Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Remont


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2018 - 22:02

Czy ktoś zna solidną ekipę remontową w ok. Warszawy ? Dostępną za jakiś czas, nie to że już natychmiast.

Do zrobienia kuchnia / łazienka .



#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 listopad 2018 - 23:08

Jak nie zależy Ci na czasie to coś tam kojarzę ... :)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 27 listopad 2018 - 23:08


#3 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 28 listopad 2018 - 14:27

Jak pd wsch powiaty to coś bym miał.

#4 OFFLINE   MarcinMal

MarcinMal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 28 listopad 2018 - 14:33

Napisz na priv jaka dzielnica brat się zajmuje takimi sprawami jak bardzo potrzeba to i fotki się znajdą



#5 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 listopad 2018 - 20:38

Z okolic Warszawy znam tylko jednego, ale nie polecę.
  • sacha lubi to

#6 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 28 sierpień 2019 - 18:58

Witam! Nie chcę powielać tematów a przyszła na mnie pora z urządzaniem mieszkania. Co za tym idzie do podjęcia jest miliard decyzji odnośnie spraw, w których jestem zupełnie zielony. Stąd też mam prośbę o pomoc bardziej doświadczonych w temacie kolegów.
Szukam informacji na temat:

Dobry podkład podłogowy pod panele laminowane i ogrzewanie podłogowe. Wyczytałem, że duże znaczenie ma opór cieplny. Najmniejszy jaki znalazłem to Arbiton multiprotect 1000 - opór 0,006, ale jak na moje oczekiwania ciut drogi i nie ma zbyt dobrej izolacji akustycznej. Czy między oporem cieplnym rzędu 0,006 a 0,03 jest odczuwalna różnica? Panele mają współczynnik oporu 0,06. 

Ściany - Zagruntować tradycyjnym gruntem czy farbą gruntującą? Jaką białą farbę wybrać do bielenia mieszkania (która dobrze kryje, daje ładną biel, nie sprawia problemów, pozwala ścierać drobne zabrudzenia)

 

Jaki spad (ile %) przy prysznicu bezbrodzikowym (z odpływem liniowym) gwarantuje odpowiednie odprowadzanie wody?

 

Armatura - moją uwagę przykuła oferta KFA (armatury krakowskiej), mają niezłą gwarancję, serwis 48h, mimo tego wszyscy krzyczą ,,grohe i hansgrohe", czy faktycznie te firmy są tak fantastyczne w dolnej półce cenowej? Zastanawia mnie też cersanit, ma najatrakcyjniejsze ceny i 7 lat gwarancji na wszystkie części baterii.
Jakie są wasze doświadczenia w temacie?

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki. 

 

 



#7 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 19:32

Podkłady bierz takie jak Ci pasują cenowo, o setne części nie ma się co ścigać, tym bardziej jeśli to mieszkanie w wielkiej płycie i bez ogrzewania podłogowego. Tu bardziej postawiłbym na akustykę.

Spad w granicach 1-2% (1-2 cm na metrze) zapewni odpływ wody, który i tak będzie trzeba wspomagać ściągaczką do wody. Kilka ruchów w stronę odpływu i gotowe. Ważne jest dobre zaizolowanie przeciwwodne, z matami w narożnikach włącznie.

Co do baterii nie pomogę, jeśli masz twardą wodę (co w mieście i w bloku jest standardem) to i tak co kilka lat czeka wymiana.

Co do farb, jeśli chcesz gruntować po gładzi szpachlowej to kup zwykłą białą farbę, grunt, mieszasz tak żeby gruntu było ciut więcej niż farby i malujesz ściany. Potem na to docelowo polecam Magnata ceramicznego ale nakładanego natryskowo - efekt jest bombowy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 28 sierpień 2019 - 19:34

  • Panek lubi to

#8 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:09

To ja dopowiem coś od siebie,co do spadku to kolega wyżej ma rację,chociaż wiadomo czym spadek większy tym lepiej,ale wszytko kwestią rozmiarów kabiny, przy standardowej 2 % w zupełności wystarczy.Co do baterii to armatura Kraków czyli KFA robi b.dobre baterie ważne aby nie kupować w marketach typu leroy,castorama itp to samo tyczy się innych firm,na markety idzie towar dużo gorszej jakości i jest to towar którego w katalogach danej firmy nie ma,np Koło,Hans,grohe itp.Co do farb,tu mam odmienne zdanie niż kolega wyżej,uważam że od mieszania farby z gruntem dawno się odeszło.Najlepiej odpylić dobrze ściany,najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem jak jest możliwość, na to farba gruntująca np Śnieżka ma taką i następnie docelowa farba, dobre to np:Tikurilla,Kabe, z tańszych dulux.Można też gruntować czystym gruntem ale przy gładzi trzeba umiejętnie gruntować i dobrze dobrać grunt ,bo mocny grunt może przepalic gładź. Farba gruntujące mają ten plus że po aplikacji mamy zabielone ściany i można wyłapać lepiej jakieś dziurki i nie dociągnięcia.
  • Panek i Krzysiek P lubią to

#9 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:10

Jeśli masz miękką wodę, to kupuj baterie, jakie Ci się podobają.

Jeśli masz twardą wodę, to szczególnie z baterią natryskową, czy panelem, poszedłbym w hansgrohe lub grohe. Technologie podobne, wysokiej klasy. Konstrukcja pozwala na samooczyszczanie wnętrza z kamienia. Pamiętaj o wydajnych perlatorach w bateriach, znacząco oszczędzają wodę.

 

W temacie podkładu. 

Pamiętaj o dobrej izolacji termicznej pod instalacją ogrzewania podłogowego. Współczynnik przenikania/oporu warstw nad instalacją ma mniejsze znaczenie, przy większym oporze chwilę dłużej zaczekasz na nagrzanie podłogi i będzie ona dłużej kumulowała ciepło.

 

Spadek pod prysznicem zrób możliwie największy, ile pozwoli ci konstrukcja warstw podłogowych, 2% to minimum.

 

Na farbach i podkładach nie znam się.


  • Panek, Piotrek Milupa i Krzysiek P lubią to

#10 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:25

KFA tylko droższe serie..tańsze to import. Gwarancje 100lat (na korpus ) itp to lipa. Do Hans Grohe  i Grohe dorzuciłbym Kludi. Omijałbym Cersanit. Teraz qwa każdy "robi" wszystko.. Odpływ liniowy Geberit, Kessel albo Viega.
Spadek j.w. Bart dobrze napisał. Jeśłi woda twarda zawsze można zamontować zmiękczacz polecam f-my BWT.  Co do farb to nie moja branża ale mi polecono farbę podkład Śnieżkę+Magnat ceramiczny i mimo wałkowania wyszło OK.  


  • Panek lubi to

#11 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:33

Do gruntowania w tych czasach to tylko farba gruntująca tanio i dobrze śnieżka grunt ,drożej tikurilla lub ralston . Polecam farby ralstona ,malowanie natryskiem lub wałkiem ,patrz w kierunku full mat . Są już dostępne matowe ceramiki. Odpływ liniowy to spadek jak napisali koledzy wyżej max 2 cm na metrze. Osobiście robię 1 cm i wystarczy reklamacji nie mam,chociaż teraz modniejsze są odpływy ścienne i płytki w dużych formatach, 120x120 to taki standard.
  • Panek i Krzysiek P lubią to

#12 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:13

Wielkie dzięki za liczny odzew :) 

Mieszkanie jest w nowym budownictwie, przynajmniej w teorii ma być ciepłe i energooszczędne. Problem w tej energooszczędności może stanowić fakt, że jest dwupoziomowe (drugi poziom stanowi w pełni użytkowe poddasze) z antresolą otwartą na salon, a dach ocieplony został jedynie wełną szklaną o grubości 15cm.

Co do izolacji pod ogrzewaniem - wpływu nie miałem, ale zdaje się, że robili solidnie. Gruba warstwa styropianu + dedykowana mata/podkład izolacyjny.

Malowanie planuję bezpośrednio na tynku maszynowym (wydaje mi się, że gipsowym) po uprzedniej przecierce. Nie wiem czy są jakieś przeciwwskazania? Jeśli chodzi o farbę gruntującą i farbę właściwą, zapewne wskazane jest użycie produktu tej samej firmy? Pamiętam, jak kiedyś zabrakło mi śnieżki i domalowałem sufit resztką farby innego producenta, okazało się, że kobiety mają racje - biel faktycznie może mieć różne odcienie :) Nie chciał bym się podobnie wkopać malując 100m2, a to strasznie niewdzięczna wpadka bo ,,mijaki" często wyłażą dopiero gdy się spojrzy pod odpowiednim kątem, lub gdy padnie odpowiednie światło. Dlatego też miałem wizję, że najpierw zagruntuję, a później nałożę dwie warstwy farby. 



#13 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:20

Polecam gładź na te tynki maszynowe, uwierz mi efekt jest nieporównywalny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Paweł J lubi to

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:25

Wełna mineralna może mieć bardzo różne współczynniki przenikania, niekoniecznie masz słabą izolację.

 

Czy w Twoim budynku jest wentylacja mechaniczna?



#15 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:35

Wielkie dzięki za liczny odzew :) 
... a dach ocieplony został jedynie wełną szklaną o grubości 15cm.

W twoim rejonie powinno być co najmniej 25cm by to cokolwiek spełniało normy.



#16 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:58

...pytanie, czy ściany pomalowane są farbą dla tzw ,, efektu dewolperskiego", tania, biała, z dużą ilością kredy? Przetrzeć szlifierką tzw żyrafą w zestawie oczywiście z konkretnym odkurzaczem. Zrobić poprawki, zapewne akryle w narożach. Co do dalszego działania w danym przypadku, z własnej praktyki grunt wodny Flugger, przeznaczony pod farby. Zmniejszenie chłonności podłoża i związanie po przeszlfowaniu resztek pyłów. Niewątpliwą zaletą jest opcja rozcieńczenia zakupionego produktu 1 do 1. co do farby nawierzchniowej i bieli w bieli to Prolatex  mat od KABE. Duża zawartość bieli tytanowej daje ,,ciepły odcień" białego. Plusem farby jest 10 l w wiadrze, wysoka wydajność. Macherzy od producenta zalecają rozcieńczyć farbę. 0, 75 l wody z praktyki dodaję  i mieszam. Pytanie, jak z dostępnością takich materiałów u kolegi...



#17 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 28 sierpień 2019 - 22:12

Jeżeli tynki masz gipsowe a na 99 % tak jest to i tak pewnie zdecydujesz się na gładzie,zrobić tynki gipsowe tylko pod malowanie jest sztuką,surowy tynk (nie pomalowany) prawie zawsze wygląda ładnie,klocki zaczynają się po pierwszej warstwie farby,wtedy widać wszystko.Nie mniej mi osobiście bardziej podoba się tynk gipsowy bez gładzi,kwestia tylko kto czego oczekuje od ścian i tak jak wspomniałem wcześniej jak położone zostały tynki.Reasumując pomalować tynk farbą gruntująca np 1 albo 2 np w salonie,mocne światło i zawołać małożonke na oględziny, jak będzie ok to jechać dalej jak wyszło kiepsko to gładzie.
  • WojtekCIN lubi to

#18 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 06:33

Można zrobić taką próbę, ale po co jeśli nałożenie gładzi natryskowo trwa moment, ściągnięcie lizakiem drugi moment a resztę robi żyrafa i gąbeczka tam gdzie trzeba.

Tak jak kolega wyżej napisał, tynk gipsowy wydaje się być idealny do pierwszej warstwy farby, wtedy wszystko wyłazi.



#19 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 29 sierpień 2019 - 10:19

Zgadzam się z przedmówcą ale wszytko kwestią tego kto co chce uzyskać od scian.

#20 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 29 sierpień 2019 - 10:48

@Robert, od dewelopera dostaję goły tynk.

Co do gładzi mam świadomość, że efekt był by dużo lepszy. Rozchodzi się jednak o kasę. Sam tego nie zrobię bo ani nie mam doświadczenia ani sprzętu, a fachowcy cenią się ostatnio tak, że żyć się odechciewa. W związku z tym niektóre rzeczy muszę przynajmniej spróbować zrobić ,,po taniości". Zrobię tak jak radzicie, najpierw spróbuję na jednej ścianie, jak efekt będzie nie do przyjęcia to będziemy myśleć o gładzi. 
 

Co do wełny, chyba niestety nie jest najwyższych lotów, opór cieplny 0,039 W. Ten sam producent ma wełnę 0,033 W za dwukrotnie wyższe pieniądze, więc zgaduję, że w tym wypadku tysięczne części po przecinku mają znaczenie. Możliwe jednak, że oceniam książkę po okładce, bo do czasu zakończenia robót przez dewelopera wstęp mam jedynie na waleta i może coś mi umykać.

 

Czy ta legenda o gorszej jakości farb, armatury, agd itp. z marketu jest prawdziwa? Miałem przyjemność poznać producenta stolarki drzwiowej i okiennej, który przekonywał, że to mit. Ponoć produkt jest taki sam, a różnica w cenie wynika zarówno z faktu, że marketowi jako hurtowemu nabywcy producent jest w stanie zaoferować niższą cenę, jak i możliwości marketu narzucenia na oferowane produkty mniejszej marży. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych