Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konieczność wymiany karty wędkarskiej wydanej przed 31.01.1997


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 16:31

Trochę późno się PZW zerwało, ale należy rozumieć, że nie chce narażać swoich członków na mandaty. Różne dokumenty i z różnych powodów nam wymieniano, więc chyba nie dziwmy się, że skoro te sprawy przekazano starostom. No i chyba dobrze, bo nie każdy mieszka w Warszawie, Gdańsku, Krakowie. Do powiatu jednak bliżej każdemu. Jest wystarczająco dużo czasu i każdy może wymienić kartę na aktualną.

Adamowi Czeskiemu powiem tak. Jak kiedyś przypadkiem staniesz staniesz przed obliczem sądu i stwierdzą, że tak lubisz mandaty, to bądź pewny, że coś tam dołożą. ;)


  • AdasCzeski lubi to

#42 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 27 listopad 2018 - 16:36

Dominik, 

 

ok... ale na mojej karcie - którą właśnie z ostrożnością konserwatora dzieł bezcennych wyjąłem z folii, gdyż wszelkie zniszczenia narazi mnie na śmierć i urzędniczy niebyt - :)  jest pkt 5 cyt: "Karta ważna bezterminowo" 

 

Zresztą mniejsza z tym. Kopać z koniem się nie zamierzam. 

 

Niemniej Bartku przewrotnie Cię zapytam: a na jakiej to podstawie skarbnik w kole ma prawo mnie legitymować z dokumentów innych niż legitymacja? 



#43 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2018 - 16:39

...data wydania 04.03.98r. Ooooooo, dzięki ci losie szczęśliwy :rolleyes:  :D  :D  :D

(przy dacie wstąpienia do PZW 1976 :huh:  ;)  :D


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#44 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 16:43

Masz BOB od wojewody, czy starosty? Bo moja z czerwaca 98 i wydana przez wojewodę. Widać też nie wiedział, że włazi z buciorami w kompetencje staroście.


  • BOB lubi to

#45 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 listopad 2018 - 16:53

Panowie toczycie pianę dywagujecie nad tym jak by to był jakiś problem podejśc i wymienić dokument na taki jak mówią przepisy ( koszt śmieszny w porównaniu do tego co wydajemy na Nasze hobby )  ;) 
Dokument upoważniający do czegokolwie ( prawojazdy , paszport , dowód itp... ) musi spełniać ustawowe wymogi i tyle ( jak np.chociażby  identyfikację właściciela ) a jak sobie to wyobrażacie posiadając karty sprzed 20-stu i więcej lat wstecz ...dalej jesteście tacy piękni i młodzi jak naście lat temu  :P  :P  :P

Jeszcze jedna kwestia ... osoba kontrolująca Nas w przypadku stwierdzenia nieważności dokumentu ma obowiązek zatrzymać go ... i co wtedy ... nie posiadasz uprawnień na dany moment do wędkowania ... a więc i tak czeka cię wizyta w Starostwie itp ...


  • wicher_dziki_koń lubi to

#46 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 listopad 2018 - 16:54

(...)

 

Niemniej Bartku przewrotnie Cię zapytam: a na jakiej to podstawie skarbnik w kole ma prawo mnie legitymować z dokumentów innych niż legitymacja? 

Sąd ma prawo "białą kartę" Ci odebrać. A wtedy skarbnik nie ma prawa przyjąć od Ciebie składek. Cyba że, jak wcześniej już wspomniałem, posiadasz obywatelstwo innego kraju. Od obcokrajowca takich wymagań, jak posiadanie dokumentu uprawniającego do wędkowania - już nie potrzeba...



#47 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2018 - 17:05

Masz BOB od wojewody, czy starosty? Bo moja z czerwaca 98 i wydana przez wojewodę. Widać też nie wiedział, że włazi z buciorami w kompetencje staroście.

Cholera, tak ta pieczątka na focie wygląda, że ciężko przeczytać "...WOJEWÓDZKI w Warszawie " może Kuba? może urząd ?  :D

Oraz pieczątka Dyrektora Biura Okręgu.

Grunt, że data OK :)


  • Negra lubi to

#48 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 listopad 2018 - 19:15

Panowie, przerabiałem ten temat już kiedyś.

Karty wydane do 1996, traciły wazność z końcem 1998 roku.

Swoja wymieniłem w 1998 roku i uwaga - Wydana przez Urząd Wojewódzki, a jako wydający jest podpisany Komendant Państwoewej Straży Rybackiej, czyli ani starosta ani Wojewoda :P

Karta jest ważna - dlaczego ?? Ano z powodu cytowanego na pierwszej stronie artykułu Ustawy. Wydane wczesniej, czyli po 1996 roku dokumenty zachowują wazność.

Pogadałem sobie kiedys przy okazji kontroli z PSR i nie mieli zadnych zastrzeżeń (znaczy rzucili tekst o "niewazności", ale zacytowanie im tych dwu ustaw tzn. pierwszej o konieczności wymiany i drugiej pełnej o zachowaniu ważności dokumentów, oraz sprawdzeniu daty wydania spowodowało przyznanie mi racji.

 

Posiadanie karty wczesniejszej do dzisiaj, swiadczy niestety tylko o jej posiadaczu... W kazdym chyba kole wisiało ogłoszenie o konieczności wymiany karty. Pisały o tym chyba wszystkie gazety wędkarskie...

Jeśli ktokolwiek "nie wiedział" to po prostu brak mi słów...


  • rav_id lubi to

#49 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2018 - 19:30

.dalej jesteście tacy piękni i młodzi jak naście lat temu  :P  :P  :P

 

Nie wiem jak Wy ale ja tam jestem  :P  :ph34r: .



#50 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 27 listopad 2018 - 19:46

Potw

 

Nie wiem jak Wy ale ja tam jestem  :P  :ph34r: .

Potwierdzam, jest  :D  :D


  • woblery z Bielska lubi to

#51 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 20:53

Panowie, przerabiałem ten temat już kiedyś.
Karty wydane do 1996, traciły wazność z końcem 1998 roku.
Swoja wymieniłem w 1998 roku i uwaga - Wydana przez Urząd Wojewódzki, a jako wydający jest podpisany Komendant Państwoewej Straży Rybackiej, czyli ani starosta ani Wojewoda :P
Karta jest ważna - dlaczego ?? Ano z powodu cytowanego na pierwszej stronie artykułu Ustawy. Wydane wczesniej, czyli po 1996 roku dokumenty zachowują wazność.
Pogadałem sobie kiedys przy okazji kontroli z PSR i nie mieli zadnych zastrzeżeń (znaczy rzucili tekst o "niewazności", ale zacytowanie im tych dwu ustaw tzn. pierwszej o konieczności wymiany i drugiej pełnej o zachowaniu ważności dokumentów, oraz sprawdzeniu daty wydania spowodowało przyznanie mi racji.
 
Posiadanie karty wczesniejszej do dzisiaj, swiadczy niestety tylko o jej posiadaczu... W kazdym chyba kole wisiało ogłoszenie o konieczności wymiany karty. Pisały o tym chyba wszystkie gazety wędkarskie...
Jeśli ktokolwiek "nie wiedział" to po prostu brak mi słów...

Ja tam Marian nie czytałem żadnego ogłoszenia, ale pewnie w kole załatwili mi wymianę, bo nie przypominam sobie żebym sam to robił. Dziwi mnie tylko, że już wtedy było wiadomo, że wydaje starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, a BOBOWI, Tobie i mnie wydali wojewodowie. W moim przypadku z upoważnienia wojewody zastępca dyrektora wydziału rolnictwa i obszarów wiejskich. Widać, że w tym 1998 nie do końca to jeszcze było dograne. Wychodzi mi, że tylko te, które kiedyś wydawał PZW utraciły ważność. Ale chyba już nikt taką się nie posługuje?

#52 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 listopad 2018 - 21:04

To nie do końca tak Janusz. Wiadomo było o wojewodach w którejś tam kolejnej nowelizacji ustawy.

Na początku było o chyba wojewodach i PSR na ich zlecenie, potem nowelizacja i Starostwa Powiatowe (chyba w tekście jednolitym z nowelizacjami) stąd w okresie 1996-1998 zmieniały się organy wydające. Dlatego więc Ustawa z 2010 roku utrzymała ważność tych wymienionych po 1996 roku.

Tak więc masz rację - utraciły wazność tylko te wydane przez PZW, a wszystkie wydane przez urzedy, czy to powiatowe czy wojewódzkie są ważne.



#53 OFFLINE   Stanisław Anioł

Stanisław Anioł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 21:10

Panowie przerabiałem ten temat kilka lat temu. Kartę miałem wydaną ok 1990 r. . W Starostwie, podczas wymiany karty na nową  urzędniczka stwierdziła, że muszę jej dostarczyć kwitek o zdanym egzaminie...... konsternacja. Stwierdziłem, że przecież fakt, że jestem posiadaczem nieważnego już dokumentu świadczy o tym, że musiałem taki egzamin zdać. Niestety mój urok osobisty przegrał z przepisami...... . ;) To tak jakby ktoś pomimo posiadanego świadectwa maturalnego wymagał ode mnie zaświadczenia o zdanym takowym egzaminie. Musiałem udać się do macierzystego koła i wnieść opłatę za zaświadczenie o zdanym egzaminie.



#54 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 27 listopad 2018 - 21:16

Nie wiem jak Wy ale ja tam jestem  :P  :ph34r: .

 

takiego drugiego jak Ty, to nie ma   :D  :D  :D



#55 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 21:27

Chyba tak było Marian. Nie wiem, czy bardzo musimy się przejmować tym, że wydał wojewoda. Nie sądzę, by to miało świadczyć o nieważności dokumentu. Stanisłwie - karta wędkarska jest ważna dożywotnio. Nie słyszałem o podobnym przypadku i konieczności ponownego zdawania egzaminu/ubiegania się o zaświadczenie z koła. Pani urzędniczka była zwyczajnie cienka.

#56 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 listopad 2018 - 21:47

No i znowu nie do końca tak jak myslisz Janusz ;)

W tych latach '96 - '98 odbywało sie to za pośrednictwem koła - później musiałeś załatwiać sam.

U nas skarbnik, na podstawie kartoteki wydawał zaswiadczenie o zdanym egzaminie i z tym papierkiem biegło się do urzędu odpowiedniego. Problemem jest jesli przenosiłeś się z koła do innego - bez przeniesienia kartoteki. wtedy mimo iz stara kartę miałeś, to skarbnik nie miał podstawy do wydania Ci zaświadczenia.

Zwykła papierkologia, ale wymagana przepisami. Podstawą wydania karty jest zaswiadczenie o odbytym egzaminie i dlatego panienka z okienka na piekne oczy i mimo posiadania przy sobie do wglądu "starego i niewaznego" dokumentu, nowego Ci nie wystawi. Musi wpisać kto i kiedy egzamin przeprowadził, oraz podpiąć sobie w segregatorze odpowiedni papierek ;)



#57 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 22:27

Nic Marian nie musiałem. W tym 1998 wymienili mi kartę na tę od wojewody. Prawdopodobnie w jakiś 2000 przeniosłem się do kolejnego koła, w międzyczasie oprócz składek mojego okręgu opłacałem przez kilka lat Zamość i Krosno, na koniec wróciłem do poprzedniego koła, gdzie wystawiono mi nową kartotekę, a jeszcze w okręgu opłacałem składki ze wędkowanie na wodach DAV Brandenburg u. Vorpomern. Nikt nigdzie nie zwrócił mi uwagi, że posługuję niewłaściwym dokumentem. Przecież Marian to nielogiczne, że urząd dostaje stary dokument, wydany zgodnie z prawem i jeszcze wymaga jakiegoś potwierdzenia zdania egzaminu? To wyobraź sobie, że ja mam kartę od 1969 i mojego pierwszego koła już dawno nie ma, więc kto ma mi potwierdzić zdanie egzaminu? Oczywiście, że zaświadczenie załatwię sobie bez problemu, ale nie w tym chyba rzecz?

#58 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 27 listopad 2018 - 22:38

Nikt nie zwrócił uwagi bo karta była wymieniona i ważna :)
No i nie musiałeś sam bo do końca 98 pzw załatwiało to za Ciebie i wszystkich innych swoich członków. W 99 niestety trzeba było już biegać samemu ;)

#59 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 22:58

To cen ten Gabryś robi tu zadymę?:-) Czyżby jeszcze ktoś do dzisiaj posługiwał "związkową" kartą wędkarską. Po dwudziestu latach?

#60 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 listopad 2018 - 23:21

<...> moja jest z 1996.


Użytkownik Jano edytował ten post 28 listopad 2018 - 08:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych