Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe echosondy Raymarine Element


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 09 lipiec 2019 - 11:56

Tak, ale mapa navionicsa umożliwia dogrywanie mapy batymetrycznej w miejscu gdzie jej nie ma. Pod warunkiem oczywiście, że jest aktywna licencja SonarChart Live na mapie Navionics. Oprócz tego Element ma swój własny program do tworzenia batymetrii, o jego możliwościach i jakości map swojej opinii nie będę wyrażał, bo map nie robię.



#122 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 09 lipiec 2019 - 15:02

Gdzieś widziałem promocję na elementa 12 za 8500 :P

#123 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 09 lipiec 2019 - 15:58

Już jej nie ma, sprzedałem ostatnią sztukę jaką miał dystrybutor.



#124 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:24

Ten element ma podjazd do HDSA ?
  • przem i tomi81 lubią to

#125 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5473 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:42

ma rozjazd...:)



#126 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:53

Manyfik wrzucał rano https://www.facebook...?type=3 ciekawi mnie skąd takie promo ? Czyżby sprzedaż nie taka jak zakładał dystrybutor ? Albo inny powód ?


  • Robert Crocker lubi to

#127 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 lipiec 2019 - 01:12

Na pewno super hiper,mega,quatro się sprzedaje i dlatego zrobili promocję na 8k...nikt tak teraz się nie reklamuje jak raymarine,a jak widzę na Youtube tych dwóch zakłamańcow jak Kotowski i Marczyński którzy ledwo co zdania składają to błogi śmiech mnie ogarnia,fachowcy od axiomow nagle wniebowzieci elementami,jak długo będą tak mydlic oczy

Użytkownik IntruZ9 edytował ten post 10 lipiec 2019 - 01:14

  • Paweł J, rower26 i karkoszek lubią to

#128 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2019 - 07:32

Jak hajs się będzie zgadzał, to marketing również będzie intensywny.

#129 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:07

Kuba, abstrahując od Elementa, jego możliwości/ceny, etc. to powiem tak - ostatnio u nas żadna inna marka  nie stara się przedstawić swych produktów.  Owszem, Spigot próbował jakiś czas temu, ale ostatnio dawno nic nie wrzucał, na fb bieda z wpisami i tyle. Ryb w realu też ci nie pokażą. Jak dla mnie Raymarine team łowi lepiej, niż reklamuje sprzęt -bo pewnie z  czasem się wyrobią.

Czego mi brakuje -to doprecyzowania, gdzie tym vertem łowią, bo u nas to jest póki co nielegal.

       Na temat ech nie rozmawiam z nimi, skończyłem gdy MK usiłował mnie przekonać ,że nasze echa są do kitu a Raymarine ma 72 satelity i mapa jest super hiper dokładna ,rysowana w ślizgu również. Dla równowagi- widywałem kwiaty polskie u innych lokujących swe produkty- rozciągnięte łuki ryb w 2D stojąc na kotwicy- jako wielkie sandacze, mapowanie na wiosłach z ręką trzymającą przetwornik za rufą.... także nie jest źle u chłopaków z RFT :)

        Niemniej doceniam próby, bo i ryba się zdarzy i obiektywnie patrząc wiedzę starają się przekazywać. Zobacz, inne filmy MKF nie są takie sztywne. To jest człowiek, który robi w branży wędkarskiej ze 20 lat i jego pierwsze artykuły w "Wędkarzu Polskim" o okoniach - to było coś, a było to naprawdę dawno temu i miało wysoki poziom merytoryczny.

        Także spokojnie. Element to jedna sprawa, filmy RFT i MKF-  zupełnie inna. Jak dla mnie plus dla chłopaków, że chcą coś zaprezentować.

Na temat samego Elementa mam swoje zdanie, ale nie poparte użytkowaniem osobistym, więc zostawię je dla siebie.

 

        Pisałem to ze dwa razy, powtórzę raz jeszcze- dystrybutorzy elektroniki "wiodących marek" u nas powinni płacić właścicielowi tego forum za rozwiązywanie ich problemów/marketing urządzeń i wszystkie te małe sprawy, które pomagają w użytkowaniu coraz to bardziej skomplikowanych urządzeń na wodzie potencjalnym ich nabywcom.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 lipiec 2019 - 08:14


#130 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:09

Elementy to nie są złe urządzenia. Nie są z tej półki co Axiom , nie maja takich możliwości jak Axiom i nie kosztują tyle co Axiom, HDS Live czy Solix G2.
Element 9HV w cenie 5000 - 5500 pln jest przyzwoitą  propozycją za tej klasy urządzenie. 

Tak na marginesie, skanowanie boczne w Raymarine Element jest naprawdę dobre (są lepsze ale w innej klasie urządzeń). Nie każdy szuka dużego zasięgu lub innych możliwości w skanowaniu bocznym, czasami szczegóły obrazowania są istotniejsze dla pewnej grupy użytkowników. 

Na szczęście rynek echosond jest na tyle pełny, że w tej wielkości ekranu znajdą się urządzenia za 5k jak i za 10k. To tylko kwestia priorytetów, preferencji i potrzeb (czasami ilości kasy jakiej chcemy wydać na echosondę).



#131 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:36

Element 9HV w cenie 5000 - 5500 pln jest przyzwoitą  propozycją za tej klasy urządzenie. 

 

Przyzwoita cena za 9HV to jest w Norwegii / około 4.5kzł .

 

Przy zarobkach w Norwegii ta cena to śmiech na sali a i tak jest taniej niż u pazernej dystrybucji w PL. I to tyczy się niemal każdego sprzętu wędkarskiego.



#132 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:51

"Pisałem to ze dwa razy, powtórzę raz jeszcze- dystrybutorzy elektroniki "wiodących marek" u nas powinni płacić właścicielowi tego forum za rozwiązywanie ich problemów/marketing urządzeń i wszystkie te małe sprawy, które pomagają w użytkowaniu coraz to bardziej skomplikowanych urządzeń na wodzie potencjalnym ich nabywcom...." Maciej mądre zdanie,pod którym oczywiście się podpisuje:) generalnie nie neguje możliwości elementa, pisałem o tym już wyżej,ale mnie irytuje ten sposób w jaki ludzie o tym piszą,ta stronniczość,to zaslepienie,ten cały hype,zaczynając od Mk LM...Marcin i ja mieszkamy od siebie jakies 20km,bo ja tez z okoloc Pily,nie podważam jego wiedzy,doświadczenia wędkarskiego,z tego co widziałem otarł się o kadrę Polski...kiedys kiedyś dawno zapytałem go prywatnie o dwie rzeczy,odpisał mi że takie informacje kosztują 350zl..bo na tyle on wycenia swoją wiedzę,no mysle ok MATERIALNIE,było to zanim trafiłem na to forum gdzie jednak nikt nie robi straganu ze swojej wiedzy:)uważam to za zasadę "wędkarz wędkarzowi zawsze pomoże"...jakiś czas była cisza bo ja już na to nic nie odpisałem,MK gdzieś droga pantoflowa zobaczył jak ładne o okazałe sandacze systematycznie łowie(niekiedy coś wrzucam na Social media,choć staram się zbytnio nie chwalić,bo klusownik i miesiarz nigdy nie spi) po czym sam do mnie napisał "gdzie lowisz takie sztuki?,po tym co widziałem jestem zainteresowany wspólnym wędkowaniem,mam lodz,echosonde" chciałem mu odpsiac że dniowka ze mną kosztuje 700zl czyli jego 350x2...Ale zachowałem się kulturalnie i nic nie odpisałem

#133 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:59

It's all about money.....

Dobra, trzymajmy się wątku Elementa, bo uciekłem od niego.

No to ja mieszkam gdzieś 80km od ciebie ;)



#134 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:29

Przyzwoita cena za 9HV to jest w Norwegii / około 4.5kzł .

 

Przy zarobkach w Norwegii ta cena to śmiech na sali a i tak jest taniej niż u pazernej dystrybucji w PL. I to tyczy się niemal każdego sprzętu wędkarskiego.

Jakiś namiar, chętnie bym skorzystał, paru innych użytkowników forum pewnie też.



#135 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 12 lipiec 2019 - 17:45

Jakiś namiar, chętnie bym skorzystał, paru innych użytkowników forum pewnie też.

Proszę bardzo cena z przetwornikiem

https://seatronic.no...mpaign=prisjakt

https://seatronic.no...ttere/raymarine

Użytkownik d.daz76 edytował ten post 12 lipiec 2019 - 17:48


#136 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 lipiec 2019 - 19:03

No już chciałem kupować, ale okazuje się, że chcą ode mnie VAT i cło. Pozostaje poprosić kogoś kto będzie jechał. Przy przejazdach promem w zasadzie nie ma kontroli.

https://www.prawo.pl...lnej,11236.html


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 12 lipiec 2019 - 19:04


#137 OFFLINE   raffi

raffi

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Arent

Napisano 14 lipiec 2019 - 10:03

Nagrałem na szybko krótki filmik. Możecie zobaczyć w realu kilka funkcji i jasność ekranu. Nagram nowy filmik obszerniejszy i z opisem. Napiszę MOJE zdanie. Mi echosonda bardzo się podoba i jestem zadowolony z zakupu. Myślę że produkt warty tych pieniędzy. To tyle.
Pozdrawiam.



  • Maciej_K i SID lubią to

#138 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 lipiec 2019 - 16:34

Rosyjski świat echosond nadaje- Lowrance protiw  Raymarine- TI2 vs. Element. Część testowa od 8.20, wcześniej tabelki.

 

Materiał w miarę obiektywny- porównywano te funkcje, które występują w obu urządzeniach posiadających taką samą  rozdzielczość,  na zbliżonych nastawach dystansowych, w trybie auto. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 20 lipiec 2019 - 16:44

  • cabage lubi to

#139 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 lipiec 2019 - 09:07

Wczoraj pierwszy raz plywałem z 9, i trochę lipa mam najnowszy soft wgrany a wiesza się co jakies 2-3 godziny i trzeba reset robić. Chyba do serwisu leci.

#140 OFFLINE   Piotrek.janow

Piotrek.janow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaJANÓW PODLASKI
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:M

Napisano 22 lipiec 2019 - 18:13

Witam. Czekam na kuriera z moim Elementem 9"🙂😁 pytanie do użytkowników, jaki akumulator kupić do takiego monitora żeby prąd się zbyt szybko nie kończył?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych