Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki ePropulsion Spirit 1.0 - informacje, uwagi, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 16 styczeń 2023 - 19:58

Na chwilę obecną, faworytem mimo wszystko jest spirit 😁

Trochę nie pasuje mi ta cena. Wszystko rozumiem, że jest wart, itp. itd. Jednak powinna być trochę niższa, około 9k.

Martwi mnie również przypadek kolegi ORCA 🥴

Naprawdę dużo pływam. Od rana do wieczora, szczególnie jak mam wolne. I jednak jest mała obawa, że zabranie energii. Ale póki nie kupię to się nie przekonam 👍

Ehh..... Gdyby to było LiFePo4, dużo cykli. No, ale ciężar znowu. Dlatego wszystko zawsze to "coś za coś" 😁

Użytkownik cudak edytował ten post 16 styczeń 2023 - 20:00


#262 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 styczeń 2023 - 20:19

NIe ma urzadzen doskonalych , wszytsko sie potrafi zepsuc . czy to spiryt , navy czy haswing itd. Kup pakiet lfp 48v i tyle 



#263 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 17 styczeń 2023 - 20:14

NIe ma urzadzen doskonalych , wszytsko sie potrafi zepsuc . czy to spiryt , navy czy haswing itd. Kup pakiet lfp 48v i tyle 

a nie świszczy ten silnik ?



#264 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 styczeń 2023 - 20:28

spiryt ? - nie , nowe navy evo też są ciche, navy gen1 to.traktory, evo są.ok

#265 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 20 luty 2023 - 19:38

Cześć,

czy teraz trzeba co jakiś czas doładować akumulator  Spirita, czy nie ma to znaczenia i wystarczy po ostatnim pływaniu załadować go np w maju... ?



#266 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2023 - 20:24

zaladuj go w maju



#267 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 20 luty 2023 - 20:40

Ja swoj ładowałem w styczniu i to samo zrobię w marcu

#268 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2023 - 20:45

to raczej tego nie rob , bo nie powinno sie przechowywac w pelni naldowanych akumulatorow z rodziny litu


  • Seba 37 lubi to

#269 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 21 luty 2023 - 08:23

Lepiej jednak naładować, ale nie do pełna

Załączone pliki



#270 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2023 - 09:51

Przechowuje się w stanie nie pełnego naładowania, tak jak.amsz w instrukcji. 60% czy 50% to nie ma.praktycznie znaczenie. Nie w 100%. To degraduje ogniwa. Ogniwa fabrycznie nowe są zazwyczaj w.20% naladowane do.magazynowania

#271 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 21 luty 2023 - 11:35

W instrukcji jest napisane , że nawet jak ktoś naładuje do pełna i nie będzie używał to po jakimś czasie akumulator sam ulegnie rozładowaniu do tych zalecanych 60 %.

#272 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2023 - 11:49

Bo następuje samorozladowanie, dla mnie możecie i pod ladowarka trzymać non stop

#273 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 21 luty 2023 - 12:53

@siarq czyli po ostatnim pływaniu powiedzmy w listopadzie, naładować i zostawić w spokoju akumulator do wiosny... Samoczynnie zejdzie do około 60-50% stanu i to bedzie dla ogniw najlepsze...



#274 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2023 - 12:56

Chodzi o to aby nie był w pełni naladowany- tak jak macie w instrukcji . Czy to 50 czy 60% nie większego znaczenia. Jeśli pakiet jest zdrowy to do 0 nie zejdzie. Wcześniej i tak go bms oddetnie. Samorozladowanie nie powinno być większe niż okolo 1-3 % miesięcznie. Więc jak zostawisz w 50% to na wiosnę powinno być z 40...

#275 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 21 luty 2023 - 13:05

Dzięki :)



#276 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 30 sierpień 2023 - 11:49

Używa ktoś zewnetrznej baterii do plusa? Jeśli tak to jaką ?Czy użycie baterii nie dedykowanej nie powoduje błędu komunikacji między silnikiem a baterią?
Oryginalna bateria po trzech sezonach ,a wlasciwie dwóch, bo pół roku spędził w serwisie już wyraźnie straciła na pojemności.

#277 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 sierpień 2023 - 14:32

zewnetrzne baterie mozesz:

-uzyc firmowej z seri E40 i wiekszych , tam zadnego problemu nie ma z komunikacja

-uzyc innej nie z epropulsion. i odczytywac np z bt baterii

Ja uzywalem do spiryta zewnetrznej baterii swojej oraz do navy6 . Ich dedykowane baterie te na czapke , w starszej wersji byly polimerowe- lekkie ale zywotnisc taka sobie . Zewnetrzne robia na lfp i zywotnosci jest ok

do zewnetrznej trzeba kabel dokupic - nie tani , bodajaze okolo 700zl... Ogolnie ten odczyt jak dla mnie to sie mija z celem, gdyz majac bateire do plusa 50Ah to raczej nie bedziesz  w stanie za dzien jej wykorzystac


  • Tom Rob lubi to

#278 OFFLINE   cudak

cudak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 06 wrzesień 2023 - 09:24

Obecnie firma EPROPULSION baterie E40, E80 i E175 zastąpiła nowymi bateriami E60 i E163.

 

https://www.epropuls...ries-batteries/

 

Cały czas zastanawiam się nad zestawem, Spirit 1.0 EVO + nowa bateria E60. Dobrze, że nie kupiłem wcześniej E40, bo teraz bym pewnie żałował. Mam czas póki moja łódka nie zostanie sprowadzona :D Będzie drożej, ale w zamian mam LiFePo4 i prawie trzykrotnie więcej energii. Z możliwością późniejszej rozbudowy np. do Navy 3.0 EVO

 

Ciekawostka:

Mercury Marine wyprodukował też fajne silniki elektryczne, sugerując się specyfikacją techniczną to mają mniej energii co przekłada się na krótszy czas pływania.

 

https://www.mercurym...tric-outboards/

 

Wygląd powala, przynajmniej mnie. Są ładniejsze od EPROPULSION. Ale to kwestia gustu. Jednak dla mnie ważniejsze są walory użytkowe / praktyczne.



#279 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 wrzesień 2023 - 11:15

Obecnie firma EPROPULSION baterie E40, E80 i E175 zastąpiła nowymi bateriami E60 i E163.

 

https://www.epropuls...ries-batteries/

 

Cały czas zastanawiam się nad zestawem, Spirit 1.0 EVO + nowa bateria E60. Dobrze, że nie kupiłem wcześniej E40, bo teraz bym pewnie żałował. Mam czas póki moja łódka nie zostanie sprowadzona :D Będzie drożej, ale w zamian mam LiFePo4 i prawie trzykrotnie więcej energii. Z możliwością późniejszej rozbudowy np. do Navy 3.0 EVO

 

Ciekawostka:

Mercury Marine wyprodukował też fajne silniki elektryczne, sugerując się specyfikacją techniczną to mają mniej energii co przekłada się na krótszy czas pływania.

 

https://www.mercurym...tric-outboards/

 

Wygląd powala, przynajmniej mnie. Są ładniejsze od EPROPULSION. Ale to kwestia gustu. Jednak dla mnie ważniejsze są walory użytkowe / praktyczne.

Zobacz jakie wielkie są te E od Merkurego, obudowa jak z silnika 75km w spalinie, a w środku bateria na godzinę pływania vmax. Są na Yt porównania tego, co jest na rynku w elektrykach +, póki co w relacji ceny do możliwości Spiryt...najmocniejszy ;) 



#280 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 wrzesień 2023 - 11:41

Najlepsze rozwiązania są , gdy istnieje możliwość wpięcia nie tylko dedykowanej baterii. W ten czas mozna dokładać baterie nie dedykowane od producenta. To znacząco ogranicza koszty przy zakupie dodatkowej baterii czy wymiany zużytej . Evo3.0 to taka moc ni jaka… nie dużo szybciej od spiryta i wolniej od navy6. Już lepiej dołożyć do navy6 vs navy3 lub pozostać czy spiryt

Użytkownik siarq edytował ten post 06 wrzesień 2023 - 11:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych