Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 maj 2019 - 08:28

Majowe pstragi to wdzieczny i zarazem niewdzieczny temat.

Warunki przyrodnicze sa cudowne. Roslinnosc w pelni, kwiaty - mialem w planach przypozowac z pstragiem na tle nadrzecznych zonkili, ale niestety tym razem niczego rozmiarowego nie udalo sie przechytrzyc.

Okolica zyje, ptaki, ssaki, pajeczaki. 

Ryby w super formie, branie i od razu wyskok. Dwa. Trzy. 

Zauwazylem, ze w watku aktualnie moda na zdjecia na tle podbieraka.

To dolacze do konwencji.

Solidne 50plus w wersji samiec - papuga :)

Miejsce to rozlanie sie rzeki po kilkudziesiaciu metrach mini kaskad i szypotow. Rzeka rozlewa sie szerzej i spowalnia. Pogranicze tych dwoch swiatow to w maju naprawde rewelacyjne mety. Gdybym mogl to bym sie teleportowal tylko miedzy takimi miejscowkami :)

Ale niestety trzeba sie przedzierac i walczyc z roslinnoscia w pelni i pajeczakami .

Ryba z miejsca gdzie glowny nurt zrobil taki kilkumetrowy basenik, kilka kamieni, tych jeszcze z szypotow, a za chwile juz plaskie dno i gdzienigdzie plyty skalne na dnie. Taka specyfika tego lowiska :)

Na szypoty pozwalam sobie stosowac masywne, lekko karykaturalne kaski. Zwinna, niewielka muszka podana z nurtem w tych kipielach lata jak wsciekla. Pstragi nawet jak startuja, to niemal nigdy nie trafiaja. 
Ciezsza i troche wolniejsza, falujaca taka, przyneta jest lepsza. Ryba ma czas na zlokalizowanie i trafienie. Ten trafil, gdy linki mi zostalo pod wedka tyle, ile dlugosc wedki. Reszta rozegrala sie w tym baseniku i nad nim. 

:)

Sprzetowo : StC SW 10 lb, Shimano 2500, zylka PLINE 0.25 mm. Mucha wykonana samodzielnie uzbrojona w pojedynczy hak owner 1/0.

 

NzukYQXaipw9Z4k1CcMTD-qsQlUDXicdfJqkL69c

 

VHvSx6TqNpB1D6lws3uPnbMEY-d2VHYJtWW3FZ2M

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                         :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 22 maj 2019 - 08:51


#242 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 22 maj 2019 - 20:58

Majowe silne 50+ po pięknej walce wraca do domu :-)

Załączone pliki



#243 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 22 maj 2019 - 22:38

Trzy dni za Nim chodziłem. W poniedziałek – dwa razy zaoczkował „lipieniowo”, prawie przy samym brzegu. Wczoraj raz. I go spłoszyłem, gdy zahaczyłem muchą o badylek, za którym stał. Zobaczyłem tylko falę, jak dał dyla do swojego dołka. Nie widziałem Go. No i dzisiaj. Ze 40 minut czekałem między dwoma zbiórkami. Podałem któryś tam już raz muchę i delikatnie zebrał.

Najpierw portret.

[/URL]">http://80a3ac6345a7da16med.jpg

 

I tu cały, zgodnie z" tryndem" na podbieraku (miarki brak, bo złamała mi się i trza kupić nową, ale czasu brak ;-)). Porządne, zdrowe, odpasione 40 cm z hakiem, kropkowanego szczęścia.

 

[/URL]">http://90f84615c401762dmed.jpg

 

 

 

Sprzętowo:

kij: Greys GS2 #5 2,75m; młynek: okuma scierra #5/6, linka: Airflo Ridge DT5F, przypon koniczny pleciony + fluroocarbon momoi 0,203 mm. Przynęta - imitacja tego, co teraz fruwa miejscami i kropki mają na jej punkcie jobla ;-)


Użytkownik Kokosz edytował ten post 22 maj 2019 - 23:19


#244 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 maj 2019 - 17:22

Fajna "odpasiona" ta Twoja rybka Jędrek.  Mnie wczoraj dał się przytulić taki:

 

2jpg_qsrqhex.jpg

 

Ależ te rybki mają o tej porze kondycję. W czasie holu obstawiałem "piątkę" z przodu, a jednak trochę brakło.



#245 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 23 maj 2019 - 20:15

Jedyny z dzisiejszego dnia. 44cm. Wziął pod samymi nogami.

 

Sprzętowo: Shimano Clarus 4-17 + Zauber + Mepps Aglia 3

 

 

 

Ps. dla mnie osobiście zdjęcia ryb w podbieraku to nie podążanie za forumowym trendem, po prostu nie chce mi się bawić w samowyzwalacze itp. itd. . Szybkie zdjęcia i ryba również szybko wraca do wody ;)

Załączone pliki



#246 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 24 maj 2019 - 15:25

Taki nie mierzony pod 40 cm, wybrałem się na jętkę, ale nie leciała , naszczescie, miałem spina , jig chodził jasny biały i szary, okolo 1.5 gr. na haku numer 8 , skąpy-wyskubany , produkcja własna miałem jeszcze 3 na kiju. e0ab53b745ebcca2095351a7dd0f52af.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#247 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 25 maj 2019 - 19:58

*
Popularny

Nieprędko zdarzy mi się drugi taki dzień. Dwa wyjęte 44 i 45 cm oraz kilka w przedziale ok 30-34 cm, trochę wyjść i spadów. Takie wędkowanie na siurkach to ja lubię ;)

Załączone pliki



#248 OFFLINE   Zenitch

Zenitch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szamot

Napisano 26 maj 2019 - 15:33

f09e1accf2ad.jpg Na dużej ,mętnej wodzie. Na początku miałem wrażenie, że mam z większym kolegą doczynienia. Siła💪🏼

#249 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 26 maj 2019 - 20:34

Byłem dzisiaj nad rzecką Kymijoki. Wędkarzy, spinningistów, muszkarzy dosłownie co 20m, najlepsze miejscówki obstawione. Chwilę obserwowałem jak łowią miejscowi ale nie widziałem żeby ktoś cokolwiek złowił. Pojechałem szukać miejscówki wolnej od ludzi, znalazłem jedno wolne miejsce, porzucałem godzinkę bez rezultatu i zawinąłem się na Vuoksi. Pogoda od kilku dni jest beznadziejna, temperatura nie przekracza 10 stopni i codziennie pada deszcz a to nie wróży dobrych wyników. Na Vuoksi jednak udało mi się wymęczyć 6 pstrągów :)

Załączony plik  61254811_1075421222847272_2246600588269715456_n.jpg   125,32 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  61678955_2300999390143012_3359188089359564800_n.jpg   120,6 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  61280890-399083250939775-58596.jpg   141,55 KB   31 Ilość pobrań



#250 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 maj 2019 - 08:04

Witam.

Dwie godziny nad wodą - na tyle pozwoliła mi praca, droga do domu i pogoda.

Tylko dwie godzny nad rzeczką i aż dwie godziny, jeżeli spojrzeć z perspektywy przejechanych właśnie 300 km i telefonu do żony.

-Tak kochanie, śpieszę się do domu.

-Jedź powoli, nie śpiesz się, duży ruch na drodze, w radio podają że dziś dużo wypadków.

No to się nie śpieszę  :rolleyes:

Przez cały tydzień leje, ciekaw jestem jak wygląda teraz siurnik na który w zeszłym roku nie zaglądnąłem ani razu. Nie było sensu zaglądać bo nie było w nim praktycznie wody.

Ryb te nie było - wyniosły się tam, gdzie woda jeszcze była. A te, które zostały najzwyczejniej w świecie skończyły na patelni.

Siurnik wygląda teraz normalnie. Tak jak powinna właśnie wyglądać typowa rzeczka pstrągowa na niżu.

Niesie odpowiednią ilość czystej i przejrzystej pomimo długich opadów, wody. Jej widok oraz świeża, majowa zieleń i czarne, nisko wiszące nad rzeczką chmury sprawiają że wędkarz może poczuć w takim momencie spełnienie. Bez ryby nawet.

Zmontowanie kijka, wciągnęcie gaci i kurtki w czasie lepszym niż potrafił by to zrobić strażak na akcji.

I stoję w wodzie.

Pierwszy kontrolny rzut muchą pod prąd, ogladam pracę dużej, mokrej muchy spływającej w moim kierunku, koryguję jej spływ.

Wygląda całkiem dobrze. Przynajmniej dla mnie.

Drugi rzut i widzę jak jak od kępy traw odkleja się jej spora część. Tracę z oczu muchę, szukam jej ale nie porafię znaleźć ... za to czuję na lince opór i widzę że zatrzymała się na wodzie.

Zacinam odruchowo. Bordowe szkło wygina się w pałąk.

Holu nie pamiętam za bardzo ... serio. Był długi - tak przynajmniej mi się wydawało, a ryba mocarna. Z musu siłowy - przypon 0,2 na końcu, pozwolił mi ze trzy - cztery razy wyciągnąć rybkę z traw i trzcin, w które uparcie się ładowała. Szklany kij ały czas pokazywał mi przelotkę szczytową na wysokości oczu.

Yin i yang ... rzeka, sceneria, aura, ryba i ja w tym wszystkim. Spełnienie kompletne.

Odpoczywamy chwilę obydwoje. Ja siedząc na brzegu, ona (samiczka ?) w podbieraku, zanurzonym po obręcz w wodzie. Po cichu liczę na piątkę z przodu. Nawet jak jej nie będzie, to mój największy w życiu kropas. Pięknie ubarwiony - w kolorze piasku, trzcin i traw mędzy którymi żyje.

Do pięciu dych brało dwoch centymetrów. Przy odhaczaniu rybka pokazała to co właśnie zjadła przed chwilą - nie spodziewałem się takiej ilości pijawek w tej wodzie, ani tak dużych larw jętki. Miały 2-4 cm.

Resztę z dwoch godzin spędziłem na ogromnym luzie. Nazbyt dużym nawet bo nie zauważyłem że zaczeło znowu lać ... a przynajmniej wcale i w niczym mi to nie przeszkadzało.

Pozdrawiam.

 

Załączony plik  20190522_182725 - Kopia.jpg   78,17 KB   33 Ilość pobrań Załączony plik  20190522_182656 - Kopia.jpg   96,72 KB   32 Ilość pobrań Załączony plik  20190522_183242 - Kopia.jpg   36,81 KB   32 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                             :good:



#251 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 maj 2019 - 13:33

Witam.

Trzy dni później ktoś z tej wody zaprosił do domu kropka 64 cm, 7,4 kg (?) 

Być może była to na ten czas największa ryba w tej rzeczce.

Szkoda.

:unsure:

Pozdrawiam.



#252 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 27 maj 2019 - 13:37

Witam.

Trzy dni później ktoś z tej wody zaprosił do domu kropka 64 cm, 7,4 kg (?) 

Być może była to na ten czas największa ryba w tej rzeczce.

Szkoda.

:unsure:

Pozdrawiam.

64 cm i 7,4 kg. "No way", chyba 2,4 kg. 


  • czocho i iNSaNeMaN lubią to

#253 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 maj 2019 - 13:54

Witam.

Tego nie wiem. Zabrane, zapisane - znaczy że zważone w domu.

Z jednej strony dobrze że wykazane i że komuś, kto złowił, chciało się zapisać rybkę. Z drugiej strony nic nie wiemy o okolicznościach jej zabrania - kulinarne, czy po prostu wyzionęła ducha podczas holu. Takżę trudno się odnieść.

Faktem jest że już jej nie ma w tej wodzie.

Pozdrawiam.



#254 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 maj 2019 - 16:09

Ciekawe spekulacje o siedmio kilowym pstrągu.

:D

A mowia ,że w Polsce ryb nie ma .
Są za to Ryby ! :)

 

p.s.

 

A odnosnie pstraga o dlugosci 64 cm. Sprawdzilem swoje notatki z wlasnych polowow.

Dotychczas zlapalem 13 ryb o dlugosci 64 cm, zastrzegam, ze zadnej nie powiesilem na wadze. Ale calkiem na trzezwo zaryzykuje conajmniej dwa wlasne zęby trzonowe, i stwierdzę, że żadna z tych ryb nie ważyla nawet połowy tego 7,4 kg :D


Użytkownik Guzu edytował ten post 27 maj 2019 - 16:28


#255 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 maj 2019 - 16:55

Witam.

Takie rozmiary i waga jest umieszczona w statystyce połowów. Nie mnie dyskutować o tym, dlatego postawiłem znak zapytania w poście.

Może to być pomyłka, może to być żart, może to być celowe wprowadzenie w błąd, mogą to być faktycznie lbs'y jak któryś z kolegów pisał, a może to być np. spasiony tęczak czy palia, które uciekły z pobliskiej hodowli, zgłoszone jako potok. Ja osobiście (i nie tylko ja) widziałem hybrydę palii około 8-10 kg, żyjącą na wolności w jednym z beskidzkich potoków (serio).

64 cm - długość ryby i tak ogromna  :rolleyes:

Pozdrawiam.


  • Guzu lubi to

#256 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 maj 2019 - 18:25

No i jaki pożytek z takich statystyk? Nadzieja w tym, że ktoś analizując odrzuci taki wpis. Przy okazji wspomnę dyskusję na temat prowadzenia rejestrów z innego wątku. Psioczymy na okręgi, ale należy zadać pytanie - jaką wiedzę może mieć gospodarz wody, który dostaje do analizy nieuczciwie prowadzone rejestry? A ja nawet górne jedynki stawiam, że potokowce ponad 80 cm są jeszcze w polskich rzekach. 


  • Guzu i Mateo1989 lubią to

#257 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 27 maj 2019 - 19:24

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale rekordowy pstrąg z Szreniawy miał grubo ponad 70 cm i ważył trochę ponad 5 kg. Widziałem zdjęcie. Wypasiony na kiełżach był strasznie. 



#258 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 27 maj 2019 - 20:26

Proszę bardzo 60 plus z Bośni Syska, grubszego nie widziałem max 4kg,
70 z sanu z małym plusem dokładnie nie pamiętam max 4 kg także pstrąg 60 plus ponad 7kg Poprostu nie możliwe, w Bośni pływał sobie potok w okolicy 1m o szerokości około 40 cm był szacowany na 10kg.f9d834e4300c3ad6ac9b64e610396d2a.jpgbc0cac7dccc8f744b6f34b481f141b93.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik niedziel_jig edytował ten post 27 maj 2019 - 20:53


#259 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 28 maj 2019 - 17:31

Witam wszystkich, wczoraj na moim jeziorku trafiła mi się rybka 72cm.,wzięła na mokrą muszkę imitację larwy jętki. Dobrze że chwilę wcześniej  przewiązałem przypon z 0,18mm na 0,22 ,bo pewnie było by krucho....

 

Załączony plik  72lcv,cv.jpg   61,14 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  72kf.jpg   94,61 KB   35 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam i powodzenia Wszystkim.

Wobi.



#260 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 28 maj 2019 - 22:42

Załączony plik  F30BA545-5D08-4383-A5C7-3DADAFCD71BE.jpeg   52,41 KB   36 Ilość pobrań

Aż głupio po takich smokach wrzucać 40..

Sprzetowo:
Abu diplomat travel przerabiany przez @mekamila
Shimano Sephia C3000 BB
Żyłka 0,18 Shimano Exage
A zagryzł shreka 5cm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych