Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1341 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bodzio

bodzio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 listopad 2006 - 12:03

Witam!
Chciałbym sobie zrobić gwiazdkowy prezent w postaci kręcioła Daiwy Certate, Sredniej wielkości, do łowienia bolenia i sandacza. Kołowrotek będzie współpracował z Talonem ITM MXF2,3,05 m, cw. do 28 g. W związku z tym mam pytanie do posiadaszy takiego kołowrotka. Czy zdecydować się na model 3000, czy na 2500R Custom. Jaka jest różnicz między tymi modelami, bo słyszałem, że model 2500R Custom to 3000-a ze szpulą od 2500 i inną rączką.
Z góry dziękuję za konkretne informacji.
Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 listopad 2006 - 12:21

www.japantackle.com
tu bedą info można nawet korbki kupić :D
osobiśćie przymarke robie też do 3000 wole mieć wiecej linki jak mam łowić z brzegu,3000 waży tylko 285gr a taki 3500 juz 360gr.z tego co wiem Daiwa robi najlepsze taw.szybkie korbki,i to kwestia upodobania czy wolisz korbkę wycieta i dokręcana,czy standardowa.
ps.fajnego masz mikołaja :mellow:
pozdro
hasior

#3 OFFLINE   bodzio

bodzio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 listopad 2006 - 13:48

Dla mnie też 3500 jest za duży.
Chodzi mi o to, czy to prawda, że 2500R Custom ma takie same bebech i gabaryty co 3000.
p.s. Najlepsze prezenty zawcze robimy sobie sami!!!!!!!

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 listopad 2006 - 13:53

z tego co wyczytałem na japantackle to 2500 ma miejszy rotor(kosz)a korpus taki sam co 3000 wiec bebechy te same
hasior

#5 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 30 listopad 2006 - 15:13

Zamówiłem w FC identyczną wędkę odbieram 12.12. :mellow: .
I zamówiłem sobie CERTATE 2500R CUSTOM . Kołowrotek jest malina i mAM nadzieję ,że będzie to wszysko ładnie grało.
Na wszelki wypadek w wędce mam doważającą gałkę fuji.
Sam sobie MIKOŁAJEM i to potajemnym Embarassed

#6 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 30 listopad 2006 - 15:19

Dokładnie,bebechy 3000 szpula 2500.

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 listopad 2006 - 15:36


To fajny duecik bedzie :D
ps.Ciekawe co na to Pani Mikolajowa :lol: :lol: :lol:


#8 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 listopad 2006 - 15:51

Łowię takim zestawem (Talon do 28g 305cm i 2500 R-Custom)już dość długo i jest to wspaniale leżący w rękach komplet.
Kołowrotek ma perfekcyjny nawój żyłki i generalnie jest fenomenalny.
Mam też 3500HD Custom(do trociowej i nie tylko orki) i polecam gorąco także ten kołowrotek.
Naprawdę poza różnicami w wadze co do topowego Exista to wrażenia z użytkowania są praktycznie te same(choć Exist sprawia wrażenie jednak lepiej dopieszczonego produktu).
A tak na marginesie:
CERTATE jest naprawdę świetnym kołowrotkiem i nie sugerujcie się sloganami reklamowymi dotyczącymi Infinity.
Infinity Q to naprawdę nie jest Certate i sporo mu brakuje do niego ,choć uważam że jest to też dobry kołowrotek ,ale bliżej mu do Japońskiej Caldi KIX.

#9 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 30 listopad 2006 - 22:00

A co koledzy sądzą o zestawie złożonym z Talona 10'00 MHXF2 10-60 g, 10-20 lb i Certate 4000 - taki zestaw chcę sobie sprawić na jesienne łowienie we Wiśle w przyszłym sezonie. Będzie to zestaw na sandacza i szczupaka z którym nie będę się również bał brania pożądnego suma. Jeżeli ktoś łowi tym sprzętem proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

#10 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 grudzień 2006 - 04:40

Certate 4000 jest naprawdę dość ciężkim kołowrotkiem i zastanów się na 3500HD ponieważ on posiada rotor i bebechy z modelu 4000, a szpulę z modelu 3500.Do tego ma niesamowitą rączkę bardzo wygodną do użytkowania.
Jest to bardzo mocna maszyna nawijająca wspaniale plecionkę.
Polecam !w tej klasie kołowrotków jest ciężko doszukać się coś lepszego no chyba że Saltiga...

#11 OFFLINE   bodzio

bodzio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 grudzień 2006 - 09:20

Witam!
@oldzander
Mam nadzieję, że jak skompletujesz zestaw to napiszesz jak się sprawuje. Dobrze, że zamówiłeś ITM. Razem z Certate powinno się dobrze sprawować.

@mako
Certate 3500HD Custom jest cięższy od Certate 4000. Prawdopodobnie przez masywniejszą rączkę i jedno łożysko więcej.

Pozdrawiam.

#12 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 01 grudzień 2006 - 09:20

Jeżeli chodzi o wagę wersji 3500 HD Custom, to według danych podanych na www.japantackle.com wersja Custom waży 380 g a wersja 4000 tylko 365 g więc jest lżejsza. Wersja Custom posiada ponadto jedno łożysko więcej. Myślę, że wersja Custom posiada wzmocnioną przekładnię w stosunku do zwykłej wersji i stąd ta różnica w wadze (plus dodatkowe łożysko). W związku z tym zaczynam się zastanawiać który z tych kołowrotków ma mocniejszą konstrucję?
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   marcin

marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów

Napisano 01 grudzień 2006 - 09:46

Hey ;)
Przy okazji mam pytanko! Czym sie różni daiwa certate zwykla od tej R Custom?? Poza tym ze jest troche drozsza?? Czy wielkosc 2500 odpowiada wielkosci 2500 shimano?? Czy na pstraga 2500 czy lepiej 3000?? Pozdrawiam. ;)

#14 OFFLINE   bodzio

bodzio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 grudzień 2006 - 10:28

@marcin.
Różnicę między tymi kołowrotkami wyjaśniliśmy jak wyżej.
Na pstrąga bardziej poręczny będzie Certate 2500.
Numeracja u Schimano i Daiwy jest podobna, ale bezawaryjność i trwałość, nieporównywalna, oczywiście na kożyść Daiwy.

#15 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 grudzień 2006 - 16:29

Faktem jest że rączka od HD jest sporo cięższa, szczególnie z powodu uchwytu który jest dość spory... :mellow: :mellow:
Miałem 4000 Certate i sprzedałem bo jednak wersja HD do mnie bardziej przemawia.
Co do wzmocnionej przekładni to nie wiem, na pewno jest rotor z modelu 4000 i obudowa chyba też, podstawowe różnice są w tym że posiada szpule od modelu 3500 i ten wspomniany wyżej jednoelementowy uchwyt...Producent z tego co pamiętam podawał także że kołowrotek jest tuningowany pod plecionkę i faktycznie nawija plecionki perfekcyjnie podobnie jak model 2500R Custom.
Polecam te kołowrotki są droższe od ich standardowych odpowiedników ale warto.
Co do pstrągów to polecam Exista 2500np? z płytką szpulą od 2506(ale tu już trochę większy wydatek) choć Cerata 2500 będzie także idealnym kręciołem i nigdy w życiu nie zamienił bym jej np? na Stelle.
Nawet tzw. niskobudżetowa Caldia Kix jest fenomenalnym kołowrotkiem i np? ją bym wolał od Shimano TP.,oczywiście myślę o Caldiach produkowanych na Japonię ,choć faktem jest że TP Shimano na Japonię to też inna bajka.... :unsure:

#16 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 01 grudzień 2006 - 22:48

@Mako

Dlaczego sprzedałeś wersję 4000? Napisz dokładniej co Ci nie leżało w tym kręciole a co jest lepsze w wersji Custom (oczywiście oprócz korbki i dodatkowego łożyska), czy lżej się kręci, czy chodzi o to że lepiej nawija plecionkę, bo pod nią jest dedykowany? Dla mnie te wszystkie sugestie są bardzo ważne ponieważ będę zmuszony kupić ten kołowrotek na odległość, wcześniej nie mając go w ręku.
Pozdrawiam

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 grudzień 2006 - 23:52

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że w wersji custom szpulka kołowrotka jest wykonana pod linkę fluorocarbonową a nie pod żyłkę. Mogę się jednak mylić :D

Pozdrawiam
Remek

#18 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2006 - 06:08

Remku na Japantackle jest taki opis tego kręcioła :

3500HD Custom: Heavy Duty model of 3500: Machine cut handle, large power knob, tuned spool PE (spectra) braided lines. The spool has steeper reverse tapered shape to prevent line troubles.

Falgmar byśmy się dobrze zrozumieli, Certate 4000 to jest super maszyna w swojej klasie chyba najlepsza ,ale jest też naprawde dużym kołowrotkiem jak na rozmiar 4000 np? w porównaniu do Stelli 4000 o 1/3 większy.
Kołowrotek C4000 nawija plecionkę i żyłkę też świetnie i niczego mu nie brakuje ale...
No właśnie jest małe ale, korbka w modelu 4000 jest niestety składana, choć zrobiona perfekcyjnie według mojej oceny jest to jeden z potencjalnie 'awaryjnych' ,bądź irytujących elementów w przyszłości (luzy).
Dla mnie dodatkowo ten kołowrotek jest ,przez szpulę trochę subtelniejszy w rozmiarze, ale tylko trochę ;)
I ten tzw 'tuning' pod plecionkę też był bardzo ważnym argumentem bo dość często używam plecionek i faktem jest, że łowiąc na np?Certate 2500R praktycznie tylko na plecionkę PP nie miałem brody od niepamiętnych czasów. A np; na Shimano TP model F było to zjawisko notoryczne (broda).
Faktem jest że 3500HD łowiłem sporadycznie i tak naprawdę dopiero zbliżający sezon Trociowy zweryfikuje moje oceny do końca co do modelu C4000.
Ale mam znajomych którzy używają ten model gdzieś około roku i wszystko jest OK(nawet więcej niż OK).
Co prawda podobno w pierwszym kwartale ma być EXIST 4000 ,ale pomimo moich chęci potencjalnego zakupu poprzestanę jednak na HD 3500 z powodu wagi.
Exsit będzie dla mnie za lekki...
Nie zastanawiaj się jeżeli masz te parę złoty więcej kup 3500HD :D
Szpule zapasowe pasują i od modelu Certate 3500 i od 4000.
Pozdrawiam.

#19 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 02 grudzień 2006 - 10:31

@Mako
Wielkie dzięki za informacje, dałeś mi dużo do myślenia. Jeszcze tylko jedna sprawa - czy korpus w 3500 Custom jest tej samej wielkości co w modelu 4000, czy jednak jest mniejszy?

#20 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2006 - 11:45

Hmm.. według mojej oceny jest to to samo (różnica jedynie w lakierowaniu), ale przyznam się że sprzedając C4000 nie przymierzałem ich do siebie, ale pomny doświadczeń w przymierzaniu 2500R Custom do C2500(też miałem kiedyś) był to na pewno rozmiar 3000.
Więc sądzę z dużą pewnością że jest to rozmiar ten sam co C4000. :mellow:

Kup 3500HD gwarantuje nie będziesz żałował :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych