Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki ePropulsion Spirit 1.0 - informacje, uwagi, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 28 luty 2021 - 17:13

Przechowywanie baterii w okresie zimowym:co ile doładowujecie?

#122 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 luty 2021 - 17:33

A jak.producent zaleca ?

#123 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2021 - 18:06

Załączony plik  209B1EF4-53AF-4CD1-BB8D-969D0A1095C7.jpeg   70,78 KB   11 Ilość pobrań



#124 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 28 luty 2021 - 19:15

Przechowywanie baterii w okresie zimowym:co ile doładowujecie?


Ja co 2 miesiące max ale jak masz prostownik automatyczny np schumacher

https://sts-sklep.pl...medium=referral

To możesz po sezonie połączyć i odłączyć na wiosnę - ma tryb auto maintaining.

#125 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 luty 2021 - 19:21

Ja co 2 miesiące max ale jak masz prostownik automatyczny np schumacher

https://sts-sklep.pl...medium=referral

To możesz po sezonie połączyć i odłączyć na wiosnę - ma tryb auto maintaining.


... producent napisał odnosnie magazynowania . Pozatym jaki tryb maintaing?? Tu są akumulatory lipo , które się laduje cc/cv bez żadnych trybów konserwacji,regeneracji itp.

#126 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2021 - 19:49

Stop s u spiryta jest dosc długa, ja miałem S przy lodce L . I pchało ... jeśli masz paweze na lodkach S to bierz S i będzie ok. Na pontonie też zagra ( też miałem S na detce)

jest ale też śruba ma 28cm średnicy, Miara kolumny w Spirit jest podawana do osi śruby, w spalinach do płyty kawitacyjnej, to daje różnicę o jakieś 17-20 cm. Do najczęściej spotykanych pontonów brałbym tak jak podaje producent dla spaliny S lub L, w XS bym nie szedł, najnowsze Evo ma już tylko S lub L, jak pierwsza wersja Spirit. Wycofali XS

https://0220afca-6e4...2227fae0cc5.pdf


Użytkownik espe edytował ten post 28 luty 2021 - 19:52


#127 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 28 luty 2021 - 19:58

jest ale też śruba ma 28cm średnicy, Miara kolumny w Spirit jest podawana do osi śruby, w spalinach do płyty kawitacyjnej, to daje różnicę o jakieś 17-20 cm. Do najczęściej spotykanych pontonów brałbym tak jak podaje producent dla spaliny S lub L, w XS bym nie szedł, najnowsze Evo ma już tylko S lub L, jak pierwsza wersja Spirit. Wycofali XS
https://0220afca-6e4...2227fae0cc5.pdf

Czyli w moim przypadku, jak mam wysokość pawęży 46cm, to przy stopie S różnica między końcówką śruby a dolną częścią łodzi wyniesie 2,5 cm. Wiec chyba wystarczy?

#128 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2021 - 20:02

Jak najbardziej. pamiętaj że dół pawęzy w wodzie siedzi, obrys dna jest powyżej śruby. Bez obaw. XS byłby za krótki


Użytkownik espe edytował ten post 28 luty 2021 - 20:23


#129 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 28 luty 2021 - 20:06

To dobrze, bo już zamówiłem i w piątek będzie do odbioru

#130 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2021 - 20:08

To dobrze, bo już zamówiłem i w piątek będzie do odbioru

Gratulacje



#131 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 28 luty 2021 - 20:09

Tylko teraz trzeba czekać do maja aż bedzie można pływać;(

#132 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2021 - 20:29

Siarq, to normalne w tego typu akumulatorach że w 20 dni spada naładowanie samoczynnie do 75% (wydaje się sporo)?

Nawiązuję do wklejki Piwoluka. Czy actively oznacza, że jakiś moduł aktywnie ją rozładowuje, pytanie w jakim celu, te 60% to jakiś złoty środek jest na przechowywanie?


Użytkownik espe edytował ten post 28 luty 2021 - 20:32


#133 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 luty 2021 - 20:55

Z lipo miałem styczności tyle co kiedys że spirytem , na codzień lifepo4 i liion. Producenci podaja ta wartość, gdyż jest niższa degradacja ogniw ,gdy są nie w pelni naladowane i leżakują. Dla liionow podają 30% niektórzy producenci
50-60% dla lifepo4 . Odnosnie lipo to głównie modelarze tego używają, niska waga , duże prady- występują też w postaci saszetek ogniwa. Podejzewam , że właśnie ze względu na saszetki postawili w spirytach bo prady tam stosunkowo nie duze ~25A

#134 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 06 marzec 2021 - 18:27

Silnik juz jest i wygląda mega pięknie;)
Jakby któryś z kolegów na forum miał przetłumaczoną instrukcję obsługi to byłbym bardzo wdzięczny

#135 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 marzec 2021 - 19:12

Jest takie narzędzie google "obiektyw" zainstaluj sobie i przetłumaczysz na "zywo" instrukcje

#136 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 06 marzec 2021 - 19:24

Dzięki

#137 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2021 - 12:41

https://globtechnic....detail#wsparcie
Tu znajdziesz po polsku.

Użytkownik Tom Rob edytował ten post 07 marzec 2021 - 12:42

  • trex lubi to

#138 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 07 marzec 2021 - 17:53

Super, wielkie dzięki

#139 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 07 maj 2021 - 20:49

Odśwież trochę temat a może doleje oliwy do ognia 😉
Napaliłem się bardzo na ten silnik ale że chciałem go przewozić na pawęży to też rozważałem długość między S a L. Udało mi się załatwić silnik do testów i pomimo tego że spodziewałem się że może nie spełnić moich oczekiwań to niestety mnie rozczarował. Żeby było jasne, silnik ma mnóstwo zalet wcześniej opisanych, jest dobrze wykonany i w pełni z tym się zgadzam ale chciałbym opisać kilka wad które dla mnie są istotne żeby inni potencjalni kupcy się nie rozczarowali. Ale od początku...
Sam silnik jest leciutki i jego mocowanie nie stanowi problemu. Jeśli jednak chcesz przewozić go na stałe na pawęży to jest to już problematyczne szczególnie przy długiej stopie. Śruba wisi za nisko i cofając w terenie można ją uszkodzić. Dodatkowo trzeba rozwiązać problem mocowania i ochrony przed drganiami przyczepy. Tu lepiej się sprawdza zwykły elektryk którego można "wciągnąć" do łodzi.
Włączamy i cisza..dla mnie denerwujące są lagi od włączenia manetki do uruchomienia silnika mija chwila. Trzeba się do tego przyzwyczaić, ale nie jest to dyskwalifikujące.
Jeśli ktoś myśli, że kupując ten silnik będzie pływał bardzo szybko to czeka go spore rozczarowanie. Popłyniesz z 1-2 km/h szybciej niż na zwykłym 55lb 12V. Spodziewałem się większej różnicy.
Przydałaby się też jakaś śruba zwiększająca opór rumpla prawo-lewo żeby można na chwilę wypuścić rumpel z ręki i płynąć. Chodzi on bardzo lekko więc na fali i dużej prędkości bałbym się go puścić żeby nie wypaść z łodzi.
Bardzo brakuje możliwości regulacji głębokości zanurzenia jak w zwykłym elektryku ale to taka imitacja spaliny i z tym należy się pogodzić.
Dyskwalifikujące dla mnie jest jednak brak możliwości regulacji rumpla w górę jeszcze bardziej niż producent zaprojektował. Ten silnik nie nadaje się do łódek które mają bakisty z tyłu, testowane na dwóch łódkach. Rumpel jest długi i uderza o bakistę blokując podniesienie silnika na maksa do tzw. pozycji transportowej. Jeśli więc masz płytko przy brzegu i chcesz przypłynąć do niego rozpędem to brak szans.
Silnik ma też zabezpieczenie przed uderzeniem w przeszkodę pod wodą. Jak je odblokujesz to silnik po prostu podskoczy. Jak szybko popłyniesz i uderzysz w przeszkodę to silnik owszem podskoczy ale rumpel przywali w bakistę i może być z nią kiepsko.
Tak więc muszę go odpuścić, jakby nie miał powyższych wad to nie miałby żadnej konkurencji. Kupiłbym nawet jakby wyeliminowali chociaż ten uderzjący o bakistę rumpel.
Jeśli ktoś nie ma bakisty, ma ponton lub pływa po głębokich jeziorach najlepiej mające slipy to może kupować w ciemno.
  • Lucas 235 lubi to

#140 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 maj 2021 - 21:34

nieczuje zbytnio tego problemu przewozenia silnika na pawezy...niewiem jak nisko masz lodke na przyczepie, ale nie wyobrazam sobie aby zawadzic silnikiem w terenie..., poza tym , sa zabki trymu i mozesz go podniesc, po czym przyblokowac pasem do transportu.Tu tez jest wazna dlugosc stopy. Epropulsion jest dlugi nawet w S .  Druga rzecz , to czego Ty oczekiwales od silnika mocy 1kW? 15kmh ? fizyki nie darady obejsc , a predkosc wymaga mocy. Jak chcesz szybciej , to 6kw a nie 1kW. Poza tym polecam sobie zrobic tescik  spiryt 1.0 i jakiegos tam 55czy 65lbs  12V przy slabej pogodzie, roznice zobaczysz odrazu. Rumpel i owszem, moglby byc  wpelni lamany , ale jesli dobrze kojaze ,to sie sklada do transportu i mozna go uniesc do gory o jakis kat ? , sprawdze na dniach .Przy doplywaniu , zawsze sie rozpedzalem i unosilem silnik,rumplem w poprzek detki, Na lodce mialem NAvy 6 - ta sama sytuacja , gaz na ful , silnik w gore  rumplem w bok.

"lagi" jak to ujeles w momencie startu wystepuje, jednak to kwestia przyzwyczajenia. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych