Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe przetworniki Humminbird G3N izynda house


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 listopad 2018 - 17:18

https://humminbird.j...helix?jo-page=2

 

Z klasą, grzecznie, bez podgrzewania atmosfery wrzutkami.

Nowe przetworniki  z nowymi kryształami, powiększenie zasięgu Mega do 200ft na stronę, do tego przyszyte update ostatnie poprawiające precyzję odczytów głębokości.

 

Oprócz tego nowe Solix G2


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 listopad 2018 - 17:49

  • mario i Maciek_7 lubią to

#2 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 07 listopad 2018 - 18:56

Niestety, nowe przetworniki nie są kompatybilne z dotychczasowymi Helixami...

#3 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 listopad 2018 - 19:06

Tak, tutaj Lowrance ma przewagę w postaci kompatybilności ducerów AI od HDSlive z Carbon/Evo3

Jestem ciekaw realnego zasięgu obrazowania w Mega, bo to zdaje się główny ficzer tych wypustów. Nie wykopałem (jeszcze?) żadnej informacji o prockach i innych upgrade w stosunku do gen2, rozdzielczości zostały takie same, czyli wszystko wskazuje na modne ostatnio pudrowanie i dodawanie nowych ducerów.

 

I co ciekawe nie znalazłem żadnego promo filmowego, nic- cisza.

 

A tu fizyczne porównanie ducerów Mega i Mega+

https://postimg.cc/hfZWGzQR


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 listopad 2018 - 19:09


#4 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 07 listopad 2018 - 19:09

Może wynika to z pośpiechu wobec wprowadzonych nowości przez L?

#5 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 listopad 2018 - 19:16

W końcu września widziałem wpis w USA, że HB zarejestrowało znaki Mega....+, dwa dni temu ktoś tam pisał w sprawie plotek do centrali HB i powiedzieli, że nic nie zamierzają........

Pewnie tak jest jak piszesz - każda akcja wywołuje reakcje. No i raczej jest tak jak u Navico, nowe ducery a reszta to raczej kosmetyka, a realną nowością jest rozmiar 8 cali w Helixie G3



#6 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 07 listopad 2018 - 19:58

Zgadzam się z Tobą, to kosmetyka.
Ciekawe, czy analogicznie będzie z Solixem G2?

#7 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 listopad 2018 - 20:14

Śmiem twierdzić, że tak. Gen 1 miał soft z Onixa, nie wierzę w rewolucję- ale to czas pokaże . Tutaj w grę wchodzi jedynie ducer i poprawienie dokładności odczytów z 2D/skaczącego dna na płytkiej wodzie w obrazowaniu 2D. Wielu wędkarzy z USA skarżyło się na to, jest nadzieja że się to zmieni na lepsze. No chyba, że wyposażą solixy w możliwość obrazowania typu Live, które jest już dostępne  jako licencja od Garmina/Airmar.

Obrazowanie obrazowaniem, a najwięcej dla jakości obrazu robi rozdzielczość, nie znalazłem info o tym dla solix 15, czyli może okazać się że zostało bez zmian.

 Ciekawostka to taka, że rozmiar 8Helix  ma robić z tymi nowymi ducerami, czyli za nieco mniej niż 9 możesz mieć mniejszy ekran i teoretycznie lepsze obrazowanie bo ani rozmiar ekranu, ani jego rozdzielczość moim zdaniem nie pozwolą wykorzystać zalet nowych przetworników.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 listopad 2018 - 20:16


#8 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 listopad 2018 - 21:18

Mega dostępne będzie teraz też z rozmiarem 7. Czyli unifikacja przetworników.
Marketingowo - pierwsza klasa.

#9 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 listopad 2018 - 21:41

Ciekawe, czy to tylko kwestia softu była- z zewnątrz echa chyba się nie zmieniły.....



#10 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 listopad 2018 - 23:44

Tak patrzę na te suche dane techniczne i przyjmując nawet, że są błędy na stronie HB w rodzajach przetworników, dla 7 zasięg mega SI to 75ft. Od 8 w górę jest to 400ft. Także na plus w 7 wyższa częstotliwość, choć okrojona. Za to może nowy przetwornik będzie miał dedykowane DI, a nie składane przez soft.

 

Rozmiar 8 natomiast jest ciekawy o tyle, że ma dwa sloty SD, także można zbierać logi oprócz mapowania na zero lines. Do tej pory trzeba było sięgać po 9.



#11 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2018 - 05:46

Tak, dwa gniazda SD to zawsze lepiej niż jedno.

8 cali dzieli budę z 9 cali, czyli jednak jakieś zmiany są w gabarycie urządzeń większych. Widziałem info- ale nigdzie nie potwierdzone, że nowe ducery mogą robić z G2 po stosownym update. , to pewnie się wyjaśni lada chwila.

Ale poza nowymi ducerami zmian w echach praktycznie nie ma. 

Ciekawe czy Solixy dostaną coś więcej.



#12 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 grudzień 2018 - 11:47

Coś poszło HB nie tak z G3- wycofano z handlu w USA modele combo SI- ponoć są problemy z przetwornikami Mega Imaging+. Modele DI są osiągalne. 

Czyli wrzucono na front walki eletronicznej urządzenia nie do końca sprawdzone - jako odpowiedź na działania marketingowe Navico. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 grudzień 2018 - 11:49


#13 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 22:13

Wykopki internetowe- Megaimaging+

Załączone pliki


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 styczeń 2019 - 22:14

  • szczupak1 lubi to

#14 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 22:16

CD.

 

Robi to wrażenie. Zwłaszcza zasięg.

Tradycyjnie dla Mega- czar pryska na głębokiej wodzie, choć i tak nie jest źle.

Załączone pliki


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 styczeń 2019 - 22:18


#15 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 styczeń 2019 - 18:58

No i są pierwsze filmy na yt helix 12 mega+ si g3..generalnie Ja nie dostrzegam różnicy względem zwykłej wersji mega,(przede wszystkim zasięg) imo daleko od hucznych zapowiedzi filmików mega+ itd 



#16 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 24 styczeń 2019 - 19:49

No i są pierwsze filmy na yt helix 12 mega+ si g3..generalnie Ja nie dostrzegam różnicy względem zwykłej wersji mega,(przede wszystkim zasięg) imo daleko od hucznych zapowiedzi filmików mega+ itd 


Film zdecydowanie za krotki zeby duzo pisac ale jak dla mnie 2D jak i DI lepiej sie prezentuje od GN2.

#17 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:06

Ciężko powiedzieć @film czemu tak jest- nie widziałem zabaw w ustawienia wyświetlania, a HB ma i to sporo: chirp, kontrast, czułość,szybkość przesuwania. Każdy z tych parametrów zmienia mocno jakość obrazu, nie wykluczam rasowania ujęć pod konkretnego screena(tych z USA), a co na rybach trudno uzyskać, niemniej detalizacja jest, zasięg jest, czystość obrazu jest.

W USA tym czasem dość mocne zainteresowanie plikami z aktualizacji 18.2 do SS3D, ponieważ   update 18.3 dla niego wyrwało zęby StructureScan. Obraz jest rozmyty i nieostry. Coraz więcej ludzi o tym pisze.

Active Imaging w 800khz nie mam, nie wiem czy kupię. Pisałem do testerów Navico i raczej zgodni są, że poprawa jest, ok ale na 25m/strona. A to, że widać zarysy struktury daleko od łajby, na dużej głębokości plusem jest. Nie wiem natomiast czy ma sens na rybach.

Mam nadzieję, że chłopaki z Paderborn zrobią test porównawczy flagowców i nawet płatny- z chęcią obejrzę.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 styczeń 2019 - 20:21

  • piotr2002 lubi to

#18 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 08 luty 2019 - 22:20

Cos dla zainteresowanych:
https://www.facebook...28680567228401/

#19 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 luty 2019 - 22:39

Wreszcie jakiś konkret...

Nie doprosiłem się o logi w USA- te od super obrazków- ich właściciel(?) spławił mnie, pisząc że nie może dać mi ich bezpośrednio.Obiecał przekazać prośbę o dane do naszej dystrybucji- bo to jakiś menago HB był.....także średnio to widzę.Nie chodzi o chęci, ale o brak G3 u nas. 

Chciałem sprawdzić w programach do batymetri, czy jest to faktyczne upgrade danych, czy głównie wyświetlania - jak w sprzętach Navico w 3in1/2in1


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 08 luty 2019 - 22:43


#20 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 08 luty 2019 - 23:14

Wreszcie jakiś konkret...
Nie doprosiłem się o logi w USA- te od super obrazków- ich właściciel(?) spławił mnie, pisząc że nie może dać mi ich bezpośrednio.Obiecał przekazać prośbę o dane do naszej dystrybucji- bo to jakiś menago HB był.....także średnio to widzę.Nie chodzi o chęci, ale o brak G3 u nas. 
Chciałem sprawdzić w programach do batymetri, czy jest to faktyczne upgrade danych, czy głównie wyświetlania - jak w sprzętach Navico w 3in1/2in1

W miejscu gdzie mieszkam pogoda nie rozpieszcza ale jak sie poprawi to wrzuce cos od siebie.
  • Maciej_K lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych