Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 16:51

Na giełdzie pojawił się Axiom, zamieniony przez właściciela na Element- podbiłem z prośbą, by się uzewnętrznił tutaj. Może pomoże.



#22 OFFLINE   mjarecki

mjarecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:M

Napisano 21 czerwiec 2019 - 21:20

Witam ,

nie będę chyba obiektywny bo jestem testerem firmy Raymarine ale rzeczywiście na razie z informacjami jest tak sobie bo i urządzenie dopiero wchodzi na rynek .

Widziałem że na You tubie Marcin Kotowski i Łukasz Marczyński przygotowali całą serię filmików z praktycznymi poradami dla użytkowników lub zainteresowanych Elementem więc nie będę tutaj streszczał tego . Jak ktoś ma konkretne pytania , proszę pisać i w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć . Widziałem wyżej pytanie o stabilizację żyroskopową , nie ma jej w Elemencie ale nie widziałem żeby to chłopakom specjalnie przeszkadzało i rozmawialiśmy o tym że to raczej trochę właśnie bajer . Jedną funkcję ma element świetną - obrazowanie boczne gdy włączy się 1,2 Mhz ... obraz dna jest wtedy super , oglądaliśmy kamienie , głazy czy duże ryby i wyglądało to nieprawdopodobnie fajnie , baaardzo realistycznie . Ja dopiero otrzymałem Elementa więc nie chcę Wam przekazywać czyichś opinii a na moje jeszcze za wcześnie .


  • Maciej_K, SkiDivPL i Krzysztof Mikłaszewski lubią to

#23 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 czerwiec 2019 - 21:27

Grasz w otwarte karty, a to ważna sprawa. Jak sprawdzisz echo na wodzie, pomęczymy trochę - ws. doświadczeń z nowym sprzętem.


  • mjarecki lubi to

#24 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:09

https://youtu.be/pCQBbDv3Zi0

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#25 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 czerwiec 2019 - 12:12

Jestem po ponad tygodniu pływania na Elemencie 12''.

Jak mam być szczery to szału nie ma.

 

Echo bardzo się zawiesza , często gubi głębokość , rysowanie map co 1 metr to tragedia..

 

Na plus Boczny sonar obrazowanie jest bardzo dobre.

 

Ogólnie na chwilę obecną z czystym sumieniem nie polecił bym tej echosondy.


  • mural, Karol Krause i Robert Crocker lubią to

#26 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 25 czerwiec 2019 - 13:17

Nie dobrze,myślałem mocno nad tym sprzętem.Było widać ryby na bocznym?Bo mam problem ze znalezieniem sandaczy za dnia na płytkim jeziorku?

 Pozdrawiam.



#27 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2019 - 15:40

Jestem po ponad tygodniu pływania na Elemencie 12''.
Jak mam być szczery to szału nie ma.

Echo bardzo się zawiesza , często gubi głębokość , rysowanie map co 1 metr to tragedia..

Na plus Boczny sonar obrazowanie jest bardzo dobre.

Ogólnie na chwilę obecną z czystym sumieniem nie polecił bym tej echosondy.

Z tego co widzę na zrzutach i filmikach to boczny sonar ma slabiutki zasięg. Widzę podziałkę 12m na głębokości rzędu 4m.

Użytkownik rower26 edytował ten post 25 czerwiec 2019 - 15:40


#28 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 25 czerwiec 2019 - 17:02

Posiadam Elementa 7 i....... nic absolutnie się nie wiesza, nie wiem może 12 kolegi wyżej jest wadliwa. Obraz bocznego jest bardzo wyraźny na 1,2 Mhz..

Echo przy większych prędkościach nie ma zakłóceń jak np w Lowrencie, GPS dokładny. Nie miałem okazji rysować map więc tu się nie wypowiem.

Zauważyłem że W Raymarine nie ma standbya więc jak chodzi na małym aku należy wyłączać całe echo a odpalanie jest dosyć długie. Ustawienia podziału ekranu są niestety nieporozumieniem bo nie można ich w 100 % dostosować do swoich potrzeb i tak np jak chciałbym mieć ekran podzielony na 3 i na górze mieć sonar a na dole side z down to nie ma jak :( ponieważ przy podziale na 3 zawsze jest mapa i ni cholery nie ma jak tego ustawić.

ZH



#29 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 czerwiec 2019 - 17:23

Zakłócenia to się biorą z :

-Zle ustawienie przetwornika
-pole elektro-magnetyczne wytwarzane przez silniki/wciągarki itp. Urzadzenia
-wspólne zasilanie echa i innych urządzeń z 1 aku
Marka to tu ma najmniejsze znaczenie...
  • dolot lubi to

#30 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2019 - 19:44

Posiadam Elementa 7 i....... nic absolutnie się nie wiesza, nie wiem może 12 kolegi wyżej jest wadliwa. Obraz bocznego jest bardzo wyraźny na 1,2 Mhz..
Echo przy większych prędkościach nie ma zakłóceń jak np w Lowrencie, GPS dokładny. Nie miałem okazji rysować map więc tu się nie wypowiem.
Zauważyłem że W Raymarine nie ma standbya więc jak chodzi na małym aku należy wyłączać całe echo a odpalanie jest dosyć długie. Ustawienia podziału ekranu są niestety nieporozumieniem bo nie można ich w 100 % dostosować do swoich potrzeb i tak np jak chciałbym mieć ekran podzielony na 3 i na górze mieć sonar a na dole side z down to nie ma jak :( ponieważ przy podziale na 3 zawsze jest mapa i ni cholery nie ma jak tego ustawić.
ZH

Poważnie, nie da się skonfigurować podziału ekranu? Chciałem kupić elementa jako drugie echo a stare używać tylko do mapy a resztę na elemencie. Ale jak nie da się wyłączyć mapy to trochę lipa

#31 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 25 czerwiec 2019 - 20:49

Poważnie, nie da się skonfigurować podziału ekranu? Chciałem kupić elementa jako drugie echo a stare używać tylko do mapy a resztę na elemencie. Ale jak nie da się wyłączyć mapy to trochę lipa

 

Mape można wyłączyć ale wtedy uzyskasz np podział ekranu na dwa  sonar i down lub side lub na cztery bez mapy ale już na 3 nie da rady, dla mnie to duży minus że nie można sobie ekranu ułożyć jak się chce tylko wedlug kilku gotowych schematów.



#32 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 czerwiec 2019 - 20:49

Poważnie, nie da się skonfigurować podziału ekranu? Chciałem kupić elementa jako drugie echo a stare używać tylko do mapy a resztę na elemencie. Ale jak nie da się wyłączyć mapy to trochę lipa


Da się masz kilka opcji podziału do wyboru ale nie skonfigurujesz po "swojemu" w pełni tego.
Opiszę wszystkie moje spostrzeżenia na spokojnie jak znajdę czas.

Nagram jakieś filmy jak i kiedy echo się gubi .

Najczesciej gubi głębokość i to tak na 3 jak i na 30 metrach.
Czy to wolno czy szybko się płynie nie ma znaczenia.

Po takich warjacjach mapa blatów wygląda jak dno z dziesiątkami wysepek.

Ogólnie echo za 12k nie powinno mieć takich bolączek.

#33 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 czerwiec 2019 - 21:16

12k, trochę chyba przesadziłeś. Dzisiaj zamawiałem za 8,5k



#34 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2019 - 21:43

12k, trochę chyba przesadziłeś. Dzisiaj zamawiałem za 8,5k

Wcześniej kosztowała 12 , obniżka chyba niedawno była

#35 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 26 czerwiec 2019 - 07:28

12k, trochę chyba przesadziłeś. Dzisiaj zamawiałem za 8,5k

 

Nie nie przesadziłem.

Kidy ja je kupowałem kosztowało 12 k.

Widać skoro cena spadła do 8,5k to moje spostrzeżenia są trafne co do tego sprzętu.



#36 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 26 czerwiec 2019 - 08:06

W Humminbord helix 12 też nie mogę definiować swoich ekranów, a tylko wybierać z dostępnych. Nie ma tam idealnego podziału dla mnie - strasznie ubolewam.

#37 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 czerwiec 2019 - 08:38

Nie nie przesadziłem.

Kidy ja je kupowałem kosztowało 12 k.

Widać skoro cena spadła do 8,5k to moje spostrzeżenia są trafne co do tego sprzętu.

Nie sądzę żeby twój przypadek spowodował obniżenie ceny. Czytałem wiele opinii, widziałem wiele filmów gdzie użytkownicy opisują swój sprzęt i nikt tak nie narzekał. Szukałbym raczej błędów w ustawieniach lub uszkodzeń sprzętu. A jak dzielone są ekrany można sprawdzić przed zakupem. No i te za 8,5k chyba się dzisiaj skończą 



#38 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 26 czerwiec 2019 - 10:21

Nie sądzę żeby twój przypadek spowodował obniżenie ceny. Czytałem wiele opinii, widziałem wiele filmów gdzie użytkownicy opisują swój sprzęt i nikt tak nie narzekał. Szukałbym raczej błędów w ustawieniach lub uszkodzeń sprzętu. A jak dzielone są ekrany można sprawdzić przed zakupem. No i te za 8,5k chyba się dzisiaj skończą 

 

Po pierwsze czytamy ze zrozumieniem.

Gdzie napisałem że mój przypadek spowodował obniżenie ceny ???

Napisałem iż rozumiem skąd obniżenie tak drastycznie ceny przy tak nowym urządzeniu.

 

Mówisz że czytałeś i oglądałeś ja mam to echo w realu a to znacząca różnica.

Internet pokaże zawsze to co chcesz zobaczyć.

 

Oczywiście że będę szukał przyczyny dlaczego tak się dzieje wszak nowe to urządzenie i ma działać poprawnie.

 

O dzieleniu ekranu odpisałem tylko koledze który takowe pytanie zadał.



#39 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 czerwiec 2019 - 12:13

No właśnie ze zrozumieniem, z Elementem się nie zapoznawałem bo akurat tak się składa że mam Axioma i tylko dla zapoznania się z nim(Elementem) w realu nie odczuwałem żadnej potrzeby jego posiadania. Jednak opinie znanych mi użytkowników nie potwierdzają wieszania się urządzenia. Rozumiem twoje rozgoryczenie ale postaraj się poszukać przyczyny a nie pisać że spostrzeżenia są trafne bo cena spadła.



#40 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 27 czerwiec 2019 - 12:32

Jestem właśnie po spotkaniu z przedstawicielem firmy RAYMARINE , została wgrana aktualizacja najnowsza i mimo iż ja nie miałem problemu z gubieniem głębokości ,ów problem został rozwiązany. Do tego jest kilka nowych ikon do ustaiwnia ekranu, jednak nie ma jeszcze możliwości dopasowania po swojemu w 100 procentach. 

ZH






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych