Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW Radom


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   piotrek324

piotrek324

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjaok. Radomia

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:56

Ja w tym roku miałem jedną kontolrole SSR ale w innym okręgu ,w okręgu pzw Radom cisza. Na tym terenie który stał się zimowiskiem nawet kosza na śmieci nie wpadli na pomysł postawić a syf jak na wysypisku. Dziś na rybach spotkałem pewnego pana który dostał mandat 200zl za łowienie na terenie zimowiska ale było to po drugiej stronie rzeki więc PSR Garwolin. Na miejscu tego Pana nie przyjął bym tego mandatu ,było to 12 grudnia wtedy nie było żadnych informacji nad wodą tabliczek czy nawet kartki poza stroną www okręgu. Jak sięgam pamięcią wstecz kilka lat to kontrolę z Garwolina kiedyś spotkałem nad Wisłą, pływali motorówką z policją.

#22 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:55

Jeśli kolegom brakuje kontroli SSR, to nic nie stoi na przeszkodzie samemu się zapisać i działać. 



#23 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2019 - 12:06

Samo SSR tak w zasadzie gówno może za przeproszeniem. W dobie telefonii komórkowej bez blachy SSR mogę powiadomić odpowiednie służby. Brakuje profesjonalnej straży ochrony wód i jej zasobów,a to już pozostaje w gestii władz u których to powinno pzw lobbować.
  • tymon i PiotrCz lubią to

#24 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 13:26

Straż ochrony wód bez policji też w zasadzie g... może. Problem leży jak zauważyłeś w tym że zwykły wędkarz kładzie przysłowiową lachę na akty kłusownictwa. Nie informuje o nich nikogo na bieżąco, a potem ma wielkie pretensje że nikt wody nie pilnuje. PSR na całe radomskie to kilku ludzi, więc bez informacji od wędkarzy są mało skuteczni.



#25 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 16 styczeń 2019 - 13:39

Straż ochrony wód bez policji też w zasadzie g... może. Problem leży jak zauważyłeś w tym że zwykły wędkarz kładzie przysłowiową lachę na akty kłusownictwa. Nie informuje o nich nikogo na bieżąco, a potem ma wielkie pretensje że nikt wody nie pilnuje. PSR na całe radomskie to kilku ludzi, więc bez informacji od wędkarzy są mało skuteczni.

Nawet z informacją od ludzi guzik zrobią. 
Pracują do 15:30, nie pływają po wodzie. Więc o czym tu mowa. 
Wielokrotnie dzwoniłem i zawsze było, już po zmianie, albo jesteśmy np w Białobrzegach ( dzwoniłem z Kozienic). 
Przelotem potrafią zajechać na jez. kozienickie i to zawyczaj o jednej godzinie ( ok. 7) albo sam początek stycznia, kiedy jest lód wiadome w jakim celu. 
Tak to niestety działa. 


  • marcin186 lubi to

#26 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 16 styczeń 2019 - 14:48

Trochę źle mnie zrozumiałeś, pisząc profesjonalna straż ochrony wód miałem na myśli coś na kształt obecnego psr ze wszystkimi jej uprawnieniami tylko w liczniejszej obsadzie. Lache również kładą służby na swoje powinności nie zawsze, ale jednak.

#27 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 22:17

O problemach z interwencjami PSR wiem coś z własnego doświadczenia. Dlatego na osobnej wkładce do zezwolenia w ubiegłym roku w naszym kole podaliśmy (oczywiście za zgodą zainteresowanego) namiar na strażnika SSR. Przez cały rok mieliśmy aż.... jeden telefon (na marginesie kilkanaście minut po  nim nad wodą był już patrol SSR a chwilę potem policja). 


  • marcin186 lubi to

#28 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:02

To tylko się cieszyc z takiego obrotu sprawy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych