Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Lanckorony

wobler

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 24 październik 2018 - 13:47

cześć!

 

woblery robie od lat 90-tych, kiedy mieszkałem nad Sanem w Przemyślu... zacząłem o dziwo od pianki:) ...z jakiejs starej lodówki... przy pierwszych testach branie i wielka (dla mnie) ryba na wędce (pewnie coś koło kila), niestety spadła... byłem stracony... brak było wszelkich informacji a nawet wzorów...zrobic dobrego woblera było znacznie trudniej niz dziś, ale w koncu jakos sie udało... poczatkowo materiałem byla lipa, potem korzeń olchy (materiał idealny gdyby występował w postaci listewek:)

dzis wiekszość woblerów robie z drewna, zwykle jest to w małych przynętach balsa, a w większych wierzba lub olcha... nie uzywam lipy, jakos mi nie pasyje szlifowanie jej... sa to głonie przynęty pływajace lub neutralne - nie lubie tonących... nigdy nie przekonałem się do wkretek, wszystkie mają pełny stelarz... 

w zasadzie robie wszelkie mozliwe woblery od kleniowych miniaturek po sumowe - zależnie od tego jaki mam pomysł w danej chwili... 

 

kilka starszych przynet:

brzanowe na San robione dla kumpla:

Załączony plik  DSC03391.JPG   148,98 KB   37 Ilość pobrań

kleniówki ok. 4,5cm

Załączony plik  DSC03403.JPG   143,77 KB   34 Ilość pobrań

sandaczowe 9cm

Załączony plik  DSC03406.JPG   145,23 KB   34 Ilość pobrań

sumówki ok. 7cm

Załączony plik  DSC03483.JPG   146,49 KB   31 Ilość pobrań

bardzo uniwersalne siódemki

Załączony plik  DSC03507.JPG   147,27 KB   30 Ilość pobrań

i głowacze robione pod pstrągi

Załączony plik  DSC03695.JPG   155,55 KB   28 Ilość pobrań

 

ostatnio koncentruje sie raczej na wiekszych przynętach:

Załączony plik  DSC00427.jpg   50,34 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00428.jpg   45,4 KB   25 Ilość pobrań

 

w drugim roku łowienia wreszcie zaczęły przychodzić upragnione wyniki... jednak wode trzeba dobrze poznać, a ja na krakowskiej Wiśle wczesniej nie łowiłem:)

to rybki z września:)

sum:

Załączony plik  DSC03807.jpg   164,56 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03803.jpg   188,17 KB   25 Ilość pobrań

metrowy sandacz

Załączony plik  DSC03753.jpg   150,31 KB   26 Ilość pobrań

szczupak (90)

Załączony plik  DSC00363.jpg   221,66 KB   27 Ilość pobrań

i znowu sandacz, juz sporo mniejszy (82)

Załączony plik  DSC00383.jpg   174,59 KB   24 Ilość pobrań

 

życzę wszystkim, zwłaszcza łowiącym na moje woblerki podobnych wyników, Michał


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 24 październik 2018 - 15:40


#2 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 24 październik 2018 - 13:50

Szczupak na smyczy... oj ale wtopa ;)



#3 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 24 październik 2018 - 13:55

a lepiej byłoby go wieźć na brzeg w siatce? przepisy są czasem idiotyczne... w ten sposób przynajmniej był w dobrej formie... a to smycz zrobiona na suma, nie wrzyna się:)



#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 październik 2018 - 15:45

Woblery bardzo fajne, dopracowane i - jak widać - skuteczne.

Proszę jednak, byś w przyszłości zdjęć kontrowersyjnych nie zamieszczał, zwróć proszę uwagę na wszystkie zapisy z poniższych "Zasad..." Zawarte w nich regulacje dotyczą całego forum, wątków autorskich również. Zdjęcie ze smyczą usunąłem

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

Witaj we własnym wątku :)


  • ezehiel lubi to

#5 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 25 październik 2018 - 19:39

No nareszcie Kolega się pokazał. Witam

Chciałem dodać, że choć dopiero od przeszło roku łowię na te woblery, to ten sezon pstrągowy zakończyłem bardzo owocnie dzięki Kolegi woblerom. Najwięcej miarowych pstrągów w tym roku padło na nie. Wielkie dzięki.

A teraz testuje te większe na głowatce, mam nadzieję, że i na nie połowię.

Życzę sukcesów i pozdrawiam Staszek



#6 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 27 październik 2018 - 10:10

A żeby taki gołosłowny nie być to w załączeniu pstrągalek 45 cm na wobka Kolegi Michała

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  45.jpg   147,46 KB   17 Ilość pobrań

Użytkownik Siasiu edytował ten post 27 październik 2018 - 10:13

  • salmon1977, woblery z Bielska i Goliat lubią to

#7 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2018 - 17:20

przedstawiam najbardziej typowe woblerki, które są regularnie wznawiane:)

 

oto jeden z ciekawszych woblerów w pudełku... w zasadzie jeden z najbardziej uniwersalnych jakie robię... praca to wężyk, zwykle drobniejszy w przypadku mniejszego, szerszy przy większym modelu... najlepiej sprawdzał się w miejscach płytkich z mocnym nurtem... radzę używać stalki, jeśli w wodzie jest szczupak:)

mniejsze  (    5cm i 3g   )                                  Załączony plik  DSC03312.JPG   146,76 KB   17 Ilość pobrań

i większe (    6cm i 5g   )                                  Załączony plik  DSC03443.JPG   150,06 KB   17 Ilość pobrań   na takiego kolega siasiu złowił pstrąga wyżej

                                                                        Załączony plik  DSC03125.JPG   153,78 KB   17 Ilość pobrań  a to jest moje ulubione malowanie

chyba nie ma ryby której na niego nie da się złowić... zdjecie poniżej zostało zrobione jako wzór ubarwienia do malowania... na mniejszego z woblerów:)

Załączony plik  DSC09870.jpg   64,94 KB   17 Ilość pobrań

 jak widać część ma zaczepy klasycznie, część na płytce... w zasadzie nie ma większych różnic jeśli chodzi o pracę :)

jakos nie połowiłem na niego większych ryb, ale łowiłem głownie na Skawie, gdzie jest ich mało i bawiły mnie raczej częste brania niż polowanie na okazy... 


  • woblery z Bielska, Siasiu i fox mulder lubią to

#8 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2018 - 18:20

pstragowe głowacze:

Załączony plik  DSC03133.JPG   152,87 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03123.JPG   154,66 KB   16 Ilość pobrań

 

maja 6,5cm i 8-10g, pływajace... skuteczny wobler na pstrągi... praca agresywna, typu v z wyraźnym błyskaniem bokami... duża, skupiona masa pozwala na dalekie ruty... łowiłem wyłącznie z nastawieniem na pstragi, nie złowiłem innych ryb, ale raczej ich tam nie było... malowanie różni się wyłączmie obecnością perły na bokach - złoty jest czasem przykryty warstwą perłowego... oba kolory sa skuteczne:)

Załączony plik  DSC00092.jpg   80,61 KB   15 Ilość pobrań

 

klasyczny łamaniec:

Załączony plik  DSC03082.JPG   151,39 KB   14 Ilość pobrań

6,5cm i ok. 5g woblery powstałe na podstawie jednego z modeli kwiskiego z CF... albo lekko pływajacy, albo neutralny... sprawdzone ubarwienie i praca wężykiem, ale z lekkim błyskaniem bokami... bardzo lubiany model, został wyparty dopiero przez trzyczęściowe ślizy, juz całkowicie własnej konstrukcji... robiłem go równiez w innych kolorach... 

Załączony plik  DSC00090.jpg   31,4 KB   14 Ilość pobrań

 

większy łamaniec:

Załączony plik  DSC03179.JPG   145,71 KB   12 Ilość pobrań

powstał nieco póżniej, to po prostu większy i grubszy brat poprzedniego... 8,5cm i ok 7-8g... pływający... pracuje wężykiem, szerokim... w zasadzie powstał jako wobler szczupakowo-sandaczowy, ale podczas ustawiania miałem na niego pieknego pstraga... zagoscił na stałe w pudełku pstragowym, potrafi skusic rybe która do mniejszych przynęt nie wyjdzie...

Załączony plik  DSC00049.jpg   53,83 KB   14 Ilość pobrań

 

brzanówka:

Załączony plik  DSC03262.JPG   154,21 KB   14 Ilość pobrań

4,8-5cm i ok 4g; pływają; praca raczej drobna typu V, trochę lusterkują… malowanie jest ściśle powiazane z ryba docelowa - brzaną... zostały zrobione na San w okolicy Przemyśla na specjalne zamówienie kolegi… sprawdziły się, kumpel połowił na nie naprawdę sporo brzan, ja jedyny raz jak z nim pojechalem – świnkę, oczywiście prawidłowo, z kotwicą nad pyskiem… oprócz tego bierze kleń, okoń i w zasadzie chyba wszystkie możliwe ryby łącznie z pstragiem... 

 

no, na dzis dość :)

 

 

 

 

 

 



#9 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 27 październik 2018 - 20:23

Tęczowe też lubią tego woblerka

 

Załączone pliki



#10 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 28 październik 2018 - 23:09

sumowe 7-ki około 20-24gram, pływajace

Załączony plik  DSC03483.JPG   146,49 KB   14 Ilość pobrań

bardzo udany wobler, docelowo zrobiony jako sumówka na San... praca ogonowa, z wyraznym migotaniem, dość drobna ale bardzo agresywna... niestety docelowych ryb nie połowił - obecnie mam porównanie z krakowską Wisłą, San jest pusty, drapiezników prawie nie ma... połowiłem ładne klenie i bolenia... drugi bolen padł na większą 10-cio centymetrową wersję tej przynęty:) jesli sprzet i kondycja pozwolą zalecam nieregularne prowadzenie np. mocne pociagnięcie i przerwa na zwinięcie nadmiaru linki... niestety meczy... poszły w odstawke gdy zacząłen stosować znacznie wieksze przynęty... niemniej na płytszych łowiskach (około 2m) nadal podstawa:)

klenie brały na pierwszych 2-3 metrach prowadzenia po rzucie pod brzeg... ten na fotce ma blisko 50cm, na Sanie to rzadkość... mniejszych niz 40 nie było:)

Załączony plik  DSC00007.jpg   87,93 KB   16 Ilość pobrań

tego złowiłem podczas nocnego sumowania na wersję 10 cm o prawie identycznej akcji... jestem przekonany, że to nie jest przypadek - czystym przypadkiem wyszedł wobler skuteczny na bolenie... mimo to należy je traktowac jako częsty, ale jednak przyłow:)

Załączony plik  DSC00009.jpg   91,34 KB   15 Ilość pobrań

 

dla mnie jest to najmniejszy mozliwy wobler do łowienia okazów:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 28 październik 2018 - 23:13

  • woblery z Bielska, Siasiu i kooper82 lubią to

#11 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 29 październik 2018 - 12:01

śliz

obecnie mój ulubiony wobler na pstrąga:) ma około 8,5cm i w zalezności od potrzeb może być pływajacy (płytkie rzeczki z dużą iloscią kamieni, typowo górskie) lub neutralny i wolnotonący (głębsze rzeki jury i inne nizinne)... praca to wężyk, czasem szerszy, czasem węższy... pstrąg jest niemal zawsze zaczepiony na kotwicy brzusznej, czyli jak najbardziej prawidłowo:)

Załączony plik  DSC00445.JPG   148,24 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  DSC03379.JPG   151,39 KB   18 Ilość pobrań

ta kolorystyka powstała na podstawie realnego śliza z płytkiej podgórskiej rzeczki:

Załączony plik  DSC03404.JPG   145,9 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00028.jpg   33,09 KB   17 Ilość pobrań

a na te łowię (na dnie piasek, bez kamieni):

Załączony plik  DSC00445.JPG   148,24 KB   18 Ilość pobrań

np. takie rybki:

Załączony plik  DSC00155.jpg   58,87 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00029.jpg   62,8 KB   16 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska, Santiago i Siasiu lubią to

#12 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 29 październik 2018 - 12:21

jeden ważny szczegół - praktycznie wszystkie sa sygnowane literami MK na brzuszku

 

wygląda to w ten sposób:

Załączony plik  DSC00452.JPG   122,91 KB   15 Ilość pobrań

 



#13 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 29 październik 2018 - 15:41

Kozackie pstrągówki ! 



#14 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 29 październik 2018 - 19:31

No nieźle radzą sobie na pstrągach, znalazłem jeszcze jedno zdjęcie z innym wobkiem Kolegi, ale też z pstrągiem, bo najczęściej za nimi gonię

 

Załączone pliki



#15 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 29 październik 2018 - 19:35

widzę, ze naprawde na nie łowisz:) jak tak dalej pójdzie to nie bedziesz miał w pudle innych woblerów niz moje :wub:



#16 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 29 październik 2018 - 19:45

Nooooo..... pstrągów trochę już na nie padło, ale jeszcze głowatka by mi się przydała na zdjęciu w wobkiem Kolegi :D



#17 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 07 listopad 2018 - 17:26

tym razem przedstawiam dwa ciekawe woblerki:

Załączony plik  DSC00457.JPG   142,96 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00454.JPG   144,39 KB   13 Ilość pobrań

7cm o bardzo ciekawej pracy - bardzo intensywne migotanie... bardzo uniwersalny, zrobiony pod pstrąga (kilka rybek i jeden spiety po drugiej świecy pięćdziesiątak) okazał się skuteczny także na Wiślane sandacze, okonie i szczupaki... niestety raczej małe, ale spędził w wodzie raptem kilkanaście godzin:) zdecydowanie preferuje łamane a da się łowić tylko na jednego woblera jednocześnie:( większość ma zamontowany ster siodłowy... zawsze mam w dodatkowym pudełku, ale rzadko używam...

 

powstała również mniejsza 5cm wersja:

Załączony plik  DSC00461.JPG   143,96 KB   13 Ilość pobrań

 

oraz większa, już typowo sandacz i szczupak (ok. 9cm)

Załączony plik  DSC03560.jpg   139,54 KB   12 Ilość pobrań

 

drugi to łamaniec około 6cm, pracuje dość podobnie - intensywnie lusterkuje...

Załączony plik  DSC00458.JPG   144,9 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00462.JPG   145,79 KB   12 Ilość pobrań

przy odpowiednim prowadzeniu jest zabójczo skuteczny na wszystko co żyje w pstragowej rzeczce... prowadzimy energicznymi szarpnięciami po 20-40cm... ja stosuje zwylke jak znajdę głębokie miejsce z słabym nurtem lub ze stojącą wodą i łowię okonie i czasem szczupaczki - fajna zabawa jak pstrąg ma mnie w d... czasem kuszą się również pstrągi, a niekiedy jazie... 

Załączony plik  DSC00013.jpg   287,19 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00032.jpg   217,49 KB   17 Ilość pobrań

zawsze jest w pudełku... poniżej mój ulubiony kolor, ale wszystkie powinny byc równie dobre...

Załączony plik  DSC00448.JPG   144,59 KB   15 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska, Santiago, Siasiu i 1 inna osoba lubią to

#18 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 08 listopad 2018 - 08:09

skoro ten ostatni to ulubiony kolor to już chyba wiem jak będzie malowany ostatni wobler z mojego pstrągowego zamówienia



#19 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 869 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 21 listopad 2018 - 12:45

kilka woblerków z ostatnich dni:

Załączony plik  DSC00472.JPG   143,85 KB   20 Ilość pobrań

 

no i wreszcie skonczyłem poppery:

Załączony plik  DSC00475.JPG   148,49 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  DSC00476.JPG   129,58 KB   20 Ilość pobrań

na razie na takie połowiłem tylko kilka boleni... super do łowienia z pływadełka:)

 


  • woblery z Bielska, Santiago, Siasiu i 1 inna osoba lubią to

#20 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 23 listopad 2018 - 19:37

Michał ile maję te popki cm ? Czy przy uzbrojeniu leci dupka w dół ? 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wobler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych