Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1341 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 02 grudzień 2006 - 12:43

@Mako
Jeszcze jedno pytanie: czy możesz mi powiedzieć jak wersja Custom nawija żyłkę?
Pozdrawiam

#22 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2006 - 13:06

Nie widze różnicy pomiędzy zwykłym Certate a HD w tym względzie.
  • Zandermann lubi to

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 grudzień 2006 - 13:30

Remku na Japantackle jest taki opis tego kręcioła :

3500HD Custom: Heavy Duty model of 3500: Machine cut handle, large power knob, tuned spool PE (spectra) braided lines. The spool has steeper reverse tapered shape to prevent line troubles.



Tak jak powiedziałem nie byłem pewien. Wiem natomiast na 100%, że Exist Custom to wersja tuningowana pod fluorocarbon.
Dzięki za informację!

Pozdrawiam
Remek

#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 grudzień 2006 - 13:52

skoro juz jestesmy przy certate, to dowiedzialem sie ciekawej rzeczy, sprawa wyglada interesujaco dla kazdego posiadacza certate a zrodlo pochodzenia informacji to (podobno) sama daiwa

otoz wedlug firmy daiwa zebatki certate sa pokryte specjalna ceramika, ktora pod wplywem zbyt duzych obciazen, np. ciezkie i agresywne lowienie plecionkami, moze odpryskiwac, co powoduje masakre zebatek i ich koncowe zniszczenie

na rynku niemieckim jest blizniaczy kolowrotek certate 3000, nazywa sie infinity Q, ten mlynek ma inne zebatki i wogole cala przekladnia jest skonstruowana do uzywania plecionek, jest to kolowrotek dedykowany specjalnie do lowienia na plecionki

wiem, ze na forum jest wielu fanow daiwy, czy ktos z was wie, czy infinity Q ma odpowiednik japonski?

#25 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2006 - 14:07

Dokładnie Remku ten Exist jest pod fluorocarbon podobnie jak Team Daiwa Aegis, faktycznie żółtki oszalały od jakiegoś czasu na punkcie Floro, ja nie ukrywam że też ściągnąłem na próbę kilku Firm w moich ulubionych średnicach i mam zamiar na pstrągach porobić trochę doświadczeń...

pitt z moich doświadczeń z Daiwą byłbym skłonny uważać że Infinity Q to po prostu Caldia KIX na pewno nie jest to Certate jak podają w reklamach prasowych:evil:

Co do tej uwagi to co do pokrywania zębatek ceramiką myślę że to nie dotyczy modeli wzmacnianych bo te są w informacjach podawanych przez Japończyków dedykowane do plecionek, a z czego miałem niezły ubaw to to ,że podają Certate 2500R jako zdatny do łowienia np? małych Tarpoonow (ciekawe jak małych :mellow: )co chyba świadczy że Daiwa nie ma obaw co do swoich kołowrotków... <_<

#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 grudzień 2006 - 14:44

infinity Q to dokladnie certate 3000, tylko w innym kolorze
jak popatrzysz na calide i na infinity to zapewne wpadna ci w oko tak male roznice jak ilosc lozysk :D

#27 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2006 - 15:29

Ceratate to to nie jest na pewno, miałem przyjemność użytkować Infinty Q i do Certate jest mu dość daleko...
Naprawdę jest mu bliżej do Caldi KIX która jest tylko na rynek Japoński niż do Certate.

#28 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 03 grudzień 2006 - 23:30

@Pitt

Gdzie znalazłeś informację o ceramicznym pokryciu zębatek w Certate?


#29 OFFLINE   bodzio

bodzio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 grudzień 2006 - 09:13

Witam!
Dziękuję za wszystkie informacje dotyczące różnicy między standardowymi modelami Certate, a modelami Custom. Jestem o wiele mądrzejszy w tym temacie. Reasumując: Korpus i bebechy z większego modelu, rotor i szpula z mniejszego. Jest tylko jedno ale. Mako napisał, że do modelu 3500 HD Custom pasuje szpula z 4000-ki. Jakim cudem skoro rotor jest od modelu 3500. Czy w takim razie szpula z modelu 3000 pasuje do 2500 R Custom. Proszę o wyjaśnienie tego problemu.
Pozdrawiam.

#30 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2006 - 15:49

Rotor jest z modelu 4000 :mellow:

#31 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 grudzień 2006 - 18:23

To ja się w takim razie zastanawiam, czy nie prościej byłoby kupić model 3000 i dokupić szpule do 2500. Pytanie, czy pasuje, bo może być innej wysokości rotor lub zębatka do mimośrodu. Gdyby pasowało, to chyba taniej wyszedł by model 3000 + szpula 2500 niż Certate 2500 R CUSTOM.

PS. A może ktoś jest to w stanie sprawdzić :D

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2006 - 18:54

I tu pojawia się problem..., bo z tego co pamiętam to nie założysz szpuli od zwykłego 2500 do 3000...
Sprawdzę ci to, bo mam dostęp do C3000 ,ale dopiero na środę.
Coś było ze zwojami gubił co któryś przy nawiajni,ale nie jestem pewien sprawdzę :wacko: :wacko:

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 grudzień 2006 - 19:33

@Pitt
Gdzie znalazłeś informację o ceramicznym pokryciu zębatek w Certate?

z dystrybucji daiwy na europe (cormoran) .. nie pytalem bezposrednio, ale pytal ktos inny

dane certate http://www.daiwa.de/dw/de/produkte_1/spinnrollen_1/certate/5 ,2,74,75,1,1__products-model.htm

dane infinity Q http://www.daiwa.de/dw/de/produkte_1/spinnrollen_1/infinity_ q/5,2,74,75,1,2__products-model.htm

#34 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:39

Jeśli chodzi o to, czy Infinity to to samo co Certate to wystarczy aby jakiś właściciel InfinityQ porównał schemat kołowrotka ze schematem Certate dostępnym pod tym adresem: http://www.mikesreelrepair.com/schematics/schematic.php?url= Daiwa/Daiwa%20Certate%203000.pdf
Jeśli wyjdzie, że łożyska, przekładnie i inne ważne elementy mają ten sam symbol (Daiwa te same elementy oznacza zawsze na schematach tymi samymi symbolami), to można uznać, że to to samo.

#35 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:44

Sprawdzę ci to, bo mam dostęp do C3000 ,ale dopiero na środę.

Byłbym szczerze zobowiązany, nie pali się, ale żeby to sumiennie sprawdzić najlepiej byłoby na szpulkę z 2500 nawinąć żyłkę a jeszcze lepiej plecionkę na 3000-czce - wtedy test byłby kompletny :D

Pozdrawiam

#36 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 07 grudzień 2006 - 11:48

@mako

Dzięki za wszelkie informaje dotycząc Certate 3500HD Custom - taki właśnie kupię!

Pozdrawiam!

PS. Zajrzyj na priv.

#37 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:41

Odgrzeję kotleta. Chcę na ten sezon kupić kołowrotek z wyższej półki żeby posłużył już kilka lat. I właśnie zastanawiam się nad Daiwa Certate, nie wiem czy szukać wersji granatowej 2500r custom, 3000 czy nowszej np 2015 rozmiar 3000 lub 3012h. Kołowrotek ma służyć głownie do średniego łowienia boleni, woblery do 15g bez dużych oporów przy prowadzeniu. 



#38 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:34

Odgrzeję kotleta. Chcę na ten sezon kupić kołowrotek z wyższej półki żeby posłużył już kilka lat. I właśnie zastanawiam się nad Daiwa Certate, nie wiem czy szukać wersji granatowej 2500r custom, 3000 czy nowszej np 2015 rozmiar 3000 lub 3012h. Kołowrotek ma służyć głownie do średniego łowienia boleni, woblery do 15g bez dużych oporów przy prowadzeniu. 

Wszystko będzie dobre,oprócz badziewia z roku 2015. Nie za bardzo pojmuję co to jest średnie łowienie boleni. Jeżeli już na lekko to 2500 Custom (niebieska) będzie odpowiednia. To dobry kołowrotek.


  • Jozi lubi to

#39 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:53

Średnie w sensie używanych przynęt, bez żądnej ciężkiej orki.  

A co jest nie tak z wersją 2015?


Użytkownik Jozin edytował ten post 22 styczeń 2017 - 20:09


#40 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:08

Fajnie poczytać wątki sprzed lat....

ach, te "zębatki pokryte ceramiką", te "przekładnie skonstruowane do używania plecionki" :D

to były czasy...


  • Luckyguliver i pomidor babinicz lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych