Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Metalowy uchwyt przetwornika - hand made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 21 grudzień 2018 - 19:57

robiłem podobny uchwyt u kolegi Kiton tylko dla mnie zrobił dłuższy o parę cm i nie mam żadnych problemów z montażem a echo to Helix 9 i spoko się pływa



#42 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2018 - 02:38

Mi się maży taki tylko, z regulacją.... Już tłumacze  do przetworników z dobrymi bocnymi typu Mega si 

 

  Mam duży przetwornik z bocznymi w które wchodzi spodzina silnika, trzeba bardzo trymować motor żeby nie była czytelna lewa strona si, co z kolei bardzo negatywnie wpływa na sterowność łodzi i ogólnie denerwuję.

 

  Plan jest taki by zrobić uchwyt z duża regulacją tak by przetwornik wsuwał się głęboko w wodę jak płyniem powoli  10-15km/h. Ale tez by można go podnosić do walenia w ślizgu i jeszcze żeby było coś widać :D. Czyli długa laga przykręcana do części rufy gdzie zazwyczaj montuje się przetworniki z dwoma zafiksowanymi  pozycjami ustawienia głęboko i płytko. Żeby nie ustawiać tego na czuja tylko z automatu wskakiwało na wcześniej ustalone miejsce. 


  • nurek28 lubi to

#43 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2018 - 12:04

Dziś na lekkim kacu zrobiłem blokadę. Myślę że 1 śruba była by aż nad to. Ja lubię przesadzać. Teraz tylko ustawić do mm na wodzie i kolejna minuta do 2 zaoszczędzona. W czwartek próby morskie.
https://youtu.be/jxac6Y1woYY

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • thug lubi to

#44 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 grudzień 2018 - 20:23

Do Lukasz, Tu nie ma ryb

Walczylem z podobnym problemem co Ty, przeslanianie side scanu przez kolumne silnika.
Jedynym skutecznym sposobem okazal sie jack plate i odsuniecie silnika od pawezy.
Wykonalem go samodzielnie i teraz nie ma potrzeby kombinowania z trymem aby korzystac ze skanowania bocznego. Postaram sie pozniej wrzucic fotke.

#45 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 grudzień 2018 - 13:14

Przesylam fotke mojego rozwiazania

Załączone pliki



#46 OFFLINE   krawkrzy801

krawkrzy801

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 24 grudzień 2018 - 16:28

Witam . Ja zrobiłem coś takiego na szybko Jeszcze nie testowane ale myślę że się sprawdzi :)

Załączone pliki


  • S.N. lubi to

#47 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 grudzień 2018 - 19:57

Marcin wywal te motylki i daj tam sruby z plastikowym "kółkiem'

@Tu nie ma ryb, nie polecam dawac takiego rozwiazania pozniej lini lodzi, mi przy niespelna 10kmh podobny uchwyt wygielo z kwasiaka 2mm... przy 15kmh opor bedzie zaje..., nie wspomne o spadku predkosci maksymalnej

 


 

  Plan jest taki by zrobić uchwyt z duża regulacją tak by przetwornik wsuwał się głęboko w wodę jak płyniem powoli  10-15km/h. Ale tez by można go podnosić do walenia w ślizgu i jeszcze żeby było coś widać :D. Czyli długa laga przykręcana do części rufy gdzie zazwyczaj montuje się przetworniki z dwoma zafiksowanymi  pozycjami ustawienia głęboko i płytko. Żeby nie ustawiać tego na czuja tylko z automatu wskakiwało na wcześniej ustalone miejsce. 



#48 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:36

Marcin wywal te motylki i daj tam sruby z plastikowym "kółkiem'
@Tu nie ma ryb, nie polecam dawac takiego rozwiazania pozniej lini lodzi, mi przy niespelna 10kmh podobny uchwyt wygielo z kwasiaka 2mm... przy 15kmh opor bedzie zaje..., nie wspomne o spadku predkosci maksymalnej

Motylki to najmniejszy problem.
Jak są dwa, to nie trzeba tyle siły wkładać.

#49 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:46

Marcin,jak masz skostniałe ręce od zimna to motylki stają sie duuuuzym problemem zwłaszcza jak coś sklinuje.Pomysł fajny ale faktycznie zastanowiłbym sie nad jakimiś gałkami z plastiku,tekstolitu itp. i najlepiej żeby dokręcać je powyżej lini wody,pozdro



#50 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:49

Do Lukasz, Tu nie ma ryb

Walczylem z podobnym problemem co Ty, przeslanianie side scanu przez kolumne silnika.
Jedynym skutecznym sposobem okazal sie jack plate i odsuniecie silnika od pawezy.
Wykonalem go samodzielnie i teraz nie ma potrzeby kombinowania z trymem aby korzystac ze skanowania bocznego. Postaram sie pozniej wrzucic fotke.

Tom,mógłbyś wrzucić jakieś fotki w rzucie boczny tego rozwiązania?Najlepiej z nad wody jak masz.Pomysł daje do myslenia,pozdro



#51 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:29

Marcin,jak masz skostniałe ręce od zimna to motylki stają sie duuuuzym problemem zwłaszcza jak coś sklinuje.Pomysł fajny ale faktycznie zastanowiłbym sie nad jakimiś gałkami z plastiku,tekstolitu itp. i najlepiej żeby dokręcać je powyżej lini wody,pozdro

Dałem największe jakie były. Plastików mi zabrakło, ale i tak te motylki są o wiele wygodniejsze od allegrowych.


Dobra, to teraz...
Kto chce przetestować? Mam dwa, jeden pojedynczy I podwójny.

#52 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:56

ja mogę, tylko kiedy... :)

#53 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:51

Prawie wszędzie prócz zaporówek można pływać cały rok. Fakt, pogoda z pupy, ale pływałem przy -18'C, więc można ;-)

Resztę na prv obgadamy ;-)

#54 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 grudzień 2018 - 22:45

Tom,mógłbyś wrzucić jakieś fotki w rzucie boczny tego rozwiązania?Najlepiej z nad wody jak masz.Pomysł daje do myslenia,pozdro


Nie ma sprawy. Daj mi dzien lub dwa, przygotuje rysunki. Ze zdjecia beda teraz nici, koncze budowe nowej lodki, bede to montowac do rufy za ok 2 tygodnie i dopiero wtedy zamieszcze fotke plyty i kolumny silnika. Pozdrawiam i przy okazji zycze wszystkim co najlepsze w Nowym Roku

Tomasz
  • rafalc lubi to

#55 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 styczeń 2019 - 16:27

Najlepszego w Nowym Roku dla całej ekipy Jerkbait !

 

Przesyłam moje rysunki gdyby chciał ktoś sobie zrobić jack plate do łodzi

 

Przepis poniżej:

 

5 i 4   Kątownik konstrukcyjny alu 80x80x8

6 i 7   Sworznie nagwintowane obustronnie i przewiercone osiowo pod śrubę nr 9

8 i 2   Podkładki oraz zawleczka

 

Zakres regulacji 2 cale, ale można go zmienić wydłużając obustronnie boczne wyfrezowania

Po ustawieniu oczekiwanej wysokości silnika do dna łodzi kontrujemy obustronnie nakrętkami nr 1 itd

 

Ta płyta miała być regulowana elektrycznie ale rozwaliły mnie koszty przekładni a i skomplikowało by to projekt. Do ustawienia głębokości wystarczy klucz grzechotka z nasadką M14

 

Zastosowanie tego rozwiązania oddala kolumnę silnika od pawęży o dodatkowe 14 cm (w moim przypadku). Silnik nawet po dotrymowania na minus do pawęzy nie przesłania lewej strony side scanu.

 

Wady - lekkie przesunięcie środka ciężkości na tył łodzi, plusy dodatnie - linki od manetki i sterociąg jest lekko poza rufą i zyskujemy nieco miejsca na nasz wędkarski szpej.

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

Załączone pliki


  • kruz, thug i SkiDivPL lubią to

#56 OFFLINE   kuko

kuko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 20:34

Jak mowa o handmade to pachwale się swoim projektem. Dziś zmotałem wersję wąską. Niektórzy mieli wątpliwości czy szeroka wersja nie chlapie, odpowiadam że nie chlapie ale dla waszego spokoju zrobiłem także wersję wąską.... Jakby ktoś reflektował to chętnie zrobię. 

Załączone pliki


Użytkownik kuko edytował ten post 08 kwiecień 2019 - 20:45

  • Paweł J, thug i SkiDivPL lubią to

#57 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 czerwiec 2019 - 14:11

Wrzucam fotkę j plate. Trochę to trwało ponieważ mocno utknąłem podczas budowy na dopieszczaniu pokładu.

Tak się to prezentuje:

 

Miejsca jest tyle że każdy ze znanych mi przetworników SI nie będzie zacieniany przez stopę silnika.

 

Pozdrawiam

Załączone pliki


  • Paweł J, Bobby0404 i Og2 lubią to

#58 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 czerwiec 2020 - 16:43

..... sry... pomylka 


Użytkownik fxd edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 16:45


#59 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 30 czerwiec 2020 - 17:32

Jak mowa o handmade to pachwale się swoim projektem. Dziś zmotałem wersję wąską. Niektórzy mieli wątpliwości czy szeroka wersja nie chlapie, odpowiadam że nie chlapie ale dla waszego spokoju zrobiłem także wersję wąską.... Jakby ktoś reflektował to chętnie zrobię.

Mam,posiadam , polecam.

Użytkownik macieknikos edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 17:32


#60 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 lipiec 2020 - 09:05

Najlepszego w Nowym Roku dla całej ekipy Jerkbait !

Przesyłam moje rysunki gdyby chciał ktoś sobie zrobić jack plate do łodzi

Przepis poniżej:

5 i 4 Kątownik konstrukcyjny alu 80x80x8
6 i 7 Sworznie nagwintowane obustronnie i przewiercone osiowo pod śrubę nr 9
8 i 2 Podkładki oraz zawleczka

Zakres regulacji 2 cale, ale można go zmienić wydłużając obustronnie boczne wyfrezowania
Po ustawieniu oczekiwanej wysokości silnika do dna łodzi kontrujemy obustronnie nakrętkami nr 1 itd

Ta płyta miała być regulowana elektrycznie ale rozwaliły mnie koszty przekładni a i skomplikowało by to projekt. Do ustawienia głębokości wystarczy klucz grzechotka z nasadką M14

Zastosowanie tego rozwiązania oddala kolumnę silnika od pawęży o dodatkowe 14 cm (w moim przypadku). Silnik nawet po dotrymowania na minus do pawęzy nie przesłania lewej strony side scanu.

Wady - lekkie przesunięcie środka ciężkości na tył łodzi, plusy dodatnie - linki od manetki i sterociąg jest lekko poza rufą i zyskujemy nieco miejsca na nasz wędkarski szpej.

Pozdrawiam
Tomasz


Tomku a ja mam do Ciebie pytanie wprost. Czy nie chcialoby Ci sie, za odpowiednią cenę zrobic czegos takiego dla mnie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych