Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HUMMINBIRD HELIX 7 G2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 03 wrzesień 2020 - 22:09

Witam Szuwar999  własnie zaktualizowałem soft do wersji 2.320 a mapę bazową do wersji do wersji 2.010 ,Nakładki -są po wybraniu Tryb użytkownika-Nietypowe ustawienia ,jest Warstwa spodnia po wybraniu Mapa HB -AutoChart ,nie wiem czy o te ustawienia Ci chodzi.

 

Witam Kolegę,

Zupełnie nie w tym rzecz.  Ja używam wyłącznie trybu "Custom" (ustawiony mam język angielski - skrzywienie zawodowe, tzn język urządzenia, czy aplikacji  mam zawsze zgodny z językiem dokumentacji; upraszcza to znacznie dochodzenie co jest co). W tym trybie jest więc (w każdym razie powinien być) dostęp do wszystkich opcji. oczywiście to dość duże uproszczenie bowiem zależy to jeszcze od tego czy i jaki przetwornik został podpięty.

Moje pytanie dotyczyło tego, czy ktoś doświadczył problemu jaki u mnie pojawia się od chwili aktualizacji do 2.28 (wersja szybko zdjęta ze strony ze względy na bardzo poważny błąd).

Otóż raz na kilka uruchomień (ale czasem też kilka razy pod rząd) echo nie widzi że zainstalowana karta to karta ZL (widzi tak, jakby to była zwykła karta SD - pokazuje rozmiar i dostępną przestrzeń, ale nie są dostępne warstwy LkMaster ani też własna warstwa AC. Nie widać też w takiej sytuacji opcji sterowania warstwami (Base Layer, Overlay itp). Menu HB wygląda tak, jakby nie było karty ZL, choć są np dostępne wszystkie zapisy. Pomaga w takiej sytuacji restart (znaczy wyłączenie i włączenie), bądź wyjęcie karty ZL i włożenie jej z powrotem. Pojawia się wtedy komunikat informujący m.in. o przekierowaniu zapisów na włożoną  kartę ZL i wszystko wraca do normy. Nie zdażyło mi się, aby echo straciło kontakt z kartą ZL podczas pracy.

Problem dość dokładnie udokumentowałem i zgłosiłem do HB. Rzecz w tym, że taki objaw teoretycznie może oznaczać problem z kartą lub uszkodzenie złącza lub układu we/wy dla karty SD (choć to drugie jest moim zdaniem mało prawdopodobne). Aby to wykluczyć zasugerowano mi, aby na pewien czas zamienić się z kimś na kartę. I tu jest kłopot - nie znam nikogo w okolicy kto ma echo HB i kartę Autochart ZL. Stąd pomysł aby wrzucić takie pytanie na forum. 

 

Ale chęć pomocy doceniam ! ;)

Pozdrawiam

Mariusz.



#22 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 04 wrzesień 2020 - 07:49

     Witam ,u mnie było tak że echo widziało  kartę po włożeniu na uruchomionym urządzeniu ,ale po wyłączeniu echa i uruchomieniu musiałem ponownie wyjąć i włożyć kartę na uruchomionym urządzeniu, wtedy znowu widziało kartę i mogłem wybrać zapis mapy na kartę, w sobotę jadę na wodę to po testuję nową wersję jest trochę zmian,

 

Może zaktualizuj do wersji 2.320.

 


Użytkownik perch22 edytował ten post 04 wrzesień 2020 - 07:52

  • Szuwar999 lubi to

#23 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 wrzesień 2020 - 08:35

Mam problem z apisem mapy batymetrycznej. Po włączeniu nagrywania niby działa/obraz powstaje, ale pojawiają się idiotyczne liczby głębokości...np. na ekranie mam 20m (i wiem, że tak jest) a na powstającej mapie jest np. 7 (?)



#24 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 04 wrzesień 2020 - 09:04

Mam problem z apisem mapy batymetrycznej. Po włączeniu nagrywania niby działa/obraz powstaje, ale pojawiają się idiotyczne liczby głębokości...np. na ekranie mam 20m (i wiem, że tak jest) a na powstającej mapie jest np. 7 (?)

Witaj BOB,

Sprawdź, czy w opcjach HB nie masz ustawionej korekty poziomu wody (Water Level Offset). Przeznaczeniem tego parametru jest "standaryzowanie" poziomu wody gdy pływasz/mapujesz zbiornik przy różnych poziomach wody. Dla przykładu jeśli przyjmiesz jakiś poziom odniesienia w jednym miejscu np 10m i wtedy zaczynasz mapowanie to ustawiasz Offset na 0. Następnie jeśli wracasz za miesiąc aby dokończyć mapowanie, i w miejscu gdzie poprzednio było 10 teraz masz 8 to podajesz offset "-2".

Pisząc o powstającej mapie rozumiem masz na myśli Autochart Live - jeśli tak, to sprawdź na początek te ustawienia.

Czy na tym zbiorniku i w tym miejscu pływasz i mapujesz pierwszy raz, czy też byłeś tam już wcześniej?

 

Pozdrawiam

Mariusz  



#25 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 04 wrzesień 2020 - 09:20

     Witam ,u mnie było tak że echo widziało  kartę po włożeniu na uruchomionym urządzeniu ,ale po wyłączeniu echa i uruchomieniu musiałem ponownie wyjąć i włożyć kartę na uruchomionym urządzeniu, wtedy znowu widziało kartę i mogłem wybrać zapis mapy na kartę, w sobotę jadę na wodę to po testuję nową wersję jest trochę zmian,

 

Może zaktualizuj do wersji 2.320.

 

Witaj Perch22,

Zaktualizowałem do 2.33 już w dniu w którym HB wystawił tę aktualizację. 2.32 jest dla mnie niedostępna, jako że znalazłem się w "elitarnym" gronie tych, którzy zdążyli wgrać 2.28, od której nie ma już odwrotu. Dla nich (i dla mnie) ratunkiem jest aktualizacja do 2.33 .

Ale pierwsza część twojej wypowiedzi to dla mnie BINGO! Właśnie o to mi chodziło. Jest to dokładnie taki sam problem jaki ja mam i zgłosiłem do HB. Oni teraz czekają na potwierdzenie, że ktoś jeszcze poza mną ma taki problem . Tak na marginesie, jestem pewien że oni już o tym wiedzą,  i to wszystko to zwykła gra na czas, ale nie tylko oni tak robią.

Muszę Cię zmartwić - jeśli to problem z firmware, to 2.33 nie rozwiązuje tego problemu (nie wiem jak 2.32 - są to dwie odrębne linie fw, które pojawiły się gdy HB bardzo popsuł 2.28) . Moja obserwacja jest też taka, że to dzieje się wtedy, gdy odczyt zawartości karty zajmuje nieco więcej czasu niż zwykle (przyuważyłem to na ekranie z zapisami, które po włączeniu echa nie pojawiły się od razu, tylko po 2-3 sekundach. Wtedy właśnie warstwy nie były już dostępne. Pomaga restart lub wyjęcie i włożenie karty) To jeszcze bardziej uprawdopodabnia, że jest to problem z firmware. 

 

Jak rozumiem nie masz nic przeciwko temu, abym przetłumaczył i zacytował twój post dla serwisu HB? 

 

Czekam też na sygnału od innych, którzy zauważyli taki problem u siebie.

 

Pozdrawiam

Mariusz


  • Maciej_K lubi to

#26 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 wrzesień 2020 - 09:35

Witaj BOB,

Sprawdź, czy w opcjach HB nie masz ustawionej korekty poziomu wody (Water Level Offset). Przeznaczeniem tego parametru jest "standaryzowanie" poziomu wody gdy pływasz/mapujesz zbiornik przy różnych poziomach wody. Dla przykładu jeśli przyjmiesz jakiś poziom odniesienia w jednym miejscu np 10m i wtedy zaczynasz mapowanie to ustawiasz Offset na 0. Następnie jeśli wracasz za miesiąc aby dokończyć mapowanie, i w miejscu gdzie poprzednio było 10 teraz masz 8 to podajesz offset "-2".

Pisząc o powstającej mapie rozumiem masz na myśli Autochart Live - jeśli tak, to sprawdź na początek te ustawienia.

Czy na tym zbiorniku i w tym miejscu pływasz i mapujesz pierwszy raz, czy też byłeś tam już wcześniej?

 

Pozdrawiam

Mariusz  

Dziękuję za wskazówki, będę kombinował.

Tak, mam na myśli Autochart. Na tej wodzie pojawiam się regularnie z tym echem od 3 sezonów i za każdym razem jest to samo.

Możesz mi podpowiedzieć gdzie/jak skasować te błędne mapki?



#27 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 wrzesień 2020 - 09:55

Tak overall ten Autochart Live jest najlepszą opcją spośród systemów w echach obecnych, no ale jest też dodatkowo płatny jako Zerolines SD. 



#28 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 04 wrzesień 2020 - 11:01

Dziękuję za wskazówki, będę kombinował.

Tak, mam na myśli Autochart. Na tej wodzie pojawiam się regularnie z tym echem od 3 sezonów i za każdym razem jest to samo.

Możesz mi podpowiedzieć gdzie/jak skasować te błędne mapki?

 

Błędne mapki można skasować przełączając do widoku "Show Raw Data"  (normalnie jest "Show Map Data") Wtedy zamiast "mapy głębokości" zobaczysz "ślady" twojego pływania. Na widoku mapy po powiększeniu i wskazaniu konkretnego punktu w opcjach Autochart pojawi Ci się opcja Delete.

Mozolne niestety bo czeka Cię mnóstwo "klikania" Jest to opisane gdzieś na tym forum w wątku o wymianie map. Alternatywą jest usuwanie plików również opisane w tymże wątku.

Pliki identyfikujesz po dacie. Opisywał to bodajże Maciej_K   o ile pamiętam. Ja potrzebowałem usunąć tylko pojedyncze błędne "artefakty", więc korzystałem z pierwszego sposobu.

 

 

Pozdrawiam

Mariusz


  • BOB lubi to

#29 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 04 wrzesień 2020 - 12:28

Witam Szuwar999 jak najbardziej jestem za,w sobotę sprawdzę czy aktualizacja coś zmieniła, w Normark powiedzieli ze po aktualizacji problem zniknie.

 

BOB ,a jaką masz wersję oprogramowania,ja miałem do tej pory 1.140 i po za tym co napisałem wszystko działało ok,nawet jak zapisałem mapę w pamięci echa  ,to po włożeniu karty pytało czy przenieść ją na kartę,


Użytkownik perch22 edytował ten post 04 wrzesień 2020 - 12:43


#30 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 04 wrzesień 2020 - 12:39

Witam jak najbardziej jestem za,w sobtę sprawdzę czy aktualizacja coś zmieniła,w Normark powiedzieli ze poaktualizacji problem zniknie.

 

Nie znikł. Problem można sprawdzić również w trybie symulacji (ale tym wybranym ręcznie, tzn przy starcie trzeba wcisnąć Enter gdy pojawi się informacja i wybrać Simulation mode.

W przeciwnym razie, tzn gdy uruchomi się bez ingerencji (bez podłączonego przetwornika) przejdzie w tryb "wystawowy" i nadpisze część ustawień.

 

Jak przełączysz się na "GPS status view" na dole z prawej strony powinno pokazywać się LkMaster. Jeśli są tylko liczby oznaczające pojemność, to karta nie została rozpoznana jako  LkMaster.

Oczywiście na potwierdzenie trzeba wiele prób. Przez cały ten tydzień  do wczoraj (włączałem z 10 razy) nie pojawił się ani razu i właśnie wieczorkiem znowu dał o sobie znać.

 

Pozdrawiam

Mariusz 



#31 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 07 wrzesień 2020 - 10:47

Witaj Szuwar999, jak  na symulatorze przełącze  na "GPS status view" na dole z prawej strony pokazuje się LkMaster,i pokazuje moje nagrane mapy ,jak byłem na wodzie i przy normalnej pracy po wybraniu  ,"GPS status view" na dole z prawej strony pokazuje Karta SD i jej  pojemność ,

a miejsce lokalizacji zapisu Karta SD (1), a  echo normalnie pokazuje nagraną mapę ,przy każdorazowym uruchomieniu ,bez konieczności wyjmowania,karty i jej ponownego wkładania na uruchomionym urządzeniu,dla mnie aktualizacja załatwiła sprawę.



#32 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 08 wrzesień 2020 - 20:06

Witaj Szuwar999, jak na symulatorze przełącze na "GPS status view" na dole z prawej strony pokazuje się LkMaster,i pokazuje moje nagrane mapy ,jak byłem na wodzie i przy normalnej pracy po wybraniu ,"GPS status view" na dole z prawej strony pokazuje Karta SD i jej pojemność ,
a miejsce lokalizacji zapisu Karta SD (1), a echo normalnie pokazuje nagraną mapę ,przy każdorazowym uruchomieniu ,bez konieczności wyjmowania,karty i jej ponownego wkładania na uruchomionym urządzeniu,dla mnie aktualizacja załatwiła sprawę.

Witaj perch22. Prawdę mówiąc jestem nieco skołowany. Na ekranie Gps status powinno się wyświetlać LkMaster zawsze gdy jest zainstalowana karta ZL. Nie ma znaczenia czy jest to tryb symulacji czy normalny (patrz foto 1)
Czy twoje nagrane mapy to warstwa Autochart live, czy też mapy głębokości utworzone programem Autochart Pro? Te pierwsze wyświetlają się tylko w trybie normalnym i nawet wtedy, gdy wystąpi problem który opisałem.
To, czego wówczas brakuje, to warstwa lkmaster (foto 2, zwróć uwage na brak tła mapy), brak w menu HB chart opcji dotyczący warswy podstawowej oraz nakładki (base layer and overlay options, patrz foto 3). Brakuje też mapy głębokości wygenerowanej w AC pro (patrz foto 2 prawa połowa). Dla porównania foto 4 z prawidłowym menu HB oraz foto 5 z prawidłowym obrazem map. Ostatnie foto pokazuje Gps status view gdy wystąpi opisany problem. Jesteś pewien że aktualizacja rozwiązała problem? Skoro jak piszesz pokazała się pojemność karty zamiast LkMaster to znaczy że chyba nie do końca.
Pozdrawiam
Mariusz.Załączony plik  20200811_235013.jpg   89,05 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  20200908_125124.jpg   71,24 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  20200908_124902.jpg   62,87 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  20200908_125321.jpg   69,72 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  20200908_125355.jpg   94,09 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  20200811_234736.jpg   59,19 KB   14 Ilość pobrań

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

#33 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:21

Tak to wygląda u mnie w opcji symulatora ,prawdę mówiąc  mam ją 3-y

 lata ale mapami zacząłem się zajmować od tego sezonu i może czegoś jeszcze nie kumam ,albo dużo jeszcze nauki przede mną , głównie chodziło mi o to ,że nie muszę po każdorazowym wyłączeniu wyjmować i ponowie wkładać karty aby widzieć mapę.

 

Pozdrawiam  Janek.

Załączone pliki


Użytkownik perch22 edytował ten post 08 wrzesień 2020 - 22:19


#34 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:35

Witam w sobotę porobię zdjęcia na wodzie.



#35 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 22 wrzesień 2020 - 10:22

Witam kolegów  ,czy może ktoś z Was korzystał z programu społecznościowego  Humminbird AutoChart Live i czy są tam mapy polski bo nie wiem czy warto się rejestrować .


Użytkownik perch22 edytował ten post 22 wrzesień 2020 - 10:22


#36 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 wrzesień 2020 - 12:41

Witam kolegów  ,czy może ktoś z Was korzystał z programu społecznościowego  Humminbird AutoChart Live i czy są tam mapy polski bo nie wiem czy warto się rejestrować .

Niewiele jest tam do obejrzenia. 

Rejestracja do podglądu- chyba niekonieczna, bo zaglądałem, a nie przypominam sobie bym oddawał im nerkę.



#37 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 25 wrzesień 2020 - 22:46

Witam ,mam pytanie czy komuś z was skropliła się woda na wyświetlaczu lewy górny róg ,echo to HEKLX 7x SI GPS G2,mam to jakieś 1,5 miesiąca i nie odparowuje, zakupione w 2017r czyli po gwarancji.

Załączone pliki


Użytkownik perch22 edytował ten post 25 wrzesień 2020 - 22:47


#38 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 wrzesień 2020 - 00:15

Pływam w Irlandii i tutaj deszcz to norma. Ale.takicj atrakcji nie widziałem jeszcze żeby woda podeszła..

#39 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 wrzesień 2020 - 07:38

To raczej nie woda. W ekranach czasami pojawia się coś w rodzaju rozwarstwienia i wygląda jak woda. Zwykle w okolicy narożników. Nie mam pojęcia czy jest tam jakieś wypełnienie, czy coś innego ale właśnie taki efekt jak u ciebie jest widoczny. Widziałem to już w starych humminbirdach seri matrix.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 26 wrzesień 2020 - 07:38


#40 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 26 wrzesień 2020 - 17:05

Woda ( wilgoć) na bank bo zmienia kształt , zależy w jakiej pozycji jest wyświetlacz ,1 foto wyświetlacz stał w pinie ,2 foto w poziomie. W starszych  Humminbirdach pojawiało się ale w bardzo szybko znikało a tu cholera siedzi 1,5-tora miesiąca i nic.


Użytkownik perch22 edytował ten post 26 wrzesień 2020 - 17:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych