Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Noszenie ciężkich much, a stożek przedni linki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 11:02

Moją intencją jest 10 stopowy kij w klasie #6 i kołowrotek kasetowy z dwiema linkami, jedną o klasycznym profilu WF, do łowienia odrzańskich kleni, jazi, boleni itd., a drugą o profilu maczugowatym do łowienia szczupaków. 10 stóp dlatego, że ma być to również wędka do łowienia brzan na dolną nimfę na duże imitacje chruścików domkowych z przyponem min. 0,23 mm. I gdyby najbardziej agresywne linki #6 nosiły muchy tak samo jak klasyczne linki WF w klasie 7 (a to akurat przetestowałem), wtedy mam uniwersał na dużą nizinną rzekę.

 

Jedną linkę tego nie ogarniesz. Pytanie na jaki dystans mają latać te streamery szczupakowe, jak głęboko będziesz je prowadził i jak będziesz łowił na nimfę, na krótko czy z rzutu linką. Jak nie będziesz próbował łowić szczupaków pod przeciwnym brzegiem Odry, ew. w klatkach o głębokości 5 metrów a łowiąc na nimfę będziesz kładł linkę na wodzie to ja bym zestawił dobry i mocny, niekoniecznie drogi kij o akcji medium np. któregoś Greysa o dł. 9'6" w klasie 6 ze standardową linką WF-6-F na klenio-jazie i WF-7-I  plus dwa łososiowe polilidery 3,0m: szybko tonący i super extra szybko tonący, które mogą Ci pomóc sięgnąć głębiej do, powiedzmy 2 metrów - przyda się gdy szczupaki nie będą skakać do płytko prowadzonych much no i jest nadzieja na branie dziennego sandacza.  


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#22 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 październik 2018 - 09:31

W zwiazku z tym, ze o lowieniu na muchę wciąż mam blade pojęcie powiedzcie mi prosze co to znaczy duza mucha?

#23 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 02 październik 2018 - 10:43

To niestety bardzo względne pojęcie. Ale jeśli roboczo przyjmiemy że miarą wielkości muchy jest jej bezwzględna długość, to dla mnie duże są pow. 20cm.

#24 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 02 październik 2018 - 18:28

Jeśli chodzi o dużą muchę o którą chodzi w tej konkretniej dyskusji, to Krzysztof, autor tego wątku określił to dokładnie w pierwszym poście.
  • Paweł Bugajski lubi to

#25 OFFLINE   rebeli

rebeli

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @darek1
  • Imię:Duduś

Napisano 02 październik 2018 - 19:04

Tytuł informuje o ciężkiej...
Stożek krótszy łatwiej pokona opory przekroju,a mniejsza rotacja zgasi zapał kurczaka.

#26 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 październik 2018 - 20:43

...Jak nie będziesz próbował łowić szczupaków pod przeciwnym brzegiem Odry, ew. w klatkach o głębokości 5 metrów a łowiąc na nimfę będziesz kładł linkę na wodzie to ja bym zestawił dobry i mocny, niekoniecznie drogi kij o akcji medium np. któregoś Greysa o dł. 9'6" w klasie 6 ze standardową linką WF-6-F na klenio-jazie i WF-7-I  plus dwa łososiowe polilidery 3,0m: szybko tonący i super extra szybko tonący, które mogą Ci pomóc sięgnąć głębiej do, powiedzmy 2 metrów - przyda się gdy szczupaki nie będą skakać do płytko prowadzonych much no i jest nadzieja na branie dziennego sandacza.  

 

Obawiam się że zestawienie zwykłej WF( nawet #7) z  3 m poli  będzie sporym utrudnieniem, znacznie wydłuży to głowicę,  przy muchach wielkości 10 -15 cm będzie to już powód do frustracji  a nie przyjemność czerpana z miotania.

 

Zakładając przeciętną długość głowicy 12m +3m polilider + powiedzmy 1m żyłki lub FC + 0,3m przypon -robi się całkiem spory odcinek linki do rozbujania  w powietrzu.

Latem  przerabiałem linkę 6/7F z głowicą  14m ,boleniowe  muchy  7-8 cm powodowały już spory problem .

Natomiast #5 OBS I z głowicą 9 m radziła sobie całkiem przyzwoicie.



#27 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 10 październik 2018 - 20:13

Do dużych ciężkich much polecam głowicowa linkę. Przeciążanie nic nie daje - długa głowica ma problem z wyprostowaniem przyponu i wyłożeniem muchy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych