Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 25 sierpień 2019 - 19:16

40staczek którego złowiłem po raz drugi, pierwszym razem równo miesiąc temu.

Załączone pliki



#342 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 26 sierpień 2019 - 15:42

Jeszcze dwie rybki z dzisiaj.

Załączone pliki



#343 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:15

Jeden z ostatnich w tym roku, kilka razy obwąchiwał jiga wychodząc z dołka na wodę po kolana. W końcu nie wytrzymał i strzelił.

 

Załączony plik  DSC03280_jzzpl.jpg   54,85 KB   31 Ilość pobrań

 



#344 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 31 sierpień 2019 - 09:15

Kto rano wstaje... Ten kropka z piątką z przodu dostaje.😁
Lepiej sobie nie mogłem wymarzyć zakończenia sezonu, nowe pb z pierwszego rzutu, w miejscu gdzie rok temu miałem wyjście pewnie tej samej ryby. Później byłem tam kilka razy ale bez sukcesu.
Od wczoraj sie zastanawiałem gdzie dzis wystartować i nawet zatrzymałem sie rano w innym miejscu by po chwili przejechać na to szczęśliwe.
Samo branie, bajka. Ryba wyszła za wabiem na płyciznę robiąc sporą fale po której poczułem przyjemne pacnięcie i walka zakończona krótką sesją.

Załączone pliki



#345 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 31 sierpień 2019 - 11:53

Powoli czas podsumować sezon. został jeszcze jeden dzień. Muchowy.

 

Ten był najdłuższy na spinning.

Załączone pliki



#346 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 31 sierpień 2019 - 14:25

Dzisiaj bez pstrąga ale i główny cel był inny,rozwalić dużą tamę bobrową.Tama rozebrana i to nie jedna a dwie,a przy okazji jakieś próby łowienia były,no i będzie na co czekać,pokazała się piękna ryba.na pocieszenie złowiłem całkiem ładnego okonia.Spinning zakończony jeszcze może jutro  przy okazji spotkania kończącego sezon pstrągowy jakieś muchowe próby a nuż mi się spodoba.

Na spotkanie oczywiście zapraszam wszystkich chętnych,rzeka mierzawa miejscowość mierzawa ognisko godz 12.00.


  • Artech lubi to

#347 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 31 sierpień 2019 - 15:09

Gratulacje Panowie.
I u mnie zakończenie dość fajnie się potoczyło, ale zanim do sedna chciałem podziękować Sławkowi Szuszkiewiczowi.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o pstrągach w moich domowych rzeczkach i na co je łowię i jakiej przynęty trochę mi brakuje. W tym tygodniu dostałem prezentową paczkę od Pana Sławka. Cały wczorajszy dzień biłem się z myślami, czy popływać z belly za sumem, czy zacząć o świcie odwiedzanie met z namierzonymi większymi pstrągami.
Wpadłem na pomysł ze popływam od 5 za sumem, a potem odwiedzę krótki odcinek rzeczki, gdzie widziałem ładne ryby.

Sumy nie za bardzo współpracowały na 7 brań z verta udało się zaciąć tylko jednego sumka poniżej metra, więc koło 10 byłem nad rzeką, z planem żeby w godzinę zrobić porządnie 50 m odcinek i kończyć sezon.

Rzeka lekko tracona i czyszcząca się, woda niska wiec zakładam łamańca od Pana Sławka biorą niewielkie klenie, ale przynajmniej nie wieszają się małe pstrągi, co akurat tam daje szansę na większą rybę.

Łowię dokładnie po kilka minut w każdym miejscu, wobler pięknie chodzi, od razu go czuję.

Dochodzę do końcówki rynny i obławiam ją z różnych kątów, mam puknięcie małego klenia ale nawet nie zacinam.

Zmieniam miejsce na trochę niżej żeby podać woblera w poprzek i sprowadzić łukiem. Wyjście, siada miękko, zacięcie i jest. Hol bez wybierania żyłki, przekładaniem kija zatrzymuję go w miejscu, wchodzę do wody i zagarniam do podbieraka.

Jest 5 z przodu, sprawdzam, to nie ten którego złowiłem w maju trochę wyżej...

Dość długo reanimuję w podbieraku samiczkę w końcu odpływa. Składam kij, na dzisiaj starczy...
Załączony plik  3157890E-F627-4E11-8041-A5B8177D98D8.jpeg   118,09 KB   28 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                     :good:

Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 01 wrzesień 2019 - 20:48


#348 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 31 sierpień 2019 - 17:25

A ja swoim pstrągom odpuszczam, wymęczyłem je więc niech mają spokój. Dziękuję wszystkim za swój wkład w tym wątku. W lutym( u mnie sezon rusza w lutym) widzimy się ponownie.
Powodzenia.
  • Mysha, Mateusz95s i Alexspin lubią to

#349 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 31 sierpień 2019 - 20:46

To i ja kończyłem sezon nad wodą. Ryba była średnio chętna do współpracy ale 6 udało się wydłubać, w tym jednego konkretnego klocka ;)

 

Załączony plik  69453287_474710390047785_2347363188208566272_n.jpg   106,48 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  69803306_388704688498267_7513810822087311360_n.jpg   63,3 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  69861134_671818216619202_364438055353843712_n.jpg   95,32 KB   26 Ilość pobrań



#350 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 01 wrzesień 2019 - 20:42

U mnie dziś 2 ryby. Jak to mawiają ładne, ale nieduże czyli 40 i 41 cm 😊. Zlowione prawilnie na dużego chrusta.

#351 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 02 wrzesień 2019 - 08:32

Podsumowanie muchowe. Ten był najdłuższy na muchę. A teraz sprzęt: Phenix 965-4 AFTM 5 (przyznaje się- mam ich wędki na sklepie  :) ), kołowrotek Hardy CA DD Ultralite 4000 (przyznaję się- dostałem od firmy kilka lat temu  :D ), linka Rio Presentation AFTM 6 plus przypon koniczny Scierra z końcówką 0,26 mm (kupiłem w cenie hurtowej  :D ). Aaaa jeszcze jedno- mucha, imitacja konika polnego na haku Gamakatsu F314 (dostałem od kolegi).

 

Załączony plik  62mucha zmniejszone.jpg   94,17 KB   25 Ilość pobrań

 

PB nie pobiłem, ale i tak było fajnie.... oby do stycznia.


Użytkownik Mysha edytował ten post 02 wrzesień 2019 - 08:44


#352 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:22

Załączony plik  E8EF787C-16AC-4F01-8238-DA9C5921D21B.jpeg   79,73 KB   25 Ilość pobrań
Majowy 50tak

Wyszedł mi do 6 minnowa z czerwonym grzbietem, dawałem mu wtedy koło 45.

Przez 2 tygodnie odwiedzałem jego dołek dokładnie obławiających różnymi przynętami.
Po kilku dniach zgasił delikatnie pracę woblera od Andrzeja Rosy, ale nie siadł.
Kilka dni później siadł na jaskółkę, ale ciężkie miejsce bez możliwości podniesienia kija do góry nie wróżyło dobrze powodzeniu holu, po kilku sekundach chodzenia dołem spina się.

Kolejnym razem obławiam dołek dokładnie już 4 czy 5 przynęta i nic. Zmieniam na salmo fanatica 7cm -łamańca kilka rzutów i dalej nic, dołek metr na metr.
Wprowadzam woblera wachlarzem i gdy wchodzi w dołek 3 razy mocno poszarpuję... zdrowe walnięcie, zapomniałem już jak mocno pstrąg potrafi walnąć w twardą przynętę, łowiąc przez ostatnie lata głównie na jigi.
Zacięcie mocne i reakcja ryby też. Od razu wchodzę do wody. Chodzi dołem, odpuszczam mu trochę hamulec odchodzi jakieś 2 metry, pokazuje się przy powierzchni już wiem ze będzie 50+. Bez problemu zagarniam do podbieraka, fota, filmik i do wody. Kończę łowienie, mniejszy mnie dziś nie ucieszy...

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                     :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 wrzesień 2019 - 13:31


#353 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 796 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:08

Ja zakończyłem sezon pstrągowy w Polsce zerując. 2-krotnie przepłynęli kajakarze w godzinnym odstępie i porwałem spodniobuty :) W przyszły weekend atakuję fińską rzekę janisjoki na której licznie wystepuje teczak a walasciwie wszystko i można wędkować cały rok :) 


  • Adrian Tałocha lubi to

#354 OFFLINE   szymm

szymm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:szymon
  • Nazwisko:wz

Napisano 03 wrzesień 2019 - 07:16

Załączony plik  69333040_1357672357721908_8220784811493556224_n.jpg   35,49 KB   27 Ilość pobrań Załączony plik  58382343_1265298463625965_8418739214216069120_n.jpg   157,14 KB   26 Ilość pobrań                                                                                                                            u mniem na koniec 44 z małego strumyka ...



#355 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 wrzesień 2019 - 09:28

Gdy temperatury w dzien bez wysilku przekraczaja 30 stopni, a mi sie zdarzy wybrac za pstrazkiem, wypracowalem sobie taki system.

Jest to adaptacja rozwiazania, stosowanego przeze mnie 10 lat temu, podczas fazy sumowej. 

Wtedy wyplywalem po 17, lowilem do zmierzchu, nocowalem na lodzi, potem od brzasku do godziny 12 mialem druga runde.

 

Na pstragach wdrazam start okolo 15tej, lowienie do konca dnia. Pobudka, start od switu do 12tej. 

Oczywiscie nie spie w lodzi ;)

 

Mialem ostatnio, calkiem przypadkowo, okazje zalapac sie na lekko tracona wode .

Jak sie to skonczylo za pierwszym razem opisalem na swoim blogu :

 

http://jerkbait.pl/b...lefon-od-babci/

 

Tamta historia swoja gruboscia przycmiewa oczywiscie inne wydarzenia tego i poprzednich sezonow. 

Gdy 2 tygodnie pozniej znow trafilem na lekko tracona, niska wode, oczywiscie nie liczylem na trafienie jackpota kolejny raz. 
Watpie, bym kiedys jeszcze trafil. Co oczywiscie nie zmienia stanu czerpania przyjemnosci ze spacerow z wedka :)

Rybke ponizej zlapalem na poczatku takiej drugiej rundy. Slonca jeszcze nie bylo widac zza linii wzgorz i drzew. Wiec w rzece panowaly warunki slabego doswietlenia. Do tego jeszcze tracona woda po nocnym deszczu. Na koncu zestawu zagoscila mucha do zadan specjalnych.

Intensywny korpus z fluo yellow chenille, biale piora w wersji "laced". Na metnej wodzie, lub w cieniu, takie polaczenie kolorystyczne na moich lowiskach robi.

 

Ten rok jest z tych suchych, wszedzie bardzo malo wody w Hiszpanii, licze, ze jeszcze przed koncem sezonu bedzie okazja pochodzic po lowiskach z normalna iloscia wody i przeplywem...

 

Sprzetowo : Stc 70MM, Shimano 2500, zylka 0.25 i mucha wlasnej konstrukcji. 

 

1mu4puAthWJpdJublMKmbeOGFZ11tJq_7B47McL0

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                     :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 wrzesień 2019 - 13:31


#356 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 wrzesień 2019 - 10:07

Z racji tego, że mam parę kilometrów nad wodę stosowałem/stosuję podobną taktykę. Nad wodą jestem wieczorem- mam 1,5-2 godziny łowienia, potem spanie na łące lub w samochodzie i poranna tura do 7.30- 8.00. O 10 jestem w robocie.


  • Guzu, Adrian Tałocha i gulf lubią to

#357 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 wrzesień 2019 - 08:46

A ja zakończyłem sezon wielkim zerem! Bywa i tak :P Teraz zostało wiązać woolly buger-y i czekać do stycznia...

 

Ja zakończyłem sezon pstrągowy w Polsce zerując. (…)

No to mamy tak samo... :(



#358 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 wrzesień 2019 - 08:54

No to mamy tak samo... :(

Witam w klubie... Ja ostatnie 3 wyjazdy wyzerowalem... (nie licząc jakiś pojedynczych króciaków)

Najciekawsze, ze fajne ryby widziałem i pomimo odpowiedniego kamuflowania się i prób odpowiedniego (tak mi się wydaje) podania przynęty, ryby jedynie wychodziły do niej, skubnely jiga lub spinmuchę, odgoniły woblera i znikały, bez konkretnego brania...

Użytkownik Żbiku edytował ten post 10 wrzesień 2019 - 08:56

  • Adrian Tałocha lubi to

#359 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 wrzesień 2019 - 10:19

Pstrągi w mojej okolicy to rzadkość, choć koledzy od czasu do czasu łowią, próbowałem, ale mnie wyraźnie lekceważyły, widziałem je, zachowywały się podobnie do tego co piszesz, ale nie były zainteresowane. Podobnie miałem w tym roku z kleniami... :(



#360 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 10 wrzesień 2019 - 10:22

Na mojej wodzie jest to samo, jest to spowodowane prawdopodobnie przełowieniem wody. Na odcinku muchowym ryby biorą lepiej bo mniej tam ludzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych