Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 styczeń 2019 - 20:25

Czyli załóżmy, że wędkarz z usa kupuje carbona. I jak ma kaprys to nie może używać sprzętu np. w bardzo rybnych polskich wodach?
Są na to patenty ale nie chcę o nich pisać i tyle.

Użytkownik bassy edytował ten post 18 styczeń 2019 - 20:27


#122 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 20:47

Jakby Amerykańcowi sprzęt nie działał w E.U. , a nie był o tym poinformowany , to puściłby sprzedawcę z torbami. Serwis w U.S. może odblokować co potrzeba za drobną opłatą. Niestety dla Nas to wiąże się już z dużymi kosztami. Przedstawiciel Lowrance musi z czegoś żyć. Dziwię się tylko , że nikt w Europie nie wziął się za produkcję elektroniki wędkarskiej .

#123 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 11 luty 2019 - 08:14

porównanie rzeczywiste carbon 9 ss3d VS hds 9live Active imaging...aż aka różnica na korzyść Ai?😯 (gdzieś tam jeszcze wolisz 10 się wkradł)

#124 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 luty 2019 - 09:02

Orłow dobre materiały pokazuje od dawna. Co prawda pojawiły się zarzuty, że nie ma aktualnego softu w SS3D  w tym materiale.

Z  Active Imagingiem jes duży show... jak z każda nowością. Owszem jest lepsza detalizacja, owszem kontury są wyostrzone względem SS3D Ale zasięgu 3D nie przeskoczysz w 800khz. Pojawiające się gdzieniegdzie zrzuty ekranu dla 800khz z zasięgiem do 100m na stronę są, ale dla głębokości 30 i więcej metrów. No i struktura jest jako-tako widoczna, ryby siłą rzeczy nie, bo plazmy 40cali by trzeba z racji proporcji ryb na tak dużym zasięgu. 

Niestety, pojawiają się sygnały, że z ActiveImagingiem SS3D nie daje tego co wcześniej, obraz jest rozmyty- czekam do zejścia lodów, by to przetestować. Jak pisałem już niedawno- w USA niektórzy  wędkarze zaczęli szukać plików 18.2 do SS3D rozczarowani degradacją obrazu. Coś więc na rzeczy jest. 

Doszło do tego, że J.Easton - południowoafrykański twórca bardzo dokładnych map dla Lowrance....testuje HB Helix G3, bo obraz na echu to jedno, ale logi i postprodukcja map struktury dna to zupełnie co innego i tutaj sztuczki z kontrastem na ekranie echa nie pomogą za bardzo. Liczy się czytelny, jasny zasięg=siła sygnału i jego obrobienie przez soft. 


  • Sailfish lubi to

#125 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 12 luty 2019 - 12:09

Ja myślę,że prędzej czy później jakaś łatka wyjdzie dla ss3d&Ai że zacznie to współgrać na miarę możliwości/potencjału..generalnie yez nie mgoe sie doczekac testow,zakupiłem hds live,a w momencie kiedy przyszły największe mrozy..A wiadomo już coś więcej na temat nowych ducerow pod 3d Al?

#126 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 luty 2019 - 12:21

wiadomo tyle , ze w katalogach ich nie ma . wiec poki co sa to plotki .  przetworniki live sa w katalogach, natomiast 3d dalej wystepuje we katalogu  z modulem oraz dwoma wtykami 2x12pin...albo nie ujeli w katalogu , albo sie komus cos wydaje ... wrozenie z fusow :)



#127 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 luty 2019 - 13:54

Ja myślę,że prędzej czy później jakaś łatka wyjdzie dla ss3d&Ai że zacznie to współgrać na miarę możliwości/potencjału..generalnie yez nie mgoe sie doczekac testow,zakupiłem hds live,a w momencie kiedy przyszły największe mrozy..A wiadomo już coś więcej na temat nowych ducerow pod 3d Al?

Na wschód od nas  też trwa dyskusja w tym temacie- posiłkowana sprawami prozaicznymi: Co da się wpiąć w gniazda 9pin? 2in1 z elementami 3d? czy coś zupełnie nowego? W SS3D są podwójne kryształy, które dają detalizację na dużym zasięgu. Czy da się zrobić coś takiego dla 800khz? Jeden z dwóch testerów norweskich stwierdził, że nie spodziewa się super-nowej,a  twórcze wykorzystanie istniejących rozwiązań- w tym wypadku ducery active imaging. 

Adam ma rację - więcej plotek niż konkretów

A co do livesight to doczytałem, że moduł dla carbonów wyjdzie w 3Q 2019r. 

Ciepło idzie, jak tak dalej pójdzie atakuję wodę za tydzień, może już coś będzie otwartego. Wtedy obczaję co na rzeczy jest z tym SS3D w 18.3. 


  • SkiDivPL i Sailfish lubią to

#128 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 12 luty 2019 - 16:45

Ja także mam zamiar wyruszyć,u mnie lód już resztkami sił,kilka cm,także myślę że to również kwestia dni bądź tygodnia,postaram się wrzucić jakieś screeny z hds live Ai.
  • Maciej_K, SkiDivPL i Sailfish lubią to

#129 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 17 luty 2019 - 21:18

dziś male testy silnika i hds,a (niestety na rzece) na jeziorach jeszcze ostatki lodu,duże kry zostały także kwestia dni. i taka ciekawostka jeszcze z mojej starej starej elit ti,jacht kormoran na dnie,bankowa miejscówka sandaczowa,często spod niego coś siada

Załączone pliki



#130 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 21:11

Witam.
Mam do Was pytanko. Czy przetwornik z tego linku: https://www.visboott...er/#description to odpowiednik garminowskiego Livescope?

#131 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 marzec 2019 - 21:37

tak , tylko nie wiadomo ktorego :) czy wersji lite czy pro od garmina.



#132 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 09:01

Po przejrzeniu dostępnych w necie informacji , to przetwornik z podanego linku odpowiada garminowskiemu Panoptix forward , a nie livescope . Liczyłem , że będzie jak w garminowskim LVS32 . A może będą jeszcze inne przetworniki do HDS Live?

#133 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 marzec 2019 - 09:06

W tym wynalazku navico ustawiasz kat przetwornika na mocowanie i tak ci obrazuje. Garmin ma dedykowane forward i w fol

#134 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 10:53

Zgadza się , ale obraz na żywo ryb jest inny/ gorszy niż w livescope lvs32 ze skrzyneczką. Poczekam , może wypuszczą coś zbliżonego do lvs32

#135 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 marzec 2019 - 11:05

Zgadza się , ale obraz na żywo ryb jest inny/ gorszy niż w livescope lvs32 ze skrzyneczką. Poczekam , może wypuszczą coś zbliżonego do lvs32

A jest już jakiś materiał z tym urządzeniem, poza wpisem na Fb i tamtejszą wrzutką?



#136 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 12:26

Nie znalazłem żadnego filmu , ale rozmawiałem z człowiekiem , który widział obraz livesight i mówił , że wszystko widać pięknie . Dostępne są tylko zdjęcia w sklepach , ale z nich raczej nie wyciągniemy żadnych wniosków. Tutaj są zdjęcia widoku "Livesight" : https://www.basspro....onar-transducer

#137 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 marzec 2019 - 12:49

Tym kimś był wódz naczelny marketingu lowrance polska ? Jeśli tak ,to u niego są same piękne rzeczy i brak jakichkolwiek wad

#138 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 marzec 2019 - 13:21

Nie znalazłem żadnego filmu , ale rozmawiałem z człowiekiem , który widział obraz livesight i mówił , że wszystko widać pięknie . Dostępne są tylko zdjęcia w sklepach , ale z nich raczej nie wyciągniemy żadnych wniosków. Tutaj są zdjęcia widoku "Livesight" : https://www.basspro....onar-transducer

W ciągu miesiąca powinno się wyjaśnić, preordery mają być wysyłane od kwietnia, także zabawki już są w produkcji. Suche porównanie khz do przetworników live od Garminów wskazuje na wersję Panoptix a nie livescope, ale to tylko jeden z elementów układanki i może być różnie. 

Czas pokaże. 

W UK widziałem preorderowy zestaw(przetwornik+moduł do carbon/evo za 7,3kpln po przeliczeniu, nijak ma się to do 11k oznajmionego na profilu fb Lowrance naszego.To jest  różnica kosmiczna. Tutaj nie ma opcji na kod językowy, wsparcie i tak realizowane jest przez serwis na zachodzie Europy. Nie wiem ocb, może o intelektualny wkład w tłumaczenie instrukcji? Jeżeli tak, to nasza dystrybucja ceni się nieźle. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 marzec 2019 - 13:22


#139 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 marzec 2019 - 13:34

no bo u nas jak sie $ nie wyceni po 10zl to nie ma zarobku..., wiosna tuz tuz, takze sie dowiemy co w livsight siedzi


  • sum23 lubi to

#140 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 15 marzec 2019 - 15:59

w końcu oficjalnie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych