Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Limit dobowy okonia na wodach PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:59

Choć wg mnie dodatkowo w okresie przedtarłowym powinno zakazać się zabierania tego gatunku.

Tak powinno być !


  • Alexspin lubi to

#42 OFFLINE   Paanda

Paanda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaTurek

Napisano 22 styczeń 2019 - 15:29

I ja też jestem za .okoń do wody

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
  • WojtekH i Alexspin lubią to

#43 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 listopad 2019 - 08:29

No i Panowie złożyliśmy z kolegami na walnym zebraniu koła wniosek (dobowy limit okonia 10 szt) no i się udało, wniosek przeszedł. Niestety podniesienie wymiaru nie przeszło. W tym roku idziemy znowu z nowymi wnioskami. Jednak jest jakieś światełko w tunelu...

 

Także Panowie iść na zebranie walne i męczyć wnioskami dziadów!


  • silurus, Alexspin i S.N. lubią to

#44 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 07 listopad 2019 - 10:22

Nie od razu Rzym zbudowano albo krok po kroku jak mawial Leo B.  Okoń ma tego pecha że jest..smaczny. Szybciej przewalczyłoby się bolenia czy jazia (choć dla "koneserow" nie ma wiekszej różnicy).  Jednak wszelkie obostrzenia, zakazy i ograniczenia nijak się mają wobec braku kontroli i surowych kar.



#45 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 listopad 2019 - 10:31

No i Panowie złożyliśmy z kolegami na walnym zebraniu koła wniosek (dobowy limit okonia 10 szt) no i się udało, wniosek przeszedł. Niestety podniesienie wymiaru nie przeszło. W tym roku idziemy znowu z nowymi wnioskami. Jednak jest jakieś światełko w tunelu...

 

Także Panowie iść na zebranie walne i męczyć wnioskami dziadów!

 

To, niestety, dopiero początek batalii. Tylko ZO może wprowadzić takie ograniczenie na swoich wodach. Namawiajcie kolegów z innych kół, żeby walne zgromadzenia składały podobne wnioski do ZO. Jeśli będzie ich więcej, to jest szansa.


  • tebe, Alexspin i S.N. lubią to

#46 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 listopad 2019 - 10:44

(…) Jednak wszelkie obostrzenia, zakazy i ograniczenia nijak się mają wobec braku kontroli i surowych kar.

Wędkuję 67 lat, w tym okresie byłem kontrolowany 3-krotnie (nie byłem karany). Kpina z pogrzebu... :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 listopad 2019 - 10:45

  • eRKa i wilczybilet lubią to

#47 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 listopad 2019 - 12:27

Wędkuję 67 lat, w tym okresie byłem kontrolowany 3-krotnie (nie byłem karany). Kpina z pogrzebu...

Ja byłem kontrolowany ostatnio kilka lat temu, tylko dlatego, że nie byłem na swoim terenie (inna miejscowość i koło). Pojechałem do rodziny w odwiedziny i korzystając z okazji wykupiłem kartę (do jeziora miałem jakieś 50m  ;)). "Tubulcy" oglądali się za mną, a że nikt mnie nie znał, złapali za telefon i powiadomili odpowiednie służby. Po kilku minutach z impetem wjeżdża ekipa jeepem i zdecydowanie ruszyli w moją stronę, oczywiście myśląc, że łowię bez zezwolenia. Po okazaniu koniecznych dokumentów, podziękowali i odjechali. Poprzednią kontrolę miałem na swoim terenie jakieś 20-25 lat temu, co jest nienormalne w normalnym kraju. Przykładowo, będąc w Holandii gościnnie przez dobrych kilka lat, jak wybrałem się pierwszy raz na pewien zbiornik z wędkami, kontrolę miałem na dzień dobry ;).


  • eRKa i Alexspin lubią to

#48 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 listopad 2019 - 12:54

Ja byłem kontrolowany ostatnio kilka lat temu, tylko dlatego, że nie byłem na swoim terenie (inna miejscowość i koło). Pojechałem do rodziny w odwiedziny i korzystając z okazji wykupiłem kartę (do jeziora miałem jakieś 50m  ;)). "Tubulcy" oglądali się za mną, a że nikt mnie nie znał, złapali za telefon i powiadomili odpowiednie służby. Po kilku minutach z impetem wjeżdża ekipa jeepem i zdecydowanie ruszyli w moją stronę, oczywiście myśląc, że łowię bez zezwolenia. Po okazaniu koniecznych dokumentów, podziękowali i odjechali. Poprzednią kontrolę miałem na swoim terenie jakieś 20-25 lat temu, co jest nienormalne w normalnym kraju. Przykładowo, będąc w Holandii gościnnie przez dobrych kilka lat, jak wybrałem się pierwszy raz na pewien zbiornik z wędkami, kontrolę miałem na dzień dobry ;).

No tak, kontroli nie ma, bo nie ma strażników, trzeba pójść do koła i się zapisać do SSR i kontrolować. I nie ma co narzekać tylko działać...



#49 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2019 - 12:55

A ja narzekam, że mało kontroli u mnie, a w ciągu ostatnich trzech lat miałem 4 kontrole - tzn. że u mnie tak źle nie jest :)

A tak poważnie to w tym roku u mnie w porcie od 1 listopada do końca marca weszła zasada c&r więc liczę na ogromną liczbę kontroli bo co roku w świetle prawa rzeź się tam wyprawia w zasadzie każdej ryby bez względu na wymiar czy limit. No ale teraz nie można mieć nawet jednej rybki w siatce więc liczę na sukces
  • Alexspin lubi to

#50 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 07 listopad 2019 - 13:01

A PSR to przepraszam od czego jest? i kilka innych służb, które b.chętnie nakładają i to nie małe mandaty za inne rzeczy niż pisząc ogólnie "kłusowanie"? Ale jak nie ma z tego "prowizji" to nie ma interesu i koło się zamyka. Na SSR nie każdy ma czas i zdrowie. PZW w ramach ochrony mienia wpuszczanego za nasze składki  powinno uchwalić swoją wewnętrzną służbę OPŁACANĄ prowizyjnie z WYSOKICH mandatów i kolegiów.


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 07 listopad 2019 - 13:02

  • eRKa, Alexspin i S.N. lubią to

#51 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 listopad 2019 - 13:16

PZW i jego strażnicy nie mają uprawnień do karania mandatami, a kolegia ds wykroczeń zniknęły bezpowrotnie wiele lat temu   :)  

Wobec powyższego prowizji też nie będzie  ;)

PSR również nie jest beneficjentem mandatów.

Jedynym "poborcą" jest skarb państwa, którego przedstawiciele w postaci wojewodów najchętniej zlikwidowaliby tę służbę ze względu na koszty, które muszą ponosić.  :mellow:


  • tebe, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#52 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 listopad 2019 - 13:25

Krzysiu, taki duży chłopiec, a taki naiwny... :P Pieniądze wydać na kontrole :o A z czego zapłacić wynagrodzenia dla personelu biurowego Zarządu "Gównego", zarządów okręgów itd. itp., a ryby przecież same się rozmnażają i jak głupie dają się złowić kłusownikom, nie potrafią odróżnić ich od prawdziwych wędkarzy, to sprawa ryb. Mogły pływać na kursy rozróżniania i sprawdzania dokumentów zanim dadzą się złowić... :angry:

 

Oj Bartek, czy to nie zakrawa na "politykę"? Ja za dowcipy polityczne zostałem udekorowany już dwoma ostrzeżeniami... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 listopad 2019 - 13:28

  • algeroth82 i S.N. lubią to

#53 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 listopad 2019 - 13:34

Absolutnie, to tylko stwierdzenie faktu.

A Twoje uogólnienie zdecydowanie mi się nie podoba. Istnieją w tym całym, podłym, PZW okręgi, które wydają pieniądze na straż okręgową. Nie wszyscy są i nie wszędzie jest patologia. 


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#54 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 07 listopad 2019 - 13:57

PZW i jego strażnicy nie mają uprawnień do karania mandatami, a kolegia ds wykroczeń zniknęły bezpowrotnie wiele lat temu   :)  

Wobec powyższego prowizji też nie będzie  ;)

PSR również nie jest beneficjentem mandatów.

Jedynym "poborcą" jest skarb państwa, którego przedstawiciele w postaci wojewodów najchętniej zlikwidowaliby tę służbę ze względu na koszty, które muszą ponosić.  :mellow:

Ja to wiem Bart. To były tylko marzenia i pobożne życzenia. Teoretyczni Państwu naszemu kochanemu powinno zależeć na wpływach podobnie jak z mandatów np policji.  Koszty PSR łatwo zmniejszyć zwiększając wpływy poprzez wysokość mandatów. Dla chcącego nic trudnego.  Ale jak pisalem ktoś musi mieć interes żeby tu i tu coś poukładać i pouchwalać. Niekoniecznie na biegu i w nocy ;)
P.S. oczywiście jestem za premiowaniem w różny sposób ludzi którzy poświęcają czas i narazaja zdrowie w ramach SSR 


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 07 listopad 2019 - 13:58

  • Alexspin lubi to

#55 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 14:36

Krzysiu, taki duży chłopiec, a taki naiwny... :P Pieniądze wydać na kontrole :o A z czego zapłacić wynagrodzenia dla personelu biurowego Zarządu "Gównego", zarządów okręgów itd. itp., a ryby przecież same się rozmnażają i jak głupie dają się złowić kłusownikom, nie potrafią odróżnić ich od prawdziwych wędkarzy, to sprawa ryb. Mogły pływać na kursy rozróżniania i sprawdzania dokumentów zanim dadzą się złowić... :angry:

Oj Bartek, czy to nie zakrawa na "politykę"? Ja za dowcipy polityczne zostałem udekorowany już dwoma ostrzeżeniami... :(

Taki duży chłopiec...W moim okręgu 80% pracowników to strażnicy.Tylko dwie panie w biurze zarządu nie zajmują się ochroną wód a jedynie biurową robotą.Nie ma co uogólniać.

Okoń ma u nas wymiar ochrony 18-35 cm i limit w okresie od 1Listopada do 31Marca 5sztuk a pozostałym 10szt

Użytkownik Darek P edytował ten post 07 listopad 2019 - 14:41

  • Krzysiek P lubi to

#56 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 listopad 2019 - 14:52

No tak, kontroli nie ma, bo nie ma strażników, trzeba pójść do koła i się zapisać do SSR i kontrolować. I nie ma co narzekać tylko działać...

O czym Ty prawisz kolego? Uważasz, że podając mój przykład z zagranicy kontroli dokonał ochotnik siedzący w trzcinach, czekający z utęsknieniem na wędkarzy ? Jakby nie było korupcji i kasa uczciwie byłaby zagospodarowana na odpowiednie rzeczy, byłaby na opłacenie strażników itd., tylko pod tym względem jesteśmy niestety 100 lat za murzynami. Mentalnie PRL, ile się da, trzeba zaj..ać. Uczciwości brak w tym wszystkim, bo nie jest ona na rękę tym, którzy powinni pilnować tematu (byłoby im o tyle ukrócone). Generalnie jest tak, że im biedniejszy kraj, tym większa korupcja i zachłanność ludzka. Dobro ogółu jest na szarym końcu...


  • Krzysiek P, Alexspin i S.N. lubią to

#57 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 listopad 2019 - 15:14

O czym Ty prawisz kolego? Uważasz, że podając mój przykład z zagranicy kontroli dokonał ochotnik siedzący w trzcinach, czekający z utęsknieniem na wędkarzy ? Jakby nie było korupcji i kasa uczciwie byłaby zagospodarowana na odpowiednie rzeczy, byłaby na opłacenie strażników itd., tylko pod tym względem jesteśmy niestety 100 lat za murzynami. Mentalnie PRL, ile się da, trzeba zaj..ać. Uczciwości brak w tym wszystkim, bo nie jest ona na rękę tym, którzy powinni pilnować tematu (byłoby im o tyle ukrócone). Generalnie jest tak, że im biedniejszy kraj, tym większa korupcja i zachłanność ludzka. Dobro ogółu jest na szarym końcu...

To Panie siedz w trzcinach i łap kłusoli kto Ci broni? U nas to wolą siedziec na forach i żale wylewać...

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka

#58 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 07 listopad 2019 - 16:45

Okonie we wszystkich wodach PL powinny mieć status NO KILL przez co najmniej kilka lat  ;)  :)



#59 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 listopad 2019 - 16:47

Okonie we wszystkich wodach PL powinny mieć status NO KILL przez co najmniej kilka lat ;) :)

Niestety z Pzw jak z dziewicą, trzeba delikatnie...

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka
  • algeroth82 lubi to

#60 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2019 - 17:36

Niestety z Pzw jak z dziewicą, trzeba delikatnie...

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka

To nie o PZW chodzi, a lobby ludzi biorących każdą rybę - przecież kot i sąsiad musi się najeść. Jest sporo osób w PZW które chętnie by wprowadziło taką zasadę, jednak wtedy może budżet ze składek nie poskładać w całość.
  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych