Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Składki członkowskie PZW Okręgowe.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ag53

ag53

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 21 grudzień 2018 - 22:52

Tegoroczne tabele składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie w okręgach wyglądają bardzo dziwnie. Należy być nie lada specjalistą aby się w tym wszystkim połapać. Takie rozdrobnienie opłat czemu ma służyć. U nas w okręgu wygląda to jeszcze znośnie.

http://www.pzw.org.p..._na_2019_5.docx

ale np w Katowickim to już paranoja. Jak to wygląda w Waszych okręgach.

#2 OFFLINE   Wojtek2016

Wojtek2016

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 grudzień 2018 - 23:18

Wczoraj zajrzałem z ciekawości jaki będzie haracz na 2019 i mam podobne odczucia, mocno zamieszali. Pytanie po co i czemu ma to służyć? 

PZW Katowice opłaty 2019 

#3 Guest_T059_*

Guest_T059_*
  • Guests

Napisano 22 grudzień 2018 - 07:18

Może się znajdzie, ktoś wtajemniczony i odpowie na pytania :

- ile pieniędzy z jednego członka trafia dla działaczy, no bo przecież nie pracują tam za darmo,

- ile faktycznie z tej składki trafia na zarybienie, i jaki mamy wpływ na nasz wspólny interes mówiąc o rybostanie ,

-do kogo można się zwrócić o roczne transparentne rozliczenie z działalności takiego koła, uczciwie "to" przekalkulować,

można by jeszcze coś dopisać, ale koledzy z portalu pewnie się lepiej orientujecie ...

Nigdy się nie zagłębiałem w te tematy i żałuję. Dawniej jak przechadzałem się nad brzegiem rzeki to widziałem ryby i cieszyło mnie to bardzo. Natomiast obecnie nie dostrzegam ryb. Przede wszystkim mam jakieś ilości ryb na swoim koncie w swoim dorobku jako że jestem wędkarzem rzecznym łowiącym z marszu. Lubię wędkarstwo jako przygodę jednakże cierpię na braku czasu na to moje hobby, które sprowadza się zazwyczaj do płacenia za możliwość moczenia kija.

Ale jednak przyczyniłem się do jakiegoś uszczerbku skoro łowię to i powinienem bić się w pierś. Jednakże za opłacenie karty członkowskiej jestem za i owszem, natomiast inne opłaty powinno się dyplomatycznie rozwiązać tak, jak sobie życzą tego wędkarze. Zarybienia to jest poważna rzecz i powinniśmy sami uciąć oskładkowanie na ten cel i powołać komórkę "której będziemy ufać", a w której będą pracować ludzie od nas na pożytek nas i poprawę całego rybostanu za nasze pieniędze i może znajdą się jakieś fundusze unijne na ten cel bo być może jest możliwe i takie wsparcie.Wówczas nie będziemy narzekać na jakiś prezesów do których trzeba się zwracać o zasadną nam informację i ekonomię wspierania PZW bo z roku na rok jest coraz gorzej. To mówiłem ja Jarząbek Wacław trener drugiej klasy " niech żyje nam prezes 100lat". To jeszcze ja Jarząbek Wacław, bo jak do tej pory nic nie mówiłem, bo byłem chory; mam zwolnienie. Łu bu du bu, łu bu du bu, niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam; to śpiewałem ja Jarząbek.........."jak na spowiedzi"......

Z Życzeniami Świątecznymi oraz Noworocznymi

DUŻO RADOŚCI ORAZ ŻYCZLIWOŚCI KAŻDEGO DNIA

dla wszystkich nie członków oraz członków Jerkbait . Cześć!

Użytkownik T059 edytował ten post 22 grudzień 2018 - 07:38

• ag53 lubi to

#4 OFFLINE   miramar69

miramar69

... nie muszę , ale chce ... wracam do roboty ;)

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 4064 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 grudzień 2018 - 15:35

Patrząc na rybostan w większości naszych wód oraz to co tam się dzieje ( bo są oczywiście wyjątki !!!  :clappinghands:  :good: ) ; to dokładnie jest jak w lokomotywach węglowych ( kolejarze powinni wiedzieć To najlepiej ) - około 80% idzie w komin , by dosłownie nie powiedzieć w pi......u !!!

Wodom ......  ;)

Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 grudzień 2018 - 15:36

• Stary-jary lubi to

#5 OFFLINE   fish28

fish28

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 2379 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 styczeń 2019 - 15:46

W moim kole w katowickim z full pakietem, kolegą wczoraj zapłacił za kartę 304zł

#6 ONLINE   yffea

yffea

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 styczeń 2019 - 16:20

W Krakowie podstawowa opłata na zagospodarowanie wód wynosi 150 zł ale żeby łowić ze środków pływających trzeba dopłacić 120 zł!!! Razem 270 zł, oczywiście do tego składka członkowska i fundusz koła. W zeszłym roku środki plywajace były w opłacie podstawowej.

#7 OFFLINE   Algeroth82

Algeroth82

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 styczeń 2019 - 16:47

W Zielonej Górze również pojawiła się opłata za łódkę. Natomiast komplet kosztuje 240 PLN więc nie jest aż tak źle.

#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 4982 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:10

Tutaj napisałem kilka słów o składkach - http://jerkbait.pl/t...18#entry2516235

#9 ONLINE   bies

bies

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 10 styczeń 2019 - 21:51

Ile ze składek na wynagrodzenia w okręgu ?

To może tak, ilość wędkarzy w danym okręgu x pełna opłata na dany rok.

Ilość ludzi na etatach (dyrektor biura, księgowa, ichtiolog, kierowca itd) x wysokość wynagrodzenia + pochodne (zus, podatek) + diety np. dla Prezesa Zarządu

Drugie odjąć od pierwszego podzielić przez wysokość pełnej opłaty i wychodzi ilu członków okręgu pokrywa wynagrodzenia ludzi zatrudnionych na etatach.

Nie jest to mała liczba  :P

#10 OFFLINE   morrum

morrum

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2019 - 16:14

Bydgoszcz za full 350 ze składką.
A jak ktoś chce przylegającą Wisłę (okręg Toruń) to dodatkowo 230...
Bajabongo.

#11 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 4982 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2019 - 20:43

Ile ze składek na wynagrodzenia w okręgu ?

To może tak, ilość wędkarzy w danym okręgu x pełna opłata na dany rok.

Ilość ludzi na etatach (dyrektor biura, księgowa, ichtiolog, kierowca itd) x wysokość wynagrodzenia + pochodne (zus, podatek) + diety np. dla Prezesa Zarządu

Drugie odjąć od pierwszego podzielić przez wysokość pełnej opłaty i wychodzi ilu członków okręgu pokrywa wynagrodzenia ludzi zatrudnionych na etatach.

Nie jest to mała liczba  :P

Kolego, poczytaj o składkach i przestań pisać bzdury

#12 ONLINE   Framuga

Framuga

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:51

Dlaczego zarzucasz że kolega pisze bzdury? Kasę biorą i nic nie robią nie wszędzie ale tak jest. Mało tego dojdą wędkarzy wmawiają że tak ma być. Sory Bartek ale po zebraniu sprawozdawczym koła takie mam odczucia.
To co napisałeś o składkach to też lipa w siedleckim kasa na sport szła na opłaty za wywóz śmieci albo na rachunki za prąd. Chociaż to nic prezes podczas szkolenia rozmawiał z kapitanami sportowymi którzy zamiast tego co powinni dostawali parę tysi za które organizowali zawody dla dzieci.

Użytkownik Framuga edytował ten post 15 styczeń 2019 - 21:58

#13 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 4982 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 styczeń 2019 - 23:00

Radek, najpierw składki, z której jest odpis i na co. To, co napisał Kolega @bies, to bzdura.

Skąd wieści o kasie na sport? Wiesz ile zostało wydane, jaki to procent składki członkowskiej, kapitanowie powinni dostawać jakąś kasę, parę tysi? Nie rozumiem.

Imprezy związane z dziećmi i młodzieżą mogą być dofinansowane przez Komisję ds Dzieci i Młodzieży, mogą również być wspierane przez Kapitanat Sportowy, nadal nie kumam o czym piszesz.

Kto bierze kasę? Czego nie robi? 

Konkrety Radku, fakty proszę.

• woblery z Bielska lubi to

#14 ONLINE   Framuga

Framuga

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 10:03

Z tego co napisałeś to 13,5 jest na sport z każdej składki członkowskiej. W okręgu siedleckim kasa która miała być przeznaczona na sport szła po części na utrzymanie biura. Niema tragedii bo w innych okręgach na sport szły jakieś drobne ale tu szczegółów nie przytoczę.

Napisz proszę kto podpisuje porozumienia na udostępnienie wód.

I gdzie i kiedy będą jakieś informacje o naborach na etaty w okręgach. W siedleckim mają być dwa prawda?

#15 ONLINE   Artek

Artek

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1358 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 styczeń 2019 - 12:32

U mnie w Nadnoteckim można wykupić znaczek na dzieci, to jest składka dobrowolna, tylko nie wiem na co to idzie. Znaczek za 1zł.

#16 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 4982 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 16 styczeń 2019 - 15:02

Radek, porozumienia dawno podpisane, na stronie jest mapa - http://www.pzw.org.p...mapa_porozumien

Z tego, co wiem, to dyrektor ma za zadanie zatrudnić dwóch ludzi. Pisz, albo dzwoń do okręgu, tu masz wszystkie namiary - http://www.pzw.org.p...e/dane_podmiotu

Jeśli chodzi o kasę na sport, to trzeba pamiętać, że jeśli kapitanat zleca jakąś część organizacji do biura okręgu, to jakaś część pieniędzy powinna w tym biurze zostać ze sportu. Szczegółów nie znam, sport mnie mało interesuje.

Nie wiem, jaką część składki zarząd przeznaczył w tym roku na działalność sportową, zalecenia ZG mówią "do 15% składki członkowskiej". Nie można też zapominać o całkowitej ilości pieniędzy ze składek. Nie wolno wprost mnożyć ilości członków przez wysokość składki, przecież mamy mnóstwo różnych ulg i zwolnień, a to przekłada się na wysokość wpływów. Co za tym idzie to nie jest 13,50 x liczba członków, a znacznie mniej. Procenty trzeba liczyć od kwoty, nie od liczby członków.

#17 ONLINE   Framuga

Framuga

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:17

Wychodzi na to że dyrektor robi zbyt mało a chodzi o podpisywane porozumienia. Porównaj porozumienia siedleckiego z porozumieniami okręgu  skierniewickiego który tak naprawdę ma dużo mniej wód . Trochę to przykre ale Okręg Siedlecki staje się coraz mniej atrakcyjny. 

#18 ONLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

• Moderatorzy
  • 6692 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:35

:)

Aby się porozumieć, potrzebne są dwie strony. Jeśli chcesz się "porozumieć" z fajną dziewczyną, a ona tego nie chce, to co zrobisz? Krosno nie podpisuje z nikim porozumień. Nie, bo nie. Czy to znaczy, że ich dyrektor za słabo się stara? Albo San z Soliną nagle stał się nieatrakcyjny?

#19 OFFLINE   Framuga

Framuga

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:10

Trochę się mylisz http://www.pzw.org.p...a_porozumien/45

#20 ONLINE   bies

bies

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaKwidzyn

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:33

Kolego bartsiedlce radziłbym, aby czytać ze zrozumieniem. Czy twierdzisz, że dyrektor biura danego okręgu, księgowa tego okręgu, ichtiolog, kierowca nie pobierają comiesięcznego wynagrodzenia, o słodka naiwności. A skoro pobierają wynagrodzenie to skąd na to biorą jak nie ze składek. A ile tego jest to chyba wiesz, bo na każdy zarzut w stronę PZW masz odpowiedź. Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych