





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych