Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pontony X-BOAT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 09 luty 2012 - 15:31

Czy na forum jest uzytkownik pontonu firmy x-boat?
Z porownania paramatrow i wygladu pontony sa identyczne co firmy pro marine, grubosc pvc w obu wynosi 0,9mm. Pontony x-boat jednak nie maja przedniego uchwytu transportowego nawet przy najwiekszych modelach oraz okres gwarancji to tylko 2 lata gdzie inne firmy daja 5lat.
Jezeli chodzi o cene to x-boat o kilka stowek jest tanszy.

Planuje kupic ponton tylko nie wiem jakiej firmy wybrac, nie chce ani przeplacic, ani naciac sie na `super oferte` :D.


#2 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 11 luty 2012 - 21:40

jak dobrze zwrócisz uwagę to x-boat i pro marine to zupełnie inne pontony. mają inny kształt dziobu, sposób mocowania ławek różnice tkwią w szczegółach czyli drobiazgach którymi muszą się różnić żeby nie posądzić o plagiat. Ja kupiłem w zeszłym roku ponton Proscan marine i jest fajny, ma alu podłogę i za 270 zapłaciłem 1750pln ale osobiście byłem już zdecydowany na ponton Parsun (tak to ta sama firma co sprzedaje silniki Parsun i seaking) są identyczne jak pontony hondy i ten kształt mi się bardzo podoba ale nie stety (mimo iż jesteśmy w unii) producent czy też dystrybutor daje tylko rok gwarancji i przez to nie kupiłem. Szczerze mówiąc to gdybym dysponował odrobinę większą gotówką i gdyby był wtedy dostępny wymieniony przeze mnie rozmiar 270 bądź 290 to kupił bym ponton HSD firmy Infomedia. jest to ponton identyczny jak Mikado a za mniejsze pieniądze.
Co do mojego Proscana to jak do tej pory tylko jeden minus przy pierwszym pompowaniu rozleciała się pompka(całe szczęście że dopiero przy odsysaniu powietrza). a najlepiej pojeździć gdzieś gdzie są wystawione i obejrzeć w jaki sposób są klejone itp.
Nie zazdroszczę podjęcia decyzji co do marki pontonu.

#3 OFFLINE   Szogo636

Szogo636

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2017 - 09:21

Hej panowie,odświeże temat.
Jest wśród userów jakiś użytkownik ww.marki.
Mają teraz niezłą promocję,za ponton 3.20 2170 złoty.

#4 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:29

użytkuję od dwóch lat 320 z alu. i nie miałem z nim żadnego problemu, wszystko ok. Ostatnio "usłyszałem" dziurę w balonie - sam przetarłem balon przeciskając się wąskim kanałem z jednego na drugie jezioro.

Pływam na elektryku i spalinie - najszybciej płynąłem 35 km/h.

Nie ma problemu z rozkładaniem i składaniem - sam rozkładam w 20 min z załadowaniem całości (wędki, silnik, echo itp) w dwie osoby około 10-12 min.

Nie używam ławek, bo są nie wygodne i siedzimy na balonach.

Świetnie nadaje się na nocne zasiadki dla 1 osoby - wkładam materac dmuchany, który nie pompuję na max-a i do tego śpiwór i można spać spokojnie i mieszczę się bez problemu (mam 194cm wzrostu).

Dodatkowo zamontowałem sobie koła i kangę na dziób pontonu do kotwicy - świetna sprawa - koła i knaga szczególnie jak się samemu spininguje.

Jeśli planujesz łowić z kimś pomyśl o większym rozmiarze - sprawdź od jakiego rozmiaru jest szerszy wewnątrz - miejsca dla dwóch osób jest tak na styk, szczególnie jak zabierasz więcej gratów - również ze względu na kształt dzioba.

Kuzyn używa 420 i również jest bardzo zadowolony.

Obydwa pontony są składane






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych