Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czym kleić przynęty miękkie?

przynęty gumy

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 18:16

Czym kleić przynęty miękkie typu rippery i inne?
Wiem �źe mo�źna zgrzewać, ale nie zawsze zdaje to egzamin.
Szczeg�łlnie przy dro�źszych przynętach typu �źaby, savagegear Soft 4Play szkoda mi jakoś topić i nadpalać cięcia.



#2 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 10 luty 2012 - 18:24

ja uÅźywam wszelkich klejÃÅ‚w cyjanoakrylowych. kropelka, super glue, pattex, itd...


#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 luty 2012 - 19:11

topienie / spawanie to dobra metoda bo nie wprowadzasz zadnej nowej masy - zachowujesz oryginalna (w miare) konsystencje

klejenie kroplekami i innymi - jest fajne ale licz sie z tym ze meijsce polaczenia bedzie sztywne....

#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 20:14

To topienie mnie jakoÅ› nie pasuje.
Cyanoakryle rÃÅ‚wnieÅź.

W archiwach doszukałem się czegoś takiego:

http://archiwumallegro.pl/hit_klej_do_przynt_wdkarskichnowos c-1936999929.html

Ale miniaturka jest strasznie maÅ‚a i nie sposÃÅ‚b doczytać siÄ™ co to za firma.
  • megavega lubi to

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 luty 2012 - 20:24

Ja zakupiÅ‚em na gÅ‚owatce palnik na gaz cormorana (uÅźywam jako zapalniczki do fajki) ale daje punktowy, bardzo wÄ…ski pÅ‚omieÅ„ - kilka gum tym naprawiÅ‚em i jest to najlepsze czego do tej pory uÅźywaÅ‚em.

#6 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 10 luty 2012 - 20:29

Godski,sprawdź priv.
  • Maciek83 lubi to

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 luty 2012 - 20:47

najlepiej jest zespawac :D

#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 20:51

Jest w sieci kilka szybkich klejÃÅ‚w do PVC a chyba gÅ‚ÃÅ‚wnie z tego sÄ… robione przynÄ™ty miÄ™kkie.
ZakupiÄ™ coÅ› i potestujÄ™.

#9 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaczÄ™stochowa

Napisano 10 luty 2012 - 21:02

http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Extra-Thin-Cement-40ml -p-9-290202.html

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 21:42

UÅźywaÅ‚eÅ›?

Generalnie do zwykłych gumek za parę złotych spawanie jest ok.

Ale jak na gumkę wydamy 10,20 czy więcej złotych to trochę szkoda tak kaleczyć.

#11 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzÄ™stochowa

Napisano 10 luty 2012 - 22:17

Jeśli w domu to wg mnie najlepiej do tego nadaje się mała lutownica. Szybko i bardzo precyzyjnie.

#12 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 11 luty 2012 - 21:53

Lutownica jest dobra, ale mnie najbardziej sprawdziÅ‚a siÄ™ siatka wolframowa na palnik kuchenki. KÅ‚adziesz siatkÄ™, nagrzewasz, gasisz palnik, obie części gumek w dwoje szczypcÃÅ‚w, przykÅ‚adasz do niej na moment i zespalasz. Nie ma przypalenia, zesztywnienia itp. NiektÃÅ‚re udaÅ‚y mi siÄ™ tak, Åźe wyglÄ…dajÄ… jak fabryczne poÅ‚Ä…czenia dziwnych ksztaÅ‚tÃÅ‚w i kolorÃÅ‚w. :unsure:
Jest jeden problem. Wolframowe siatki nie wystÄ™pujÄ… u sprzedawcÃÅ‚w kuchenek. :angry: O pomyÅ›le usÅ‚yszaÅ‚em od znajomego, siatki szukaÅ‚em pÃÅ‚Å‚ roku. ZnalazÅ‚em u koleÅźanki mojej mamy, zachowaÅ‚a ze starej kuchenki gazowej. :huh:

#13 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 12 luty 2012 - 17:22

Mend it. To specjalny klej do gum kupisz go na ebay. DziaÅ‚a jak naleÅźy. Bardzo dobrze trzyma jeÅ›li powierzchnia klejenia jest duÅźa.

http://menditglue.com/

#14 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • ImiÄ™:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 12 luty 2012 - 17:30

ja uzywam stacji lutowniczej hot-air
wybieram odpowiednia dysze
temperature powietrza ustawiam rÃÅ‚zne od 160-200C
uszkodzone miejsca uzupelniam podobnym materialem (wtapiam)

trzeba sie troche wprawic
- moc strumienia goracego powietrza
- odpowiednia temperatura
- cierpliwosc
- wprawiona reka

da sie naprawic kazda przynete gumowa
(a sa takie co kosztuja po 50zl/szt)

wady
- podczas naprawy gdy roztapia sie guma, wydziela sie paskudny zapach
- jesli za mocno stopimy przynete to sie odksztalci

#15 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 12 luty 2012 - 19:27

To topienie mnie jakoÅ› nie pasuje.
Cyanoakryle rÃÅ‚wnieÅź.

W archiwach doszukałem się czegoś takiego:

http://archiwumallegro.pl/hit_klej_do_przynt_wdkarskichnowos c-1936999929.html

Ale miniaturka jest strasznie maÅ‚a i nie sposÃÅ‚b doczytać siÄ™ co to za firma.

http://allegro.pl/klej-do-gum-przynet-kropelka-i2060270253.h tml
UÅźywaÅ‚em kiedyÅ›. Skleja super ale w warunkach domowych tzn. guma musi być idealnie sucha. Nad wodÄ… lepiej sprawdza siÄ™ super glue :unsure: :D

#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2012 - 21:56

DziÄ™ki koledzy za pomoc. WezmÄ™ prÃÅ‚bkÄ™ tego Mend-It 0,7 g.(0,99 USD) ;)
a takÅźe Huddleston Huddlebond Soft Bait Repair Glue za 3,00 USD za 7 g.

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2012 - 16:32

KupiÅ‚em te dwa kleje w poÅ›cie wyÅźej ale sÄ… do bani...

#18 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 marzec 2012 - 20:00

:D to teraz ja siÄ™ pomÄ…drzÄ™ :D
JeÅźeli chcesz siÄ™ gumiakami w domu pobawić to potrzebny bÄ™dzie skalpel, igÅ‚a osadzona na czymÅ› co pozwoli na jej rozgrzanie i trzymanie rÄ™kÄ…, Å›wieczka taka do podgrzewania herbaty (nie dymi/kopci), stare gumy, ktÃÅ‚re bÄ™dÄ… po roztopieniu wypeÅ‚niaÅ‚y ubytki.
Dlaczego napisaÅ‚em, Åźe siÄ™ pomÄ…drzÄ™ :D dlatego, Åźe kiedyÅ›, kiedy pierwsze gumy trafiÅ‚y do Polski byÅ‚y tak tanie, Åźe stać byÅ‚o na nie dzieciaka, ktÃÅ‚rym wtedy byÅ‚em. Na poczÄ…tku to nawet nie wiedziano jak na nie Å‚owić :D sÅ‚yszaÅ‚em nawet wersjÄ™, Åźe twistera zakÅ‚ada siÄ™ jak zwykÅ‚ego robala, rzuca na grunt i czeka na branie :D :D :D
Jak juÅź pokazaÅ‚y sie gÅ‚ÃÅ‚wki, oczywiÅ›cie beznadziejnej jakoÅ›ci to siÄ™ okazaÅ‚o, Åźe te gumy nawet siÄ™ jakoÅ› poruszajÄ… w tej wodzie. Jedne poruszaÅ‚y siÄ™ lepiej inne gorze, a jeszcze inne w ogÃÅ‚le. Z tymi ktÃÅ‚re poruszaÅ‚y siÄ™ gorzej lub w ogÃÅ‚le coÅ› trzeba byÅ‚o robić, bo przecieÅź do Å›mieci nie polecÄ….
Przede wszystkim koniecznoÅ›ciÄ… byÅ‚o zmiÄ™kczanie ogonkÃÅ‚w. O ile guma byÅ‚a prosta i jej ogonek nie pracowaÅ‚ to w rÄ™kÄ™ szÅ‚a igÅ‚a i rozgrzanÄ… nacinaÅ‚o siÄ™ ogonek w kilku miejscach oraz korygowaÅ‚o ustawienie pÅ‚etwy, Åźeby byÅ‚o zbliÅźone do 90 stopni. JeÅźeli mieliÅ›my obcinkÄ™ ogonka i poszarpany korpus w innej gumie to w ruch szedÅ‚ skalpel. Cięło siÄ™ gumÄ™ w tych miejscach gdzie z dwÃÅ‚ch miaÅ‚a powstać jedna - korpus z jednej ogon z drugiej.
BraÅ‚o siÄ™ te dwie części w jednÄ… i druga rÄ™kÄ™ i przykÅ‚adaÅ‚o z obu stron pÅ‚omienia. Plastik siÄ™ roztapiaÅ‚ i trzeba byÅ‚o szybko je do siebie przyÅ‚oÅźyć i dmuchać, mocno dmuchać, Åźeby plastik wychÅ‚odzić. WÅ‚ala! PÃłźniej zaczÄ…Å‚em sobie robić gumy dwukolorowe. Ogon z czerwonego twistera, a korpus z ÅźÃÅ‚Å‚tego i odwrotnie. Stare gumy, ktÃÅ‚re nie nadawaÅ‚y siÄ™ do niczego innego sÅ‚uÅźyÅ‚y jako wypeÅ‚niacz. JeÅ›li coÅ› mi siÄ™ nadpaliÅ‚o (guma z pÃłźno wyjÄ™ta z ognia) to odcinaÅ‚o siÄ™ kawaÅ‚ek starego gumiaka, roztapiaÅ‚o i wlewaÅ‚o w ubytek.
Jak mnie poniosÅ‚a fantazja to powstawaÅ‚y taki potworki, na ktÃÅ‚rych widok nie tylko ryby uciekaÅ‚y :D.
PamiÄ™tam teÅź jak zobaczyÅ‚em Stormy z powytapianymi gÅ‚ÃÅ‚wkami w korpus. Takie przynÄ™ty sam robiÅ‚em z Manss'ÃÅ‚w. WycinajÄ…c dziurkÄ™ w gÅ‚ÃÅ‚wce gumy, wbijajÄ…c hak i zalepiajÄ…c kawaÅ‚kiem, ktÃÅ‚ry pozostaÅ‚. Gumy caÅ‚kowicie zmieniaÅ‚y akcjÄ™ i robiÅ‚y fikoÅ‚ki na przeszkodach, dziÄ™ki czemu wiÄ™cej ich w pudeÅ‚ku zostawaÅ‚o, a mniej na zaczepach.
P.S Ten wątek chyba powinien być w majsterkowaniu :D

#19 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:PaweÅ‚

Napisano 15 marzec 2012 - 21:02

Ja kleje stosujÄ™ tylko do przyklejenia gumy do gÅ‚ÃÅ‚wki jeÅ›li siÄ™ juÅź zsuwa,a uszkodzenia traktujÄ™ zapalniczkÄ… z Åźarnikiem.Im bardziej poklejona guma tym skuteczniejsza i reanimujÄ™ jÄ… aÅź zostanie w wodzie :D

#20 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • ImiÄ™:MARIUSZ

Napisano 15 marzec 2012 - 21:21

Witam to teraz ja sie podÅ‚acze i troszke pomÄ…drze. OsobiÅ›cie do naprawy wszelkich gumiakÃÅ‚w uÅźuwam maÅ‚ej lutownicy transformatorowej i jak dotÄ…d nie znalazÅ‚em nic lepszego. Bardzo Å‚atwo i bezpiecznie. PowstaÅ‚a spoina jes mocna i nie zmienia pracy gumy, Å‚Ä…czy trwale wszystkie rodzaje gum - nie wspominajÄ…c o estetyce. Dowolnie moÅźna ciąć i ponownie sklejac ze soba rÃÅ‚Åźne kolory gum , tym samym komponować wÅ‚asne i nipowtarzalne kompozycje. Za pomoca lutownicy mozna wygÅ‚adzać powierzchnie, nadtapiac w celu zmiÄ™kczenia. UÅźywaÅ‚em rÃÅ‚Åźnych klejÃÅ‚w ale sie nie sprawdziÅ‚y( powstawaÅ‚y przegrubienia i przesztywnienia, lub nawet rozpuszczaÅ‚y gumÄ™) Klej ma tylko jednÄ… przewagÄ™ nad lutownicÄ… moÅźna go stosować dorźnie nad wodÄ… ,lutownicy niestety nie. Troszke praktyki i po prostu bajka!!! :unsure: SprubÃÅ‚jcie sami ,ja to robiÄ™ od kilkunastu lat!!! Aaaa i jeszcze jedno nie wyrzucajcie gum z urwanymi ogonkami, pogryzionymi korpusami bo po sezonie w dÅ‚ugie nudne zimowe wieczory moÅźna fajnie sie pobawić i z tych odpadÃÅ‚w posklejac fajowe gumki :mellow: Polecam.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przynęty, gumy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych