Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozpoczęcie sezonu A.D.2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 01 styczeń 2019 - 21:50

 Na wstępie chcę napisać że nie łowiłem w Polsce pstrągów zimą... Zawsze w styczniu jechało się na kilka dni trociowania na pomorze ,a później do zejścia lodów i prawdziwego przedwiośnia- closet season!!! Zazwyczaj to była połowa marca,ale czasem gdy zimy nie było zaczynało się trochę wcześniej.. Teraz (od 4 lat) w ogóle nie łowiłem pstrągów z prozaicznych powodów, w NL ich praktycznie nie ma ,a w Polsce zazwyczaj nie bywam w odpowiednim okresie...Ale w zeszłym roku dowiedziałem się że jest tu jednak sensowne łowisko , co prawda duże ,głębokie  jezioro , ale co tam... Warto spróbować.Dzisiaj byłem tam czwarty raz i w końcu udało się namierzyć żerujące potokowce i wytypować przynętę... Padły 3 rybki między ok.50,a 56cm. Największa na foto.

 

Załączony plik  rozpoczęcie....jpg   141,31 KB   32 Ilość pobrań

 

Ryba złowiona po zachodzie słońca,co nie jest tu zakazane,a skuteczny okazał się czarny zonkerek z królika na haku nr.6 .

 

Pozdo.Wobi

 

PS. To mój pierwszy brown na muchę ,mam cholernego farta ... :P  ;)  :D

 

 



#2 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 01 styczeń 2019 - 22:18

 Na wstępie chcę napisać że nie łowiłem w Polsce pstrągów zimą... Zawsze w styczniu jechało się na kilka dni trociowania na pomorze ,a później do zejścia lodów i prawdziwego przedwiośnia- closet season!!! Zazwyczaj to była połowa marca,ale czasem gdy zimy nie było zaczynało się trochę wcześniej.. Teraz (od 4 lat) w ogóle nie łowiłem pstrągów z prozaicznych powodów, w NL ich praktycznie nie ma ,a w Polsce zazwyczaj nie bywam w odpowiednim okresie...Ale w zeszłym roku dowiedziałem się że jest tu jednak sensowne łowisko , co prawda duże ,głębokie  jezioro , ale co tam... Warto spróbować.Dzisiaj byłem tam czwarty raz i w końcu udało się namierzyć żerujące potokowce i wytypować przynętę... Padły 3 rybki między ok.50,a 56cm. Największa na foto.

 

 

 

Ryba złowiona po zachodzie słońca,co nie jest tu zakazane,a skuteczny okazał się czarny zonkerek z królika na haku nr.6 .

 

Pozdo.Wobi

 

PS. To mój pierwszy brown na muchę ,mam cholernego farta ... :P  ;)  :D

Piękna i wypasiona ryba ! Gratulacje !

Ps. Masz farta i często tak się zaczyna muchowa choroba w kropki  ;)


  • Wobi lubi to

#3 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 styczeń 2019 - 07:23

Gratulacje. Pięknie ubarwiony ;)


  • Wobi lubi to

#4 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 07:04

Piękny kropkowany kaban, gratulacje.
  • Wobi lubi to

#5 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 13 styczeń 2019 - 11:37

Cieszy w dwójnasób bo trudniejszy, jeziorowy.

Gratulacje !


  • Paweł Bugajski i Wobi lubią to

#6 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:38

Cieszy w dwójnasób bo trudniejszy, jeziorowy.

Gratulacje !

Jeziorowe dzikusy...niełatwa sprawa.



#7 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 13 styczeń 2019 - 22:29

Jeziorowe dzikusy...niełatwa sprawa.

To nie do końca dzikusy... Jezioro jest słone,a pstrągi są wpuszczane co roku: potokowce i tęczaki 20-35cm. ok 2000tys. sztuk i trochę (200-300) tęczaka selekta. Wiec można tu złowić i świeżego wpuszczaka  i rybę która żyje w jeziorze kilka lat. Największe odnotowane tęcze miały 90-95cm. Jeziorko ma 270 hektarów i średnią gł. ok. 20m. Powstało na skutek oddzielenia zatoki od morza szerokim na kilkaset metrów wałem piachu. Poza pstrągami i łososiami żyją tu flądry i śledzie które też świetnie biorą na muchę.

 

Załączony plik  P1060251.JPG   99,72 KB   4 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Wobi



#8 OFFLINE   dariusz

dariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKöln, Niemcy
  • Imię:Darek

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:56

Czesc Wobi,
Gratulacje, O duzych teczakach juz slyszalem w OVM ale widze ze kropki tez fajne. Lowisz z Belly Boat ?

Pozdrawiam
Darek

#9 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:47

Cześć jeszcze nie byłem tam z B.B. bo w taki ziąb nie chce mi się dupy moczyć..., po za tym większość ryb jest aktualnie łapana na płytkich lagunach. Niemniej jednak na pewno spróbuję wiosną jak zrobi się cieplej...

 

Pozdr. Wobi

 

PS. Co do potoków to na pewno są tam sztuki 70+ (a może i większe) , na rozpoczęcie sezonu w tym roku padła np. rybka 66cm.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych