Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Leech

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 22 listopad 2018 - 14:51

Szukam opinii na temat okularów tego producenta.
Może ktoś używa i może coś napisać ?



#2 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 15:37

Używałem tych z fotki. Z tego co pamiętam, to chyba model Arctic. Ogólne wrażenie na duży + 

Lekkie, nie łomowate, dobrze przylegające oprawki; okularów właściwie nie czuć na nosie. Świetne, baaardzo czyste, wyraźne soczewki. Właściwie, jedyną marką do której można by porównać jakość tych okularów, to Oakley, dalej, to długo, długo nic ;)

Cena napewno adekwatna do jakości, w przeciwieństwie do np. WX... :wacko:

Załączone pliki


  • adasio, malinabar, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#3 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 19:24

Od zeszłego tygodnia posiadam okulary leech Titanium.
Jeszcze nie zdążyłem potestować nad wodą ale potwierdzam to co pisze Adam. Okulary dobrze wykonane!

#4 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 22 listopad 2018 - 20:43

Pytam, ponieważ na kanalgratis jest teraz dobre promo na okulary tej marki.
Chcę sobie kupić w ramach testu.
Zastanawiam się nad modelem twilight lub k2 water. Ciekawe czy będzie jakaś duża różnica pomiędzy tymi modelami. Chodzi mi głównie o soczewki, albo mówiąc jak najprościej, czy będzie się lepiej oglądało świat w tych droższych.

#5 OFFLINE   Przemfish

Przemfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Frąckowiak

Napisano 23 listopad 2018 - 07:47

Wprawdzie tej marki nie znam, ale sama nazwa modelu twilight przywodzi mi na myśl low light'y Smitha, których używam. Okulary świetne, ale na specyficzne warunki oświetleniowe. Tu może być podobnie



#6 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 17:54

Dzisiaj odebrałem dwa modele HX3 (fotochromy) oraz Forest Avatar. Po pierwszych oględzinach muszę przyznać, że okulary sprawiają bardzo dobre wrażenie.Pierwsze pakowane są w skarpetkę, drugie natomiast w twarde prostokątne pudełko oraz mocne twarde etui.Zarówno spasowanie oprawek jak i same oprawki nie pozostawiają wiele do życzenia...moge je jedynie porównać do okularów, które mam lub miałem (Smith's, Oakley, Prada czy Solano Blizzard lub Arctica). Jakość wykonania wg mnie jest na poziomie Oakley może blisko Smith'a chociaż zdaje sobie sprawę, że jest to mało miarodajne porównanie. Generalnie mogę śmiało polecić zwłaszcza jeśli trafi ktoś ma przeceny .
Nie byłem jeszcze nad wodą i nie umiem powiedzieć jak działa filtr polaryzacyjny. Podczas prowadzenia samochodu bardzo dobrze szkła niwelują błyski refleksy z otoczenia przy okazji podbijają kontrast.

Załączone pliki


  • malinabar lubi to

#7 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 13 maj 2019 - 09:14

Zaryzykowałem i kupiłem w ciemno ( pod koniec 2018r.) model k2 water.
Jak na razie same pozytywy, nad wodą idealnie odbijają refleksy, nie męczą oczu. Ramka bardzo wygodna, duże szkła, tak jak lubię.
Jeśli chodzi o trwałość to na razie wyglądają jak nowe, szkła nie są porysowane ( dzieciaki wytarzały je w piasku nad morzem i nic się nie stało)
Moim zdaniem udany zakup, chociaż cena nie mała.

#8 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 29 maj 2019 - 20:02

 Ktoś może użytkuję model Leech Tarpoon W2X - czarne oprawki, niebieskie szkła, jakieś opinie? jak z trwałością? trwalsze niż WileyX? polaryzacja lepsza, gorsza niż Wiley czy na podobnym poziomie?

 

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2019 - 21:09

Dzisiaj odebrałem dwa modele HX3 (fotochromy) oraz Forest Avatar. Po pierwszych oględzinach muszę przyznać, że okulary sprawiają bardzo dobre wrażenie.Pierwsze pakowane są w skarpetkę, drugie natomiast w twarde prostokątne pudełko oraz mocne twarde etui.Zarówno spasowanie oprawek jak i same oprawki nie pozostawiają wiele do życzenia...moge je jedynie porównać do okularów, które mam lub miałem (Smith's, Oakley, Prada czy Solano Blizzard lub Arctica). Jakość wykonania wg mnie jest na poziomie Oakley może blisko Smith'a chociaż zdaje sobie sprawę, że jest to mało miarodajne porównanie. Generalnie mogę śmiało polecić zwłaszcza jeśli trafi ktoś ma przeceny .
Nie byłem jeszcze nad wodą i nie umiem powiedzieć jak działa filtr polaryzacyjny. Podczas prowadzenia samochodu bardzo dobrze szkła niwelują błyski refleksy z otoczenia przy okazji podbijają kontrast.

 

 

Zaryzykowałem i kupiłem w ciemno ( pod koniec 2018r.) model k2 water.
Jak na razie same pozytywy, nad wodą idealnie odbijają refleksy, nie męczą oczu. Ramka bardzo wygodna, duże szkła, tak jak lubię.
Jeśli chodzi o trwałość to na razie wyglądają jak nowe, szkła nie są porysowane ( dzieciaki wytarzały je w piasku nad morzem i nic się nie stało)
Moim zdaniem udany zakup, chociaż cena nie mała.

Czy wspomniane modele mają sprężynki w zawiasach i gumki w noskach i na zausznikach?



#10 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 30 maj 2019 - 12:58

Czy wspomniane modele mają sprężynki w zawiasach i gumki w noskach i na zausznikach?


Sprężynek brak, gumki w noskach i zausznikach są.

#11 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 06 czerwiec 2019 - 16:56

przyszły mi dzisiaj okulary leech tarpoon w2x. Na "nosie" leżą dobrze, praktycznie ich nie czuć, przylegają do twarzy, myślę że bokiem słońce się nie wkradnie. Pierwsze wrażenie to strasznie "plastikowe" jak za tyle pieniędzy. Jakość wykonania w porządku, raczej nie ma się do czego przyczepić. w zestawie sztywny i miękki pokrowiec. nie sprawdzałem ich w słońcu ani na wodzie, ale ogólnie dosyć ciemno przez nie widać. Najlepszym hitem jednak okazał się napis na wewnętrznej części ramienia "made in taiwan"...


  • TommyW lubi to

#12 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 09 sierpień 2019 - 13:05

Cześć i czołem, miał ktoś przyjemność jak widzę z najtańszą opcją na manyfiku tj. H2X night ? 

Te 500 zł które muszę wydać na Arctici troszkę mnie odrzuca bo już podchodzi cena pod Wileye też jakieś tanie ( teraz promocja na rejonach w których mieszkam DK na): 

Wiley X P-17GM Wiley X Moxy SSMOX09 Wiley X Moxy SSMOX04 Wiley X Arrow CCARR04

 

Wileye są u mnie za 450 +-

 

Troszkę dylemat, może ktoś się wypowie na temat leech vs te modele które podesłałem.

 

T/



#13 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 09 sierpień 2019 - 14:19

gdzie znalazles te wileye w promocji?  jak jestes nie daleko copenhagen to jest tam sklep wedkarski gdzie mają spory asortyment i w tym wileye, mozesz przymierzyc ktore najlepiej Tobie lezą. Ja te swoje leechy tez kupilem w dk


Użytkownik Maniek600 edytował ten post 09 sierpień 2019 - 14:35

  • LukeFlyF lubi to

#14 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 19:50

Witam, może jeszcze się ktoś wypowie ogólnie  na temat okularków co na plus , minus  lub konkretnie  na temat (

Leech FishPro WX400)


Użytkownik pabik edytował ten post 02 grudzień 2020 - 19:53


#15 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 03 grudzień 2020 - 09:32

Mam k2 water i h2x night.
Zacznę od minusów.
K2 po dwóch latach używania (staram się dbać o okulary, jak zdejmuję to chowam do woreczka itp)
1.Przy złożonych okularach końcówki zauszników rysują soczewki od wewnątrz.
2.trwałość oprawek i soczewek duuużo gorsza niż w dużo tańszych solano czy arctica. Tzn. Zauszniki które na początku były niebieskie, okazały się pokryte jakby folią, cała poschodziła i teraz wygląda to kiepsko. Z soczewek poodpadały małe kawałeczki niebieskiego lustra. Pomimo delikatnego obchodzenia się z nimi soczewki porysowane.
Brązowe soczewki, osobiście wolę szare.

Na plus
Duże soczewki
Bardzo dobra polaryzacja
Lekkie oprawki

Do h2x nie mam zastrzeżeń ale używam sporadycznie.

Podsumowując
Bardzo fajne, lekkie okulary z dużymi soczewkami, niestety niezbyt trwałe.
Osobiście wolę co sezon, dwa kupić solano.

Użytkownik adasio edytował ten post 03 grudzień 2020 - 09:32


#16 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 12 wrzesień 2023 - 18:20

Odkopie temat. Używa ktoś z Was modelu X2 albo Eagle Earth? Mocno myślę nad zakupem, ale opinii jak na lekarstwo. Obecnie posiadam Smith Wolcott i po dwóch latach trochę zmęczone są życiem.

#17 OFFLINE   SzczupakRzeczny

SzczupakRzeczny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 07 kwiecień 2024 - 18:20

Odkopuje znowu …
Leech Street Water Pro

Ktoś używa , używał ?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych