Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w doborze jerków Salmo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 luty 2012 - 20:53

Jakie kolory polecacie z jerków Salmo, tzn jakie macie sprawdzone na szczupaki z modeli:

- Fatso 10
- Slider 7-10
- Jack

Łowiska, na których mam zamiar łowić z brzegu maja około 1-2m głębokości w lotarze. Dno ciemne, woda zarośnięta grążelami, trzciną i tatarakiem, często zaczepy w postaci krzaków i zatopionych drzew. Wśród podwodnej roślinności moczarka i orzech. Miejscami dno muliste, ale przeważnie piasek.
Wśród występujących ryb to: szczupak, okoń, sum, sporadycznie sandacz.
Biorę pod uwagę zbiorniki: linowo-karasiowe glinianki z owymi zaczepami i grążelami oraz leszczowo-szczupakowe z moczarką i orzechem na piaszczystym dnie. W obu pasy trzcin na całej linii brzegowej, sporadycznie plaże.

Czasami będę łowić z łodzi na zaporówce 2-7m, latem jak to w zaporówce woda kwitnąca i widoczność słaba, dno ciemne i twarde, oraz na tych leszczowo-szczupakowych, połowy metodą trolingową.

Mój sprzęt to Dragon Millenium Fatso Jerk 1,95m 20-60g, Team Dragon HS 200iL i plecionka PowerPro 20-30lb. Oprócz tego mam jeszcze Dragon Millenium Wobler 2,4m 15-35g + Spro Red Arc 10400 z PowerPro 20lb.



#2 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 17 luty 2012 - 21:36

Poczytaj, może Ci coś to pomoże : http://www.multiplik...hp?topic=7837.0

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 luty 2012 - 21:02

pytales juz ryb jakie kolory lubia?

#4 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 luty 2012 - 09:20

Za skuteczne na jednym jeziorze zauważyłem woblery imitujące okonia. Brania miałem na Salmo SD7S RPH oraz Perch PH12F RPH. Moje zdziwienie było jak na trollingu wziął na percha 12cm szczupaczek 30cm. Jeśli chodzi o imitacje płoci (Slider SD7F HGS) to efektów nie miałem.
Zakupiłem niedawno Slidera SD10F ABL, dużo osób go sobie chwali. Planuje też kupić Fatso F10F i F10S w kolorach RHP i RPH.

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 luty 2012 - 10:44

na jakie kolory slidera biora drapiezniki to troche pytanie za ogolne. Moze zapytaj @pepe, jest na forum. Produkuje slidery i jak nikt inny zna jezyk, obyczaje i zycie szczupakow :D

a tak powaznie to wszystko zalezy od tak wielkiej ilosci czynnikow, ze niema jednego sposobu. Wiele lat temu stosowalem jedna zasade i czesto zdawala egzamin, choc nie zawsze.

jaskrawe kolory w sloneczny/jasny dzien
stonowane i naturalne kolory (makrela/ploc) w pochmurne.


To, ze 30 cm szczupak atakuje przynete niemalze swojej wielkosci to zadna sensacja.

#6 OFFLINE   mebone

mebone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŁódź -Bałuty

Napisano 19 luty 2012 - 13:46

Zainwestuj na początek w : slider 10S, Slider 10F, fatso 10S, Fatso 10 F, slider 7s, slider 7f, sweepera 12 no i coś na powierzchnie typu mass marauder JR13, bądź splash popa 12cm firmy dorado. Później sam stwierdzisz na co lepiej się łowi:) i ewentualnie dokupisz.

#7 OFFLINE   vitor

vitor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 19 luty 2012 - 15:38

To łowisko co opisałeś powyżej to świniarnia?

#8 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 luty 2012 - 17:15

Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej

#9 OFFLINE   vitor

vitor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 19 luty 2012 - 18:58

No czyli moja okolica,z brzegu same małe szczupaczki biorą,4 moim zdaniem jest fajniejszym łowiskiem.

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 luty 2012 - 12:09

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć jaki kolor będą atakowały szczupaki. Nie ma odpowiedzi na to pytanie, chyba, że tak jak sugerował pitt to trzeba ryb zapytać.
W moim pudełku przede wszystkim znajdują się przynęty w kolorach naturalnych, a obok nich oczojeby. Na każde 5-7 naturalnych przypada jeden jakiś wścieklezielony albo wściekleczerwony. Jak zawiodą wszystkie naturalne albo jak woda jest w kolorze kupy chorego dziecka to wieszam oczojebka.
Jak mieszkałem w Jeleniej Górze to niedaleko domu miałem staw z dużą populacją zawodniczych okoni*. Którym smak się sezonowi zmieniał. Jak pojawiły się gumki to wszyscy targali te rybki na białe plemniki, na następny rok nie chciały brać na białe bo wolały odcienie zieleni, na kolejny rok żółte, później furorę robił motoroil, nigdy nie sprawdził się fiolet. Co roku moje pudełko coraz bardziej przypominało wyświetlacz smarfona - miliony kolorów.
Obecnie, uzupełniając zapasy przynęt kieruję się zasadą, że przede wszystkim naturalne kolory i jakiś ostry, nienaturalny.
W ubiegłym roku byłem na Druznie i pożyczono mi Slidera w kolorach firetigera czy coś takiego, wścieklezielony z paskami. Wolałem malowanie w okonia czy płotkę, ale darowanemu koniu się w zeby nie zagląda :D. Oczywiście, połowiłem na tą przynętę :D... sam, z nieprzymuszonej woli pewnie bym go nie założył, ale nie miałem innych przynęt pływających, które na tym płytkim zbiorniku były wymagane :D.


* okonie wielkości - 10-20cm

#11 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 21 luty 2012 - 13:35

takie podstawowe to chyba rr ;rph ;gt.ja od nich zaczynałem i się sprawdziły.

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 luty 2012 - 13:37

jak mawia moj znajomy (KOMANCZ) kolor nie ma znaczenia... pod warunkiem ze sie uzywa GT :mellow: <_< <_< <_<

#13 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 22:00

Czasem tak jest że jeden sezon to Slider a nastepny Fatso a jeszcze jeden Strike pro. generalnie nie ma znaczenia. Jak są ryby to biorą. Ale co do Salmo to Fatsiak S mój faworyt.

#14 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 marzec 2012 - 23:04

Przepraszam, że wtrącę się w temat :unsure:
Kiedy używacie fatso i kiedy on wam się sprawdza. Ryb na slidera złowiłem już dużo ale na fatso niewiele.

Kiedy fatso wygrywa ze sliderem ;) jeżeli można tak to określić.

Pozdrawiam

#15 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 11:42

Nie wiem jak to jest ale u mnie na Fatso wieszaja sie większe ryby. Slider kosi wszystko co ma na drodze, nawet ledwo wieksze szczurki Mimo wszystko wolę fatsiaka. Opuszczanie, podrywanie, podciaganie, opad, co kto woli. aha no i jak dla mnie to tylko S

#16 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 08 marzec 2012 - 15:03

Siedząc na kiblu i przeglądając katalog Salmo (pewnie taki niekompletny bo na jednej duużej kartce) , tworząc moją wish list wyszło mi, że chciałbym mieć z 60 kilka sztuk różnych jerków z oferty Salmo w tych wariantach kolorystycznych i wielkościowych, które by mnie interesowały. Liczba wynika z tego, że po równo byłoby S i F :D... na razie mnie nie stać, zeby kupić wszystko na jednym wypadzie do sklepu :D.
  • Norbi1215 lubi to

#17 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 08 marzec 2012 - 15:17

Nie wiem jak to jest ale u mnie na Fatso wieszaja sie większe ryby. Slider kosi wszystko co ma na drodze, nawet ledwo wieksze szczurki Mimo wszystko wolę fatsiaka. Opuszczanie, podrywanie, podciaganie, opad, co kto woli. aha no i jak dla mnie to tylko S


No właśnie u mnie jest tak samo, slider wybiera większość ryb powiedzmy na wodzie do 3,5m. Jedyny raz na takiej wodzie zdarzyło mi się, że nie chciały brać na slidera, a w gumę waliły jak oszalałe, czyli wychodzi na to, że wszystko zależy od upodobań wędkarza na jaką przynętę łowimy :D

#18 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 08 marzec 2012 - 19:24

nie koniecznie wędkarza.zauważyłem że jeśli szczupły dobrze gryzie to zakładam slidera a jeśli ze 2 razy go trąci lub się odbije od niego-puste zacięcia zakładam fatsiaka i prowadzę go jak wachadło z lekkimi podbiciami co 1-2m.w takie dni to kiler.co do slidów 10cm.mam zamiar za2-3 tygodne wystawić własnej roboty te przynęty[pokazywały się na forum],solidnie wykonane i tańsze.zainteresowanych zapraszam można wstępnie zamówić.

#19 OFFLINE   wiking10

wiking10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 16 luty 2017 - 21:08

witam.

jako że zaczynam zabawę z castem (kij i multik już ogarnięte), podpowiedzcie jaki zestaw skompletować? tzn. do 10 cm, tonące czy pływające, najłowniejsze ubarwienie. 5,6,7 czy 10cm? nie ma limitu finansowego ale też żebym nie musiał nosić na ponton walizki.

prosze o pomoc.



#20 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 luty 2017 - 21:12

nie da się poprawnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie,ponieważ skąd mamy wiedzieć czy np pływasz po 1,5 metrowej wodzie czy  po głębokiej, bo na płytkiej tonące mogą być nieprzydatne. Co do kolorów to jest kilka wątków o tym http://jerkbait.pl/t...zupaka-opinie/ chyba, że to nie szczupaki będziesz łowił tymi sliderami


Użytkownik wuran edytował ten post 16 luty 2017 - 21:13

  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych