Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
455 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 marzec 2019 - 17:51

No to jestem bogaty. Na turawskim znalazłem kilka zgubionych nieruchomości (na poziomie niskiego parteru).


  • elpojo i chlodnica lubią to

#162 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 17 marzec 2019 - 17:57

No to jestem bogaty. Na turawskim znalazłem kilka zgubionych nieruchomości (na poziomie niskiego parteru).

Coś mi się wydaje że do tego "znaleźnego" ustawia się już kolejka... :D :D :D



#163 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 17 marzec 2019 - 18:00

Rewizjonistom twarde NIE !!!



#164 OFFLINE   goreip

goreip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 18:40

witam,gdzie moge znalezc instrukcje jak krok po kroku stworzyc wlasna mape batymetryczna zbiornika? Chetnie pogadal bym przez telefon. A jak moze ktos plywa na jeziorze Osiek ( kolo Dobiegniewa) to spotkanie na lodce i wyjasnienie co I jak bylo by najlepsze.



#165 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 marzec 2019 - 21:18

Genesis Live czy Sonar Chart Live?

 


Użytkownik wuran edytował ten post 30 marzec 2019 - 21:24


#166 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 11 kwiecień 2019 - 08:00

http://www.bbcboards...ad.php?t=957536 polecam poczytać,porównać...chyba najbardziej rzetelne i wiarygodne porównanie ss3d w wersjach 18.2 18.3 oraz active imaging

#167 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 28 kwiecień 2019 - 18:21

Wie ktoś może gdzie kupię od  ręki  Active imaging 3-1 ? ,  bo jak się w końcu zdecydowałem , to zostało mało czasu do ,,1".


  • Mackowski lubi to

#168 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 28 kwiecień 2019 - 20:17

Dzwoń do wodomani chyba Jacek ma sam przetwornik u siebie w sklepie 



#169 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 kwiecień 2019 - 22:43

Pan Jacek z wodomani to się nadaje do tarcia chrzanu...,
  • goldi1231 lubi to

#170 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 29 kwiecień 2019 - 08:35

Pan Jacek z wodomani to się nadaje do tarcia chrzanu...,

Możesz rozwinąć myśl....



#171 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 kwiecień 2019 - 09:22

moge...

historia dotyczy zakupu silnika za 11,5k zl. Ogolnie wlasciciel firmy Pan Jacek jest bardzo mily i bajere ma. na rzeczy tez sie  zna. Moja przygoda wygladala tak:

w styczniu zapytanie o silnik , w lutym potwierdzenie ceny i decyzja ze w marcu zakup. Dzwonie w marcu w pn , cena 10,5k dostepnosc 2 - 3dni, mowie ok , zamawiamy. We wtorek dzwoni i mowi ze , niestety ale cena nie 10,5 ale 11,5... bo za dzien wyszedl nowy cennik cost tam...., dobra mysle zamawiamy za 2-3 dni ma byc u mnie, przeboleje ta cene. pieniadze wyslane . z 3 dni zrobilo sie 2 tygodnie , bo nagle silniki sie skonczyly a w pn jeszcze byly... dobra , zycie mysle- ale cisnienie rosnie. Przyszedl silnik, piekny nowy , zapakowany . dolecial jakos w srode i w sobote korzystajac z wolnej chwili wio nad wode. zlozony zalaczamy i silnik chodzi jak traktor.. .mysle no nie , nie za  te $. dzwonie mowie ze cos jest nie halo . w odpowiedzi info one sa glosne. Dobra... zaczelem szukac uzytkownikow i gadac z dystrybutorami innymi. pokazalem filmy z pracy. zarowno uzytkownicy jak inni dystrybutorzy mowia jasno. Tak one sa glosne , ale ten pana cos tu nie gra... Biore instrukcje do reki , a wniej jest zapis , ze uzytkownik moze sprawdzic stan oleju w spodzinie oraz stan plynu chlodzacego. Mysle moze faktycznie oleju niema i przekladnia wali..., aby stwierdzic czy jest olej w przekladni , nalezy zdiac srube- smiglo. I tu zaczynaja sie schody... sruba nie jest na wieloklinie , a na jednym klinie poprzecznym i sposob jej montazu polega na tym , ze ustawiamy wglebienie na rowni z klinem i nakretka dociagamy srube. Wchodzi ona strasznie ciasno, nie da rady jej zdiac recznie po wykreceniu nakretki.... miedzy sruba a obudowa silnika jest 1mm! szczeliny i jak to zdiac ? wiec biore dwa plaskie srubokrety i na "wage" do okoloa podwazam srube , aby moc ja zdiac . przy tym zabiegu na deklu wkolo porobily sie odciski. (dekiel aluminiowy) , powoli , powoli sie udalo- sruba zeszla. Pod nia jak w instrukcji sa dwa korki - sruby spustowe do wymiany oleju. Biore imbus m6 odkrecam jeden, patyczek wkladam do srodka - olej jest. Ok , nic tu po mnie , trzeba to odeslac na serwis niech sprawdza co jest grane. Dzwonie do Mistrza Jacka , ze jest reklamacja . to nie moze tak pracowac. Spoko podstawiam kuriera - i tak tez uczynil. Cisnienie prawie osiagnelo zenit , ale mysle, dobra zdarza sie w koncu on tego nie produkuje a sprzedaje , pieniadze przycial, z wysylka go zrobili w ch. - ok. Nie mija dwa dni dzwoni do mnie gosc, co zobaczyl moj film na fb z testow navy 6.0. Byl tez zainteresowany zakupem, gadam z nim , faramazonimy , W koncu gosc mowi, wie Pan co , rozmawialem ze sprzedawca z wodomani Panem Jackiem, i odradza mi zakup tego silnika, glosny , duzo pradu , drogi ... Ale jak sie uprE to mi zalatwi i w gratisie da druga srubre ( K. TA  SRUBE DAJE PRODUCENT W GRATISIE A NIE ON!) Do tego opowiada gosciowi historie, ze ostatnio sprzedal navy 6 (moj) i rzekomo tak zapie....lem na wstecznym i niefortunie przygrzalem w kamien i cala przekladnia sie rozsypala-  taki nie fart...Tylko ze obudowa moja nawet drasnieci nie ma od jakiegokolwiek uderzenia w przeszkode.... Silnik obecnie jest na serwisie,a jak sie sprawa skonczy to zobaczymy. Nie mniej jednak , postawa goscia z wodomani to kpina i zart z klienta. poprostu jego historia o mojej rzekomej "stluczce" na wstecznym z glazem przy pelnej mocy .... wszytsko rozumiem, ale tj przegiecie rogalika na calosci. Mogl prawde powiedziec , tak sa glosne , jakis niefart gosc mial trafil sie bubel - w koncu i mercedesy sie psuja... po co ta gowniana otoczka do tego ?



#172 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 30 kwiecień 2019 - 16:52

Wcz

 

Dzwoń do wodomani chyba Jacek ma sam przetwornik u siebie w sklepie 

Zadzwoniłem i już mam. Dziękuję...



#173 OFFLINE   goreip

goreip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 maj 2019 - 22:35

na karcie w trakcie zapisy mapy Genesis pojawiaja sie logi..gsd . .smf . slg . Jaka jest roznica miedzy nimi. Czy ktos wie jak polaczy logi z przetwornika w jedna mape? 



#174 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 maj 2019 - 03:21

Opis poszczególnych rozszerzeń znajdziesz w rozdziale '"sonar" instrukcji obsługi. Z zapisanych plików można utworzyć mapę po założeniu darmowego ( lub odpłatnego) konta C-MAP Genesis. Można również użyć zewnętrznego oprogramowania. Logi gsd są logami nakładki Genesis Live i tutaj mapa tworzona jest na żywo na urządzeniu ( opis w rozdziale "Mapy" instrukcji obsługi).



#175 OFFLINE   goreip

goreip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 02 maj 2019 - 07:54

Dzieki. C- Map juz przerabialem. Dzis zobacze jak wykorzystac ta mape przerobiona przez nich na podstawie mojego logu.

Jest jakies opragomowanie  ktore  polaczy logi gsd w jeden. Plywam po jeziorze czesto, raz tu raz tam. Za kazdym wlaczeniem echosady powstaje nowy plik ( zakladam tak bo jest ich juz sporo na karcie). Jesli wrzuce to do C-Map genesis bedzie duzo map, a nie jedna.


  • kostom63 lubi to

#176 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 maj 2019 - 09:31

Dzieki. C- Map juz przerabialem. Dzis zobacze jak wykorzystac ta mape przerobiona przez nich na podstawie mojego logu.
Jest jakies opragomowanie ktore polaczy logi gsd w jeden. Plywam po jeziorze czesto, raz tu raz tam. Za kazdym wlaczeniem echosady powstaje nowy plik ( zakladam tak bo jest ich juz sporo na karcie). Jesli wrzuce to do C-Map genesis bedzie duzo map, a nie jedna.

Jeżeli włączysz nakładķę mapa jest tworzona i zapisywana na żywo. Nie potrzeba dodatkowego oprogramowania.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#177 OFFLINE   goreip

goreip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 02 maj 2019 - 09:35

ale chcial bym w jakis sposob przezucic mape na kompa. Dla kolegi, na papier, pod inna echosade etc. Poza tym czasami dzieja sie dziwne rzeczy - byla mapa, I jej nie ma. Pozniej powraca. Moze troche sie gubie w instrukcji obslugi - ale brak czasu na przeczytanie od deski do deski wszystkich instukcji i ich zrozumenia. :). Czasami jedno slowo kolegi tlumaczy wszystko niz 20 kartek papieru



#178 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 02 maj 2019 - 09:37

ale chcial bym w jakis sposob przezucic mape na kompa. Dla kolegi, na papier, pod inna echosade etc. Poza tym czasami dzieja sie dziwne rzeczy - byla mapa, I jej nie ma. Pozniej powraca. Moze troche sie gubie w instrukcji obslugi - ale brak czasu na przeczytanie od deski do deski wszystkich instukcji i ich zrozumenia. :). Czasami jedno slowo kolegi tlumaczy wszystko niz 20 kartek papieru

Nie znam sposobu i nie słyszałem.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#179 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 lipiec 2019 - 08:09

Czy ktoś z kolegów dysponuje plikiem aktualizacji wcześniejszym niż 19.1?



#180 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 lipiec 2019 - 09:13

Już mam. Dziekuję






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych