Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pas biodrowy - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 19 wrzesień 2016 - 13:14

http://www.decathlon...id_6028998.html mam i polecam. Jak za te pieniądze ciężko znaleźć coś trwalszego.. Po 3 sezonach wszystko ok..


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 19 wrzesień 2016 - 13:15

  • *Hektor* lubi to

#62 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 wrzesień 2016 - 06:38

Również mogę polecić biodrówkę z decathlonu. Od jakiegoś czasu zastępuje mi kamizelkę, minusów nie widzę.
Wydaje mi się, że ten wątek początkowo traktował o pasach biodrowych mających na celu zmniejszenie bólu w okolicach lędźwiowych. Niestety również borykałem się z tym problemem i użwałem takiego pasa. Noszenie takiego ustrojstwa tylko pogarsza sprawę, ponieważ osłabia i tak już słabe mięśnie. Nic nie zastąpi ćwiczeń i wzmacniania mięśni brzucha i pleców. Jerzeli tylko zdrowie pozwala trzeba ćwiczyć.

#63 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2016 - 07:03

Niezgodzilbym się, nosisz go poniżej kręgosłupa, obciążają biodra nie kręgosłup ale masz rację trzeba ćwiczyć.
  • hanz lubi to

#64 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2016 - 19:40

Pas wydaje się być idealnym rozwiązaniem, widze w nim tylko jedną ale dla mnie znaczącą wadę, nie ma miejsca aby schować kurtke/bluzę/softshell. Pośrednim wyjściem jest plecako torba na jedno ramie coś jak Snowbee Sling Bag. Testował ktoś podobne torby lub znalazł sposób co zrobić ze zbędną bluzą?

Simms ma ciekawe rozwiązanie z paskami pod samym pasem jednak jest to dość drogi produkt, dlatego szukam czegoś innego.



#65 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 październik 2016 - 19:56

wiążesz rękawy dookoła bioder... nie wiem w jakim stopniu koliduje z pasem, ale pewnie da się pokombinować:)



#66 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2016 - 20:03

Nie no to odpada :)



#67 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 04 październik 2016 - 07:08

(...)
Simms ma ciekawe rozwiązanie z paskami pod samym pasem jednak jest to dość drogi produkt, dlatego szukam czegoś innego.

 

Też szukałem, szukałem, szukałem i skończyło się na: https://www.simmsfis...e-hip-pack.html

Ten model można dostać z drugiej ręki w całkiem znośnych pieniądzach. Trzeba być tylko czujnym jak ważka i obserwować komis JB i FFF.



#68 OFFLINE   DAN666

DAN666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Cieślak

Napisano 04 październik 2016 - 07:35

Ja zrezygnowałem z kamizelki na rzecz https://www.aliexpre...508.4.24.KrznSc kupiłem kiedyś nówkę na alledrogo za śmieszne 40pln egzamin zdaje świetnie i kamizelki raczej już nie włożę :)



#69 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 październik 2016 - 20:57

Bardzo fajny pas i zasadniczo nie drogi - taki sobie zamówię jutro - https://www.teamdrag...-EASYBELT/11439


  • maykel lubi to

#70 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 06 październik 2016 - 21:13

http://www.decathlon...id_6028998.html mam i polecam. Jak za te pieniądze ciężko znaleźć coś trwalszego.. Po 3 sezonach wszystko ok..

Mogę to samo przepisać ;)

I dopisać że na przodzie w mniejszej mieści standardowe pudełko, w większej kieszeni sporą śniadaniówkę z przynętami sumowymi, w bocznych większych kieszeniach aparat i mniejsze pudełka, w bocznych mniejszych drobne akcesoria (kieszenie1+1+2+2). Dodatkowo z jednej strony zapinka, z drugiej sakwa na mniejszy bidon/butelkę 0,5l.

Całość z bdb zapięciem i regulacją, świetnie spoczywa na biodrach.

3 sezony temu sprezentował mi to kolega i są sytuacje że zamiast kamizelki wolę ten pas.



#71 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 06 październik 2016 - 21:38

Ja prawie całkowicie zapomniałem co to kamizelka, pomijając brodzenie...
  • *Hektor* lubi to

#72 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 październik 2016 - 13:32

Kupno odpowiedniego pasa jest gorsze niż kupno wędki...

Uzytkował ktoś coś z serii rapala urban? Hip pack, Sling Pack, kamizelko-plecak lub plecak integralny z nerką.



#73 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 październik 2016 - 12:32

Hip packa jedynie przymierzałem kilka razy w sklepie. Kiedyś pojechałem niemal zdecydowany na zakup ale zrezygnowałem bo jednak nie jest tak pojemny na jaki początkowo wygląda. Gdyby był tańszy to bym się jeszcze zastanowił

#74 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2016 - 11:37

Wybór padł na:

Spełnia wszystkie moje oczekiwania :) Co do wytrzymałości się nie wypowiem, natomiast poprzez dołączone pudełka jest mega pakowana można zostawić jedno/dwie i napakowac full przynęt lub zastąpić je mniejszym piórnikiem i pierdołami. Także sprawdzi mi się na krótkei jak i dłuższe łowienie. Jest gdzie zamocować podbierak, kieszonka na kombinerki, otwiera się tworząc wygodny blacik.
 



#75 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 październik 2016 - 19:33

Bardzo fajny pas i zasadniczo nie drogi - taki sobie zamówię jutro - https://www.teamdrag...-EASYBELT/11439

dotarł w piątek, dla mnie rewelacja, wykonany solidnie, wystarczająco pojemny na moje potrzeby.

#76 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:50

Odgrzewam, gdyż ostatnio sam stałem przed dylematem zamiany kamizelki na coś innego. Powód? Wszystko to, o czym pisali przedmówcy. Dla mnie najważniejsze: Liczba kieszeni- coś co miało być największą zaletą, okazało się  wadą. Stale czegoś szukałem, co strasznie irytowało, dyskomfort pleców po kilku godzinach łowienia, mimo zapakowania kieszeni minimalistycznie, na "lekko", wymuszenie każdorazowego zdjęcia kamizelki, celem dostania się do kieszeni na plecach. Po przestudiowaniu tego i kilku innych wątków nadal byłem w kropce. Zastanawiałem się nad sling packiem, oraz hip packiem. Wczoraj pojechałem do sklepu. Po przerzuceniu dużej ilości wszelakich "packów" wybór padł na Simmsa Waypoints Hip Pack w większej wersji.

 

IMG_3404.jpg?dl=0

IMG_3405.jpg?dl=0

 

Po przyjechaniu do domu i spakowaniu gratów do środka tak raczej na full, założyłem toto na siebie i muszę przyznać że leży bardzo stabilnie, nie ogranicza w żaden sposób ruchów (boczne kieszenie w kamizelce :angry: ) Trochę się z tym pokręciłem, odkurzyłem dom i skosiłem trawę w ogródku :lol: :lol: :lol: czasami zapominając że wisi mi to ustrojstwo na plecach. Cóż, zapewne całodniowe łowienie to będzie najlepsza weryfikacja.

 

IMG_3413.jpg?dl=0

 

Jednym z powodów dla którego zdecydowałem się akurat na ten model jest specjalna kieszeń na butelkę/bidon/termos, oraz troki do zamocowania bluzy, kurtki

 

IMG_3414.jpg?dl=0

 

Teraz pozostaje wybrać się na ryby.

Pozdrawiam


  • malinabar, stone i coma lubią to

#77 OFFLINE   cezar80

cezar80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjaokolice Płocka

Napisano 11 październik 2017 - 20:05

W tym roku kupiłem ten z Decathlonu i szczerze mówiąc od początku roku ani razu nie miałem na sobie kamizelki. Naprawdę po 9 miesiącach użytkowania idealny. 


  • jacekp29, *Hektor* i Grzegorz78 lubią to

#78 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 październik 2017 - 10:14

Ja z kolei przerzuciłem się z pasa na kamizelkę (chińczyk ) i do pasa raczej nie wrócę ! :)

#79 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 12 październik 2017 - 10:43

Mój pas był ze mną tylko raz na rybach i przyznać muszę że jestem bardzo zadowolony. W moim subiektywnym odczuciu to rozwiązanie jest lepsze, niż kamizelka- oczywiście w warunkach jakich łowię: z brzegu. Pas jest wygodny. Nie krępuje ruchów, nie czuć obciążenia, pojemny i w końcu nie muszę niczego szukać. W kamizelce wiecznie przekopywałem kieszenie, zapominając gdzie co mam. Używałem Guide Vest. Jednakże kamizelkę sobie zostawię, gdyż :
A) przyda się do łowienia podczas brodzenia;
B )mam do niej sentyment;
C) będzie jak znalazł, gdy znudzi mi się pas
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 12 październik 2017 - 10:44

  • hi tower i *Hektor* lubią to

#80 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 październik 2017 - 19:24

Też sobie cenię poprzedni model tego waist pack-a od Simms-a :D


  • Grzegorz78 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych