Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi cast do lekkich i średnich przynęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 20 grudzień 2018 - 14:35

Też jestem zainteresowany zakupem casta około 230 cm do 20g. Połów szczupaka na zarośniętych płyciznach , woblerki i gumy. Znacie jakieś kije które się sprawdzą?
  • Alexspin lubi to

#22 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2018 - 16:11

Ja do takiego łowienia używam major craft n-one nsl-t832m/bf, który ogarnia mi przynęty od 6 do 22gr. Łowię głównie na S4P (9,5 lub 13cm), poppery i na płytko schodzące woblery. Króciaki mi się nie sprawdzały bo ciężko mi się nimi animowało przynęty nad podwodnym zielskiem w większej odległości od brzegu, kij jest super ale teraz szukałbym czegoś ciut krótszego - właśnie około 2,3-2,4m. Marzy mi kij na blanku suzuki rxf-12lb-762, ale finanse nie pozwalaja na zakup

Użytkownik pointman edytował ten post 20 grudzień 2018 - 16:30

  • S.N. i bob74 lubią to

#23 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:43

Ja używam Team Dragon 2,40  3-14 , Team Dragon 2,30  7-25  i Berkley Skeletor 2,44  4-20


  • cinn i S.N. lubią to

#24 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 grudzień 2018 - 09:08

Jak nie ma jak są. U mnie w szafie nawet aktualnie na wydaniu jest rodzimy BLAAS długości 3,05 i rzutowo tak 3-15. Nawet swego czasu trochę boleni na okolicznych wodach polowil chociaż miał być do innych celów

Cześć, przepraszam że zawracam głowę ale zanim wybiorę się wiosną na bolenie minie trochę czasu, mam kilka pytań na temat tego BLAASA.

Oceniłeś praktyczne CW na 3-15g to wartości graniczne, czy komfortowe bo wędzisko opisane 1,5-11g?

Jakie odległości rzutów osiągałeś przy tych przynętach?

Moc wędziska opisana do 6lb, a jakiej mocy linek używałeś?

Jak się zachowywał z boleniem na końcu?


  • mietek lubi to

#25 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:49

Hej Alex.
To dość specyficzny kij. Przynajmniej taki był dla mnie ale ja byłem wychowany na krótki fastach i.... Spotkanie z tym kijem było dla mnie koniecznością nauki rzucania na nowo. Zupełnie inna technika rzucania, ładowania kija itp. ale warto. Jeśli chodzi o ryby no cóż... Taka trochę guma z majtek. Bolki są dość spokojne, hol przyjemny mniej nerwowy. Co do opisu... Jego opis jak myślę pochodzi z wersji spinningowej tego kija i tam faktycznie jako tako to działało. Kumple mieli na nim kije na jazie (forecast). Bardzo sobie chwalili. U mnie sluzyc miał jako kij na przelewy. Smuzaki itp. ew czasem jakimś mniejszym wobkiem za bolkiem. Co do linki.... Zawsze łowię na plecionki i u mnie jej moc niea znaczenia bo zawsze mam.... Przypominam z FC i to on jest slisle powiązany z mocą kija. Najczęściej na tym kiju miałem linkę o średnicy 0,16-0,20mm. Więcej nie trzeba. Klasowa linka 4/5 lb to właśnie coś ok 0,18-0,20mm.

W razie czego pytaj śmiało

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#26 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:55

Aha co do opisu i mojej opinii. U mnie jak widziałeś na foto robił głównie z morrum'em. Ten nawet mimo availa nie pozwala rozwinac skrzydeł. Może teraz jak już więcej potrafię i mam lepsze multiki wycisnął bym z niego niższy pułap. Nie wiem od 2 latach stal nieużywany. Co do góry... Najwięcej rzucałem ok 16 g ale... To były dziwne rzuty bo kij dość miękki a ja na ogół wole Fasty

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#27 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 grudzień 2018 - 08:06

Dzięki Rfale za obszerne informacje. Wypróbuję go na kleniojaziach gdy tylko pogoda będzie bardziej przyjazna. Niestety na bolenia musi poczekać do majówki, ale już się zbroję... :)

Dla mnie to wędzisko to też będzie nowość, bo jeszcze nie miałem w ręku kijka ze spiralnie rozmieszczonymi przelotkami. Będzie trzeba poeksperymentować. ;)


  • mifek, drag i mietek lubią to

#28 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 grudzień 2018 - 13:00

Dzięki Rfale za obszerne informacje. Wypróbuję go na kleniojaziach gdy tylko pogoda będzie bardziej przyjazna. Niestety na bolenia musi poczekać do majówki, ale już się zbroję... :)

Dla mnie to wędzisko to też będzie nowość, bo jeszcze nie miałem w ręku kijka ze spiralnie rozmieszczonymi przelotkami. Będzie trzeba poeksperymentować. ;)

Eksperymentuj eksperymentuj.A jako że z tego co czytam to bardziej właśnie kleniojaziówka niż boleniówka,w razie niedogadania się z kijem zastukaj do mnie :) ;) .

Może i ja wrócę po paru latach nieobecności nad rzekę?Czuwaj :)


  • Alexspin lubi to

#29 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 grudzień 2018 - 13:07

Dzięki Rfale za obszerne informacje. Wypróbuję go na kleniojaziach gdy tylko pogoda będzie bardziej przyjazna. Niestety na bolenia musi poczekać do majówki, ale już się zbroję... :)

Dla mnie to wędzisko to też będzie nowość, bo jeszcze nie miałem w ręku kijka ze spiralnie rozmieszczonymi przelotkami. Będzie trzeba poeksperymentować. ;)

 

Mam wędki i w spirali i w standardzie. Ja nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy nimi, no ale ja się dopiero uczę ;) Ponadto aby w miarę obiektywnie to ocenić to trzeba by mieć 2 identyczne kije: jeden w spirali, a drugi w standardzie i wtedy jakieś tam różnice pewnie by się wyłapało ...  B) 


  • Alexspin lubi to

#30 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 grudzień 2018 - 08:19

Posmotrim, uwidim - skazał slepoj głuchomu... :D



#31 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 grudzień 2018 - 09:37

Też jestem zainteresowany zakupem casta około 230 cm do 20g. Połów szczupaka na zarośniętych płyciznach , woblerki i gumy. Znacie jakieś kije które się sprawdzą?

Co prawda nieco krótszy i nieco mocniejszy, ale na szczupaki przy określonych przez Ciebie warunkach sprawdził mi się więcej niż przyzwoicie http://www.okonek.co...ast-p-6055.html. Mam go wśród moich "zalegaczy" bo szczupaki zeszły na margines moich zainteresowań. Jeśli byłbyś zainteresowany, napisz na PW.



#32 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 25 grudzień 2018 - 09:47

Też jestem zainteresowany zakupem casta około 230 cm do 20g. Połów szczupaka na zarośniętych płyciznach , woblerki i gumy. Znacie jakieś kije które się sprawdzą?

Abu Garcia Svartzonker 7'5" 2,26cm ML 6-21g Casting  / 127g

Svartzonker Black Series 7´2" 6-22g Casting / 145g



#33 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 grudzień 2018 - 10:00

Też jestem zainteresowany zakupem casta około 230 cm do 20g. Połów szczupaka na zarośniętych płyciznach , woblerki i gumy. Znacie jakieś kije które się sprawdzą?

 

Dragon Guide Select Bandit Cast: 230 cm., c.w. 5 - 25 g. Miałem i znów mam  :D  Fajna sprężysta dzidka o akcji fast bardzo ładnie pracująca :)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 25 grudzień 2018 - 10:15

  • Alexspin lubi to

#34 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 25 grudzień 2018 - 11:26

Teraz na takich łowiskach używam Avida 213cm do 17g. Przyszła koncepcja że lepszy będzie dłuższy w dwuskładzie. Zastanawiam się nad budową w pracowni czegoś w rozsądnych pieniądzach, chyba że na giełdzie coś trafię. Sławek, ten Dragon nada się do ciągania woblerków 7cm przez zielsko i zawrócenia szczupaka 80cm ?



#35 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 grudzień 2018 - 13:26

Do woblerków ciągania nada się spokojnie, a szczupak 80 cm. to w moich łowiskach wydarzenie jest i wtedy kartkę w kalendarzu maluję na czerwono albo czarno w zależności od tego czy yebnięty został  :(  czy nie  :) Ja 80-tki na niego nie miałem, miałem za to 60-tki i jakoś problemów nie było  :) 



#36 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:44

A poleci ktoś tani zestaw do 100g c.w? Tani czyli tak do 300-400zł. Głównie slidery jako przynęty a woda to kanały.

#37 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:34

Zestaw to: multik, kij, plecionka ? ...a 300-400? może być krótko :(


Użytkownik BOB edytował ten post 30 grudzień 2018 - 21:45

  • Alexspin lubi to

#38 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:46

I operator ... Ale po kolei to patyk, multiplikator, linka i przynęta na koniec ☺
  • Alexspin lubi to

#39 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:04

Tylko multik i kij. Moze byc i do 500zł ale wolałbym do 400 ;)

#40 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:05

Mówią że UL jest drogi a na ci|żej jest tanio...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych