Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cast i multik do opadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 28 wrzesień 2018 - 09:45

Wojtek celowałeś do garbów z takimi przynętami czy piszesz o przyłowie ?



#42 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 28 wrzesień 2018 - 09:46

Szymon ....okoń na ciężko ?
Jak Ciężko łowisz te okonie ? To chyba dwugarby ? :)


Przyłowy to były , bardziej chodzi o to że nie spadają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • sucks_one lubi to

#43 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 09:47

I tak i nie, celowałem do sandaczy, ale skoro zaczęli się garby wieszać, to potem zacząłem celować do garbów :) 


  • sucks_one, koval75 i S.N. lubią to

#44 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 28 wrzesień 2018 - 19:25

Ja już szykuję 5' Keitech Easy Shinner + 15/25 głowa - na okonie! Łykają jak pelikan...
  • Sebo lubi to

#45 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 20:53

Żebyś się nie zdziwił, bo tam gdzie obecnie łowię reagują tylko na duże przynęty i ciężki opad nawet na 1.5-2m wody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • koval75 lubi to

#46 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:21

Pozazdrościć wody i także podejścia. Za to kocham wędkarstwo.


  • WojtekCIN lubi to

#47 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:30

I przy okazji można trafić innego, grubego zwierza. Nie tylko UL. Ale swoje trzeba odczekać i trafić w ten dzień.. Okoń też lubi zjeść, nie tylko leszc;)

Użytkownik PILOT edytował ten post 28 wrzesień 2018 - 21:31


#48 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 29 wrzesień 2018 - 14:55

Po testach,cardiff przy główkach od 11g+gumka 8cm rzuca już całkiem ładnie a 15g główka leci już daleeeko.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
  • sucks_one lubi to

#49 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 15:01

Pozazdrościć wody i także podejścia. Za to kocham wędkarstwo.

Dzisaj znowu na 4.5" ES + 21g na dwumetrowej wodzie wyjechał okoń taki około 25 cm :) 


  • Novis, PILOT i koval75 lubią to

#50 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 wrzesień 2018 - 21:29

Po testach,cardiff przy główkach od 11g+gumka 8cm rzuca już całkiem ładnie a 15g główka leci już daleeeko.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Widzisz Piotruś, można. Zostaw sobie tego Cardiffa.



#51 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 wrzesień 2018 - 21:43

Witam. Szukam podpowiedzi od osoby bardziej obeznanej w tym temacie. Szukam wędki castingowej do łowienia z opadu. Długość 1.98 - 2.15 ? Gumy od 8 cm do 10 cm. Gramatura 5-12 gr. Do tego jaki multiplikator? Chciał bym dobrać taki zestaw, żeby łowiło się przyjemnie. Do tej pory miałem styczność tylko z castem pod 10 cm jerki. Z góry dzięki.

A ja się tylko zapytam czym musi się wykazać multiplikator aby był zakwalifikowany do opadu? Bo wg mnie, to wszystkie moje się do tego nadają... 

Ale tak w tajemnicy, to szukam multiplikatora do wirówek, wahadłówek i woblerów. Czy muszę zakupić 3 różne? Czy stałoszpulowcy też maja takie dylematy?



#52 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 wrzesień 2018 - 21:53

Trzeba wymusić na producentach aby obok nazwy modelu multika, umieszczali jasną informację o jego przeznaczeniu: okoń, szczupak, opad, podwójne podbicie ...itd :rolleyes:


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 21:54


#53 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 29 wrzesień 2018 - 22:47

 Już dawno są takowe ;-) Abu 5601 JERK .

Załączone pliki



#54 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:45

Panowie Shimano calcutta conquest 200ka ile najniżej pocianie ? bo zastanawiam sie nad daniem tego kreciolka pod lekki kij do opadu na okonia i sandała.



#55 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 październik 2018 - 11:16

A ja się tylko zapytam czym musi się wykazać multiplikator aby był zakwalifikowany do opadu? Bo wg mnie, to wszystkie moje się do tego nadają... 

Ale tak w tajemnicy, to szukam multiplikatora do wirówek, wahadłówek i woblerów. Czy muszę zakupić 3 różne? Czy stałoszpulowcy też maja takie dylematy?

Oj mają,mają.Chociaz tam bardziej chodzi o to czy na przykład kupioną Stellę to w ogóle użyc do łowienia czy raczej tylko napawać się samym faktem posiadania.

Co do multiplikatorów to tez nie do końca rozumiem te dylematy.Nasz legendarny opad jak dla mnie charakteryzuje się tym że kijem podbijasz multikiem kasujesz luz linki.Raczej niewielkie obciążenie dla bebechów.No chyba że ktoś uparcie stosuje metodę warszawska w karczach i zalanej wiklinie :)  :D .

A poważniej,kwestia przełożenia i nawoju na obrót trochę jest chyba demonizowana.No chyba że to faktycznie bardzo ciężkie rycie ciężkimi główkami.


  • Paweł J, HaDe i Alexspin lubią to

#56 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 październik 2018 - 17:03

Na szczęście nigdy nie miałem takich dylematów czy moje maszynki nadają się do opadu. Wyznacznikiem w danym momencie jest tylko pojemność szpulki i cw kija. Przecież zestawem klasy l czy ml nie będę napażał przynętami powyżej górnej granicy cw. Jak będę miał potrzebę walenia 25 czy 35 albo więcej gram przynęty to zabiorę stosowny kij i młynek. Bardziej przekładnie zabija regularne targanie dużych obrotówek i woblerów sdr. Podbijanie i kasowanie luzu zniesie wiele konstrukcji ,nie piszę jakich ,każdy ma swoje typy. Jedyne co może czekać właściciela to wymiana łożysk i to wszystko, jest to jednak wliczone w użytkowanie prawie wszystkich multiplikatorów. Innym aspektem jest rozpiętość rzutowa zestawu jednak było to już maglowane wielokrotnie, a czy round albo low to indywidualna sprawa.
P.S. napisałem prawie wszystkich multi bo konstrukcje z mosiężnymi bushingami znoszą dużo więcej niż łożyskowce,ale to duże konstrukcje i raczej je pomińmy.

#57 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 02 październik 2020 - 15:50

pytanie mam o jednego kijaszak od Major Craft, czyli FCC-662M, czy to mi ogarnie sandaczowe jigowanie?



#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2020 - 17:30

Oj mają,mają.Chociaz tam bardziej chodzi o to czy na przykład kupioną Stellę to w ogóle użyc do łowienia czy raczej tylko napawać się samym faktem posiadania.

Co do multiplikatorów to tez nie do końca rozumiem te dylematy.Nasz legendarny opad jak dla mnie charakteryzuje się tym że kijem podbijasz multikiem kasujesz luz linki.Raczej niewielkie obciążenie dla bebechów.No chyba że ktoś uparcie stosuje metodę warszawska w karczach i zalanej wiklinie :)  :D .

A poważniej,kwestia przełożenia i nawoju na obrót trochę jest chyba demonizowana.No chyba że to faktycznie bardzo ciężkie rycie ciężkimi główkami.

W opadzie nie łowię generalnie ale na logikę po podbiciu (tak jak przy jerkowaniu) trzeba jak najszybciej skasować luźną linkę tak więc z tego wynika konieczność stosowania sprzętu z większym nawojem/1 obrót. Przy energicznym jerkowaniu czy też opadzie nie będzie wygodne stosowanie multika z nawojem 50-60 cm/1 obrót.

Ta sama zasada co w stałej szpuli.


  • Novis, Alexspin i Xiaou lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych