Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 22 kwiecień 2019 - 16:20

Świeciło słońce, padał deszcz, były czarne chmury, a klenie zbierały....

 

un2e9es.jpg

 

t6UdiEb.jpg

Załączone pliki



#102 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 23 kwiecień 2019 - 13:14

*
Popularny

Dinozaur z Mazur;) upasiony. Uderzył w horneta ;)

Załączone pliki



#103 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 06:06

Wczorajszy można powiedzieć przyłów bo nigdy za tą rybą nie chodziłem. Szybka fotka, pomiar wskazał 44cm, ryba trafia szybko do wody. Obrotówka long 1 w kolorze miedzi poprowadzona pod prąd. Sprzętowo suza rxf4lb681pro, rarenium sfa 3000, egi metal 0.6 pe, 1,5m fc.

 

Załączony plik  44 klen.jpg   89,8 KB   38 Ilość pobrań

 



#104 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 24 kwiecień 2019 - 21:26

Klen z niedużej rzeki, jak widać bardzo gruby,na miarce 56cm,wagowo ciężko powiedzieć, ale myślę 3 plus,hol dość długi,na delikatnym kiju dał popalić, dobrze wpiety, cały I zdrowy popłynął;)

#105 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 08:05

Gratulacje da wszystkich kleniowych łowców, szacun za wyniki i wytrwałość :)

kwietniowy grubas, złowiony z rynny przy burcie na 9 cm woblera fx - 9 , bardzo wolno i spokojnie prowadzonego :)

PART-1555783188132.jpggas stations near me that are open right now



#106 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 25 kwiecień 2019 - 19:41

Dzisiaj udało mi się połowić fajnie na suchą 😊 niestety jak to na Dunajcu, nagły przybór wody o 40 cm i miałem wrażenie że zabawa się skończyła.

16lffig.jpg

30m1l6o.jpg

Użytkownik Michał P. edytował ten post 25 kwiecień 2019 - 19:59


#107 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 26 kwiecień 2019 - 17:52

Piątkowe "pojednanie" z muszką :D Łącznie wyjechało 7 kleni, w tym 3 nadawały się na zdjęcia. Rozmiarowo 43,40,48. Dla mnie mucha to zupełnie nowe doświadczenie, muszę przyznać, że chyba żadna inna metoda nie daje tyle emocji, widowiska i satysfakcji z podejścia ryby :)

14623534_P1050813.JPG

14623531_P1050826.JPG

14623532_P1000827.JPG

Przynęty, które się dziś sprawdziły to tradycyjny piankowy żuczek oraz chrabąszcz wykonany po sąsiedzku przez kolegę luk_hna (http://jerkbait.pl/t...-2#entry2576129)

Załączone pliki


Użytkownik patzaw26 edytował ten post 26 kwiecień 2019 - 18:22


#108 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 26 kwiecień 2019 - 19:38

Pierwszy zdjęciowy klenik tego roku, niestety po jednym przerwałem łowienie, rybki ewidentnie w tarle, trzeba wrócić za dwa tygodnie.

Przynęta to jętka od Pawła Nowaka : )

 

Załączony plik  klen1.jpg   73,77 KB   33 Ilość pobrań



#109 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:02

Kto rano wstaje....  :)

Padało, świeciło i wiało, było też 6 kleni, 3 największe na foto :)

Temperatura wody 16,5 °C, powietrza 13°C. 

Tarło na dniach ,więc trzeba odpuścić na jakiś czas, albo zmienić rzekę na zimniejszą  ;)   B)

 

i2uQIf0.jpg

 

jnhevRU.jpg

 

wtovhmt.jpg

 

XMuAvDX.jpg

Załączone pliki


Użytkownik TOMI803 edytował ten post 27 kwiecień 2019 - 12:30


#110 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły
  • Imię:Robert

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:28

U mnie w czwartek na Wiśle klenie też już tarłowe. Pora na przerwę, dobrze że bolki już za parę dni :)
  • Slavobeer lubi to

#111 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 28 kwiecień 2019 - 20:40

Witam , udało się złowić jakieś rybki . Sprzętowo Silstar Royal , kołowrotek ,,odpustowy'' Shimano , plecionka Duel 0.8 , woblery od forumowego kolegi.

Załączone pliki



#112 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 29 kwiecień 2019 - 15:22

 

Temperatura wody 16,5 °C, powietrza 13°C. 

Tarło na dniach ,więc trzeba odpuścić na jakiś czas, albo zmienić rzekę na zimniejszą  ;)   B)

Jak na podstawie termometra oceniasz kiedy będzie tarło? 



#113 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 kwiecień 2019 - 23:01

Jak na podstawie termometra oceniasz kiedy będzie tarło? 

To nie jest zwykły termometr, to "termometr tarłowy"  :lol:  Oczywiście żartuję. ;)

 

Na podstawie obserwacji wody, zachowania kleni oraz temperatury napisałem że tarło będzie na dniach.

 

Jak wiadomo kleń się trze w temperaturze około 18°C, ale każda rzeką rządzi się swoimi prawami, ta jest wyjątkowa.

Z obserwacji we wcześniejszych latach wnioskowałem że tarło tuż, tuż, ale różnie to będzie na różnych odcinkach tej rzeki.

W zeszłym roku o tej porze łowiłem klenie które były już po tarle, jednak jeszcze w czerwcu docierały do mnie sygnały że na innych odcinkach rzeki zdarzają się klenie które jeszcze leją mleczem.

Dodatkowo ostatni kleń którego złowiłem w sobotę miał wysypkę, co naturalnie spowodowało że zakończyłem łowienie.

 

Po niedzielnych i dzisiejszych opadach w górach stan wody wzrósł a temperatura spadła, kolejne dni też nie zapowiadają się ciekawie pod względem pogody i temperatura ma być dość niska, więc teraz może być różnie  ;) 

Ichtiologiem nie jestem i mogę się mylić  ;)   



#114 OFFLINE   Pablo01

Pablo01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 15:05

U mnie klenie trą się już od piątku  :) Piękne widoki ...  :wub:


Użytkownik Pablo01 edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 15:05

  • TOMI803 lubi to

#115 OFFLINE   filu

filu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Urgacz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 20:54

Ostatnio rybek niewiele ale za to całkiem solidne miareczka pokazała równe 50cm nowe PB :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  kleń.jpg   49,97 KB   37 Ilość pobrań


#116 OFFLINE   kanu

kanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaRadwanice, Dolnośląskie
  • Imię:Piotr

Napisano 01 maj 2019 - 08:41

Odrzańska ryba z głębokiej rynny. Były jeszcze cztery mniejsze.

Załączone pliki



#117 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 01 maj 2019 - 15:21

zamiast bolenia...

Załączone pliki



#118 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 01 maj 2019 - 19:42

*
Popularny

Ochłodzenie , które przyniósł tegoroczny lany poniedziałek minęło równie szybko , jak nadciągnęło . W środę zwyczajowo już stawiam się nad rzeczką . Jest ciepło , wręcz gorąco w porównaniu do dnia wcześniejszego , ale wieje . Duje potężnie , nawet nie spodziewałem się , że będzie tak ciężko . Próbuję trafić woblerkiem w wodę i poprowadzić go w miarę sensownie i czujnie . Na dłuższym odcinku mam wiatr w plecy na szczęście i w osi nurtu , więc rzuty są nadspodziewanie dalekie i nie zawsze celne oczywiście  ;) . O dziwo notuję kilka brań , wyjmuję nawet małe kleniątko i napotykam ślady "wędkarzy" ... Pokaźna , prawie dziesięciocentymetrowa guma wypadła komuś z pudełka podczas szczupakowego falstartu ... Norma .

Następnego dnia próbuję znowu tym bardziej , że wiatr wreszcie zelżał i można było mieć nadzieję na jako takie warunki nad wodą . Nieco zniesmaczony poprzednim dniem i pełen obaw wobec brań zaniku jestem kompletnie zaskoczony kontaktem , który jest mocny i zdecydowany . Wyjmuję pierwszego trzydziestaczka . Później dłuższa cisza aż do chwili , kiedy w jednym z ciekawszych miejsc mam piękne wyjście do hunterowego chrabąszcza . Ryba nie trafia , ale poprawia w drugim rzucie . Mini zatoczka ze żwawym nurtem oddzielonym od tego głównego dwoma kępami traw , trzcin i gałęzi tworzy enklawę pełną wody , schronienia i przeglądu tego , co obok w głównym korycie . Rybka startuje do spływającego wobka robiąc niezłą falę , a po jego odpaleniu uderza po  metrze prowadzenia . Fajny , gruby czterdziestak pełen werwy i animuszu . Dał popalić , ale szczęśliwie udało się go podebrać wśród zaczepów .

1556734288dsc05754.jpg
 
Później następuje dłuższa przerwa w braniach , aż dochodzę do jednej z ciekawszych miejscówek , która jednak nie dała jeszcze kontaktu . Prawy , stosunkowo długi zakręt kumuluje cały nurt po zewnętrznej wzdłuż rynny przy lewym brzegu . Na wyjściu cały nurt odbija do prawego brzegu , tworząc mini przykosę i mocne zgłębienie zakończone gwałtownym wyjściem dna do góry tuż przed bystrzem . Rzucam z daleka dokładnie tak , jak chcę . Wobler spływa jakieś pięć metrów , po czym go odpalam . Łapie przez chwilę krawędź płytkiego,  po czym nurt zaczyna go zagłębiać miarowym pulsowaniem w głęboczek . Walnięcie jest takie masywne i spokojne . I zupełnie irracjonalne w swojej przewidywalności . Nastąpiło dokładnie tam,  gdzie miało . Choć X razy wcześniej było tylko marzeniem . Ryba idzie powoli i spokojnie pod prąd w rynnie , targając miarowo łbem i próbując przy okazji wbić się w mijane kępy zielska . Kiedy jest na mojej wysokości mija mnie w tym rajdzie o dobre kilka metrów , po czym w drugim chyba nawrocie ją podbieram . Jest duża i gruba . Piękna i silna nawet na brzegu . Pięć dych w plusie zakąsiło bzyka i wypięło się w podbieraku . Mało brakowało ...
 
1556735393dsc05759.jpg
 
1556735436dsc05763.jpg
 
Później doławiam jeszcze dwie rybki i mam brania . Cudnie jest  :D .
 
Piątek nie przynosi nic ciekawego mimo dobrych wydawałoby się warunków nad wodą . Kilka niemrawych kontaktów . Jedna czy dwie małe rybki . Natomiast dzięki dobrodziejstwom google maps odkrywam nowy , niezmiernie ciekawy odcinek rzeczki . Trafiam tam jak po sznurku w terenie pełnym polnych dróżek , z czego jestem niesłychanie dumny ;)  :P . Jest pięknie i klimatycznie . Widzę kilka dobrych ryb , a jedna potwora podpływa do woblerka , który pacnął na wodę i zaczął grzecznie spływać . Rejteruje w panice zauważywszy coś , co jej nie podpasowało i wzbudza falę co najmniej wydrzą . Tak że dobrze jest  :) .
 
Sprzętowo FX 902-2 od Dąbka , Exsence Ci4+ C3000M , Sunline Singlon V Tough 0,16 i pływające woblerki różne .
 
 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                        :good:

 

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 maj 2019 - 20:51


#119 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 01 maj 2019 - 21:22

Kluski jak i cała reszta tez niemrawe na mojej wodzie. 

Załączone pliki



#120 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 02 maj 2019 - 07:58

Ostatnio udało mi się złowić kilka kleni w tym jeden na 55cm. z maleńkiej rzeczki Giełczewki. Sprzęt to wędka Traper Guide dziesięciostopowy w klasie 2 AFTM. Skuteczna nimfka to imitacja hydropsyche .

dd36102b8717d80cmed.jpg

Złowiłem jeszcze kilka w Sanie na suchą imitację march brown.

76f10a7e81d828b3med.jpg

Pozdrawiam Zielony






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych