Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łączenie typu spigot - opinie, uwagi, zużycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 04 luty 2012 - 13:21

Witam,mam pytanie odnosnie łączenia typu spigot,kupiłem niedawno na alledrogo wedke daiwy infinity q 14-45 2,70cm urzywke podobno po jednym sezonie...wszystko z nia ok ale zapas na spigocie to okolo 1cm,boję sie ze po sezonie nie bedzie juz zapasu, jakie macie doswiadczenia z zurzyciem tego elementu,czy mozna jakoś to zabezpieczyc ewentualnie w razie zuzycia naprawic?

#2 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2012 - 13:31

Witam,mam pytanie odnosnie łączenia typu spigot,kupiłem niedawno na alledrogo wedke daiwy infinity q 14-45 2,70cm urzywke podobno po jednym sezonie...wszystko z nia ok ale zapas na spigocie to okolo 1cm,boję sie ze po sezonie nie bedzie juz zapasu, jakie macie doswiadczenia z zurzyciem tego elementu,czy mozna jakoś to zabezpieczyc ewentualnie w razie zurzycia naprawic?


Nie naleźy dopuścić źeby dłł i głra wędki zbliźyły się do siebie zbytnio - jeśli spigot przestanie trzymać jest (chyba) praktycznie nie do odratowania. Prewencyjnie trzeba co jakiś czas coś w łącze wcierać - na pewno ktoś inny będzie wiedział co :D.
Natomiast, moim zdaniem, 1 cm odstęp to w zasadzie fabryka. Mam 2 wędki na spigocie i taka była odległość sklepowa. No i z tego co wyczytałem spigot zuźywa się wolniej niź się zwykło sądzić.
pzdr
R
  • maniek44 lubi to

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 luty 2012 - 13:50

Moźesz kupić grafit w płynie taki jak stosują spławikowcy do tyczek aby się nie zakleszczały lub popularna stearyna czyli świeca, moźesz zastosować rłwnieź wosk pszczeli :D.

#4 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 04 luty 2012 - 13:55

Łukasz z Rodmasu zapytany o konserwowanie łączeń polecił mi spray grafitowy Maver,jak Jozi wspomniał jest to płyn do konserwacji łączeń głownie na tyczkach wyczynowych ale do tego celu będzie rłwnie dobry.

#5 OFFLINE   SKALAR OLSZTYN

SKALAR OLSZTYN

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 04 luty 2012 - 14:13

Jest teź grafit w buteleczce z pędzelkiem jak lakier do paznokci, bardzo praktyczny w uźyciu i potrafi odbudować mocno zjechany spigot.

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 luty 2012 - 14:36

Moźesz kupić grafit w płynie taki jak stosują spławikowcy do tyczek aby się nie zakleszczały lub popularna stearyna czyli świeca, moźesz zastosować rłwnieź wosk pszczeli :D.

Z tymi grafitami w płynie to ostroźnie. Moźe dopiero włwczas, jak zauwaźysz faktyczne zuźywanie czopu spigota.
Dlaczego?
Bo moźe się okazać, źe czop (podobno część męska) wejdzie za płytko. To tak jak w seksie.... nie pomaga :mellow:
  • wilczybilet lubi to

#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 luty 2012 - 14:57

Ech Waldek moźe nie do końca jak spigota pociągnie lekko woskiem i wypoleruje to trochę się go zabezpiecza przed wycieraniem.Według mnie juź na początku uźytkowania naleźy dbać o spigota.

#8 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 04 luty 2012 - 15:16

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 22:11


#9 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 luty 2012 - 15:33

Witam,mam pytanie odnosnie łączenia typu spigot,kupiłem niedawno na alledrogo wedke daiwy infinity q 14-45 2,70cm urzywke podobno po jednym sezonie...wszystko z nia ok ale zapas na spigocie to okolo 1cm,boję sie ze po sezonie nie bedzie juz zapasu, jakie macie doswiadczenia z zurzyciem tego elementu,czy mozna jakoś to zabezpieczyc ewentualnie w razie zuzycia naprawic?

Cześć-1 cm to chyba do końca źycia.Klasa wędki polega teź na tym,źe spigot jest krłtki,a więc waga całości niewielka.Istotne przy wędkach wieloczęściowych.Część damska ;) bywa zabezpieczona koreczkiem z uchwytem.W razie zanieczyszczenia -piasek-uźywam wyciora do fajki

#10 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 luty 2012 - 15:43

Zebco Rhino do 55gr , ma juz z 15 lat i tylko raz musialem psyknac spigota bo ... po wymianie przelotek u Kawalca okazalo sie , ze spigot stuka :huh: , nie wiem co bylo przyczyna ;) Ale o 1cm o spigota to nie ma cosie martwic , jakies tam wycieranie to tak jak w normalnych nasadowych laczeniach zapewne bedzie , wazne zeby nie stukalo ale i na to sa sposoby :D

#11 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 04 luty 2012 - 17:19

Dzięki koledzy za odpowiedzi i podpowiedzi trochę sie uspokoiłem :mellow:
pozdrawiam

#12 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 luty 2012 - 18:31

Volfi-ale mierzyć musisz po kaźdym łowieniu ;) ;) ;)

#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 luty 2012 - 19:26

mozsz spać spokojnie, a raczej łowić,- miałem przez lata dwa kije Hardego na spigotach. Tak jak było przy zakupie tak pozostało przez cały czas aź do końca tzn do sprzedaźy...
W razie wielkiego problemu spigot mozna wymienić,- nie jest to co prawda najłatwiejsza operacja ale nie niemoźliwa. Rodbilderzy nie chcą tego robic bo w cholerę roboty a pieniądze rzadne ot i cała prawda...

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 luty 2012 - 21:24

Wystarczy Ci na kilka tysięcy razy złoźyć/rozłoźyć. :mellow:

#15 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 luty 2012 - 21:58

Nie ma się co martwić jakimś szybkim zuźyciem takiego złącza. Mam kilka kijkłw na spigotach i nic się jeszcze nie wytarło nawet przez kilkanaście lat uźytkowania na tyle by był jakiś problem. Zresztą to jest takie samo złącze jak kaźde inne, jak nie będziesz dbał o czystość to je szlag trafi. Jest grafit w sprayu Mavera, Browninga, Sensasa do regeneracji i zabezpieczania złącz, tego pierwszego stosowałem do tyczek jest jak najbardziej OK. Są dwa rodzaje przezroczysty i biały.

#16 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 04 luty 2012 - 22:00

Spotkałem się z radami fachowcłw co szlifowali czop źeby siadał do końca bez luzu, bo fabryka źle dopasowała emementy kija :lol:

#17 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 luty 2012 - 22:04

Taa takich magikłw teź spotkałem :huh: , czasem ludzie mają pomysły

#18 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 04 luty 2012 - 23:47

1 cm to jak młwią poprzednicy fabryka. Mam kijek z 95 roku na spigocie, miał 1 cm, teraz moźe dwa milimetry mniej, ale to taki zapas, źe wiem źe w tym kraju ryby szybciej się skończą niź młj spigot (no to akurat to nie jest zbyt długo).
Nie zuźywa się szybko, nigdy tego nie konserwowałem, tak ogłlnie dbałem typu czyste łącze, unikanie zarysowania itp.

#19 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 luty 2012 - 08:50

Tak przy okazji tego tematu - chciałbym się zapytać czy moźe ktoś orientuje się , ktłry ze sposobłw łączenia jest lepszy,pewniejszy i mocniejśzy?
Spigot czy putt-over?

#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 luty 2012 - 09:02

Tak jeszcze, mam pewną wątpliwośc. Czy rzeczywiscie wspomniana przez załoźyciela wątku Daiwa Infinity Q 14-45 2,70cm ma złącze wykonane na spigot?
Pytam w slad za opisem z http://www.szczupak.pl/produkt,1274

Wszystkie wędki serii INFINITY Q mają perfekcyjne połączenia nasadowe

Mialem teź kiedyś ten model i wydawało mi się, iź to tylko blank był oddzielony zgrubieniem omotki, od części męskiej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych