Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie echo??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 listopad 2006 - 20:38

Witam, ponieważ jestem całkiem zielony w temacie chciałem Was poprosić o pomoc w zakupie echa - bez niego łowienie na tutejszych jeziorach, jak również rzece wydaje sie być pozbawione sensu. Poszukuję czegoś przydatnego do trollingu, w cenie do ok 250$. Znalazłem to:
-Garmin Fishfinder 160 Blue Offshore Series
Myslicie że mogło by być ok??

#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 15 listopad 2006 - 23:08

jezeli ma rozdzielczosc przynajmniej 240x240, to moze byc. aczkolwiek za mniejsze pieniadze kiedys bywal eagle fishmark o wiekszej rozdzielczosci, 320x320. kilkorgu sprowadzilem takiego i nie slyszalem, zeby ktos narzekal

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 listopad 2006 - 06:19

Popieram Kube ...absolutnie :mellow:
Te 160 to chyba jest liczba okreslajaca piksele w tym echu .

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 listopad 2006 - 07:49

Dokladnie. Rozdzielczość tej zabawki to 160 x 160. Za te pieniądze mozna miec cos duzo rozsadniejszego. A z zabawek o rozsadnym stosunku jakośći to ceny najlepiej wychodzi model podany przez Kube... Polecam bo to bardzo udana zabaweczka :mellow: Matka Wszystkich Wędkarzy pływa z nim od zeszłego roku i chyba może coś powiedziec ...

#5 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 listopad 2006 - 07:59

A jak już jest temat echosond to widzę, że są brane pod uwagę wyłącznie osiągi technicze. Ale to tylko jedno z kryterium jakie decyduje o wyborze.
Dla osoby podróżującej samolotem na ryby, ważną rzeczą jest masa echosondy, jej gabaryty oraz pobierana moc. Im większa pobierana moc tym większy i cięższy trzeba zabrać akumulator.
Tak więc czasami duży ekran może być wadą.


#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 listopad 2006 - 08:22

Cezorator jesli szukasz takiej ekonomicznej energetycznie skrzynki to proponuje EAGLE FISH EASY 2, którą sam używam od dwóch lat. Na prawde fajny model. Rozdzielczość poziom 160 x pion 240. na dobrym akumulatorze 7Ah plywajac caly dzien z wlaczona masz ok 2 dni plywania... Ja przy swoich zuzytych akumulatorach mam ok 7-9 h plywania z non stop wlaczona... jest stosunkowo niewielka no i przede wszystkim tania, co też jest chyba nie bez znaczenia...

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 listopad 2006 - 08:24

a oto jej kilka fotek:

http://jerkbait.pl/art/images/00034/008.jpg

http://jerkbait.pl/art/images/00034/009.jpg

#8 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 16 listopad 2006 - 09:26

Na zużycie prądu przez echo ma wpływ nie tylko rozmiar wyświetlacza, ale również moc przetwornika, oraz sposób podświetlenia ekranu (jeśli jest ono załączone). Niestety nie znam proporcji który z tych czynników stanowi ile procent z ogólnie poberanej mocy przez echosondę.

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 10:12

Jakby mi chodzilo o sama sonde to niezawodnie kupilbym Fishmark 320, pokazuje nieraz nawet za duzo... :D
Problem pojawia sie, jak sie chce, tak jak ja miec sonde i gps z mapa w jednym kawalku...
Tutaj producent Lowrance/Eagle wysiada, zarowno pod wzgledem funkcjonalnosci, jak i dostepnych map. Lepszy Garmin.

Wie ktos cos o uzytkowaniu takiego czegos?
Zsatanawiam sie powaznie nad wejsciem w posiadanie...

Tutaj wlasnie splataja sie rozwazania o zuzyciu akumulatora...
To, co widac to juz stary model, teraz sa juz z kolorowym wyswietlaczem. Widzialem sonde z takim wyswietlaczem w akcji i wydaje sie, ze w duzym % to on powoduje duzo wiekszy pobor pradu. Jezeli do tego dojdzie duza moc wysylanego sygnalu (w Watach (W)) oraz wlaczony na max podswietlacz to akumulator 7Ah moze nie wytrzymac nawet 3 godzin.
Ciekawa sprawa...wyglada na to, ze zapakowano szybszy procesor po to, zeby spowolnic prace tym kolorowym ekranem... :D
Zdaje sie, ze jest rada na to szybsze zuzywanie...mozna wylaczyc podswietlanie ekranu albo (tego nie jestem pewnien) zastosowac akumulator 24V (w rozpisce akurat tego Garmina stoi, ze zasilanie do 35V...
Gumo

#10 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 listopad 2006 - 10:51


@ mifek Dzięki śliczne za informację. :D :D
Ale do takich celów posiadam już echosondę to Piranha Max 20, która ma podobne parametry.
Na akumulatorze 3 ah (masa 1kg) można echosondować całą dniówkę.



#11 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 11:50

Gumo, sam się do tego przymierzam... Czasami trafia się nowy na ebayu za 250 USD.

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 listopad 2006 - 14:33

No proszę, a ja na miom skromnym matrixie 12 i aku 7Ah przepływałem całą letnią czterodniówkę - min. 75 godzin. W godzinach 22-24 z podświetleniem :mellow:. Fakt, że do całkowitego rozładowania akumulatora, ale to i tak niezły wynik.


#13 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 17:54

@Cezorator - zapewniam cie, ze echem z ekranem 5 mozna lowic 2 dni na jednej baterii, byle zdrowej. Powiem wiecej, caly dzien polowisz z echem o ekranie 5 + gps :lol: I to niezaleznie od rozdzielczosci. Z gabarytami tez nie ma problemów.
Dlatego kupowanie w dzisiejszych czasach czegos, co ma mniej niz 240x240 to wyrzucanie pieniedzy. Uwazam wrecz, ze w naszych warunkach (freshwater do 50m) 320x320 powinien byc standardem.
Problemy sie zaczynaja przy wyswietlaczu kolorowym - tu musisz miec zapasowa baterie na lodzi. Dlatego nie polecam tego rozwiazania podrózujacym samolotami czy ceniacym sobie wzgledny komfort lowienia.

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 listopad 2006 - 18:12

I to echo z gpsem wydaje sie byc tym czego mi trzeba-dzieki za podpowiedx, polookam po necie i jak by co to jak kupie to dam znac - podziele się wrażeniami.

#15 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 listopad 2006 - 20:04

@Cezorator - zapewniam cie, ze echem z ekranem 5 mozna lowic 2 dni na jednej baterii, byle zdrowej. Powiem wiecej, caly dzien polowisz z echem o ekranie 5 + gps :lol: I to niezaleznie od rozdzielczosci. Z gabarytami tez nie ma problemów.
Dlatego kupowanie w dzisiejszych czasach czegos, co ma mniej niz 240x240 to wyrzucanie pieniedzy. Uwazam wrecz, ze w naszych warunkach (freshwater do 50m) 320x320 powinien byc standardem.

No cóż mnie uczono, że im większy ekran i im większa rozdzielczość to tym więsze zużycie energii. Użycie większej rozdzielczości wymaga większej mocy sygnału. Ale nie będę wnikał w fizyczne obliczenia, bo nie o to tu chodzi. I to nie jest tematem postu.
A gabaryty echosondy i jej masa mają jednak znaczenie przy pakowaniu ich do walizki.
Każdy kupuje takie echo jakie mu pasuje (według swoich kryteriów) i na jakie go stać.
Nie wszyscy są zasobni w środki finansowe.




#16 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 20:14

Czarek, w Polsce za 300 USD możesz kupić g....
W USA za te same pieniądze sprzęt o 3 klasy wyższy. Wybór należy do ciebie ;)

#17 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 listopad 2006 - 20:19

Czarek, w Polsce za 300 USD możesz kupić g....
W USA za te same pieniądze sprzęt o 3 klasy wyższy. Wybór należy do ciebie ;)

Na razie mam to co mam i sobie chwalę. :D :D :D :D :D
Nie można przecież narzekać na swojego kompana w wędkowaniu (mam na myśli Echosondę)
Niestety nie potrafię robić za granicą inernetowych zakupów, a nie ma chętnego by mnie tego nauczył.
Skoro nie mam tego co lubię to lubie to co mam :D :D :D :D


#18 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 20:22

Pogadaj z Zedem.

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 16 listopad 2006 - 20:55

Zed is dead :mellow: , jak mawial BW.
A ty, Wiciu, to na fiordy musisz cos profesjonalnego, o ile rzecz jasna interesuja cie duuze glebokosci. Bo nasze zabaweczki ci starcza za przyslowiowy psi ch...pare lat temu, jak sie zawiazywala ARS, to na Torwarze jedna pani (imienia przez grzecznosc nie wspomne) miala stoisko z takimi echami. Ekran jak w notebooku. Nie wiedzialem, czy patrzyc w ekran, czy w dekolt, bo oba byly zaje...i tak nie zapamietalem modelu :lol:

#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 listopad 2006 - 08:15

włąsnie znalazlem na allegro model EAGLE FISHMARK 480(480x480). Cena moze nie jest tak atrakcyjna jak za wielką wodą, ale na pewno godna uwagi... :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych