Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Limit dobowy okonia na wodach PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 listopad 2019 - 21:36

To Panie siedz w trzcinach i łap kłusoli kto Ci broni? U nas to wolą siedziec na forach i żale wylewać...

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka

Widzę, że nie zrozumiałeś mojego wpisu. Miałem nadzieję, że napisałem ze zrozumieniem...

Zostawmy to, bo bicie piany nie jest nikomu tu potrzebne ;)


  • tebe, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#62 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 listopad 2019 - 06:22

(…)

A Twoje uogólnienie zdecydowanie mi się nie podoba. Istnieją w tym całym, podłym, PZW okręgi, które wydają pieniądze na straż okręgową. Nie wszyscy są i nie wszędzie jest patologia. 

Każdy wyjątek potwierdza regułę. Ostatnie 10 lat wędkowałem w Poznańskim, Nadnoteckim, Piotrkowskim, Sieradzkim, Częstochowskim i Skierniewickim. W tym okresie miałem 1 (słownie jedną) kontrolę w Poznańskim...

 

(…) W moim okręgu 80% pracowników to strażnicy.Tylko dwie panie w biurze zarządu nie zajmują się ochroną wód a jedynie biurową robotą.Nie ma co uogólniać.

Okoń ma u nas wymiar ochrony 18-35 cm i limit w okresie od 1Listopada do 31Marca 5sztuk a pozostałym 10szt

Chwała Wam i inne okręgi powinny brać przykład.

 

O czym Ty prawisz kolego? Uważasz, że podając mój przykład z zagranicy kontroli dokonał ochotnik siedzący w trzcinach, czekający z utęsknieniem na wędkarzy ? Jakby nie było korupcji i kasa uczciwie byłaby zagospodarowana na odpowiednie rzeczy, byłaby na opłacenie strażników itd., tylko pod tym względem jesteśmy niestety 100 lat za murzynami. Mentalnie PRL, ile się da, trzeba zaj..ać. Uczciwości brak w tym wszystkim, bo nie jest ona na rękę tym, którzy powinni pilnować tematu (byłoby im o tyle ukrócone). Generalnie jest tak, że im biedniejszy kraj, tym większa korupcja i zachłanność ludzka. Dobro ogółu jest na szarym końcu...

:good:  :clappinghands:

 

To nie o PZW chodzi, a lobby ludzi biorących każdą rybę - przecież kot i sąsiad musi się najeść. Jest sporo osób w PZW które chętnie by wprowadziło taką zasadę, jednak wtedy może budżet ze składek nie poskładać w całość.

:good:  :clappinghands:


  • wilczybilet i algeroth82 lubią to

#63 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 listopad 2019 - 10:04

Absolutnie, to tylko stwierdzenie faktu.

A Twoje uogólnienie zdecydowanie mi się nie podoba. Istnieją w tym całym, podłym, PZW okręgi, które wydają pieniądze na straż okręgową. Nie wszyscy są i nie wszędzie jest patologia. 

 

Na Narwi w okolicy Ostrołęki widzę strażników kilka-kilkanaście razy w roku. Tylko najczęściej mnie nie kontrolują  :) . Mam charakterystyczną czerwoną czapkę  :D .



#64 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 listopad 2019 - 19:03

PZW i jego strażnicy nie mają uprawnień do karania mandatami, a kolegia ds wykroczeń zniknęły bezpowrotnie wiele lat temu   :)  

Wobec powyższego prowizji też nie będzie  ;)

PSR również nie jest beneficjentem mandatów.

Jedynym "poborcą" jest skarb państwa, którego przedstawiciele w postaci wojewodów najchętniej zlikwidowaliby tę służbę ze względu na koszty, które muszą ponosić.  :mellow:

 

W banku stoi ochroniarz, w byle Biedronce podobnie. Nie mają uprawnień do karania mandatami, lecz pilnują przestrzegania porządku. A jak ktoś podpadnie - jest Policja...

Ale po co chronić coś co jest "nasze"????

 

W piotrkowskim jest limit 15 szt na dobę i 20 cm wo.


Użytkownik eRKa edytował ten post 08 listopad 2019 - 19:05

  • Alexspin, wilczybilet i Michal_ lubią to

#65 OFFLINE   zzlublin

zzlublin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wojteczko

Napisano 24 listopad 2019 - 16:19

No i Panowie złożyliśmy z kolegami na walnym zebraniu koła wniosek (dobowy limit okonia 10 szt) no i się udało, wniosek przeszedł. Niestety podniesienie wymiaru nie przeszło. W tym roku idziemy znowu z nowymi wnioskami. Jednak jest jakieś światełko w tunelu...

 

Także Panowie iść na zebranie walne i męczyć wnioskami dziadów!

 

Limit okonia na rok 2020 to 10 sztuk na dobę oraz zostały wprowadzone widełki na cały Okręg PZW Lublin 20-35.


Użytkownik zzlublin edytował ten post 24 listopad 2019 - 16:24

  • Darek P, bartsiedlce i tebe lubią to

#66 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 listopad 2019 - 18:24

I to jest właśnie postawienie sprawy na głowie.

Nie gospodarze wody - czyli zarządy okręgów które to zarządy sporządziły i gospodarzą wg złożonych operatów, lecz wędkarze - ot tacy szeregowi składają wnioski w celu ochrony rybostanu.

 

Ciekawe jak jest z realizacją tych operatów? Wędkarze nie łowią bo w wodzie pusto, a co na papierkach jest?

 

Ma kto jaką wiedzę?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych