Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak nie Siedlce to co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 16 kwiecień 2020 - 19:50

Czytałem na stronie o.siedleckiego. Brawo. Tylko nieuchronność kary może tą plagę uszczuplić.
W przypadku recydywy, strzał ostrzegawczy w czoło i swobodny spływ rzeką...
  • grey lubi to

#42 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2020 - 10:59

tylko 840 zł kosztów zastępstwa prawnego ? Kurcze musicie brać jakiś droższych mecenasów następnym razem ;)

 

Od kilku lat okręg ma stałą umowę z kancelarią



#43 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 kwiecień 2020 - 10:54

Kolejny geniusz szykuje się na spotkanie z sądem - http://www.pzw.org.p...w_i_psr_siedlce



#44 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2020 - 15:00

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do poznania zasad wędkowania w 2021 roku, jest trochę zmian: 

http://www.pzw.org.p...nia_w_2021_roku

 

I jeszcze info na temat przyszłorocznych porozumień:

http://www.pzw.org.p...egowe_na_2021_r


  • cobrax lubi to

#45 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 11 marzec 2021 - 22:27

Bart wiem, że się czepiam ale
"19. Zakaz połowu ryb od 1 marca do 30 kwietnia: Rzeka Liwiec - od mostu drogowego w miejscowości Liw do mostu kolejowego w miejscowości Łochów."
Takie miejsce nie istnieje. Tzn nie ma mostu kolejowego na Liwcu w Łochowie.
Drogowy most to jeszcze można by podciągnąć pod Łochów ale kolejowy nijak.
Urle/Barchów powinno być.

#46 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 marzec 2021 - 10:24

Marcin, nie znam tego odcinka i nie pisałem tego regulaminu, ale dzięki za zwrócenie uwagi. Przekażę "odpowiednim służbom"   ;)


  • Psil lubi to

#47 OFFLINE   foreks

foreks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 marzec 2021 - 09:53

Ale jaki sens jest wybierać Siedlce czy Białystok, albo Ciechanów, jak te okręgi mają porozumienia? Ja mam Siedlce i do tego w tym sezonie po 10zł dołożyłem sobie Radom, Piotrków, Lublin, Ciechanów i Skierniewice. Do tego niestety oczywiście mazowieckie za 150zł.

Btw. zastępstwo procesowe wynika z Rozporządzenia Min. Spraw. w sprawie opłat za czynności - zależą od wartości przedmiotu sprawy. Przykładowo, w sprawach z przedziału 10-50k zł to tylko 3600 zł.



#48 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 26 marzec 2021 - 19:31

Jaki jest sens płacić w siedleckim i dopłacać za radom ? Siedlce mają rzeczki które przeszczeć można na drugi brzeg . Odnośnie sportu w siedleckim to głównie biorą się za ustalenia wątpliwej wiedzy ludzie . Wędkarze nie chcą brać udziału w zawodach jeśli zawody z góry mają służyć nielicznym . Co innego jeśli zawody były by wyłącznie rywalizacją w danych zawodach . Niestety zawody robione są przez kilka osób zainteresowanych czubkiem własnego nosa . To tak jakby w mazowieckim robić zawody tylko na kanale żerańskim .Żaden kleniarz czy boleniarz nie ma szans . 



#49 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 05 kwiecień 2021 - 09:04

Nie ma czegoś takiego na rzece Liwiec .

19. Zakaz połowu ryb od 1 marca do 30 kwietnia: Rzeka Liwiec - od mostu drogowego w miejscowości Liw do mostu kolejowego w miejscowości Łochów.

Nie ma mostu kolejowego w miejscowości Łochów jest most 

w miejscowości   Urle 


Użytkownik Tabor edytował ten post 05 kwiecień 2021 - 09:08


#50 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 09:45

Błąd został popełniony, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.

W zezwoleniu na kolejny rok zostanie zapewne poprawiony.

 

Sens przynależności do konkretnego koła w określonym okręgu każdy musi znaleźć sam. Póki co, nie ma możliwości "kupienia zezwolenia", chyba że nie jest się członkiem PZW, wówczas proszę bardzo.

 

Sport? To słowo powinno odnosić się wyłącznie do dyscyplin wędkarskich, w których zawody rozgrywa się w hali lub na boisku, a nie do łowienia ryb na czas. Szczególnie słabym pomysłem jest dodawanie do słowa "sport" przymiotnika "wyczynowy" w odniesieniu do łowienia ryb. A już całkiem absurdalne jest finansowanie ze składek tysięcy członków "zabawy w łowienie" kilkudziesięciu dorosłych chłopów.  :angry:

To oczywiście moja, subiektywna, ocena na temat organizacji sportu w PZW, nie tylko w okręgu siedleckim.



#51 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 16:39

W okręgu Siedleckim zawodnicy płacą za starty. Ewentualnie koła płacą za zawodników.

#52 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:55

Nie płacą za starty, tylko płacą wpisowe, którego wysokość ma się nijak do kosztów ponoszonych przez okręg. 

Nie mam żadnych pretensji do ZO, wielkość budżetu Kapitanatu Sportowego została narzucona przez ZG. Po prostu uważam, że każdy powinien bawić się za własne pieniądze. Skoro PZW nie jest związkiem sportowym, to nie powinien mieć w statucie "organizacji sportu", a co najwyżej "organizację koleżeńskiej rywalizacji wewnątrzzwiązkowej w dyscyplinach wędkarskich". Tytuł mistrza Polski też nadawany jest niezbyt zgodnie z przepisami, ustawa o sporcie wyraźnie precyzuje, kto może nadawać takie tytuły.

 

Ale dość o tym, temat jest wyłącznie o okręgu siedleckim.


  • Darek P lubi to

#53 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 06 kwiecień 2021 - 21:19

Wszystko przekładacie na kasę .

Ja płacę w Okręgu Siedleckim i jestem w kole Łochów bo mi pasuje 

i nie kombinuje o 10 czy 50 zeta .

Znam ludzi w kole od 20 lat  , widzę i rozmawiam nad wodą . 

Czy wody jest mało czy dużo ale nie zamienię klimatu Bugu na Kanał Żerański czy Zegrze .

Mam pytanie do Was czy słyszeliście ostatnio o zarybieniach starorzeczy Bugu przez OM .

Może ktoś Widział jakieś sprawozdania , dane z zarybień .



#54 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 21:22

Sławek, proszę, temat nie jest o OM   B)



#55 ONLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 07 kwiecień 2021 - 07:16

Jaki jest sens płacić w siedleckim i dopłacać za radom ? Siedlce mają rzeczki które przeszczeć można na drugi brzeg . Odnośnie sportu w siedleckim to głównie biorą się za ustalenia wątpliwej wiedzy ludzie . Wędkarze nie chcą brać udziału w zawodach jeśli zawody z góry mają służyć nielicznym . Co innego jeśli zawody były by wyłącznie rywalizacją w danych zawodach . Niestety zawody robione są przez kilka osób zainteresowanych czubkiem własnego nosa . To tak jakby w mazowieckim robić zawody tylko na kanale żerańskim .Żaden kleniarz czy boleniarz nie ma szans .7

Jestem członkiem Kapitanatu Sportowego okręgu w Siedlcach.
Nie zgadzam się absolutnie z zarzutami co do faworyzowania pewnych osób. Zawody rozgrywamy na wodach jakimi dysponuje okręg. A brak u nas jezior czy zaporówek. I tak udało się za naszej kadencji wprowadzić zawody teamowe z łódki. Sam byłem gorącym orędownikiem tego pomysłu mimo iż nie jest to forma łowienia którą preferuję na codzień. Od lat w kapitanacie działa jeden spinningista Jarek. Od jakiegoś czasu dołączyłem ja. Pewnie są rzeczy które da się zrobić lepiej. Tylko anonimowy głos gdzieś na forum w necie tego nie zmieni. Trzeba przyjechać na zawody, na posiedzenie Kapitanatu i rozmawiać. Na pewno żaden głos nie zostanie olany. Niestety większość ludzi ograniczy się do kilku słów krytyki i na tym ich praca się skończy. A wykorzystać swój prywatny czas, choćby dzień urlopu poświęcić już nie ma komu.
  • bartsiedlce, polk i Trapers lubią to

#56 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2021 - 10:00

Sławku pytanie do Ciebie.
Czy w Łochowie w rowerowym dalej można składki opłacać?

Co do tematu zawodów.
Byłem raz sprawdzić co z czym się jje i drugi raz, jakiś czas później, potwierdzić lub zdementować moje odczucia.
Wiem, że taka zabawa nie jest absolutnie dla mnie.
Podziwiam ludzi, którzy jeżdżą cały czas na takie zawody.
Ja jakoś nie lubię być uwiazany do tego aby robić tylko to i to, w tym i tym miejscu.
Kwestia finansowania takich zawodów ze składek to zupełnie inna bajka.
Ja bym to rozwiązał inaczej, ponieważ wiem, że jest spore grono ludzi, których drażni finansowanie takiej zabawy.
Mnie osobiście niezbyt to rusza choć uważam, że można by tą kasę spożytkować inaczej, może lepiej.

Temat dyskusyjny, jak zawsze gdy chodzi o kasę.

#57 ONLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 10 kwiecień 2021 - 19:46

Jeśli chodzi o kasę to zawsze będą dyskusje. Jeden lubi zawody drugi karpika w bajorku i tam by widział swoją kasę. Myślę że podział musi być i jest to w miarę sprawiedliwe. Ja działam w kole, w kapitanacie. Organizuję zawody bo to lubię ale nie unikam też wpuszania tego karpika. Dla mnie zawody to jakiś rozwój. Szczególnie wtedy gdy startuje się w takich niezbyt oczywistych dla siebie okolicznościach. Ludzie którzy jeżdżą na zawody spinningowe w okręgu Siedlce to na prawdę fajna ekipa. Choćby dla pobycia z ludźmi warto.

#58 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 10 kwiecień 2021 - 19:53

Psil  sklep został sprzedany .

Obecny właściciel sprzedaje składki chyba zapłaciłem za Okręg Siedlecki 250 pln i każde porozumienie 10 pln za wypisanie książeczki .

Obok dalej w sklepie wędkarskim możesz opłacić OM ale trzeba czekać dzień lub dwa chyba że trafisz na właściciela 

wtedy wypisze zezwolenie od ręki .

Jutro pierwszy raz w tym roku za okonkami podjadę gdzieś nad Bug lub starorzecze .


  • Psil lubi to

#59 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2021 - 21:34

Ok. Dzięki za info.

#60 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 11 kwiecień 2021 - 10:15

Pytanie techniczne.
Opłacam sobie w Siedleckim składkę. Plus jakieś tam porozumienia.
Ogólnie mam w jednym kole opłacone.
W mazowieckim jest w sumie jedna rzeka, która mnie interesuje.
Czy w mazowieckim muszę opłacać kolejną pełną składkę czy da się to rozwiązać jakoś inaczej?
Kiedyś mi jeden gość z koła to tłumaczył ale szczerze mówiąc nie wiele zrozumiałem i pamiętam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych