Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opaska w pobliżu Elektrowni Kozienice wreszcie Zimowiskiem!!! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 17 grudzień 2018 - 22:31

To by się zgadzało z tym co dziś przekazał mi znajomy pracujący w Elektrowni. Moim zdaniem 500 zł to już odpowiednio bolesna kara i mam szczerą nadzieję, że czegoś to ludzi nauczy. 

Tak między nami, to osoba przyjmująca mandat wykazała się niewiedzą i miękkimi porami. 
Brak tablic na łowisku, brak adnotacji w zezwoleniu a jedynie zapis na stronie okręgu nie upoważnia, do nałożenia jakiejkolwiek kary. W sądzie - sprawa do obalenia w trymiga. Oczywiście pod warunkiem, że łowił przepisowo, a mandat tylko za łowienie na zakazie "wirtualnym". 

Odnośnie samych pracowników elko - oni teraz będą mieli raj. A są tacy, co w godzinach pracy przynosili sandacze kolegom na zmianie :( 
 


Użytkownik tymon edytował ten post 17 grudzień 2018 - 22:32


#42 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 18 grudzień 2018 - 07:30

Tak między nami, to osoba przyjmująca mandat wykazała się niewiedzą i miękkimi porami. 
Brak tablic na łowisku, brak adnotacji w zezwoleniu a jedynie zapis na stronie okręgu nie upoważnia, do nałożenia jakiejkolwiek kary. W sądzie - sprawa do obalenia w trymiga. Oczywiście pod warunkiem, że łowił przepisowo, a mandat tylko za łowienie na zakazie "wirtualnym". 
Odnośnie samych pracowników elko - oni teraz będą mieli raj. A są tacy, co w godzinach pracy przynosili sandacze kolegom na zmianie :(


Dlaczego nie upoważnia? Przecież to oficjalna decyzja udostępniona do wglądu każdego. Ok, rozumiem, że brak tablic, że nie każdy ma internet. To może wprowadzać w błąd, ale nie uwierzę, że ludzie o zakazie nie wiedzą. Tam jeździła pewna złożona całość, powiedzmy stali bywalcy, sporo znajomych. Poczta pantoflowa działa szybko. Z tym brakiem tablic jest problem - problemem jest nadużywanie tego faktu. "A bo nic nie ma, to nie wiedziałem" - wygodne. Kraść też nie wolno, a tablic "Zakaz kradzieży" też jakoś nie ma:D Tak czy inaczej mam nadzieję, że PZW się spręży. A może już są, może ktoś dziś był zerknąć?
  • S.O.D. i MajKar lubią to

#43 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 grudzień 2018 - 08:11

Co może jest warte jeszcze wzmianki - ponoć zaraz po ustanowieniu zimowiska na kanale pojawiły się jakieś kartki z tą informacją, ale podobno kartki zniknęły jeszcze szybciej, niż zostały rozwieszone. 

To prawda, że jeździła tam "pewna złożona całość". Kilkukrotnie o tym słyszałem a tylko raz byłem tego świadkiem, jak nocą pewien solidnie n@#ebany typ potyka się o kamienie i wpada do kanału tuż poniżej olejaka. Podobno standardowy widok w okresie przedświątecznym.  



#44 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2018 - 11:28

Dlaczego nie upoważnia? Przecież to oficjalna decyzja udostępniona do wglądu każdego. Ok, rozumiem, że brak tablic, że nie każdy ma internet. To może wprowadzać w błąd, ale nie uwierzę, że ludzie o zakazie nie wiedzą. Tam jeździła pewna złożona całość, powiedzmy stali bywalcy, sporo znajomych. Poczta pantoflowa działa szybko. Z tym brakiem tablic jest problem - problemem jest nadużywanie tego faktu. "A bo nic nie ma, to nie wiedziałem" - wygodne. Kraść też nie wolno, a tablic "Zakaz kradzieży" też jakoś nie ma:D Tak czy inaczej mam nadzieję, że PZW się spręży. A może już są, może ktoś dziś był zerknąć?

Jeśli zostaje coś wprowadzone wewnętrznie, a nie udostępnia się tej informacji ogółowi nie może mieć zastosowania.
To tak, jakby rada miejska ustanowiła np. uliczkę drogą jednokierunkową, nie stawiając tam znaków uprawniających do poruszania się w zadanym kierunku, i po 2-3 dniach Policja na mocy tejże decyzji rady miejskiej wlepiała mandaty. Czym to wytłumaczymy - przecież w bip jest :) Przyjąłbyś to na klatę nie wiedząc o zakazie, ale wiedząc również, że brak oznakowania ?
Podejrzewam, że kto wiedział, to wiedział, ale ja np. łowiąc dobre kilkaset metrów niżej jakby nie patrzeć dwa dni po podjęciu decyzji przez zarząd nie wiedziałem. Nie należę do żadnej złożonej całości tam bywającej.
Tylko mi chodzi o to, o nic więcej.

Użytkownik tymon edytował ten post 18 grudzień 2018 - 12:13


#45 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 13:09

Jeśli zostaje coś wprowadzone wewnętrznie, a nie udostępnia się tej informacji ogółowi nie może mieć zastosowania.
To tak, jakby rada miejska ustanowiła np. uliczkę drogą jednokierunkową, nie stawiając tam znaków uprawniających do poruszania się w zadanym kierunku, i po 2-3 dniach Policja na mocy tejże decyzji rady miejskiej wlepiała mandaty. Czym to wytłumaczymy - przecież w bip jest :) Przyjąłbyś to na klatę nie wiedząc o zakazie, ale wiedząc również, że brak oznakowania ?
Podejrzewam, że kto wiedział, to wiedział, ale ja np. łowiąc dobre kilkaset metrów niżej jakby nie patrzeć dwa dni po podjęciu decyzji przez zarząd nie wiedziałem. Nie należę do żadnej złożonej całości tam bywającej.
Tylko mi chodzi o to, o nic więcej.

Strasznie mylisz pojęcia.

Uchwała została opublikowana więc jest aktem prawnym obowiązującym, tak jak zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, pokaż mi takie znaki, a mandaty się sypią.

I jeszcze jednia stara maksyma, nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej.


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 18 grudzień 2018 - 13:12

  • tebe, S.O.D. i SilverN lubią to

#46 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 18 grudzień 2018 - 14:24

Świetna wiadomość!!! Gratulacje! :)
  • mariusz79 i SilverN lubią to

#47 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 19 grudzień 2018 - 07:29

Nie znam się, ale jak nie ma znaków to mandatu bym nie przyjął. W końcu wydano jakiś regulamin na rok 2018 i on jest wydawany z uprawnieniami.
Jak ktoś zmienił ten regulamin i nie poinformował o tym zainteresowanych to raczej sąd by nie miał wątpliwości.
Dodam tylko, że zakaz popieram.

#48 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:01

Nie znam się, ale jak nie ma znaków to mandatu bym nie przyjął. W końcu wydano jakiś regulamin na rok 2018 i on jest wydawany z uprawnieniami.
Jak ktoś zmienił ten regulamin i nie poinformował o tym zainteresowanych to raczej sąd by nie miał wątpliwości.
Dodam tylko, że zakaz popieram.

 
      To się kolego regulaminu nie zna
REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB
 
3. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
§2. Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują
na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie

Użytkownik PiotrCz edytował ten post 19 grudzień 2018 - 10:01

  • Krzysiek Rogalski, galek i tebe lubią to

#49 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:38

 

 
      To się kolego regulaminu nie zna
REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB
 
3. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
§2. Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują
na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie

 

Chyba za bardzo odchodzimy od tematu. 
Nie mówimy o przyjezdnej osobie z zewnątrz, a o członku rodzimego koła danego okręgu, który wędkuje na podstawie zezwolenia wydanego z początkiem roku. 
Też udając się na swoje znane łowisko codziennie zapoznajesz się ze stroną okregu w sieci ? Wierzyć mi się nie chce. 

 

Wprowadzenie tego zakazu było chyba najlepszym posunięciem okręgu radomskiego od początku jego istnienia. To jest bezapelacyjnie. 

Wkurza jedynie to, że wraz z wprowadzeniem zakazu nie postarano się o jasne, trwałe i w odpowiedniach miejscach ulokowane tablice informacyjne. Wtedy nie byłoby żadnych niejasności. 

Sam wiesz, że uchwały wprowadzane przez ZO często są niejasne i zazwyczaj zostawiają furtki im samym - czyt. likwidacja kół :) 



#50 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:48

Chyba za bardzo odchodzimy od tematu. 
Nie mówimy o przyjezdnej osobie z zewnątrz, a o członku rodzimego koła danego okręgu, który wędkuje na podstawie zezwolenia wydanego z początkiem roku. 
Też udając się na swoje znane łowisko codziennie zapoznajesz się ze stroną okregu w sieci ? Wierzyć mi się nie chce. 

 

Wprowadzenie tego zakazu było chyba najlepszym posunięciem okręgu radomskiego od początku jego istnienia. To jest bezapelacyjnie. 

Wkurza jedynie to, że wraz z wprowadzeniem zakazu nie postarano się o jasne, trwałe i w odpowiedniach miejscach ulokowane tablice informacyjne. Wtedy nie byłoby żadnych niejasności. 

Sam wiesz, że uchwały wprowadzane przez ZO często są niejasne i zazwyczaj zostawiają furtki im samym - czyt. likwidacja kół :)

Uchwały wprowadzane przez ZO dla dociekliwych:

http://pzwradom.pl/w...uszu-nagród.pdf

A gdzie Ustawa o Dostępie do Informacji Publicznej?

 

Z przykrością muszę stwierdzić że dożyliśmy takich czasów że nie wystarczy wziąć wędkę i ogólnopolski regulamin w kieszeń i iść nad wodę dla relaksu i naładowania akumulatorów po ciężkiej pracy, ech.......... :(


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 19 grudzień 2018 - 10:54

  • tymon lubi to

#51 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:57



...Nie mówimy o przyjezdnej osobie z zewnątrz, a o członku rodzimego koła danego okręgu, który wędkuje na podstawie zezwolenia wydanego z początkiem roku.
Też udając się na swoje znane łowisko codziennie zapoznajesz się ze stroną okregu w sieci ? Wierzyć mi się nie chce. ...


Dokładnie o to mi chodziło. Idąc na znane mi łowisko, na którym byłem wiele razy w danym roku nie ustalam za każdym razem właściciela i nie sprawdzam czy pojawiły się nowe zakazy i chyba nikt z nas tego nie robi.

#52 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 grudzień 2018 - 11:01

Uchwały wprowadzane przez ZO dla dociekliwych:

http://pzwradom.pl/w...uszu-nagród.pdf

A gdzie Ustawa o Dostępie do Informacji Publicznej?

 

Z przykrością muszę stwierdzić że dożyliśmy takich czasów że nie wystarczy wziąć wędkę i ogólnopolski regulamin w kieszeń i iść nad wodę dla relaksu i naładowania akumulatorów po ciężkiej pracy, ech.......... :(

Zawsze można czuć się na siłach i w razie W iść na drogę sądową. Może jakieś ciekawe niusy wtedy wyjdą. Jeśli trafi we mnie taki incydent, jak w niektórych "kanałowców" ośmielę się z niego skorzystać. 
 



#53 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 19 grudzień 2018 - 11:08

Ostatnio oglądałem filmik o łowieniu w Holandii. Gość wykupił sobie uprawnienia i od razu dostał nazwę aplikacji na telefon. Stanął nad wodą, odpalił aplikację i na wyświetlonej mapce zobaczył okoliczne wody. Kolorkami było zaznaczone, na których może łowić. Oprócz tego były nazwy i właściciel łowiska. 

Marzy mi się coś takiego u nas ale czuję, że nieprędko to nastąpi. Ech...



#54 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2018 - 11:46

Ostatnio oglądałem filmik o łowieniu w Holandii. Gość wykupił sobie uprawnienia i od razu dostał nazwę aplikacji na telefon. Stanął nad wodą, odpalił aplikację i na wyświetlonej mapce zobaczył okoliczne wody. Kolorkami było zaznaczone, na których może łowić. Oprócz tego były nazwy i właściciel łowiska.
Marzy mi się coś takiego u nas ale czuję, że nieprędko to nastąpi. Ech...


Też oglądałem ten filmik. Fajna sprawa tylko u nas jeszcze długo nie,a potem wcale.
Taki mamy klimat ;)

Co do rzeczonej opaski to wnioskodawcy mogli dorzucić zapis o oznakowaniu zimowiska. Jak widać trzeba precyzować postulaty i pilnować szczegółów.
Tak zrobili chłopaki z okręgu Kielce jak składali wniosek o no kill na mierzawie. W rezultacie dostali kilka tablic z okręgu, ale sami go oznaczyli. Prawda jest taka, że jeżeli chce się coś mieć to samemu trzeba się za to wziąć. Pisać, wnioskować poświęcić trochę czasu.
Piotrek znasz temat.

Widzę tu jeden wielki pozytyw jakim jest oddolna inicjatywa wędkarzy,którzy chcą polepszenia sytuacji na swojej wodzie. Brawo dla was.
Dobrze by było wrzucać info o tego typu pomysłach tu na jerka, nie każdy jest facebookowy i nie zawsze poczta pantoflowa dotrze na czas, żeby poprzeć takie działania.
  • tymon i wilczybilet lubią to

#55 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 19 grudzień 2018 - 11:47

Bardzo się cieszę, że w końcu wprowadzili zakaz. NARESZCIE  :clappinghands:

Tylko nurtuje mnie pytanie  :unsure: , czy zaraz nie pojawią się nocne szarpaki. 

Tam gdzie kot śpi myszy harcują. Pamiętam, bo młodość spędziłem na kanale, kiedy można było jeszcze łapać, jak nocą wychodzili z nor SZARPAKOWCY.

Z jednym nawet się siłowałem, kiedy mi gruntówkę zahaczył rzucając z przeciwległego brzegu. Na początku nawet myślałem, że mam suma po byku. 

Oczywiście puściliśmy sobie parę uprzejmości. Jego szczęście, że był na drugiej stronie kanału wtedy. 

Kilka nalotów straży by się przydało, wtedy się rozejdzie wieść, że jest kontrola i może będzie spokój.


  • wujek lubi to

#56 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 12:00

Marcin:
"Tak zrobili chłopaki z okręgu Kielce jak składali wniosek o no kill na mierzawie. W rezultacie dostali kilka tablic z okręgu, ale sami go oznaczyli. Prawda jest taka, że jeżeli chce się coś mieć to samemu trzeba się za to wziąć. Pisać, wnioskować poświęcić trochę czasu.
Piotrek znasz temat."

 

Znam dobrze, szkoda że obowiązki zawodowe nie pozwalają częściej bywać na takich akcjach.



#57 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 19 grudzień 2018 - 16:34

Też oglądałem ten filmik. Fajna sprawa tylko u nas jeszcze długo nie,a potem wcale.
Taki mamy klimat ;)

Co do rzeczonej opaski to wnioskodawcy mogli dorzucić zapis o oznakowaniu zimowiska. Jak widać trzeba precyzować postulaty i pilnować szczegółów.
Tak zrobili chłopaki z okręgu Kielce jak składali wniosek o no kill na mierzawie. W rezultacie dostali kilka tablic z okręgu, ale sami go oznaczyli. Prawda jest taka, że jeżeli chce się coś mieć to samemu trzeba się za to wziąć. Pisać, wnioskować poświęcić trochę czasu.
Piotrek znasz temat.

Widzę tu jeden wielki pozytyw jakim jest oddolna inicjatywa wędkarzy,którzy chcą polepszenia sytuacji na swojej wodzie. Brawo dla was.
Dobrze by było wrzucać info o tego typu pomysłach tu na jerka, nie każdy jest facebookowy i nie zawsze poczta pantoflowa dotrze na czas, żeby poprzeć takie działania.


Ap ropo tych tablic. Już pisałem do Zarządu. W zasadzie pisałem to w pierwszym piśmie do Radomia. Dostałem informacje nieco później w rozmowie,że tablicę są zamówione
  • marcin186 i wilczybilet lubią to

#58 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2018 - 16:52

I wszystko jasne.

#59 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 19 grudzień 2018 - 17:02

I wszystko jasne.


Generalnie fajnie by było, żeby dotarły jak najszybciej i były w bardzo widocznym, ale i bardzo niedostępnym miejscu - np. dosyć wysoko ;) żeby nie zniknęły jak kartki z informacjami
  • Lukasz_ lubi to

#60 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 grudzień 2018 - 13:59

Udało mi się wygospodarować chwilę czasu, żeby zrobić krótki zwiad. Byłem 28.12. ~10:00 (ach te smartfony ;-)

Żadnych wędkujących nie uświadczyłem. Widziałem jednego wędkującego ale to już na odcinku poniżej portu. Dobrze się stało, że zrobili tam zakaz. Teraz przydałyby się też nocne naloty na szarpakowców.

Szkoda tych wszytkich ryb padających ich łupem jak i tych śmiertelnie zranionych, których nie wyławiają. Mimo, że wędkarzy nie widziałem to widziałem w wielu miejscach świeże łuski.

Załączony plik  20181228_093211.jpg   302,27 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  20181228_093046.jpg   326,83 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  20181228_095734.jpg   428,56 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  20181228_095206.jpg   413,95 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik marienty edytował ten post 31 grudzień 2018 - 14:00

  • SilverN i Thrill lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych