Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ochrona rzek WWF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:39

Dla zainteresowanych:

 

https://straznicy.wwf.pl/


  • Woytec lubi to

#2 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:45

Szkoda że żadnych konkretów tam nie ma.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:19

Bo z tego co się orientuję to konkrety są na kontach tej organizacji - szum medialny, ładna oprawa, wystąpienia, prelekcje to wszystko kosztuje, na prostackie pilnowanie rzeki kasy może zbraknąć.

Kojarzę akcję introdukcji ( czy reintrodukcji ) rysia i jej skuteczność, czy rozdawanie rolnikom szczeniąt owczarka podhalańskiego ( chłop nie mający pojęcia o prowadzeniu psa pasterskiego dostawał szczeniaka i to miało w cudowny sposób załatwić problem wilków). O rysiach chyba nawet tu w Cafe było.


  • coma lubi to

#4 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:44

(...) O rysiach chyba nawet tu w Cafe było.

Dla przpomnienia https://wiadomosci.w...34457258825345a


  • coma lubi to

#5 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 19:03

Dla zainteresowanych jak wyżej pisałem... Nie bronie tej organizacji. Chodzi tylko o inicjatywę. Jak to działa nie wiem.
  • Woytec lubi to

#6 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 wrzesień 2018 - 19:08

Pomimo całej sympatii dla organizacji ekologicznych jestem trochę rozczarowany działalnością WWF. Brak transparentności, nieprzemyślana, nachalna promocja i nędzny kontakt.

 

Mimo tego akcja "Strażnicy rzek" jest warta uwagi ponieważ WWF jest obecnie chyba jedyną instytucją, która dysponuje potencjałem i środkami niezbędnym do podjęcia aktywnych działań w sferze ochrony wód. Uważam, że szczególnie MY wędkarze, powinniśmy być zainteresowani udziałem w takich projektach. W końcu dzikie, czyste i rybne rzeki to wspólne dobro i marzenie każdego z nas. 


Użytkownik Wojtek2016 edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 19:09


#7 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 25 wrzesień 2018 - 19:14

I co? Dostaniesz plakietkę z i będziesz chodził jak straż sąsiedzka?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#8 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 wrzesień 2018 - 19:19

I co? Dostaniesz plakietkę z i będziesz chodził jak straż sąsiedzka?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Gdzie znalazłeś taką informację? 



#9 ONLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 19:49

Nikt nie zobaczyl loga sedesow? To przeca akcja marketingowa (typu CSR) kibli ktorymi do rzek syf leci https://www.geberit....straznicy-rzek/
Logo wwf ma zwykly cennik, klikasz i dostajesz http://www.wwfpl.pan...hrony_przyrody/

http://www.wwfpl.pan...f_na_produkcie/
  • Marcin Rafalski lubi to

#10 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 20:12

Tu chodzi o takich strażników rzek co to rzeki w tv i z mostów widzą. 😀 Możliwe że adopcja rysi mniej kasy przynosi po publikacjach.
  • coma lubi to

#11 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 20:13

Dzisiaj wszystko jest na sprzedaż, zresztą zawsze było tylko my nie chcieliśmy tak myśleć, chcieliśmy niewinności dziecięcej w tym co nas otacza...dalej tak chcemy ale coraz trudniej jest, coraz mniej autorytetów a w zasadzie ich brak.


  • ObraFM lubi to

#12 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 26 wrzesień 2018 - 06:31

Dzisiaj wszystko jest na sprzedaż, zresztą zawsze było tylko my nie chcieliśmy tak myśleć, chcieliśmy niewinności dziecięcej w tym co nas otacza...dalej tak chcemy ale coraz trudniej jest, coraz mniej autorytetów a w zasadzie ich brak.


Warto przede wszystkim samemu sie nie zaprzedać to wtedy punkt widzenia będzie inny.
Ja tam wierzę, że są jeszcze ludzie niesprzedajni i wartości nie do kupienia.
  • Friko, strary i Grzegorz B. lubią to

#13 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 wrzesień 2018 - 06:52

... wszyscy mówią , że każdy ma ponoć swoją cenę   :)   i nie koniecznie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze....  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 07:34

  • strary lubi to

#14 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 26 wrzesień 2018 - 07:38

... wszyscy mówią , że każdy ma ponoć swoją cenę :) i nie koniecznie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze.... ;)

Nie wszyscy. Nie każdy. To stereotypy :-)
Co do postu przed edycją to nie ma ceny. Nie jestem potrzebujący ;-)

Użytkownik OloPe edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 07:38


#15 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 wrzesień 2018 - 07:58

... ;)  to była moja mała prowokacja.... mam nadzieję , że nie odebrałeś jej za bardzo złośliwie i osobiście ....  ;)  :) .

 

 

Taka organizacja jak np. WWF , a spotkałem się kilkukrotnie z nimi i podobnymi ...

Działa z datków / pieniędzy ludzkich...., a sami  mówią , że są "wolontariuszami" .

Ty / my dając pieniądze nigdy nie będziesz miał wpływu gdzie trafiają, ni kontroli na co tak naprawdę są wydatkowane  :(

Gdy zaczyna brakować kasy na działalność , wyjazdy , promocję  szuka się kolejnych "tematów" by zabezpieczyć sobie wpływy..... i tyle...


  • jerzy6 i coma lubią to

#16 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 26 wrzesień 2018 - 09:47

Spoko. Wyczułem 😀

#17 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 wrzesień 2018 - 12:54

Nie wiem jak jest teraz ale dawnymi czasy wiele organizacji "ekologicznych" tudzież walczących "o pokój" czy podobnych  było obficie finansowane przez jedno z mocarstw.

Być może tamten strumyczek wysechł i stąd te akcje z rysiami i sedesami


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 12:56

  • strary i coma lubią to

#18 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 październik 2018 - 23:27

Czytam Wasze opinie i jestem zaskoczony, że wędkarze, jak mniemam w Waszym przypadku uznający się z nowoczesnych adeptów tej pasji, mają taki stosunek do inicjatywy sprzyjającej poprawie sytuacji rzek w Polsce. Tym samym Waszej sytuacji. Mnóstwo tu niezrozumienia, braku wiedzy i zaściankowych domysłów popartych nieprawdziwymi informacjami. 

 

Globalna, systemowa ochrona przyrody to jest biznes. Nikt temu nie przeczy. W tych czasach wszystko jest biznesem. Jak się finansuje biznes, który nie przynosi natychmiastowego zysku mierzonego w walucie? Finansuje się go z grantów, dotacji i wszelakiej maści datków. Na co idą te pieniądze? Na wynagrodzenie pracowników i działalność organizacji, w tym przypadku globalne projekty szeroko rozumianej ochrony środowiska. 

 

Teraz odrobina edukacji dla tych, którzy skwapliwie zdążyli skrytykować udział w tej akcji producenta "kibelków" ale nie zdążyli się dowiedzieć jak to naprawdę działa i po co. Globalne organizacje tej wielkości co Geberit (potęga na rynku sanitarnym) finansują akcje humanitarne, społeczne, zdrowotne, ekologiczne itp. bo jest to wpisane w ład korporacyjny, ma swoje miejsce w statucie i czuwa nad tym zespół ludzi bo nie są to małe kwoty. Oczywiście można postrzegać to jako element polityki marketingu bo WWF pokazuje logo donatora ale w tym przypadku jest to raczej prestiż. Tym bardziej, że darczyńcy często nie zabiegają o ekspozycję i osobiście znam organizację, krajowy oddział globalnej marki, która rokrocznie wydaje dziesiątki tysięcy złotych na wsparcie różnych tego typu akcji i zupełnie tego nie nagłaśnia. 

 

Wracając do WWF i akcji związanych z ochroną wód. Czy szanowni rozmówcy mogliby wskazać inną organizację, która chce chronić Polskie rzeki i daje w tym zakresie bezpłatne wsparcie oczekując jedynie zaangażowania w postaci zgłaszania nielegalnych regulacji, samowoli budowlanych, źródeł zanieczyszczenia itp.? Tylko mi nie mówicie, że nasze rzeki nie wymagają czynnej ochrony. 



#19 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 październik 2018 - 05:05

Nie wiem kolego czy czytałeś artykuł o wwf i adopcji rysia i wilka. Był tu gdzieś link, z budżetu rocznego coś koło 22mln na rysia poszło zdaje się 80tys.a na zarobki pani prezes ponad 300tys.To było za 2016 zdaje się rok.
Także akcja jak najbardziej szlachetna i szczytna ale uczciwość organizacji bardzo wątpliwa i stąd taka reakcja kolegów.
  • coma lubi to

#20 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 04 październik 2018 - 05:50

A może sprawdź inne wydatki a nie tylko rysia??
Te 22kk to chyba nie był budżet na ten jeden cel tylko wszystkie inne też??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych