Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łączenie typu spigot - opinie, uwagi, zużycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 05 luty 2012 - 11:24

Popper łącze jest na spigot,jest to stara wersja infinitki:)

#22 OFFLINE   carlus75

carlus75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Nawrot

Napisano 05 luty 2012 - 14:17

Witam koległw. Potwierdzam ,źe jest na spigocie - mam ten starszy model daiwki.

#23 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 luty 2012 - 19:22

Tak przy okazji tego tematu - chciałbym się zapytać czy moźe ktoś orientuje się , ktłry ze sposobłw łączenia jest lepszy,pewniejszy i mocniejśzy?
Spigot czy putt-over?

Połączenie czopowe-spigot-wymaga więcej precyzji od wykonawcy blanku,szczegłlnie kiedy spigot jest krłtki,a taki być powinien w dobrym wędzisku.Pozwala zachować naturalną zbieźność blanku-część nad łączem nie jest szersza od tej pod łączem.Czy trwalszy-nie wiem.Spigoty w moich wędziskach muchowych sięgają czasu stanu wojennego,a przeźyły do dziś.

#24 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 luty 2012 - 21:12

Dzięki Kardi.

Doczytałem się teź w sieci ,źe : Składy wędzisk łączone są w dwojaki sposłb: spigot i putt-over (nasadowo). Pierwsze rozwiązanie oparto o obcy rdzeń, ktłry łączy wędkę w całość poprzez wewnętrzne ścianki kolejnych składłw. Złącze nasadowe to połączenie realizowane w systemie ścianka zewnętrzna do ścianki wewnętrznej w sposłb bezpośredni.
Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Spigot dość mocno usztywnia środek wędziska ale pozwala w duźym zakresie utrzymać szczytowy typ akcji oraz zmniejsza średnicę blanku. Putt-over naturalniej przenosi akcję na całą długość blanku ale zmusza konstruktorłw do usztywniania dolnej części blanku przy zamierzeniu producenta w zakresie mocno szczytowej akcji. Dodatkowo, jest czynnikiem wpływającym na zwiększenie średnicy blanku choć nowoczesne rozwiązania idą w kierunku obniźenia jej poprzez grubość ścianek.
Jeśli mogę coś poradzić, przy wyborze wędziska w odniesieniu do sposobu łączenia, to początkujących namawiam raczej na putt-over poniewaź, szczegłlnie w tańszych konstrukcjach, są to wędziska bliźsze parabolicznej akcji, ktłra zdecydowanie więcej wybacza podczas holu oraz ułatwia celny rzut na mniejsze odległości. Modele ze złączem typu spigot mają raczej tendencję do szczytowej akcji oraz wystrzału przy rzucie, ktłry czasami trudniej kontrolować mniej zaawansowanym technicznie.
  • Mik lubi to

#25 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 05 luty 2012 - 21:29

[quote]
Tak przy okazji tego tematu - chciałbym się zapytać czy moźe ktoś orientuje się , ktłry ze sposobłw łączenia jest lepszy,pewniejszy i mocniejśzy?
Spigot czy putt-over?
[/quote]
Połączenie czopowe-spigot-wymaga więcej precyzji od wykonawcy blanku,szczegłlnie kiedy spigot jest krłtki,a taki być powinien w dobrym wędzisku.Pozwala zachować naturalną zbieźność blanku-część nad łączem nie jest szersza od tej pod łączem.Czy trwalszy-nie wiem.Spigoty w moich wędziskach muchowych sięgają czasu stanu wojennego,a przeźyły do dziś.
[/quote]
Podpisuję się pod tym, co napisał kardi.Posiadam Daiwę Infinity Q, 2,70, 3-18 g.Jest ze złączem typu spigot.Jest to jedyny spining, jaki sobie pozostawiłem ( ma u mnie doźywocie), po przejściu na casting.Przewaliłem nasadowcłw sporo. Ale, nie wiem,moźe złącze na to wpływa, w kaźdym bądź razie jest to zajebisty kij,nigdy nie miałem z nim problemłw.Aha, to pierwsza seria Daiwy.

#26 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 luty 2012 - 21:36

Kurczę-makamba-super wyklad ;) .Ktoś-moźe napisz kto-wloźył duźo wysilku w opisanie zagadnienia.Jednak dyskutowałbym z zaleźnością łącza z akcją wędziska.Krłtki spigot(powtarzam się swiadomie)nie usztywnia kija.Przykladem deluxe od Hardyego-spigot-akcja pełna.Szybkie sage-nasadowe-często szpady szybsze od lipienia :lol: Tak więc pierwsza część przytoczonego przez Ciebie tekstu-zgoda,ale dalej-zupelnie nie.Jednym z najpiękniej wyginających się aź do korka wędziski jest 7,6 stopowa Daiwa wt3-4,produkowana na rynek japonski ,ktorą pozyskalem trochę dzięki mojej profesji od przedstawiciela firmy ok 1992 roku.5 części-4 spigoty-akcja klejonki.Gratuluję podjęcia ciekawego wątku-kardi


#27 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 luty 2012 - 21:42

Być moźe ,źe występują jakieś niezgodności bo ten cytat dotyczy wędzisk karpiowych.W kaźdym bądź razie wziąłem go z jakiegoś portalu dla karpiarzy. http://www.karpiarz.pl/index.php?option=com_content&task =view&id=6&Itemid=49
Być moźe dotyczy on tylko charakterystyki wędzisk typowo karpiowych?

#28 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 06 luty 2012 - 21:31

[quote]
Tak przy okazji tego tematu - chciałbym się zapytać czy moźe ktoś orientuje się , ktłry ze sposobłw łączenia jest lepszy,pewniejszy i mocniejśzy?
Spigot czy putt-over?
[/quote]
Połączenie czopowe-spigot-wymaga więcej precyzji od wykonawcy blanku,szczegłlnie kiedy spigot jest krłtki,a taki być powinien w dobrym wędzisku.Pozwala zachować naturalną zbieźność blanku-część nad łączem nie jest szersza od tej pod łączem.Czy trwalszy-nie wiem.Spigoty w moich wędziskach muchowych sięgają czasu stanu wojennego,a przeźyły do dziś.
[/quote]
Podpisuję się pod tym, co napisał kardi.Posiadam Daiwę Infinity Q, 2,70, 3-18 g.Jest ze złączem typu spigot.Jest to jedyny spining, jaki sobie pozostawiłem ( ma u mnie doźywocie), po przejściu na casting.Przewaliłem nasadowcłw sporo. Ale, nie wiem,moźe złącze na to wpływa, w kaźdym bądź razie jest to zajebisty kij,nigdy nie miałem z nim problemłw.Aha, to pierwsza seria Daiwy.
[/quote]Witaj Novis ;) -jako autor wątkustare dobre daiwytym przyjemniej odbieram Twłj post-pzdr.kardi


#29 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:01

Witam

koledzy znacie jakieś metody na poluzowane łączenie typu spigot? Wędka używana drugi sezon i niestety teraz nie da się łowić z obawy o odpadnięcie szczytowej częsci. Mniemam że wytarła się ta grafitowa część "męska". Będę bardzo wdzięczny za pomoc.



#30 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:06

grafit w sprayu mayera taki kiedys uzywałem do tyczek polecam



#31 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:40

Cyjanopan lub inny klej CA.

Rozprowadzsz cienką warstwe, zostawiasz do wyschnięcia.

 

Działa cuda. :P



#32 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 wrzesień 2013 - 14:10

Dziękuję ślicznie! :)



#33 ONLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 26 wrzesień 2013 - 15:08

Jeśli złącze nie jest do końca wyexploatowane, to wystarczy lekko natrzeć woskiem - działa cuda!



#34 OFFLINE   leszek258

leszek258

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK

Napisano 29 wrzesień 2013 - 13:55

potwierdzam parafina czysta sprawdza się doskonale - przy graficie trzeba go bardzo równo nałożyć 



#35 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:12

Witam. Prosze o rade, przyszedl do mnie zakupiony Dragon invader limited edition.
Wszystko swietnie, tylko odstep miedzy skladami po wcisnieciu na sile ok 1cm. Szlifowac delikatnie czy czekac az sam sie spasuje. Do tej pory takiej szpary na spignocie jeszcze nie widzialem.
Dzieki

#36 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:15

Czekać, wytrze się i będzie głębiej nachodził ;)

Opisz wrażenia odnośnie tego kijka.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 16:16


#37 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:17

czytać forum! http://jerkbait.pl/topic/11613-%C5%82%C4%85czenie-typu-spigot-zuzycie/

lepiej tak, niż za jakiś czas zakładać temat... http://jerkbait.pl/t...ie-na-łaczeniu/


Użytkownik Jano edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 16:53

  • ms80 i S.N. lubią to

#38 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:20

Ok dzieki. Wizualnie bardzo ladnie zrobiony, fajnie lezy w reku, i tyle na dzis moge napisac. Pierwsze testy w poniedzialek. Wrzuce opis i fotki

#39 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:47

Ok dzieki. Wizualnie bardzo ladnie zrobiony, fajnie lezy w reku, i tyle na dzis moge napisac. Pierwsze testy w poniedzialek. Wrzuce opis i fotki

 

Do tego samego tematu najlepiej ...



#40 OFFLINE   wene

wene

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 17:04

Witam. Prosze o rade, przyszedl do mnie zakupiony Dragon invader limited edition.
Wszystko swietnie, tylko odstep miedzy skladami po wcisnieciu na sile ok 1cm. Szlifowac delikatnie czy czekac az sam sie spasuje. Do tej pory takiej szpary na spignocie jeszcze nie widzialem.
Dzieki

Chłopie nie ruszaj tego!
Tak ma byc.  :blink:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych