Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pas biodrowy - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 12 październik 2017 - 20:00

Model Headwaters? Design moim zdaniem ładniejszy od mojego packa, chciałem taki kupić, ale nigdzie nie mieli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#82 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 październik 2017 - 21:00

dokładnie :)

 

DSCN0847a_qrerexr.jpg


  • Grzegorz78 lubi to

#83 OFFLINE   wojtt

wojtt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWrocławska Odra
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2017 - 10:17

Zeszły sezon i poprzednie używałem zwykłej torby typu "chlebak", do kamizelki się nie przekonałem, duże kieszenie z przodu mi przeszkadzają. Od początku tego roku jestem nad wodą z pasem biodrowym od Direct Action, w sumie nie jest to pas wędkarski, bardziej tematy surviwalowe i militarne. W moim przypadku sprawdza sie nad wodą dobrze, na kilku godzinne wędrówki brzegiem Odry wystarcza. Dwa pudełka podwójne mieszczą się spokojnie, do tego banan i kanapka;) na gornej klapie można zamocować kurtkę lub bluzę. Dokumenty i jakieś drobiazgi też się mieszczą.

Załączone pliki


  • Grzegorz78 lubi to

#84 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 23 październik 2017 - 14:57

Tutaj na zdjęciu mam wspomnianą Umpqua ledges 650 Jak by jeszcze kogoś interesowało. Wypchana naprawdę konkretnie.
http://jerkbait.pl/u...-1500316555.png
  • Grzegorz78 lubi to

#85 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 23 październik 2017 - 17:46

Ja używam takiego taniego http://allegro.pl/pa...6965229956.html  ale wystarczy bo nawet pojemny. Wypchany mocno można obrócić do tyłu i wtedy fajnie podtrzymuje / nie wiem jak to napisać / po prosty plecy mniej bolą, bo zapięcie bardzo mocarne i paski szerokie. Jedyny mankament to zawsze zapominam, zbyt głęboko brodzę i jedynie piersiówka nie cierpi.


  • Grzegorz78 lubi to

#86 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 27 październik 2017 - 05:50

Tutaj na zdjęciu mam wspomnianą Umpqua ledges 650 Jak by jeszcze kogoś interesowało. Wypchana naprawdę konkretnie.
http://jerkbait.pl/u...-1500316555.png


Ta Umpqua to chyba najbardziej kozacki pack. Od kilku lat spoglądam na niego, nie mogę się tylko zdecydować czy 500 czy 650. Twój wydaje się na prawdę duży, nie wiem czy nie wolał bym 500. Co tam masz zapakowane jeśli nie tajemnica? Pytam bo łatwiej sobie wyobrazić jego pojemność :-)

#87 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 27 październik 2017 - 10:36

Nie pack duży tylko @bezi mały ;P a poważnie to pojemność podobna do Simms headwaters guide hip pack - 4 pudełka, zapasowa szpula albo dwie, fajki jakaś drobnica. Jak dla mnie plusem Simmsa jest kształt, Umpqua przez to że jest miękka "wisi" niżej i przy brodzeniu szybciej się moczy. No i Simms zajebiście działa jako podgłówek jak się zmęczysz w trakcie łowienia i chwila drzemki wpada :D



#88 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 październik 2017 - 10:58

Dodatkowo przez to, że wisi działa trochę jak żagiel, przy głębszym brodzeniu w nurcie może przeszkadzać. Oczywiście, każda dodatkowa powierzchnia na brodzącym wędkarzu jest jak żagiel, ale Simms przez to że jest sztywny przylega bardziej do ciała i nie wisi jak na załączonym zdjęciu. Z @Pavko mamy identyczne Simms'y. Oprócz roli poduszki :) ten pas fajnie funkcjonuje jako podłokietnik dla wolnej ręki w czasie łowienia na nimfę. 



#89 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 29 październik 2017 - 10:55

Ta Umpqua to chyba najbardziej kozacki pack. Od kilku lat spoglądam na niego, nie mogę się tylko zdecydować czy 500 czy 650. Twój wydaje się na prawdę duży, nie wiem czy nie wolał bym 500. Co tam masz zapakowane jeśli nie tajemnica? Pytam bo łatwiej sobie wyobrazić jego pojemność :-)



4pudełka, szpula i kołowrotek, dokumenty trochę żyłek, kanapka, litr pepsi, i masa drobnicy takiej jak przypony, chemia itp. I jeszcze jest miejsce. Teraz bym brał 500 zapewne, ma 1kieszen mniej i chyba by to wystarczyło. No ale cóż. Trzeba żyć z tym.
Skąd jesteś? Jak coś to mogę Ci dać do przymierzenia;)

#90 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 30 październik 2017 - 09:24

Fajnie! Cenna dla mnie opinia, teraz jestem przekonany że 500 będzie odpowiedniejsza. 650 by mi sie dublowała z plecakiem 😉
Ja mieszkam pod Warszawą, ale łowie w wielu miejscach naszego pięknego kraju 😊

#91 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 30 październik 2017 - 10:07

Ja wziąłem 650 z racji tego, że lubię czasem wyskoczyć w jakiś mało dostępny teren i żeby mieć przy sobie wszystko na każdą okoliczność. Ale o ile jestem w stanie spakować tam kołowrotki linki i wszystkie typy much to później problem się robi z dodatkową wędka, ktorą też pasowało by mieć bo wszystkiego jednym patykiem nie ogarnę. A noszenie tuby nie zawsze jest wygodne i zamyka się błędne koło bo biorę uniwersalnie #5 lub #6 i nie potrzebuje już tak dużej torby. Ale generalnie produkt polecam. Jest świetnie wykonany, mi się podoba wizualnie i jest przemyślany pod kątem przeznaczenia. Wygodnie się to nosi.
Jak byś był na południu okolice Krakowa czy Katowic to dawaj znać. Za tydzień będę z nią nad Sanem.

#92 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 30 październik 2017 - 10:56

W okolicach Krakowa bywam. Nad San sie nie wybierałem za tydzień, ale kto wie ...... 😀 W razie co odezwe się. Dzięki.

#93 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 październik 2017 - 11:22

Polecam pas biodrowy firmy Salix Alba. Tani, bardzo solidny, funkcjonalny.

1029-300x450.jpg



#94 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 05 wrzesień 2018 - 21:27

Witam. Przedstawiam mój ostatni nabytek: Fishpond Flint Hills Lumbar pack. Jest to niewielki pas biodrowy świetny dla minimalistów i na krótkie wypady:

 

Gg78B3wuS7ODc1Rrk1wtJg_thumb_12b1.jpg?dl

 

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_12a8.jpg?

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_12aa.jpg?

 

 

Wymiary takiego packa (mierzone) to:  szerokość: 23 cm

                                                              wysokość: 16 cm

                                                               grubość  : 10 cm

                Waga na pusto tylko 250gr

 

57Ix3OVJRkelhWEWF5vhOg_thumb_12af.jpg?

 

Pack posiada dwie komory zapinane na zamek. W pierwszej mamy jedną dużą i dwie małe przegródki:

 

uOzo4cRORoyKmUcOyaDc4g_thumb_12ac.jpg?

 

W drugiej komorze znajdziemy główną kieszeń i dodatkowo jedną przegródkę:

 

Uz9kyHBDQem1Sqjc0ltwQw_thumb_12ad.jpg?

 

 

Mimo niewielkich rozmiarów pack jest pojemny i bez problemów mieści wszystko czego potrzebuję: dwa pudełka, zapasową szpulę z linką i inne szpargały:

 

 

IoDkpNmFQ7Ks8mdWI438vQ_thumb_12ae.jpg?

 

kqnuLFlSRhG17mndr%2BcMpg_thumb_12b0.jpg?

 

Całość waży 940gr

A jeżeli nie potrzebujemy zapasowej szpuli z linką to zyskujemy dodatkowo miejsce, a waga całości spada, w moim przypadku wynosi:

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_12b3.jpg?

 

 

Pack jest świetnie wykonany. Osobiście bardzo mi się podoba styl firmy Fishpond. Posiada dodatkowo pas, który możemy przypiąć i przełożyć przez ramię, lub szyję, albo ze względu na niewielkie rozmiary użyć całości jako chest pack. Kupiłem go bo wkurzał mnie hip pack Simmsa w dużej wersji, którego mam i o którym pisałem wcześniej. Na pusto ten Simms waży już 900 gr, a ze względu na pojemność brałem czasami niepotrzebne klamoty, co go drastycznie obciążało. Ma tendencję do zwisania, co mnie osobiście drażni. Ze względu na rozmiar o wiele gorzej przesuwa mi się go na plecy i z powrotem. Z każdą wyprawą zaczął mi zwyczajnie przeszkadzać. Tego Fishponda praktycznie nie czuć. Po pewnym czasie zapomina się o nim. Jeżeli lubisz łowić mobilnie, na lekko, lub preferujesz krótkie wypady to polecam tego packa. Cena: prawie 1/3 mniej od Simmsa w większej wersji.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • malinabar i Luckyguliver lubią to

#95 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 06 wrzesień 2018 - 05:10

Gdzieś w sklepie w UK kupiłeś? Możesz zalinkować ewentualnie? Odpowiednia dla mnie kolorystyka bo mam taki plecak Tundra. Przez jakiś czas w kolorze szaro - pomarańczowym nie mogłem znaleźć.

#96 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 wrzesień 2018 - 06:12

Porównując z moim https://wedkuje.pl/n...o-barkowy/96954 pas Salix wydaje się bardziej pojemny i funkcjonalny, ale "każdy ma swoich znajomych"... ;)  :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 wrzesień 2018 - 06:12


#97 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 wrzesień 2018 - 07:02

Chlebak jest mniej skomplikowany w użyciu. I dużo bardziej funkcjonalny :)



#98 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 06 wrzesień 2018 - 08:19

Kupowałem w tym duńskim sklepie: https://flyon.dk/fis...-lumbar-pack-2

ale widzę że już go nie mają :) jest na jebaju, ale wysyłka z ameryki: https://www.ebay.co....SUAAOSwkvFadDyN

W tym momencie jest także licytacja używki na angielskim ebayu: https://www.ebay.co....ng/173511071509

Pozdrawiam

 

 

 



#99 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 wrzesień 2018 - 09:33

Chlebak jest mniej skomplikowany w użyciu. I dużo bardziej funkcjonalny :)

Chlebak z paskiem do mocowania wokół bioder, to idealnie to samo co wiele z "pasów" z szelką na ramię...



#100 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 06 wrzesień 2018 - 14:06

Kupowałem w tym duńskim sklepie: https://flyon.dk/fis...-lumbar-pack-2
ale widzę że już go nie mają :) jest na jebaju, ale wysyłka z ameryki: https://www.ebay.co....SUAAOSwkvFadDyN
W tym momencie jest także licytacja używki na angielskim ebayu: https://www.ebay.co....ng/173511071509
Pozdrawiam


Dzieki. Moze mi sie uda kupić ten ze stanów. Bo Tobie sie nie odwidział albo nie znudził? 😉🤔




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych